Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от agent Ozo »

Pyrelight написа:Аз просто се възхитих на мисленето на Пумпи, което вече съм виждала реализирано от друг.
И да, колкото и да е чудно той плаща понякога кеш, понякога с кредитни карти. Няма дългове към банки и е минал по гореописания път.
:) :) Както винаги, нищо не си разбрала. :) :)
Да му пожелаем на Пумпи крепко здраве, много клиенти и съвестни наематели за да може да си плаща дълговете. Иначе банките жив ще го изядат. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

Страшно
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Митето написа:
Хълка, а сега сложи 2% кеш-бек на $1350 и кво излиза - при паразита чейнчаджия 1000 УСД ми излизат 1335 КАД, а с кредитна карта ми излизат $1323. Ето ги прословутите 12 долара, ама само ако няма кеш паразити по веригата :rofl:
Дори и само с 1.5% кеш-бек пак излиза с 5 долара по-евтино
Къде е грешката в горния текст?
Няма ли желаещи за безплатна кана бира? Увеличавам наградата на метър бира. :)
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pyrelight »

agent Ozo написа:
Pyrelight написа:Аз просто се възхитих на мисленето на Пумпи, което вече съм виждала реализирано от друг.
И да, колкото и да е чудно той плаща понякога кеш, понякога с кредитни карти. Няма дългове към банки и е минал по гореописания път.
:) :) Както винаги, нищо не си разбрала. :) :)
Да му пожелаем на Пумпи крепко здраве, много клиенти и съвестни наематели за да може да си плаща дълговете. Иначе банките жив ще го изядат. :)
Кое не съм разбрала? Че харесвам мисленето на Пумпи, или че съм го виждала реализирано?
То верно, че са единици тези, които реализират "общите приказки" без "да ги изядат живи банките",
Знаем, че на теб това здраво ти бръква в г*за, а и не само на теб. :D
Но си е напълно реално. Това е! Без никакъв начален кеш да направиш твои пари с чужди. ;)
П.П. Пропуснах да отбележа, за да ви загубя изцяло като читатели, че се изисква яко бачкане. С мениджърство и драскане по цял ден по форумите не става :D
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:
Pyrelight написа:Аз просто се възхитих на мисленето на Пумпи, което вече съм виждала реализирано от друг.
И да, колкото и да е чудно той плаща понякога кеш, понякога с кредитни карти. Няма дългове към банки и е минал по гореописания път.
:) :) Както винаги, нищо не си разбрала. :) :)
Да му пожелаем на Пумпи крепко здраве, много клиенти и съвестни наематели за да може да си плаща дълговете. Иначе банките жив ще го изядат. :)
Ози, не си разбрал: аз дългове НЯМАМ. Имам активи, които се самоиздържат. Имам и един тлъст чек всяка година по данъчно време, за данъци, които са удържани на жена ми от заплатата, а се оказва, че не е трябвало.
И от друга страна индианци винаги ще има и стига да има и Кралица парите за лечението на първите са винаги гарантирани. God save the Queen.

От друга страна ми е интересно, как точно ще ме изядат банките жив ? Ако някой актив е нерентабилен, го продаваме, банката си взима своето, аз си взимам моето и продължаваме напред. Къде става въпрос за ядене ?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:
roumensp написа:Я са аз да питам нещо друго: ако спра да ползвам кредитни карти ще забогатея ли ? :D
на богатия човек не му трябват кредитни карти.
богатия човек има собствени средства които да харчи и последната му мисъл е да си харчи парите чрез кредитни карти за да спечели някакви точки ,кешбек дребни мъни и някоя и друга безплатна супа на летището както тук се опитвате да ни убедите в ползата на използването на кредитни карти което аз лично приемам като верно.
ти може и да си богат и като ползваш кредитна карта,може и да не забогатееш като спреш да я ползваш но ще си останеш и в двата случая дребна тарикатска душица щом споделяш принципа и шамар да е щом е на аванта ще го взема
Явно ми е писано да си седя голтак и тарикатска душица, нищо че фемили инкъма ни се движи м/у 400 и 500к на година. Явно тия карти са ни провалили отвсякъде. :(

