Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

Pyrelight написа:
pumpy написа:
Pavel M написа:[
или стоката да бъде платена кеш/разбирай със собствени средства/ за да се избегнат тия разходи
или по твоята логика когато платиш дадена стока с кредит и заплатиш за услугата няккъв интерес би бил и той минимале с последващата продажба реализираш 50К за разлика ако си купил стоката кеш и поради тая причина не можеш да направиш 50К профит при продажбата зашото я продаваш на 0 само заради едната причина че при продажбата реализираш профит докато при заплащането на стоката кеш с твои средства стоката автоматично се обезценява и не можеш да реализираш печалба и по твоята логика за да забогатееш е по добре да купуваш стоки на кредит отколкото с лични средства
на мен лично ми се струва и заради това питам хора с опит
ей маа му стара що навремето не учих във вишия икономически институт по управление на народното стопанство а се набутах в института за подготовка на детски учитлки да не си бия сега главата в земята и всичко щеше да ми е ясно :lol:

Батка, ще ти обясня: да предположим, че имам 100к КЕШ. С тези пари имам две възможности:
1. да купя едно кондо КЕШ, да не сължа нищо, да го продам след 2 години за 150 и да реализирам 50к печалба; или
2. да купя 5 кондота за по20% даун и 80% заем от банката. След две години продавам 5 кондота за по 150, или тотално 750, плащам си задълженията обратно на банката и съм спечелил 250к ( минус наказателните такси за предсрочно изплащане)
Виждаш ли разлика между 50 и 250 ?
Разбира се за това ти трябва добро кредитно досие (кредитни карти), добро стечение на обстоятелствата за пазара на имоти (както е последните 5-6 години в Канада), и малко желание за риск (ако ти стиска)
Иначе и аз бях като тез преди 4 години когато започнах този процес. Исках да си купя първата инвестиция КЕШ за да не плащам лихви. Обясниха ми горното и аз купих не една инвестиция кеш, а 7 със заем от банката. В момента държа само 4 то тези 7, останалите са продадени, заемите изплатени, печалбата сложена в изплащането на основното ми бунгало, където живея. Срещу него има кредитна линия за няколко стотици хиляди и чакам търпеливо пазара да се срути за да си напазарувам още около 10 къщи и да ги завъртя отново преди да се пенсионирам.

Зашото колкото и да дължа, като махна заемите, все да имам нещо, което е мое, не мислиш ли ? Тигана със сигурност, матрака е още на изплащане, както и колата, но това са неща, които се обезценяват, недвижимата собственост не се в дълъг план.....
Дам, така се забогатява! :y: :claps:
Не може без да поемеш някакъв риск.

от кога човек позволяващ си да си плаща КЕШ е "ЗАБОГАТЯЛ" ?!?! :rofl:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

Vedren написа:Румен написа:
Ще ти поясня за н-ти път: картата чарджва 2.5% за транзакцията и курса е междубанков.
Какво значи междубанков курс. Говори в цифри.
Какъвто и да е курса пак ще си по зле.
Грешката на Митето и твоята е на друго място.

такса на кредитната карта
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Mid-market rate. T.e. крайният ти курс в канадски е Mid-market rate + 2.5%. След което начисляват 4% кешбак в/у сумата в канадски.
Напиши го този Mid-market rate за днес за да го ползваме в сметката която ще ви направя с която сметка ще ви убедя че пак сте по зле с кредитната карта дори и с тези 4 % кеш бак.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Vedren »

Fido™ Mastercard®
Get more from Fido with Fido Mastercard

Earn 3% unlimited cash back rewards on all eligible purchases made in a foreign currency1
Earn 2% unlimited cash back rewards on Fido™ products and services charged to your card1
Earn 1.25% unlimited cash back on all other eligible purchases1


А преди това да ти припомня текста от уеб сайта на файдо.
Earn 3% unlimited cash back rewards on all eligible purchases made in a foreign currency 1*

С други думи. Процентите не са 4 а 3%.
Не за всички покупки или услуги се дават тези 3 %
Има ли 1 или звездичка на края на текста винаги има скрити условия.

Redeem your Cash Back Rewards to get more of what you want from Fido. Aside from a new phone, you can also put your cash back rewards against your monthly Fido bill or save them up for cool accessories.

А тук казват че пари не дават а може да си платиш сметка или да си купиш нов тел. от Файдо или Роджърс.

С две думи. Ще ти дадем 3 % кеш бак ама само като ти продадем нещо с 30 - 50 % надценка. Щото нали има и други по добри доставчици на мобилни тел. услуги като Фридом Мобайл ама ти си принуден да стоиш с Файдо за да си получиш кеш бака.. И нови тел. на по ниска цена в други магазини и при други доставчици ама там кеш бака не върви и не се приема. :D

Грешкта обаче е на друго място дори и да не четем по горния текст.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pyrelight »

myhata II написа:
Pyrelight написа:
pumpy написа:
Pavel M написа:[
или стоката да бъде платена кеш/разбирай със собствени средства/ за да се избегнат тия разходи
или по твоята логика когато платиш дадена стока с кредит и заплатиш за услугата няккъв интерес би бил и той минимале с последващата продажба реализираш 50К за разлика ако си купил стоката кеш и поради тая причина не можеш да направиш 50К профит при продажбата зашото я продаваш на 0 само заради едната причина че при продажбата реализираш профит докато при заплащането на стоката кеш с твои средства стоката автоматично се обезценява и не можеш да реализираш печалба и по твоята логика за да забогатееш е по добре да купуваш стоки на кредит отколкото с лични средства
на мен лично ми се струва и заради това питам хора с опит
ей маа му стара що навремето не учих във вишия икономически институт по управление на народното стопанство а се набутах в института за подготовка на детски учитлки да не си бия сега главата в земята и всичко щеше да ми е ясно :lol:

Батка, ще ти обясня: да предположим, че имам 100к КЕШ. С тези пари имам две възможности:
1. да купя едно кондо КЕШ, да не сължа нищо, да го продам след 2 години за 150 и да реализирам 50к печалба; или
2. да купя 5 кондота за по20% даун и 80% заем от банката. След две години продавам 5 кондота за по 150, или тотално 750, плащам си задълженията обратно на банката и съм спечелил 250к ( минус наказателните такси за предсрочно изплащане)
Виждаш ли разлика между 50 и 250 ?
Разбира се за това ти трябва добро кредитно досие (кредитни карти), добро стечение на обстоятелствата за пазара на имоти (както е последните 5-6 години в Канада), и малко желание за риск (ако ти стиска)
Иначе и аз бях като тез преди 4 години когато започнах този процес. Исках да си купя първата инвестиция КЕШ за да не плащам лихви. Обясниха ми горното и аз купих не една инвестиция кеш, а 7 със заем от банката. В момента държа само 4 то тези 7, останалите са продадени, заемите изплатени, печалбата сложена в изплащането на основното ми бунгало, където живея. Срещу него има кредитна линия за няколко стотици хиляди и чакам търпеливо пазара да се срути за да си напазарувам още около 10 къщи и да ги завъртя отново преди да се пенсионирам.

Зашото колкото и да дължа, като махна заемите, все да имам нещо, което е мое, не мислиш ли ? Тигана със сигурност, матрака е още на изплащане, както и колата, но това са неща, които се обезценяват, недвижимата собственост не се в дълъг план.....
Дам, така се забогатява! :y: :claps:
Не може без да поемеш някакъв риск.

от кога човек позволяващ си да си плаща КЕШ е "ЗАБОГАТЯЛ" ?!?! :rofl:
Не ти разбирам въпроса.
Аз просто се възхитих на мисленето на Пумпи, което вече съм виждала реализирано от друг.
И да, колкото и да е чудно той плаща понякога кеш, понякога с кредитни карти. Няма дългове към банки и е минал по гореописания път. :)
Ти нали твърдеше, че се забогатява само, плащайки кеш или не съм разбрала? :^)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:Я са аз да питам нещо друго: ако спра да ползвам кредитни карти ще забогатея ли ? :D
на богатия човек не му трябват кредитни карти.
богатия човек има собствени средства които да харчи и последната му мисъл е да си харчи парите чрез кредитни карти за да спечели някакви точки ,кешбек дребни мъни и някоя и друга безплатна супа на летището както тук се опитвате да ни убедите в ползата на използването на кредитни карти което аз лично приемам като верно.
ти може и да си богат и като ползваш кредитна карта,може и да не забогатееш като спреш да я ползваш но ще си останеш и в двата случая дребна тарикатска душица щом споделяш принципа и шамар да е щом е на аванта ще го взема
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
myhata II написа:
Pyrelight написа:
pumpy написа:
Pavel M написа:[
или стоката да бъде платена кеш/разбирай със собствени средства/ за да се избегнат тия разходи
или по твоята логика когато платиш дадена стока с кредит и заплатиш за услугата няккъв интерес би бил и той минимале с последващата продажба реализираш 50К за разлика ако си купил стоката кеш и поради тая причина не можеш да направиш 50К профит при продажбата зашото я продаваш на 0 само заради едната причина че при продажбата реализираш профит докато при заплащането на стоката кеш с твои средства стоката автоматично се обезценява и не можеш да реализираш печалба и по твоята логика за да забогатееш е по добре да купуваш стоки на кредит отколкото с лични средства
на мен лично ми се струва и заради това питам хора с опит
ей маа му стара що навремето не учих във вишия икономически институт по управление на народното стопанство а се набутах в института за подготовка на детски учитлки да не си бия сега главата в земята и всичко щеше да ми е ясно :lol:

Батка, ще ти обясня: да предположим, че имам 100к КЕШ. С тези пари имам две възможности:
1. да купя едно кондо КЕШ, да не сължа нищо, да го продам след 2 години за 150 и да реализирам 50к печалба; или
2. да купя 5 кондота за по20% даун и 80% заем от банката. След две години продавам 5 кондота за по 150, или тотално 750, плащам си задълженията обратно на банката и съм спечелил 250к ( минус наказателните такси за предсрочно изплащане)
Виждаш ли разлика между 50 и 250 ?
Разбира се за това ти трябва добро кредитно досие (кредитни карти), добро стечение на обстоятелствата за пазара на имоти (както е последните 5-6 години в Канада), и малко желание за риск (ако ти стиска)
Иначе и аз бях като тез преди 4 години когато започнах този процес. Исках да си купя първата инвестиция КЕШ за да не плащам лихви. Обясниха ми горното и аз купих не една инвестиция кеш, а 7 със заем от банката. В момента държа само 4 то тези 7, останалите са продадени, заемите изплатени, печалбата сложена в изплащането на основното ми бунгало, където живея. Срещу него има кредитна линия за няколко стотици хиляди и чакам търпеливо пазара да се срути за да си напазарувам още около 10 къщи и да ги завъртя отново преди да се пенсионирам.

Зашото колкото и да дължа, като махна заемите, все да имам нещо, което е мое, не мислиш ли ? Тигана със сигурност, матрака е още на изплащане, както и колата, но това са неща, които се обезценяват, недвижимата собственост не се в дълъг план.....
Дам, така се забогатява! :y: :claps:
Не може без да поемеш някакъв риск.

от кога човек позволяващ си да си плаща КЕШ е "ЗАБОГАТЯЛ" ?!?! :rofl:
Не ти разбирам въпроса.
Аз просто се възхитих на мисленето на Пумпи, което вече съм виждала реализирано от друг.
И да, колкото и да е чудно той плаща понякога кеш, понякога с кредитни карти. Няма дългове към банки и е минал по гореописания път. :)
Ти нали твърдеше, че се забогатява само, плащайки кеш или не съм разбрала? :^)
мисленето на пумпи няма нищо общо с действителноста .на книга си е само една теория а не реална осъществена практика и не виждам логика да го сравняваш с направеното от някой друг който го е направил както в случая подразбирам че става думи за баща ти.
ако при баща ти е имало дела и реално осъществена цел то при пумпи са само локуми
ма въпреки това не ти забранявам да му се възхищаваш :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от myhata II »

Да добавим че Пумпи не беше много честен за точките на самолетите билети
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Пумпи вие нас проблема, наистина :)

Батка и аз ти казвам, бях бунак като теб, всичко да е КЕШ, да няма лихви, да не храня банката и т.н. балкански "да не се мина и да не настина"
Добре, че човека от Вегас ми отвори очите (и той между другото е българин), за ползата от кредитите. Да не ти казвам, че имам фирма (двамта с жена ми), която ползвам само за да си управлявам имотите и тази фирма има общо 4 кредитни карти за около 20 к - ей така от нищото. Не са ми на моето кредитно досие, а на името на Limited Liability Company. Не че ги ползвам, но ги има. Всеки път когато се ходи някъде е "по бизнес" и IRS/CRA участват в разходите с окло 30-35%, какво по-приятно от това ?

Мухи, не знам къде не ти излезе сметката с точките за билети, не мога да ти следя мисълта (ако изобщо има такава), толкова не мога да пия. Ако кажеш кое точно не ти е ясно, специално за теб ще го изясня/обясня още веднъж ;)
Факт е, че точките за самолетни билети се търгуват и имат относителна цена от около 2.5 цента на миля, ако не ме лъже паметта. Съответно е прост да прецениш дали един билет се купува с точки или с кинти. Когато е мое пътуване е почти винаги с кинти, за да мога да ги клеймвам за разход, точките няма как да ги опиша на данъчната си декларация.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:Пумпи вие нас проблема, наистина :)

Батка и аз ти казвам, бях бунак като теб, всичко да е КЕШ, да няма лихви, да не храня банката и т.н. балкански "да не се мина и да не настина"
Добре, че човека от Вегас ми отвори очите (и той между другото е българин), за ползата от кредитите. Да не ти казвам, че имам фирма (двамта с жена ми), която ползвам само за да си управлявам имотите и тази фирма има общо 4 кредитни карти за около 20 к - ей така от нищото. Не са ми на моето кредитно досие, а на името на Limited Liability Company. Не че ги ползвам, но ги има. Всеки път когато се ходи някъде е "по бизнес" и IRS/CRA участват в разходите с окло 30-35%, какво по-приятно от това ?

Мухи, не знам къде не ти излезе сметката с точките за билети, не мога да ти следя мисълта (ако изобщо има такава), толкова не мога да пия. Ако кажеш кое точно не ти е ясно, специално за теб ще го изясня/обясня още веднъж ;)
Факт е, че точките за самолетни билети се търгуват и имат относителна цена от около 2.5 цента на миля, ако не ме лъже паметта. Съответно е прост да прецениш дали един билет се купува с точки или с кинти. Когато е мое пътуване е почти винаги с кинти, за да мога да ги клеймвам за разход, точките няма как да ги опиша на данъчната си декларация.
добре де дай да ти задам само един въпрос и после ще продължим дискусията.
ма преди въпроса малко разяснения по обстоятелствата.
ти един имот ли имаш който е с кредит от банката и ако си го платил по този начин за 1 до връщането на кредита ще ти струва 1,5 което по никакъв начин не е по изгодно ако го платиш кеш когато 1 щеше да е 1 а не 1,5

или имаш няколко имота които си платил с кредит от банката на които от 1 цената става 1,5 която плащаш след погасяване на вноските по кредита
та въпроса ми е в двата случая кой изплаща разликата от 1 до 1,5 .кой в първия и кой във втория.
знам че си хлъзгав йезоит и четеш както дявола чете евангелието и не очаквам някакъв смислен отговор като обосновка доказваща твърдението ти и ще се извъртиш,но все пак щом задавам въпроса значи ми е интересно
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: добре де дай да ти задам само един въпрос и после ще продължим дискусията.
ма преди въпроса малко разяснения по обстоятелствата.
ти един имот ли имаш който е с кредит от банката и ако си го платил по този начин за 1 до връщането на кредита ще ти струва 1,5 което по никакъв начин не е по изгодно ако го платиш кеш когат 1 щеше да е 1 а не 1,5

или имаш няколко имота които си платил с кредит от банката на които от 1 цената става 1,5 която плащаш след погасяване на вноските по кредита
та въпроса ми е в двата случая кой изплаща разликата от 1 до 1,5 .кой в първия и кой втория.
знам че си хлъзгав йезоит и четеш както дявола чете евангелието и не очаквамнякакъв смислен отговор като обосновка доказваща твърдението ти и ще се извъртиш,но все пак щом задавам въпроса значи ми е интересно
батка, не ти разбрах въпроса майна, сори.
никой не говори да си изплатил каквото и да било. Говоря, че купуваш нещо, което след 2 години струва 1.5 пъти повече. Продаваш нещото, изплащаш си кредита и ти остава 0.5 от нещото. Ако го прадам, когато съм го изплатил за 1.5 пъти (след 25 години) и го продам за 1.5 пъти, тогава след 25 години, тогава няма разлика прав си, ако съм те разбрал правилно ?
Пак давам пример:
купуваш имот за 100к КЕШ. Даваш го под наем. След 2 години този имот струва 150к. Продаваш го и имаш веднъж 24 наема по 1000 кинта и още веднъж 50к от разликата между купува и продава
Или купуваш 5 имота за по2 0 даун, даваш ги под наем, който изплаща ипотеката. След 2 години ги продаваш със същата печалба от 50к на имот, така вече имаш 250к печалба+ 24 месеца на имот изплатена ипотека от около 6000 да кажем, вместо 24.

Е когато е твои имота имаш 24 наема по 1000, когато изплащаш ипотека имаш само 6000 за 24 месеца, защото останалото са лихви на паразитите, но в единия случай имаш когато плащаш всичко КЕШ 50К + 24 = 74к, в другия имаш 250К+30к (5*6000) = 280к.
Инвестицията ВИНАГИ е 100к твои пари КЕШ.
А ако имаш дбък предит и си купиш не 5 имота, а 10 с 10% даун ? тогава печлбата е 500к + 60к от изплатени ипотеки за периода.
Сега виждаш ли разликата ?

Ти с триплекса не си ли правил същото ? Купен за Х пари, даден под наем от части, с който наем изплащаш ипотеката. Продаваш го след 2-3-5 години, прибираш разликата в стойността между покупката и продажбата и отиваш да си вътриш синджирчето ?
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа: добре де дай да ти задам само един въпрос и после ще продължим дискусията.
ма преди въпроса малко разяснения по обстоятелствата.
ти един имот ли имаш който е с кредит от банката и ако си го платил по този начин за 1 до връщането на кредита ще ти струва 1,5 което по никакъв начин не е по изгодно ако го платиш кеш когат 1 щеше да е 1 а не 1,5

или имаш няколко имота които си платил с кредит от банката на които от 1 цената става 1,5 която плащаш след погасяване на вноските по кредита
та въпроса ми е в двата случая кой изплаща разликата от 1 до 1,5 .кой в първия и кой втория.
знам че си хлъзгав йезоит и четеш както дявола чете евангелието и не очаквамнякакъв смислен отговор като обосновка доказваща твърдението ти и ще се извъртиш,но все пак щом задавам въпроса значи ми е интересно
батка, не ти разбрах въпроса майна, сори.
никой не говори да си изплатил каквото и да било. Говоря, че купуваш нещо, което след 2 години струва 1.5 пъти повече. Продаваш нещото, изплащаш си кредита и ти остава 0.5 от нещото. Ако го прадам, когато съм го изплатил за 1.5 пъти (след 25 години) и го продам за 1.5 пъти, тогава след 25 години, тогава няма разлика прав си, ако съм те разбрал правилно ?
Пак давам пример:
купуваш имот за 100к КЕШ. Даваш го под наем. След 2 години този имот струва 150к. Продаваш го и имаш веднъж 24 наема по 1000 кинта и още веднъж 50к от разликата между купува и продава
Или купуваш 5 имота за по2 0 даун, даваш ги под наем, който изплаща ипотеката. След 2 години ги продаваш със същата печалба от 50к на имот, така вече имаш 250к печалба+ 24 месеца на имот изплатена ипотека от около 6000 да кажем, вместо 24.

Е когато е твои имота имаш 24 наема по 1000, когато изплащаш ипотека имаш само 6000 за 24 месеца, защото останалото са лихви на паразитите, но в единия случай имаш когато плащаш всичко КЕШ 50К + 24 = 74к, в другия имаш 250К+30к (5*6000) = 280к.
Инвестицията ВИНАГИ е 100к твои пари КЕШ.
А ако имаш дбък предит и си купиш не 5 имота, а 10 с 10% даун ? тогава печлбата е 500к + 60к от изплатени ипотеки за периода.
Сега виждаш ли разликата ?

Ти с триплекса не си ли правил същото ? Купен за Х пари, даден под наем от части, с който наем изплащаш ипотеката. Продаваш го след 2-3-5 години, прибираш разликата в стойността между покупката и продажбата и отиваш да си вътриш синджирчето ?

значи правилно си ми разбрал въпроса щом отговаряш макар и подсъзнателно,както казваш даваш го под наем

и по този начин някой друг изплаща загубите формирани от задължението към банката чиито пари ползваш и ти си накрая на печалба
това го поощрявам
НО когато вземеш кредит от банката за 1 жилище което ползваш за да имаш покрив над главата си кой покрива загубите по изплащане на кредита от банката ,комшията,филанкишията или собствения ти *** и не е ли по изгодно да го платиш кеш отколкото да се обречеш на дълъг и мъчителен финансов моргидж
според теб тая схема е по изгодна,да купиш 1 което ще платиш 1,5 и при стечение на обстоятелствата ако,евентуално може да се случи да го продадеш за 2 и да направиш печалба
но според мен не е заради ако,случайно и може би.заради това за мен е по добре нещо ако струва 1 да го купиш кеш и да остане да ти струва е 1 без да се оскъпява до 1,5 и от там нататък да се надяваш ч камилата я камиларя да стане 2 че да избиеш някой леф
цветно казано ако днес купуваш имот който струва 1 и го платиш със собствени средства плащаш 1 ,ако го купуваш със заем на банката докато си изплатиш заема заради интереса на банката изплащаш 1,5
тия 0,5 излизат от собствения ти ***
ако го платиш кеш тия 0,5 разлика обаче можеш да си ги сложиш на собствения *** т.е да си ги похарчиш за каквото си щеш за собствено удоволствие а не да ги подаряваш на паразитите
и сега след тоя пример ако започнеш да ме убеждаваш че не съм прав значи си пълен глупк и не мога да те мисля
унищожавай си парите без да имаш някаква полза от тях.това си е твоя работа
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Батка, говорим за различни неща.
Хората, както и аз взимата заеми под една или друга форма, рискуват, инвестират чуждите пари и или печелят или губят.
Ако не взимат заеми няма значение дали печелят или губят, защото не участват.

Относно личното жилище сигурно също си прав, но къде по дяволите живееш докато събереш тези 100к с които си купуваш собственото и не плащаш лихва. Ако нямаш чичо от Америка или печалба от тотото, къде по дяволите живееш и какво плащаш, дакота събираш парите за да купиш своето КЕШ, къде ????? и за КОЛКО ?????
Аз живеех последно под наем за 1450 на месец, след това взех ипотека за по 2800, онзи дне рефинансирах и сега плащам 2450, но за нови 30 години, а бях стигнал на 26. Но имам кредит линия за 1/4 от стойността на къщата ми. Дали съм прав или не, не знам. Знам, че ако я продам днес, ако и да съм плащал на банката ИМАМ повече отноклото имах преди 4 години. След още 4 може да имам и по-малко, заради промяна на пазара. Но тогава е лесно, обръщам се ляво или на дясно, предоставям ключа от къщата на банката и отивам пак под наем. Не случайно в моето семейство всичко е разделено, няма ЕДИН заем на който да сме заедно с жена ми, въпреки невероятното желание на всяка една банка да ни натресе заедно на всеки заем. Да, ама не, ай сиктер паразити с паразити. Така ако и когато нещо се случи и трябва да предадем ключовете на банката, единия от нас е винаги защитен и живота продължава. Ако обаче няма фал и не се налага да предавам ключовете на банката wealth, какъвто и да е превода на български, се учеличава, просто защото за достатъчно дълго време пазара е напред и нагоре в достатъчно дълъг период.....(сиърс е изключение :) )
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:Батка, говорим за различни неща.
Хората, както и аз взимата заеми под една или друга форма, рискуват, инвестират чуждите пари и или печелят или губят.
Ако не взимат заеми няма значение дали печелят или губят, защото не участват.

Относно личното жилище сигурно също си прав, но къде по дяволите живееш докато събереш тези 100к с които си купуваш собственото и не плащаш лихва. Ако нямаш чичо от Америка или печалба от тотото, къде по дяволите живееш и какво плащаш, дакота събираш парите за да купиш своето КЕШ, къде ????? и за КОЛКО ?????
Аз живеех последно под наем за 1450 на месец, след това взех ипотека за по 2800, онзи дне рефинансирах и сега плащам 2450, но за нови 30 години, а бях стигнал на 26. Но имам кредит линия за 1/4 от стойността на къщата ми. Дали съм прав или не, не знам. Знам, че ако я продам днес, ако и да съм плащал на банката ИМАМ повече отноклото имах преди 4 години. След още 4 може да имам и по-малко, заради промяна на пазара. Но тогава е лесно, обръщам се ляво или на дясно, предоставям ключа от къщата на банката и отивам пак под наем. Не случайно в моето семейство всичко е разделено, няма ЕДИН заем на който да сме заедно с жена ми, въпреки невероятното желание на всяка една банка да ни натресе заедно на всеки заем. Да, ама не, ай сиктер паразити с паразити. Така ако и когато нещо се случи и трябва да предадем ключовете на банката, единия от нас е винаги защитен и живота продължава. Ако обаче няма фал и не се налага да предавам ключовете на банката wealth, какъвто и да е превода на български, се учеличава, просто защото за достатъчно дълго време пазара е напред и нагоре в достатъчно дълъг период.....(сиърс е изключение :) )
е сега ми харесва.точно и ясно а не алабалистики и разтягане на локуми.отговаряш като за посветени а не обши приказки като за не информирани
и това за сепариране на задълженията с половинката е мъдро.удобрявам
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Никога няма да забогатеем, ако използваме кредитни карти

Мнение от pumpy »

Получих удобрение от батката
Отивам да спя, щастлив и удоволетворен ....
Публикувай отговор