Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10072
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

jet написа:С канадцката пенсия и наемите от кондото ми, ще има кинти за по-бяла държава. Гледай сега кеф декември на Св. Влас като празнуваш със студентите, слънчо ще го видиш чак Март, само че там го няма газовия торонтски фърнис на 6 (you know compressed air).
канацката ти пенция и наемите от кондото ще ти стигнат за някой кемпър парк в ногалес,юма или калексико там някъде в нищото или в най добрия случай флорид в по малкото нищо където да стоплиш старите си кости.за по вече нема.това ще ти е бялата държава.ако все пак и до там го докараш
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Marto »

От вчера, специално за Хълц:

Така се преминава без опашка на летището:



И за Муито:



Духай! :wasntme:
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pyrelight »

:rofl: :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от klisurov »

miteto написа:С моята кредитна карта, тази застраховка CDW мога да я откажа от рентал компанията и е автоматично покрита стига да платя целия рентал с картата.
Аз също така рентвам по-големи коли или СУВ-та
Моята автомобилна застраховка покрива кола под наем, но само лек автомобил, и то само в Канада и САЩ.

Кои карти покриват и SUV?
Има ли карти, които покриват извън Канада и САЩ?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

klisurov написа:
miteto написа:С моята кредитна карта, тази застраховка CDW мога да я откажа от рентал компанията и е автоматично покрита стига да платя целия рентал с картата.
Аз също така рентвам по-големи коли или СУВ-та
Моята автомобилна застраховка покрива кола под наем, но само лек автомобил, и то само в Канада и САЩ.

Кои карти покриват и SUV?
Има ли карти, които покриват извън Канада и САЩ?
BMO Mastercard, срещу 89 кинта на година покрива рентал навсякъде. Срещу още 90 примерно покрива и медикал за до 30 дни. Аз ги ползвам от поне 10 години. Стига ЧАСТ от рентъла или пътуването да са платени в кредитната карта и си покрит. Е не е безплатно, но картата е безплатна. При щатската ми Виза, картата има годишна такса (около трета самолетен билет до БГ), но пък рентал застраховакта е безплатна.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

Marto написа:От вчера, специално за Хълц:

Така се преминава без опашка на летището:



И за Муито:



Духай! :wasntme:


Марто и ти ли почна с тези селски номера, да снимаш по на хората огризките от масите...

казах ти ела да те черпя едно шкембе при китайците, те взимат само КЕШ и не признават кредитните карти ! :rofl: :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:би ли обеснил как точно наема който вземаш от наемателите си покрива всички разходи на банката по ипотеката и всички данъци и такси по имота на 100%
аз казвам,че наема не покрива разходите на 100%,да ги покрива най много 50-60%.разликата я доплащаш от собствените си пари,т.е след 4-5 години като продадеш имота и приспаднеш собствените си пари печалбата ти остава мижава,ако евентуално има и такава.
да ти имам и печелившите инвестиции :lol:
Батка, Танграта го прави същия номер в България. Смяташ ли, че това работи само в БГ ? :lol: Да, и аз мисля че дават и от собствените си пари, защото има и property tax, някой друг ремонт отвреме навреме и т.н., но в крайна сметка ще спечелят накрая и печалбата няма да е никак “мижава”, ако ги продадат след 10-15 години.
Според мен печалбата от инвестиране в пропъртита е по-сигурна и вероятно по-добра от инвестиране в “книжа”, но не е работа за всеки, аз например съм прекалено мързелив за нещо подобно.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jet »

Pavel M написа:
pumpy написа:
Pavel M написа: въпрос на вкус пумпи.за мен дупка е да живееш в пустоща,пустинята,нищото та би било то в лас вегас или финикс или близо до белите мечки от северния полюс в канада било то монтреал или торонто
Напълно си прав батка, въпрос на вкус. На мен пустошта, северния полюс, индианците, ми харесват. Финикс е невероятно място (живял съм там на близо около година), Вегас е кич, не ме кефи, но има много готини места за избор на целия континент тук. Моя избор не е българското черноморие, сори.
А относно изплащането на ипотеката - разбира се че го прави някой друг. Моята позиция е да инвестирам чужди пари и да прибирам печалбата. Така да се каже съм паразит на пазара на недвижими имоти.И след всички платени сметки на година ми остават като за една ваканция, ама от тези с КЕШ, не с точки.
Аз си плащам само моята ипотека, за да мога да карам ски през зимата и да си спя вкъщи, а не на хотел.
благодаря за отговора
но забележи защо когато кажеш нещо хората не ти вярват.пускаш ги много плоски и елементарни,като за лаици и даже ума ти не допуска че от тук пишещите прости хора няма
би ли обеснил как точно наема който вземаш от наемателите си покрива всички разходи на банката по ипотеката и всички данъци и такси по имота на 100%
аз казвам,че наема не покрива разходите на 100%,да ги покрива най много 50-60%.разликата я доплащаш от собствените си пари,т.е след 4-5 години като продадеш имота и приспаднеш собствените си пари печалбата ти остава мижава,ако евентуално има и такава.
да ти имам и печелившите инвестиции :lol:
Сметката е проста, аз плащам:
$750 моргич
$300 кондо фии
$150 пропърти такс
$30 хоум иншурънс
Наема е $2100, смятай и пак ти казвам Канада не е Монреал.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

И Монреал да беше, какво ? Там наема е по-нисък, ама и мортгиджите също, нали.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Сметката е проста, аз плащам:
$750 моргич
$300 кондо фии
$150 пропърти такс
$30 хоум иншурънс
Наема е $2100, смятай и пак ти казвам Канада не е Монреал.
Тая сметка е крива Джет.
Първо от къде знаеш че наема е 2100? Може на теб да ти се иска толкова за да оправдаеш покпупката. Ама реалноста да е друга.