Pyrelight написа:П.П. Пропуснах да отбележа, за да ви загубя изцяло като читатели, че се изисква яко бачкане. С мениджърство и драскане по цял ден по форумите не става :D
Не ставало с мениджърство ? Вярно ни загуби като читатели. :D За драскането си е така.
Последно промяна от roumensp на Съб Ное 10, 2018 2:12 pm, променено общо 1 път.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

Vedren написа:А тук казват че пари не дават а може да си платиш сметка или да си купиш нов тел. от Файдо или Роджърс.

С две думи. Ще ти дадем 3 % кеш бак ама само като ти продадем нещо с 30 - 50 % надценка. Щото нали има и други по добри доставчици на мобилни тел. услуги като Фридом Мобайл ама ти си принуден да стоиш с Файдо за да си получиш кеш бака.. И нови тел. на по ниска цена в други магазини и при други доставчици ама там кеш бака не върви и не се приема.
Ти най не схващаш, че плана с Файдо ми излиза почти безплатен.
Телефоните си ги купувам директно от Епъл Стора, с КЕШ (платен с карта даваща кешбак). :D Не обичам да се връзвам с никоя компания чрез покупка от нея.
С Фрийдъм (бивш Wind) бях преди и по-лоша мрежа не съм виждал в живота си.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от miteto »

Vedren написа:Мите не е вярна сметката ти.
1350 за банка го написах ей така защото толкова допусках че е банката. Сега като проверих не е 1350 а 1357 за да бъдем точни.

След това може и да не ги взмеш тези 2 % кеш бак. Те се взимат само от определени магазини да кажем супермаркет или бензиностанция но не и бюро за обмяна или хотел в Тайланд който е в УСД или местна валута.. Отделно до вчера твърдяхте че като купувате валута се смата като кеш лайк транзакция та даже може и лихва да ви сложат все едно е кеш адванс.
Хълка, аз ли съм виновен че ти си спал като си писал цифрите. Дори при 1357 пак е по-евтино с кредитна карта, така че гориш :D
Да, ако купуваш валута в чейндж бюро с кредитна карта се води кеш транзакция и има лихва. Но вече установихме, че при чейндж паразити е по-скъпо, така че за какво да го правим това? Плащаме си директно на хотела в Тайланд с кредитната карта и си взимаме после кеш бек като пичове и даже по-евтино ни излиза :D

Хълка, ти си много бос бе пич (като тайландец на мотопед) - кой те излъга че плащания за хотели в чужбина (в чужда валута) не дават кеш бек :rofl: Вземи се образовай малко, имаш претенции че си финансист.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

miteto написа:
Vedren написа:Мите не е вярна сметката ти.
1350 за банка го написах ей така защото толкова допусках че е банката. Сега като проверих не е 1350 а 1357 за да бъдем точни.

След това може и да не ги взмеш тези 2 % кеш бак. Те се взимат само от определени магазини да кажем супермаркет или бензиностанция но не и бюро за обмяна или хотел в Тайланд който е в УСД или местна валута.. Отделно до вчера твърдяхте че като купувате валута се смата като кеш лайк транзакция та даже може и лихва да ви сложат все едно е кеш адванс.
Хълка, аз ли съм виновен че ти си спал като си писал цифрите. Дори при 1357 пак е по-евтино с кредитна карта, така че гориш :D
Да, ако купуваш валута в чейндж бюро с кредтина карта се води кеш транзакция и има лихва. Но вече установихме, че при чейндж паразити е по-скъпо, така че за какво да го правим това? Плащаме си директно на хотела в Тайланд с кредитната карта и си взимаме после кеш бек като пичове и даже по-евтино ни излиза :D
Никой не купува валута с КК освен пълен идиот, това е cash advance. Той си говори някакви пълни врели-некипели.

Чейндж бюрата си имат своето място и съм ги ползвал при нужда, но в ежедневието не са ти необходими, за разлика от картите.
agent Ozo
Мнения: 9777
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа: Ози, не си разбрал: аз дългове НЯМАМ. Имам активи, които се самоиздържат. Имам и един тлъст чек всяка година по данъчно време, за данъци, които са удържани на жена ми от заплатата, а се оказва, че не е трябвало.
И от друга страна индианци винаги ще има и стига да има и Кралица парите за лечението на първите са винаги гарантирани. God save the Queen.

От друга страна ми е интересно, как точно ще ме изядат банките жив ? Ако някой актив е нерентабилен, го продаваме, банката си взима своето, аз си взимам моето и продължаваме напред. Къде става въпрос за ядене ?
Така нека е, както го казваш, Пумпи. Чудесно звучи като теория.
Дано само не ти се наложи да разбереш на собствен гръб, че теорията е фантазия, а практиката - мизерия. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Митето написа:
Дори при 1357 пак е по-евтино с кредитна карта, така че гориш :D
Мите точно тези 1357 $ са червейчето на кукичката за да те накрат да смятяш пак и да ти отклонят вниманието от по голямата грешка.
Плащаме си директно на хотела в Тайланд с кредитната карта и си взимаме после кеш бек като пичове и даже по-евтино ни излиза
Първо казахме че може да и не признаят тази покупка на хотелска услуга за да ти дадат кеш бак. Думата Eligible я запомни.
Отделно кеш бака е само за сметки и нови тел. във Файдо. Е като натрупате много кеш бак много нови тел. ли ще си купиш и ли ще въртиш до Камерун та дано навъртиш сметка за да използваш кеш бака?

Ама пак казвам че грешката е другаде. :)
jet
Мнения: 1148
Регистриран на: Съб Окт 22, 2005 12:56 pm
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от jet »

Павка, пак не отговори на въпроса докато събереш 100к кеш къде живееш (отговор: под моста, в кочината или в камиона не се приемат), отделно дай линк къде се продават къщи по 100к да купя 5-6 (с моргич естествено).
Аз ако съм спечелил от лотарията нямаше да знам даже колко ми струва къщата щом ми харесва.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от roumensp »

Vedren написа:Митето написа:
Дори при 1357 пак е по-евтино с кредитна карта, така че гориш :D
Мите точно тези 1357 $ са червейчето на кукичката за да те накрат да смятяш пак и да ти отклонят вниманието от по голямата грешка.
Плащаме си директно на хотела в Тайланд с кредитната карта и си взимаме после кеш бек като пичове и даже по-евтино ни излиза
Първо казахме че може да и не признаят тази покупка на хотелска услуга за да ти дадат кеш бак. Думата Eligible я запомни.
Отделно кеш бака е само за сметки и нови тел. във Файдо. Е като натрупате много кеш бак много нови тел. ли ще си купиш и ли ще въртиш до Камерун та дано навъртиш сметка за да използваш кеш бака.

Ама пак казвам че грешката е другаде. :)
Не може да натрупаме “много” кешбак в нея, защото имаме и други кешбак карти. :lol:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от miteto »

Vedren написа:Първо казахме че може да и не признаят тази покупка на хотелска услуга за да ти дадат кеш бак. Думата Eligible я запомни.
Хълка, не знам какво сте "казали" ама аз мога да ти покажа стейтмънт за кеш-бек от хотел в Тайланд. Ти eligible ли си да хванем един бас от $10,000 по въпроса :D
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Митето написа;
Ти eligible ли си да хванем един бас от $10,000 по въпроса
Избягвам да взимам пари на модератори и да споря много с тях. Просто не е здравословно и има шанс да поседиш малко в Б група.

А ти eligible ли си да хванем един бас на изолация от форума за 1 месец ( да видиш на мен какво ми е било за доста по дълъг период :D ) че сметката ти е грешна и не сте по добре с кредитната карта.
Публикувай отговор