Канада - работа, живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от NightMartini »

Ivan1007 написа:Можеш да си завършиш образованието, но не можеш да твърдиш, че е платено изцяло с твои пари, освен ако не си плащаш като чуждестранен студент.
Всъщност можеш, но няма да е вярно, защото ако не си чуждестранен студент плащаш не повече от една трета от стойността, останалото го плащат канадските данъкоплатци, също както на Танграта.
Въпрос на морал е, да не лаеш срещу тези, които са ти платили образованието.
Та пак да се върнем на това, откъдето тръгнахме - ако напуснеш Канада би следвало да си платиш образованието като чуждестранен студент.
Не, че ще стане, но както писах, поне можеш да се отнасяш с уважение към тези, които са ти дали много повече, отколкото ти си направил за себе си.
Съжалявам, но не съм чак толкова перверзен, за да продължа да ти отговарям. Платил съм няколко хилиди канадски долара в отделните етапи на процедурата за Квебек, платил съм и продължавам да плащам от заплатата си колеж, бакалавър и магистър и ти продължаваш да твърдиш, че тя е направила повече за мен отколкото аз като съвестен граждадин. Понеже не си грамотен по темата преди да започнеш да събираш и извашдаш разберей какво е точно терминът "NOTION DE RÉSIDENCE FISCALE " Само да вметна докато не съм забравил, че от 4 години съм записан в листа за чакащите за личен лекар и все още чакам. Перверзията ми се изчерпа до тук. Ти не си човек, ти си просто екзалтиран канадец.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Напълно прав е Иван1007.

Образованието за местните е спонсорирано от данъците на данъкоплатците.
Идеята е че това са бъдещите инжинери, доктори, финансисти и др. на Канада.

Ако ще напускат Канада да бъдат така добри да си плащат като за интернационални студенти. Те се образоват тук, плащат си а после да си търсят работа където искат по света.

Аргументи от рода на: ама има и канадци които взимат социал ми звучат като.
И циганите в БГ взимат социал, не плащат ток, вода. Строят незакони къщи.
Ако всички правим така от къде ще дойде тока, водата, улиците и осветлението по тях. Парите които ще ни дават за социал? Тези удобства не падат от небето.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада - работа, живот

Мнение от agent Ozo »

Нещастните ми канадски данъкоплатци, те! Принудени да дават половината от доходите си, изкарани с къртовски труд, за разни цоциални програми, за обучение и за какво ли не на разни готованци и неблагодарници.
Направо ми става жал за тях. :(
:) :) :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Линко написа:
изкарани с къртовски труд


Е тук ви е грешката на мрънкащите и плюещи Канада. Щото не знаете за какво сте в Канада, какво искате, каква професия ви харесва. Лутате се като в тъмна пещера и плачете че Канада била лоша. Искате да се качите на Еверст ама не ви стиска да учите, да тренирате физически и психически.
За това си стойте близо до Витоша а като се качите на Черни връх си признайте че до толкова ви стигат възможностите а не че Еверест е лош и негостоприемен.

Парите ни са изкарани с труд който ни харесва. С кеф отиваме на работа, с кеф оставаме допълнително ако има опашка от дипломати, депутати, сенатори, бизнесмени. :D
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада - работа, живот

Мнение от agent Ozo »

А министрите, премиерите и губернаторите с предимство ли ги обслужваш та не са и те на опашката? :) :rofl:
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Канада - работа, живот

Мнение от def34 »

Ivan1007 написа:Въпрос на морал е, да не лаеш срещу тези, които са ти платили образованието.
Само да попитам.Това не важи ли за всички които са завършили образованието си в България, за сметка на българските данъкоплатци, напуснали са я, и после лаят срещу държавата която ги е "изучила"?
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Въпроса не е относим за ситуацията за която спорим.

Не знаем как е завършил дадения човек. Може да е бил платено обучение примерно в БГ.
Отделно най вероятно човека има родители и имот в БГ. Родителите са плащали
години наред данъци, имота също се облага с данъци.
Нищо от по горното не важи за Канада.
Нито родителите на Линко са плащали данъци в Канада нито Линко има имот в Канада. Да не говорим че умишлено не иска да има. Защото ако имаш собственост няма социал.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Канада - работа, живот

Мнение от def34 »

Vedren написа:Въпроса не е относим за ситуацията за която спорим.

Не знаем как е завършил дадения човек. Може да е бил платено обучение примерно в БГ.
Отделно най вероятно човека има родители и имот в БГ. Родителите са плащали
години наред данъци, имота също се обалага с данъци.
Нищо от по горното не важи за Канада.
Нито родителите на Линко са плащали данъци в Канада нито Линко има имот в Канада.
Естествено че е относим.От кога плащането на данъци в България от твоите родители ти дава "данъчен кредит" за безплатно образование? Наличето на имот в Канада пък няма нищо общо.Държавата спонсорира, частично или пълно образованието ти, с идея,че няма да лежиш на социални помощи, ще имаш добър доход и ще плащаш данъци.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Ivan1007 »

def34 написа:
Ivan1007 написа:Въпрос на морал е, да не лаеш срещу тези, които са ти платили образованието.
Само да попитам.Това не важи ли за всички които са завършили образованието си в България, за сметка на българските данъкоплатци, напуснали са я, и после лаят срещу държавата която ги е "изучила"?
Когато аз съм завършил образованието си в България тя беше затвор и не съм имал избор да отида да уча някъде извън България, нито да си плащам образованието. В този затвор живееха и родителите ми, бабите и дядовците ми, които работеха за смешни заплати, след като им бяха отнети земите и имотите. Та още преди да започна висшето си образование съм работил 2 години ангария, след като го завърших още 11 години и кусур за смешна заплата в държавна фирма (частни нямаше в проучване и добив на нефт и газ). Откакто се преместих в Канада съм един от тези българи работещи в чужбина, които внасят в България повече пари отколкото биха им плащали, ако работеха там.
Та не важи за такива като мен.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
def34
Мнения: 435
Регистриран на: Пет Ное 16, 2007 9:28 am
Местоположение: Toronto

Re: Канада - работа, живот

Мнение от def34 »

Когато аз съм завършил образованието си в България тя беше затвор и не съм имал избор да отида да уча някъде извън България, нито да си плащам образованието. В този затвор живееха и родителите ми, бабите и дядовците ми, които работеха за смешни заплати, след като им бяха отнети земите и имотите. Та още преди да започна висшето си образование съм работил 2 години ангария, след като го завърших още 11 години и кусур за смешна заплата в държавна фирма (частни нямаше в проучване и добив на нефт и газ). Откакто се преместих в Канада съм един от тези българи работещи в чужбина, които внасят в България повече пари отколкото биха им плащали, ако работеха там.
Та не важи за такива като мен.
Ти не си единствен живял в затвор, пращащ пари в България.Това не променя фактът че си се изучил за сметка на българските данъкоплатци, сред които твоите и моите родители, баби и дядовци и всички други.Повечето имигранти пристигат в Канада с доста пари които идват от икономиките на родните им държави и се влагат в канадската икономика.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Ivan1007 »

NightMartini написа:
Ivan1007 написа:Можеш да си завършиш образованието, но не можеш да твърдиш, че е платено изцяло с твои пари, освен ако не си плащаш като чуждестранен студент.
Всъщност можеш, но няма да е вярно, защото ако не си чуждестранен студент плащаш не повече от една трета от стойността, останалото го плащат канадските данъкоплатци, също както на Танграта.
Въпрос на морал е, да не лаеш срещу тези, които са ти платили образованието.
Та пак да се върнем на това, откъдето тръгнахме - ако напуснеш Канада би следвало да си платиш образованието като чуждестранен студент.
Не, че ще стане, но както писах, поне можеш да се отнасяш с уважение към тези, които са ти дали много повече, отколкото ти си направил за себе си.
Съжалявам, но не съм чак толкова перверзен, за да продължа да ти отговарям. Платил съм няколко хилиди канадски долара в отделните етапи на процедурата за Квебек, платил съм и продължавам да плащам от заплатата си колеж, бакалавър и магистър и ти продължаваш да твърдиш, че тя е направила повече за мен отколкото аз като съвестен граждадин. Понеже не си грамотен по темата преди да започнеш да събираш и извашдаш разберей какво е точно терминът "NOTION DE RÉSIDENCE FISCALE " Само да вметна докато не съм забравил, че от 4 години съм записан в листа за чакащите за личен лекар и все още чакам. Перверзията ми се изчерпа до тук. Ти не си човек, ти си просто екзалтиран канадец.
Въобще не държа да ми отговаряш и по-добре ще е да не го правиш, за да не продължаваш да се излагаш.
Таксите за обработка на документи си ги платил за услуга, която ти си поискал. Таксата за заселване, която си платил е символична и е за това да имаш правото да живееш постоянно в Канада, като работиш по професията, която си посочил и с образованието, което си имал.
Вече обясних, че плащаш няколко пъти по-малко отколкото струва образованието ти, останалото е за сметка на канадските данъкоплатци, които ти си позволи да наричаш паразити.
Не е морално паразит да нарича паразити тези, които плащат 60-80 % от образованието му.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Ivan1007 »

def34 написа:
Когато аз съм завършил образованието си в България тя беше затвор и не съм имал избор да отида да уча някъде извън България, нито да си плащам образованието. В този затвор живееха и родителите ми, бабите и дядовците ми, които работеха за смешни заплати, след като им бяха отнети земите и имотите. Та още преди да започна висшето си образование съм работил 2 години ангария, след като го завърших още 11 години и кусур за смешна заплата в държавна фирма (частни нямаше в проучване и добив на нефт и газ). Откакто се преместих в Канада съм един от тези българи работещи в чужбина, които внасят в България повече пари отколкото биха им плащали, ако работеха там.
Та не важи за такива като мен.
Ти не си единствен живял в затвор, пращащ пари в България.Това не променя фактът че си се изучил за сметка на българските данъкоплатци, сред които твоите и моите родители, баби и дядовци и всички други.Повечето имигранти пристигат в Канада с доста пари които идват от икономиките на родните им държави и се влагат в канадската икономика.
Това са пълни глупости, защото казах, че аз внасям повече пари в България, отколкото ако работех там.
За сравнение, когато работех три години извън Канада ползвах данъчни облекчения - 80 000 долара бяха необлагаеми, защото работех извън Канада и вкарвах готови пари в Канада, които бяха. повече, отколкото, ако работех в Канада.
Повечето независими емигранти в Канада пристигат с минимално изискващата се сума, която едвам стига да преживеят една година, докато се осъзнаят и намерят работа. Отделно доста тарикати включетелно и от България се изхитрят да покажат тази минимална сума на границата и на следващия ден да я върнат обратно, щото са голи като пушки и след само няколко седмици или месеци да увиснат на социални помощи, най-често в Квебек.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Деф написа:
сред които твоите и моите родители, баби и дядовци


Сам си си отговорил на въпроса.
Разбира се че ти дава право да учиш в БГ или както наричаш ти образователен кредит платеното като данъци от твоите родители, баби и дядовци. Имота също се обалага с данъци.

Не може да очакваш учещия да си предплати образованието в БГ.
Ето в Канада и най вече в Квебек е точно така. Родителите плащат чрез данъци за да има у-ще за децата. Всички които притежават имот в Квебек имат или нямат деца плащат такса за у-ще плюс данък сграда.
Кое за Линко е вярно?
Родители, баби плащали данък в Канада, имот в Квебек?

Тия донесени 3000 - 5000 долара за Квебек не ги брой. Те се харчат най вече за лични нужди не за данъци. Те са нищо в сравнение с това което пращаме на родители и роднини в БГ в следващите 40 години докато са живи или ние се приберем обратно. Тези пратени пари до БГ (стотици повече от донесените 3000 кад ) също спонсорират БГ а не Канада.
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от NightMartini »

Ivan1007 написа:
NightMartini написа:
Ivan1007 написа:Можеш да си завършиш образованието, но не можеш да твърдиш, че е платено изцяло с твои пари, освен ако не си плащаш като чуждестранен студент.
Всъщност можеш, но няма да е вярно, защото ако не си чуждестранен студент плащаш не повече от една трета от стойността, останалото го плащат канадските данъкоплатци, също както на Танграта.
Въпрос на морал е, да не лаеш срещу тези, които са ти платили образованието.
Та пак да се върнем на това, откъдето тръгнахме - ако напуснеш Канада би следвало да си платиш образованието като чуждестранен студент.
Не, че ще стане, но както писах, поне можеш да се отнасяш с уважение към тези, които са ти дали много повече, отколкото ти си направил за себе си.
Съжалявам, но не съм чак толкова перверзен, за да продължа да ти отговарям. Платил съм няколко хилиди канадски долара в отделните етапи на процедурата за Квебек, платил съм и продължавам да плащам от заплатата си колеж, бакалавър и магистър и ти продължаваш да твърдиш, че тя е направила повече за мен отколкото аз като съвестен граждадин. Понеже не си грамотен по темата преди да започнеш да събираш и извашдаш разберей какво е точно терминът "NOTION DE RÉSIDENCE FISCALE " Само да вметна докато не съм забравил, че от 4 години съм записан в листа за чакащите за личен лекар и все още чакам. Перверзията ми се изчерпа до тук. Ти не си човек, ти си просто екзалтиран канадец.
Въобще не държа да ми отговаряш и по-добре ще е да не го правиш, за да не продължаваш да се излагаш.
Таксите за обработка на документи си ги платил за услуга, която ти си поискал. Таксата за заселване, която си платил е символична и е за това да имаш правото да живееш постоянно в Канада, като работиш по професията, която си посочил и с образованието, което си имал.
Вече обясних, че плащаш няколко пъти по-малко отколкото струва образованието ти, останалото е за сметка на канадските данъкоплатци, които ти си позволи да наричаш паразити.
Не е морално паразит да нарича паразити тези, които плащат 60-80 % от образованието му.
Не аз се излагам, просто ти нямаш аналитична мисъл. Никой не е застрахован от разочерования и от усещане за зима. Баща ми за първи път e стъпил в Канада 1970 - легално с работа. Стигнал е до олтара с канадка, но се е уплашил и се е върнал в България заради евентуални последствия върху родителите mu. Защо го казвам - защото по снимкиi спомени от тогава, тогава Канада e била една от най-хубавите държави , а Монреал един от най красивите и романтични градове - не мога да кажа същото за сега. В началото работих обща работа, след колежа започнах първата административна работа и благодарение на университета имам работа административна в международна корпорация. Защо ти казвам това - казаха ти го и по нагоре - с образованието идва и позицията и по високото заплашнае и по виското подоходно облагане, тоест заради положените труд и лишения аз сега плащам доста по високи данъци в сравнение с началото - моите по високи данутси помагат на друг сега. Сега разбираш ли - аз моята лепта си я плащам. Пак ти го повтарям, ако не можеш сам потърси помощ от приятел - преди да започнеш да събираш и извашдаш какво плащам и кой какво ми плаща разбери какве е "notion de residence fiscale" И само да добавя - в момента в които шефа реши да ми изплати бонус от 6 000 в същата секунда 50% от сумата отидоха в държвата. От началото на процедурата до образованието ми днес - чета и спазвам процедури. Канада иска и тъсри имигранти, но никой не е подготвен за подводните камъни. Ти трибва повече да се притесниваш за парите , които потъват в стотицтите неправителствней организации с неиаснa цел, в подкрепата на хора които са избрали различните форми на наркоците за свой най добър приятел, и в милионите изхарчени за ПР от правитеслтвото само и само да се покаже че Канада е либерална и политически коректна държава, където можеш да имигрираш по-лесно ако си затворен в хотелска стаия и твърдиш в интернет че си преследвана заради вярата си, отколто ако си образован млад имигрант от Източна Европа.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:
NightMartini написа: Дай да ти задам един въпрос - понеже яво познаваш добре историята на форума - къде е Коко и какво става с него. Аз знам отговора.
Ако мислиш, че ме интересува... |(
Колкото ме интересува, защо мухъта спря почти да пише или други простаци като батката също губят интерес... |(
Някой да го е бил да се занимава с разбиране на хората? :^)
Аз не държа някой да ме разбира! Даже го предпочитам...неразбирането. |(
обиждаш на простак значи :rofl:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Публикувай отговор