Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jet »

Ако имах 100к даун, сега плащането ми ще ше да е наполовина - $350.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: благодаря за отговора
но забележи защо когато кажеш нещо хората не ти вярват.пускаш ги много плоски и елементарни,като за лаици и даже ума ти не допуска че от тук пишещите прости хора няма
би ли обеснил как точно наема който вземаш от наемателите си покрива всички разходи на банката по ипотеката и всички данъци и такси по имота на 100%
аз казвам,че наема не покрива разходите на 100%,да ги покрива най много 50-60%.разликата я доплащаш от собствените си пари,т.е след 4-5 години като продадеш имота и приспаднеш собствените си пари печалбата ти остава мижава,ако евентуално има и такава.
да ти имам и печелившите инвестиции :lol:
Батка не знам какъв е бил твоя опит но моя е следния:
1. имот в chilliwack, BC - даун 18к, вноска около 350 на месец, страта фий около 410 на месец, наем 950, комисионна на фирмата, която го въртеше 8%. Данък около 650 на година. Други разходи нямах. Смятай сам разликата докато беше нает. Купих го с наемателя, продадох го с него, същата жена, не съм търсил наематели, не ми е стоял празен. Купен за 96к, продаден за 148к 25 месеца по-късно.
2. имот в монреал - даун 75к за микроскопичен апартамент с парко място, месечна вноска с включен данък, и училищни такси, кондо фий общо 2150, наем за месец 1950. нямам комисионна по управление от фирма, разликата е 1200 на година минус. Ти прави сметката дали си струва или не. Между купуването на зелено през март 2017 и получането на същия през октомври 2018, срещу 75к даун, ако го продам днес ще имам 50к печалба, без да съм се занимавал и един ден с него. Детето обаче отива да учи в Монреал, та ще го запазя за него да го ползва. Дотогава е под наем за 1950 на месец.
До тук дауна ми е по малко от твоите заветни 100к. За имотите в щатите няма да приказвам, там сметката е още по-добра. Знаеш ли колко народ живее във Вегас под наем, защото прави много кинти кеш, като бакшиши, но няма как да ги декларира и не искат да ги декларират, съответно не могат да вземат моргидж, но нямат проблем да плащат наем всеки месец. .
Ако твоята сметка е била различна с триплекса, да си правил по внимателно....
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

jet написа:Не, просто наистина струваше към 200 000 ама преди 6 години. Колкото повече кесиш на наем повече си го набиваш, ама и не смяташ. Сега е към половин милион и затова "сметките" ти не излизат
След още 5 години тези плащания по моргича ще са като ташак. Твоя кеш под тюфлека ще е пак толкова (ама ще можеш и да купиш по-малко неща)
чакай,чакай.ако пред другите вървиш мен поне не ме баламосвай.
както казваш сега апартамента ти струва половин милион а наема е 2100 който изплаща моргиджа и даже остава пара на страни
та да питам преди 6 години когато купи апартамента за 200К колко беше наема тогава ,а не към настоящия момент и стигаше ли да покрие моргиджа и да остане нещо настрани

и още сега ако купиш оня апартамент във вашия билдинг за 500К както твърдиш че толкова струва с минимум даун и заем от банката заедно с наемателите които ще ти плащат 2100 наем тия пари ще ти стигнат ли да покриваш месечната ипотека и да ти остане нещо натрани

ако искаш можеш да излъжеш

и един съвет от мен .не продавай кондото докато цената не мине минимум 2 милиона щото след 2 години вече ще можеш да вземеш от него поне миниму 5000 долара на месец,а защо не и 10 :lol: :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jet »

Абе Павка ко' ша ги правя 2млн, знаеш ли колко тюфлека ще трябват за този кеш.
Новото кондо за 500 000 ще е за мен, нали и аз трябва да живея някъде. Аз така събирам кеша - докъто живея в мойто си, а не да плащам наем на филанкишии, а и екуитито ми се вдига с годините, даун за второто няма да ми искат - капиш.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

jet написа:Абе Павка ко' ша ги правя 2млн, знаеш ли колко тюфлека ще трябват за този кеш.
Новото кондо за 500 000 ще е за мен, нали и аз трябва да живея някъде. Аз така събирам кеша - докъто живея в мойто си, а не да плащам наем на филанкишии, а и екуитито ми се вдига с годините, даун за второто няма да ми искат - капиш.


ама ще ти е малко трудно вече да лъжеш за доходи ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

И на Джета и на Пумпи сметките са криви и само за нови имигранти четящи от България. И на двамата много им се иска да се изкарт магнати на недвижимо имущество ама реалноста е друга.

Имал съм и имам няколко имота и нито един от тях не може да се издържа (изплаща ) само от наем ако имаш ипотека в първите 10 -15 години. Винаги трябва да наливаш още свои пари. Да някой ден ще е изплатен но дотогава се наливат. Не казвам че съм против собствени жилища.

Нито пък цена на имота за 100 000 и продаден за 200 000 след 10 години е 100 % печалба . Тези 100 % стават 10 - 20 % след всички разходи. Или с други думи ако живееш под наем което е по малък разход от собственик с моргидж пак могат да се спестят 20 000 за 10 години.

Ето и сметката която е напълно реална за 10 години а жилището бе в центъра на града.
Първия ми апартамент в Канада бе на цена 100 000. Продадох го за 200 000. Някой ще каже супер. Ама не знае разходите.

1000 за добре дошъл при покупката. Такса към общината.
3000 за нотариус като купуваш
5000 ремонти ( боядисване, развалена отоплителна система, казанчета на тоалетни, нови батерии за чешми, други дребни за 10 години )
26 400 кондо фии ( 120 месеца по 220 средно )
20 000 данък сгради и училищна такса за 10 години по 2000
20 000 специална оценка за разходи по сградата за 10 години (защото кондо фии не стига. Ремонт на покриви, вътрешни гаражи, асансъори, външни стени, котел за топла вода. Това не може да се предвиди като купуваш. Взима се решение на общо събрание всяка година и не може да не платиш )
10 000 като продаваш ако ползваш агент ( 5 % от 200 000 )
-----
84 400 е сбора на всичко

200 000 цена продажба - 100 000 цена покупка = 100 000 печалба ( според Пумпи и Джета ) - 84 400 разходи = 15 600 реална печалба и то ако е основно жилище и нямаш данък капитал гайн.

Ето и разходи на месец.
720 моргидж
220 кондо фии
166 за данък сгради трябва да отделяш ( 12*166 ) = 2000 година
166 специална оценка ( 12*166 ) = 2000 година
100 за ремонти ( те са за собственика, реклама пребоядисване като се сменят наематели, и други дребни )
----
1372 разходи.

1372 - 1000 наем средно. Първите години 850 последните 1100. = 372 се наливат от собственика всеки месец
Последно промяна от Vedren на Нед Ное 11, 2018 9:26 pm, променено общо 2 пъти.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Хъли не знам какво си купувал. За батката е ясно, че се е минал. Аз си признавам 6500 разходи от продажбата на този в БК, за комисионна на агента. Ако искаш ще си сложа и самолетен билет от Денвър до Ван и кола под наем за да стигна до Чилуак да се разпиша лично и пак остават доста, като извадиш 96 от 148 за 25 месеца. При под 3 % ливха на ипотеката и наказателната такса за предсрочно изплащане, пак остава една възвращаемост от 200% на вложените 18/19 к за даун.
Дали става за нови имигранти не знам. Доколкото съм чувал танграта е продал нещо в БГ и е дошъл с кинти. Ако имаш5-% даун, дават заем и на новопристигнал. И изобщо кой в темата говори за новопристигнали ? Ти или аз да сме тук от вчера ? Батката, дето се покри като водолаз на сметките ми, да е бил тук от вчера, га купи триплекса ?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

Vedren написа:И на Джета и на Пумпи сметките са криви и само за нови имигранти четящи от България. И на двамата много им се иска да се изкарт магнати на недвижимо имущество ама реалноста е друга.

Имал съм и имам няколко имота и нито един от тях не може да се издържа (изплаща ) само от наем ако имаш ипотека в първите 10 -15 години. Винаги трябва да наливаш още свои пари. Да някой ден ще е изплатен но дотогава се наливат. Не казвам че съм против собствени жилища.

Нито пък цена на имота за 100 000 и продаден за 200 000 след 10 години е 100 % печалба . Тези 100 % стават 10 - 20 % след всички разходи. Или с други думи ако живееш под наем което е по малък разход от моргидж пак могат да се спестят 20 000 за 10 години.

Ето и сметката която е напълно реална за 10 години а жилището бе в центъра на града.
Първия ми апартамент в Канада бе на цена 100 000. Продадох го за 200 000. Някой ще каже супер. Ама не знае разходите.

1000 за добре дошъл при покупката. Такса към общината.
3000 за нотариус като купуваш
5000 ремонти ( боядисване, развалена отоплителна система, казанчета на тоалетни, нови батерии за чешми, други дребни за 10 години )
26 400 кондо фии ( 120 месеца по 220 средно )
20 000 данък сгради и училищна такса за 10 години по 2000
20 000 специална оценка за разходи по сградата за 10 години (защото кондо фии не стига. Ремонт на покриви, вътрешни гаражи, асансъори, външни стени, котел за топла вода. Това не може да се предвиди като купуваш. Взима се решение на общо събрание всяка година и не може да не платиш )
10 000 като продаваш ако ползваш агент ( 5 % от 200 000 )
-----
84 400 е сбора на всичко

200 000 цена продажба - 100 000 цена покупка = 100 000 печалба ( според Пумпи и Джета ) - 84 400 разходи = 15 600 реална печалба и то ако е основно жилище и нямаш данък капитал гайн.

Ето и разходи на месец.
720 моргидж
220 кондо фии
166 за данък сгради трябва да отделяш ( 12*166 ) = 2000
166 специална оценка ( 12*166 ) = 2000
100 за ремонти те са за собственика, реклама пребоядисване като се сменят наематели, и други дребни )
----
1362 разходи.

1362 - 1000 наем средно. Първите години 850 последните 1100. = 362 се наливат от собственика всеки месец
много добра и правдива сметка си показал
не мисля че жет и пумпи са тъпаци и не я знаят.
знаят я и то много добре защото те плащат а не аз.
даже в опита си да се изкарат големи оунъри ги оправдавам.друг е въпроса че не им вярвам защото съм добре информиран и се опитвам с банални примери да им разваля рахатлъка но те не поддават.държат се яко за халюцинациите си в опита да убедят себе си че сметките им не са чак толкова криви
банално,но става да разтягаме локума
но и ти изпускаш един много важен момент в сметката,а именно лихвата която си платил на банката за тези 10-15 години ползвайки парите и на заем която би трябвало да се извади също като разход от крайната печалба.

е все пак може и да не съм прав ако пумпи е такъв луд късметлия всяка година да купува имот който на следващата година цената му да се вдига с цели 50% че и със 100 както твърди
аз например ако бях такъв късметлия изобщо нямаше да се занимавам с покупко продажба на недвижими имоти а бих пуснал 1 тото :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jovani »

И аз си мислех да се включа по темата, с подобен пример:

Кондо за 480,000, ново строителство с 20% даунпеймънт, купено в далечната 2009 година. Разходи:

- 800 лихви на месец (при смешната 1.85% годишна лихва през 2009)
- 850 мейтенанс фийс (голямо кондо в центъра на Торонто = голям мейнтенанс, като чета че някои плащат по 200-300 на месец и се чудя къде се намират тези имоти)
- 3600 данъци на година, около 300 на месец.
- да кажем 70-90 на месец застраховка, не си спомням колко беше, може и по-малко да е било, ама там някъде
- кондото беше ново, но платих 13,000 за щори, защото беше стъклопакет - почти всички външни стени бяха от стъкло, беше светло и просторно с изглед към езерото и СН Тауър
- разходи по покупка/продажба, такси, застраховка, адвокати и процент на агента на недвижими имоти при продажбата не ги броя

Чисти разходи на месец = 800 лихва + 850 мейнтенанс + 300 данъци = 1950 на месец невъзвращаеми разходи (не броя застраховка и уан тайм фийс)
Тогава работех далече от мястото където живеех и трябваше да плащам 160 на месец паркинг в работата (Ксерокс билдинг на Йанг анд Финч) и да кажем 200+ на месец за бензин, без да броя амортизацията на колата

Продадохме кондото и се преместихме под наем в по-голям апартамент на 2 мин. пеша от работата (но без изгледа и качеството на района) и плащах 1950 наем в началото, и 2100 сега. "Загубени пари", както казвате, ама загубените пари преди бяха 1950 + 200 (бензин) + 160 (паркинг в работата), без да броим факта, че ако карах в трафика нямаше как да си прибирам детето на време от забавачката/детската градина, освен ако половинката не работеше, което също писва (да седи в къщи, а вторият вариант - да се разхожда по магазините е още по-лош за сметката :))

Скоро след като се преместих така се наредиха нещата, че работя от къщи за много повече пари (в пъти повече). Между другото бих работил от къщи дори и да взимах наполовината на тези пари - аз обичам да шофирам, но не и всеки ден в трафика, бързайки за работа/мийтинг или да взема детето на време. Това, че работя от къщи със сигурност ще ми удължи средната продължителност на живота :) (значително по-малко стрес)

И реших да устоя на желанието да купувам имот, сега искам да обърнете внимание как цените ще се свият, обратно пропорционално на нарастващият лихвен процент. Цените на имотите се вдигаха в последните 10 години заради ниският, малко над 0% лихвен процент на федерал ризърв. В момента е 2%, другият месец ще е 2.25%, а до 1 година (да сме живи и здрави) 3%, което ще покачи лихвите по моргиджите от 1.85% (когато беше 0%) до над 5% (когато стане 3%). И който бе решил да се изхвърли купувайки барака за милиони (барака в истинският смисъл на думата, не в преносният, в моят район например къща за под милион няма, средните цени за обикновени къщи са 2-3 милиона), с малък даунпеймънт, ще види как месечните разходи по моргиджа ще се увеличат двойно (при посоченият пример). Една рецесия - и дотук. Всички изведнъж разбират, че ситуацията се е променила и заливат пазара с обяви, а купувачите в такива случаи не бързат, защото знаят, че ще получат по-добри цени с времето.

Сега, Пумпи дава за пример някакви кондота за по 100,000. Къде са тези кондота във Ванкувър да си напазарувам една дузина, ако трябва ще купя целият билдинг? В Торонто, в добър район не може да се купи кондо за под 300,000 - и това което получаваш е 60 кв. м. дупка, в която не мога да си сложа компютрите, а нали трябва и да спим и да се храним някъде?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

jovani написа: Сега, Пумпи дава за пример някакви кондота за по 100,000. Къде са тези кондота във Ванкувър да си напазарувам една дузина, ако трябва ще купя целият билдинг? В Торонто, в добър район не може да се купи кондо за под 300,000 - и това което получаваш е 60 кв. м. дупка, в която не мога да си сложа компютрите, а нали трябва и да спим и да се храним някъде?
Ето ти същото в билдинга, в който аз бях купил. Ти някъде да си видял да пиша, че съм живял в него ??? Аз да не съм луд, стига ми лудоста да пиша в този форум, но да живея там където се подвизаваше прасето, много моля.....
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jovani »

pumpy написа:
jovani написа: Сега, Пумпи дава за пример някакви кондота за по 100,000. Къде са тези кондота във Ванкувър да си напазарувам една дузина, ако трябва ще купя целият билдинг? В Торонто, в добър район не може да се купи кондо за под 300,000 - и това което получаваш е 60 кв. м. дупка, в която не мога да си сложа компютрите, а нали трябва и да спим и да се храним някъде?
Ето ти същото в билдинга, в който аз бях купил. Ти някъде да си видял да пиша, че съм живял в него ??? Аз да не съм луд, стига ми лудоста да пиша в този форум, но да живея там където се подвизаваше прасето, много моля.....
И аз съм мислил да се изнеса някъде в дълбоката провинция, ама половинката ми иска да отваря нов салон и вече се е наредила на опашката да загроби 100К за франчайз догодина, и другият проблем са училищата - има ли добри училища в този район?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jet »

Vedren написа:И на Джета и на Пумпи сметките са криви и само за нови имигранти четящи от България. И на двамата много им се иска да се изкарт магнати на недвижимо имущество ама реалноста е друга.

Имал съм и имам няколко имота и нито един от тях не може да се издържа (изплаща ) само от наем ако имаш ипотека в първите 10 -15 години. Винаги трябва да наливаш още свои пари. Да някой ден ще е изплатен но дотогава се наливат. Не казвам че съм против собствени жилища.

Нито пък цена на имота за 100 000 и продаден за 200 000 след 10 години е 100 % печалба . Тези 100 % стават 10 - 20 % след всички разходи. Или с други думи ако живееш под наем което е по малък разход от собственик с моргидж пак могат да се спестят 20 000 за 10 години.

Ето и сметката която е напълно реална за 10 години а жилището бе в центъра на града.
Първия ми апартамент в Канада бе на цена 100 000. Продадох го за 200 000. Някой ще каже супер. Ама не знае разходите.

1000 за добре дошъл при покупката. Такса към общината.
3000 за нотариус като купуваш
5000 ремонти ( боядисване, развалена отоплителна система, казанчета на тоалетни, нови батерии за чешми, други дребни за 10 години )
26 400 кондо фии ( 120 месеца по 220 средно )
20 000 данък сгради и училищна такса за 10 години по 2000
20 000 специална оценка за разходи по сградата за 10 години (защото кондо фии не стига. Ремонт на покриви, вътрешни гаражи, асансъори, външни стени, котел за топла вода. Това не може да се предвиди като купуваш. Взима се решение на общо събрание всяка година и не може да не платиш )
10 000 като продаваш ако ползваш агент ( 5 % от 200 000 )
-----
84 400 е сбора на всичко

200 000 цена продажба - 100 000 цена покупка = 100 000 печалба ( според Пумпи и Джета ) - 84 400 разходи = 15 600 реална печалба и то ако е основно жилище и нямаш данък капитал гайн.

Ето и разходи на месец.
720 моргидж
220 кондо фии
166 за данък сгради трябва да отделяш ( 12*166 ) = 2000 година
166 специална оценка ( 12*166 ) = 2000 година
100 за ремонти ( те са за собственика, реклама пребоядисване като се сменят наематели, и други дребни )
----
1372 разходи.

1372 - 1000 наем средно. Първите години 850 последните 1100. = 372 се наливат от собственика всеки месец
Vedren - какъв е този наем $1000 в кондо, да не е пак в Монреал, я питай Мухата колко му е бил наема 2012г. ако изобщо живее в даунтаун-а, на него нали вярваш. Аз и работя там , та работата ми е на 15минути. В Торонто отдавна няма конда под 350 000
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
jovani написа: Сега, Пумпи дава за пример някакви кондота за по 100,000. Къде са тези кондота във Ванкувър да си напазарувам една дузина, ако трябва ще купя целият билдинг? В Торонто, в добър район не може да се купи кондо за под 300,000 - и това което получаваш е 60 кв. м. дупка, в която не мога да си сложа компютрите, а нали трябва и да спим и да се храним някъде?
Ето ти същото в билдинга, в който аз бях купил. Ти някъде да си видял да пиша, че съм живял в него ??? Аз да не съм луд, стига ми лудоста да пиша в този форум, но да живея там където се подвизаваше прасето, много моля.....
ауу.ама има обява в съседния вход продават същото такова жилище за 340К.
направо си се минал като си продал толкова рано.можеше да изчакаш някоя и друга седмица
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Джет идеята бе да се покаже че да си собственик струва повече поне 30 % от колкото да си под наем.
Както виждаш моята сметка го показва, на Джовани сметката го показва. Батката и Мухата също го потвърждават.

За мен твоята сметка по долу е не реалистична.

Сметката е проста, аз плащам:
$750 моргич
$300 кондо фии
$150 пропърти такс
$30 хоум иншурънс
Наема е $2100, смятай и пак ти казвам Канада не е Монреал.

Не може моргиджа за 200 000 $ апартамент да е 750 на месец колкото за моя който струваше 100 000 преди 15 години. Отделно бях дал и 30 % доун паймент. Освен ако не си дал 50 % доун в което се съмнявам за преди 15 години като си бил нов имигрант.

Не може пропърти такс днес да ти е пак 150 долара на месец като преди 15 години. В Онтарио пропърти такс на година е окло 1 % от стойноста на имота. Това означава че имота ти струва 150 000 днес. Пропърти такс се ъпдейтва автоматично на всеки 2-3 години. Ако имота ти днес струва 500 000 би трябвало да е към 5000 на година. Общината не е глупава особено в Торонто за да те остави да плащаш 150. Вдига ли се цената на имота вдига се и таксата. Имат много добра представа какви са пазарните цени.

Не може при цена на прпърти такс от 150 долара на месец наема да е 2100 на месец
Никъде не пишеш и за специални разходи каквито има навсякъде където кондо фии е ниско както при теб. Тези 300 $ не са достатъчни да се подържа скъпа сграда каквато твърдиш че е твоята след като кондото ти станало 500 000.

За мен сметката ти издиша или криеш разходи за да оправдаеш идеята че е по евтино да си собственик от колкото под наем.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Ivan1007 »

Хъли,
Не си мръднал и на косъм за тия години дето те нямаше :D
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Публикувай отговор