От пропърти такс и цена на моргиджа се вижда че стойноста на имота е окоо 180 000 $
Къде са тези имоти за 180 000 $ на които може да се взима 2100 наме да купя 10 такива имота.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

Той говори да си го купил преди 10 години пък сега да го рентваш. Да, не е особено коректно. Но ако си имал достатъчно мозък да го направиш навремето, без да слушаш тия даващи акъл да събираш за да купиш в кеш, това е реалността.

Аз ако чаках да събера кеш щях да имам дуки сега, цените при нас се утроиха за 15 години. Да събираш кеш за имот работи само ако си хвърлил око на някое забутано селце със статични цени, в големите градове по света това е невъзможно за първо жилище. При нас не знам какво ще правят младите, не мога да ги мисля ...
Последно промяна от roumensp на Нед Ное 11, 2018 3:06 pm, променено общо 1 път.
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jet »

Vedren написа:
Сметката е проста, аз плащам:
$750 моргич
$300 кондо фии
$150 пропърти такс
$30 хоум иншурънс
Наема е $2100, смятай и пак ти казвам Канада не е Монреал.
Тая сметка е крива Джет.
Първо от къде знаеш че наема е 2100? Може на теб да ти се иска толкова за да оправдаеш покпупката. Ама реалноста да е друга.

От пропърти такс и цена на моргиджа се вижда че стойноста на имота е окоо 180 000 $
Къде са тези имоти за 180 000 $ на които може да се взима 2100 наме да купя 10 такива имота.
Нищо от това не е вярно, има нещо наречено даунпеймънт и никоя банка няма да ти даде моргич без него, ти не знаеш колко е при мен. В моя билдинг има един такъв апартамент рентван и това е наемът. А и най-вероятно смяташ цена когато съм го купил което няма ама нищо общо с цената която е сега, но трябва да съм луд да го продам за единичен удар. Семтките си те базиран, че го купувам сега. Такива цени на имоти в Торонто няма от много време и това го обяснявам на спеца Мухата, ама той се опитва да изкара мене тъпия с неговия кеш и живот под наем (вземи питай него колко киха за наем).
Последно промяна от jet на Нед Ное 11, 2018 3:10 pm, променено общо 1 път.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

jet написа:
Vedren написа:
Сметката е проста, аз плащам:
$750 моргич
$300 кондо фии
$150 пропърти такс
$30 хоум иншурънс
Наема е $2100, смятай и пак ти казвам Канада не е Монреал.
Тая сметка е крива Джет.
Първо от къде знаеш че наема е 2100? Може на теб да ти се иска толкова за да оправдаеш покпупката. Ама реалноста да е друга.

От пропърти такс и цена на моргиджа се вижда че стойноста на имота е окоо 180 000 $
Къде са тези имоти за 180 000 $ на които може да се взима 2100 наме да купя 10 такива имота.
Нищо от това не е вярно, има нещо наречено даунпеймънт и никоя банка няма да ти дате моргич без него, ти не знаеш колко е при мен. В моя билдинг има един такъв апартамент рентван и това е наемът.
аха разбрахме вече номера, някой от родата на Джета е думнал банките и с кинтите на родата Джета е попълним висок Даун и сега тук ни се прави на оборотен

:lol: :rofl: :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jet »

Не, просто наистина струваше към 200 000 ама преди 6 години. Колкото повече кесиш на наем повече си го набиваш, ама и не смяташ. Сега е към половин милион и затова "сметките" ти не излизат
След още 5 години тези плащания по моргича ще са като ташак. Твоя кеш под тюфлека ще е пак толкова (ама ще можеш и да купиш по-малко неща)
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от agent Ozo »

Имам колега албанец, който е от 7 месеца в Канада и миналия месец ми се похвали, че си е купил къща в Лавал. Викам му - И как така банката ти даде толкова много пари като си новодошъл? А той ми отговаря - Ами аз сложих 100К даунпеймънт. И откъде толкова пари бе, човек? - питам аз ошашавен. Щото никак не ми се връзваше картинката такъв богаташ да ми е чирак във фабриката за черчевата. А той - ами 10-на човека от родата дадоха по 10-на хиляди и готово.
Оказа се, че цялата му рода до n-то коляно е в Канада от дълго време и той още с пристигането си е понесен на ръцете на родата.
Ето ви пример как и цървул може да си купи къща в Канада на 7-мия месец след пристигането си. Даже и шофьорска книжка още нямаше, щото го късаха 2 пъти на практическия изпит. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор