Канада - новини факти и др

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Канада - новини факти и др

Мнение от optics »

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от roumensp »

Повечето е очевидно, но как точно изчислиха “lost productivity” вследствие употреба на тютюневи изделия ? По минутите на ден дето си кашлял вместо да работиш ? :D
Като се замисля има някаква логика, защото пушачите се нуждаят от cigarette breaks, но ако някой си мисли, че другите не взимат разни техни си breaks от типа на време за клюкарстване в кафетерията и т.н., дълбоко се лъже. :lol:

То на същия принцип могат да изчислят и загуби от тъпчене с джънк фууд, obesity води до един куп здравословни проблеми ... и това е само един от ефектите.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от optics »

Lost productivity включва всички загуби за "работната сила" на страната, в това число че ти се спи, че те боли глава, че си разсеян и т.н. на работа а също часове за посещение на лекар, часове за лежане в болница, изтрезвително, полицейското, както и това че си се споминал с няколко години по-рано отколкото ако не беше "употребявал". Някой ще каже - ма той сто годишния ми дядо си пие секи ден по една ракия и е здрав като пръч. Е има и такива, но това са статистики.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от Kpetrov »

Какво казват за изгубената продуктивност от мобилни устройства или просто мързел?
Така или иначе тези, които смятат че някой им губи производителността са свободни да го заменят.

Лично мен намеците за изгубена производителност ме карат да я изгубя още повече. ;)
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от optics »

Kpetrov написа:Какво казват за изгубената продуктивност от мобилни устройства или просто мързел?
Така или иначе тези, които смятат че някой им губи производителността са свободни да го заменят.

Лично мен намеците за изгубена производителност ме карат да я изгубя още повече. ;)
Ти отваряш друга опера. Горното беше от презентация за "субстанциЙ". Прочее Албърта е на първо място по алкохол на глава от населението. Ние (БиСи) сме също в челото - 4-то място, но по цигари сме сред последните.

Що се отнася до телефони и пр - ако имах власт бих забранил фейсбук на работното място. Свидетел съм (а и чувам от първа ръка за други места) колко време изяжда.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от Ivan1007 »

optics написа: Прочее Албърта е на първо място по алкохол на глава от населението. .

.
... и на първо по продуктивност.

Както казваше първия ми началник - Който не може да пие, не може и да работи :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от roumensp »

optics написа:Що се отнася до телефони и пр - ако имах власт бих забранил фейсбук на работното място. Свидетел съм (а и чувам от първа ръка за други места) колко време изяжда.
А форума ? :D
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от optics »

roumensp написа:
optics написа:Що се отнася до телефони и пр - ако имах власт бих забранил фейсбук на работното място. Свидетел съм (а и чувам от първа ръка за други места) колко време изяжда.
А форума ? :D
Форума не бих го забранил аз, щото все едно да се гръмна у крака, но ако някой друг го забрани, няма да тръгна да се оплаквам на когото и да било. Това е голямата разлика - ако забранят фейсбука, много хора ще завият като гладен карпатски вълк минал към Руси по замръзналия Дунав.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от Kpetrov »

Ivan1007 написа:
optics написа: Прочее Албърта е на първо място по алкохол на глава от населението. .

.
... и на първо по продуктивност.

Както казваше първия ми началник - Който не може да пие, не може и да работи :D
Тази продуктивност не е обективна. Ако BC копнат и цялата планина отдолу се окаже съставана от самородни иридий, осмий, паладий, платина и титан само една дружина от 50 човека ще бъде по-продуктивна от цяла Албърта.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от 7George »

roumensp написа:
optics написа:Що се отнася до телефони и пр - ако имах власт бих забранил фейсбук на работното място. Свидетел съм (а и чувам от първа ръка за други места) колко време изяжда.
А форума ? :D
Ако забрянят фейсбука, друг сайт ще му заеме мястото. Хората имат нужда да се показват, изказват, карат и така нататък. После Фейсбука имал много власт? Ами те потребителите като сами му се навират с личните си данни и снимки и изказвания, ... какво да ги правим, като овце са. Те и и смартфоните плачат за забрана, ама нали е бизнес и все по-дълбото е свързан с тях, няма да стане скоро. Чак като имплантират съответните чипове на населението, тия неща дето се носят в ръка ще отпаднат.
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от 7George »

optics написа:
Kpetrov написа:Какво казват за изгубената продуктивност от мобилни устройства или просто мързел?
... Свидетел съм (а и чувам от първа ръка за други места) колко време изяжда.
А бъркането в носа, чесането по (няма значение къде), подремването – не изяждат ли и те време? Или стимулират мозъчната дейност. Ако хората се оценяват по резултатите от труда, а не по поведението и движенията в работно време, това няма да е проблем.
Embrace your climate change!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от Kpetrov »

7George написа:
optics написа:
Kpetrov написа:Какво казват за изгубената продуктивност от мобилни устройства или просто мързел?
... Свидетел съм (а и чувам от първа ръка за други места) колко време изяжда.
А бъркането в носа, чесането по (няма значение къде), подремването – не изяждат ли и те време? Или стимулират мозъчната дейност. Ако хората се оценяват по резултатите от труда, а не по поведението и движенията в работно време, това няма да е проблем.
Напълно съгласен. :y: :y: :y:
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от optics »

Ще цитирам един приятел от Оклахома:
- Какво мислиш правят професорите по цял ден в офисите си? Седят и пърдят!
Може да му се вярва, защото самия той е професор.



Айде придържайте се към темата де...
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от tonny »

optics написа:Lost productivity включва всички загуби за "работната сила" на страната, в това число че ти се спи, че те боли глава, че си разсеян и т.н.
'Начи тука направо ме рани, ти ми напраи пълен профил! :D
Често ми се случват тези явления в следствие нааааа алкажааааа.

Румен е абсолютно прав, това че не пуша, не означава че не правя по 5 разходки на ден сумарно 2.5 часа (в предната ми компания)...
В Канада човек скатава качествено, така че да го ценят високо, факт! :lol:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канада - новини факти и др

Мнение от optics »

Офицер Остапски, да не кажа Великия комбинатор ми е секвестирал луканката пратена надлежно от България в колетче.
Тъжно, но факт.

Изображение
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор