Канада - работа, живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канада - работа, живот

Мнение от MrGeek »

Kan_Tangra написа:Заплатата ми я вдигат всяка година. Т.е. 3 пъти от тогава. Отделно на година имам 200 акции, бонуси, които са по 200усд-та, по 1.75 е курса напоследък.
Отделно имам и перформънс бонус 2 пъти годишно, който отива към 10к.
Отделно и 8к наеми в софия и бургас.
Айде събирай! Само от рестрейн и еспп бонуса имам 1/3 от това, което казах. От наеми още 1/3. Другата 1/3 е повишената ми 3 пъти заплата + 10те к перформънс бонус.
А "средната" за ИТ в страната си я "сложи" някъде!
Размишлявай, смятай и като измислиш нещо обади се пак! ;)
При положение, че една камара народ ти доказахме тук какви глупости ръсиш за очевадни неща, каква е вероятността горното да не е 100% тролене на един раздувко? :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Тя цялата тема се измести от това какво пита Svetla3 до това колко била заплатата, бонусите, акциите и доход от наеми в София и Бургас на Танграта. А за да объркаме Светла 3 още повече Танграта иска аз да си напиша дохода и да си мерим инструментите.
Ама момичето пита за друго.

Аз не получих отговор на въпроса.
Може ли с 27 лв на месец в БГ да имаш неограничен интернет в къщи, мобилен апарат ГСМ. за който не си давал пари с разумен тел. план който има и интернет, и допълнително ТВ с 50 канала. Дълбоко се съмнявам че за 27 лв. може.
С други думи и хората работейки на мин. заплата в БГ да могат да си позволят същата услуга за един работен ден.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада - работа, живот

Мнение от agent Ozo »

Ами то такива като теб Хълка не обичат да си мерят инструментите с онези, за които са сигурни, че имат по-голям инструмент от техния. :)
Защо един Хълбой да може да измества всяка тема към никому ненужни сведения за това какъв апартамент има той и с какъв изглед, какви офиси с по колко гишета с бронирани стъкла и с какъв изглед има, с колко дипломатски щерки се е забавлявал, какви обороти и какви доходи има и т.н., а пък Танграта да не може. Може и още как. :)

А, да не забравя - Хълбой никога не отговаря на конкретно отправени му въпроси и предложения. Но изисква да получава на момента точни и конкретни отговори на поставени от него въпроси. Е, няма как да стане тая работа, Хълка. Като се научиш да отговаряш, тогава може и да изискваш да ти отговарят.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Напротив Линко отговарям ясно и конкретно ама това че на теб не ти харесват отговорите или ти се струват не реалистични или невъзможни е друг въпрос.

Като казвам че куриера изяде шоколада значи го е изял. Куриера дори сам си призна.
Като казвам че съм взел заем от кредитна карта и лайн оф кредит значи съм взел.
Като казвам че апартамента е с гледка към къщата на прайм министъра значи има такава гледка и къщата е от другата страна на реката.
И гишетата са 3, и стъклата са бронирани и бизнес офисите са два.

Има и клиенти сънародници свидетели, има и сънарадници работещи в тези офиси свидетели за разлика от писаниците на Танграта.

Пък ти си повтаряй че не е вярно.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pyrelight »

Той-Линко/Озо все сред такива се движи крадци на шоколади и социалкокошкари. Заради това му се струва, че не е вярно. |(
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа:Без ДДС не се брои. Давайте цените с ДДС.

За 140 във Видеотрон ще да е много измъчен ТВ пакета. 30ина канала най-вероятно. И то все кой от кой по-безмислени.

Бтв аз съм с няколко HBO-ta и няколко Cinemax-a. Не че ги гледам, де, но от Мтела казаха, аман заман вземи ги и аз ... взех.
А нета ми можеше и да е 300мбита за същата цена, но нямаше свързаност конкретно нашата сграда.
За толкова ти трябва оптика до самия рутер.

Любопитно в Канада как така имате оптика до абсолютно всеки апартамент!
Или нямате!?

И защо да гледаме цените в западна Канада!? Там наемите са по 5к. Кой новопристигнал, който пита за цените на храните ще има топки да се засели във Ванкувър!?
Ябълки и крушии ... ябълки и круши! ;)
5к е за 1000 квадратни метра застроена площ с 4-5 декара парк около нея.

За нов таунхауза 150 квадрата на 3 етажа е 1300-1500 максимум.
За кокошарник като твоя, не мога да кажа, щото тук няма такива
след като разгледах обявите за наеми във Ванкувър на МрГийка май Танграта ще излезе прав за наемите от 5К за апартамент с 3 спални,2 бани и 1000 скър фута,а не 1000 кв. метра и 5 декара балкон,пардон двор,ливада :lol:
и да видим кой лъже сега за западна Канада :lol:
https://luxuryrentalsuites.ca/lrs/prope ... -road-314/"
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канада - работа, живот

Мнение от agent Ozo »

Нека да е верно бе, Хълка, че и повече от това дори, Ама за изместване на темите говорехме. Значи казаното от мен също е верно. :)

А той и Танграта има сънародници свидетели, работещи заедно с него. И сънародници наематели на неговите недвижими имоти, които могат са свидетелстват също има. Защо твоите писаници на тази база да са истина, а неговите не?
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Vedren
Мнения: 1552
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 5:15 am
Местоположение: Hull City - срещу премиера

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Vedren »

Ми защото заедно видяхме и четохме какво написа Танграта за това колко струва на година шофьорска книжка, регистрация на кола и застраховка в Квебек.
Ама той твърдеше че освен невярно написаното за Квебек така било и за цяла Канада.
Виждаш сега какви неща пише за цени на медиини услуги, цени на храни и т.н.
За разлика от неговите незнайни свидетели моите са в Отава, в Канада и дори пишат във форума. С други думи намираеми, разпознаваеми и пишат с имената си.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pavel M »

Pyrelight написа:Той-Линко/Озо все сред такива се движи крадци на шоколади и социалкокошкари. Заради това му се струва, че не е вярно. |(
клуб за латиноамерикански танци в село Ст Катрин,Кебек,Канада с много яки каки

https://www.youtube.com/watch?v=PyG6Szc ... e=youtu.be"

:lol: :lol: :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:
Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа:Без ДДС не се брои. Давайте цените с ДДС.

За 140 във Видеотрон ще да е много измъчен ТВ пакета. 30ина канала най-вероятно. И то все кой от кой по-безмислени.

Бтв аз съм с няколко HBO-ta и няколко Cinemax-a. Не че ги гледам, де, но от Мтела казаха, аман заман вземи ги и аз ... взех.
А нета ми можеше и да е 300мбита за същата цена, но нямаше свързаност конкретно нашата сграда.
За толкова ти трябва оптика до самия рутер.

Любопитно в Канада как така имате оптика до абсолютно всеки апартамент!
Или нямате!?

И защо да гледаме цените в западна Канада!? Там наемите са по 5к. Кой новопристигнал, който пита за цените на храните ще има топки да се засели във Ванкувър!?
Ябълки и крушии ... ябълки и круши! ;)
5к е за 1000 квадратни метра застроена площ с 4-5 декара парк около нея.

За нов таунхауза 150 квадрата на 3 етажа е 1300-1500 максимум.
За кокошарник като твоя, не мога да кажа, щото тук няма такива
след като разгледах обявите за наеми във Ванкувър на МрГийка май Танграта ще излезе прав за наемите от 5К за апартамент с 3 спални,2 бани и 1000 скър фута,а не 1000 кв. метра и 5 декара балкон,пардон двор,ливада :lol:
и да видим кой лъже сега за западна Канада :lol:
https://luxuryrentalsuites.ca/lrs/prope ... -road-314/"
Батка,
Това е 400 квадратни метра с 6 спални, без да включва тройния гараж и 60 квадрата тераса, и с девет декара парк около него и му искат 3992 на месец, което значи, че може да го спазариш за 3500-3600 Горе-долу на същото разстояние от даунтаун Калгари, колкото Симеоново от Парламента в София. Мързи ме да търся нещо за 5000 сега.
Къща, с 3-4 спални и половин декар двор в Калгари (едно от най-добрите места за живеене в света) се рентват 1500-1800 на месец.


https://calgary.rentspot.com/details/7180/index.html"
Последно промяна от Ivan1007 на Пон Май 13, 2019 1:09 am, променено общо 1 път.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Ivan1007 »

Kan_Tangra написа:
Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа:
Vedren написа:Казвах ви аз и преди че приказките на Танграта за Канада са само за на маса в БГ ресторант за хора които никога не са били в Канада.

Тангра каква по ясна конкретика искаш от това което ти е написъл Мр Гиик че с 120 долара на месец имаш безлимитен интернет в къщи, мобилен тел. с интернет, и ТВ **.
И всичко това се плаща с един ден работа ако печелиш по 15 долара на час което е почти мин. ставка.

Кажи сега ако в БГ мин. работна заплата е 600 лв на месец ( може и да е по ниска ама да кажем че е толкова ) / 22 работни дни = 27 .27 лева на ден. С тези 27 лева дали може да платиш и имаш безлимитен интернет в къщи, мобилен тел. с интернет ( ГСМ апарата е също в тази цена а не купуван отделно ) и ТВ с 50 канала. Май няма да стане с 27 лева или един работен ден доход.

Внимавай какво ще напишеш защото след това ще ти дам пример и факти с цени за всеки един от тези 3 медиини продукта.
Да внимавам какво ще напиша!?

Пич, аз взимам по 30 минимални на месец! Т.е., една я правя за ден!

А ти по колко взимаш!?!?!?
Смешко! :lol:
Тангра,
Да ти направя математиката,че ти си зле. 30х560=16800
Толкова, не плащат и в Канада и в САЩ, а ти и такива като теб имате работа, щото сте няколко пъти по-евтини.
Взимаш ги, ама за половин година.
Средната заплата в ИТ сектора в България е 3500 лева бруто на месец. Още ти пазя личното дето се беше изхвърлил за малко повече от тази сума на месец.
Ти пак си лъжи, ама с мярка.
Яж си "биологични " турски и полски домати, пий вкисната бира и китайска цаца за 5 лева и бъди щастлив без да се излагаш с хвалипръцковщини
Заплатата ми я вдигат всяка година. Т.е. 3 пъти от тогава. Отделно на година имам 200 акции, бонуси, които са по 200усд-та, по 1.75 е курса напоследък.
Отделно имам и перформънс бонус 2 пъти годишно, който отива към 10к.
Отделно и 8к наеми в софия и бургас.
Айде събирай! Само от рестрейн и еспп бонуса имам 1/3 от това, което казах. От наеми още 1/3. Другата 1/3 е повишената ми 3 пъти заплата + 10те к перформънс бонус.
А "средната" за ИТ в страната си я "сложи" някъде!
Размишлявай, смятай и като измислиш нещо обади се пак! ;)
Сложи си я ти средната за ИТ някъде, щото я взимаш.
Тук толкова плащат да обръщаш бъргъри в Макдоналдс. 8)
Та викаш от 16 000 дето ги взимаш половината били от наеми, не от заплатата.
Тия дето ги взимаш от наеми (дали са 8000 или 800 е друг въпрос и дали ги взимаш ти или родата от Канада е също друг въпрос) отиват за плащане на ипотеката, данъци и амортизации.
Та остават евентуално 8000 лева заплата. Ако ти сложим 50% фира, това са 4000 лева, което звучи горе-долу правдоподобно и след някакво увеличение близко до това, което ми писа преди време на лични (с 50 % фира, ама може и да е повече,щото си въздух под налягане)

Да ти обясня що ти слагам 50% фира.
Такива като теб взимат околоо CAD68 000 на година в Албърта или 5600 на месец. Това в левове са 7300.
Нема сметка да оутсорсват, ако плащат повече от половината. Горе-долу толкова е и средната за ИТ в София - половината на 7300.
Та, може да приема, че благодарение на канадския ти опит и образование ти плащат, колкото на суинг-мениджър в Макдоналдс - работа и заплата за ученици и студенти в Албърта :tmi:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10043
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Pavel M »

Ivan1007 написа:
Pavel M написа:
Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа:Без ДДС не се брои. Давайте цените с ДДС.

За 140 във Видеотрон ще да е много измъчен ТВ пакета. 30ина канала най-вероятно. И то все кой от кой по-безмислени.

Бтв аз съм с няколко HBO-ta и няколко Cinemax-a. Не че ги гледам, де, но от Мтела казаха, аман заман вземи ги и аз ... взех.
А нета ми можеше и да е 300мбита за същата цена, но нямаше свързаност конкретно нашата сграда.
За толкова ти трябва оптика до самия рутер.

Любопитно в Канада как така имате оптика до абсолютно всеки апартамент!
Или нямате!?

И защо да гледаме цените в западна Канада!? Там наемите са по 5к. Кой новопристигнал, който пита за цените на храните ще има топки да се засели във Ванкувър!?
Ябълки и крушии ... ябълки и круши! ;)
5к е за 1000 квадратни метра застроена площ с 4-5 декара парк около нея.

За нов таунхауза 150 квадрата на 3 етажа е 1300-1500 максимум.
За кокошарник като твоя, не мога да кажа, щото тук няма такива
след като разгледах обявите за наеми във Ванкувър на МрГийка май Танграта ще излезе прав за наемите от 5К за апартамент с 3 спални,2 бани и 1000 скър фута,а не 1000 кв. метра и 5 декара балкон,пардон двор,ливада :lol:
и да видим кой лъже сега за западна Канада :lol:
https://luxuryrentalsuites.ca/lrs/prope ... -road-314/"
Батка,
Това е 400 квадратни метра с 6 спални, без да включва тройния гараж и 60 квадрата тераса, и с девет декара парк около него и му искат 3992 на месец. Горе-долу на същото разстояние от даунтаун Калгари, колкото Симеоново от Парламента в София. Мързи ме да търся нещо за 5000 сега.
Къща, с 3-4 спални и половин декар двор в Калгари (едно от най-добрите места за живеене в света) се рентват 1500-1800 на месец.


https://calgary.rentspot.com/details/7180/index.html"
много е евтино за "едно от най-добрите места за живеене в СВЕТА"
тука вече цирка е пълен
само не знам да се смея ли или да плача на хорската простотия :D
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Ivan1007 »

Pavel M написа:
Ivan1007 написа:
Pavel M написа:
Ivan1007 написа:
Kan_Tangra написа:Без ДДС не се брои. Давайте цените с ДДС.

За 140 във Видеотрон ще да е много измъчен ТВ пакета. 30ина канала най-вероятно. И то все кой от кой по-безмислени.

Бтв аз съм с няколко HBO-ta и няколко Cinemax-a. Не че ги гледам, де, но от Мтела казаха, аман заман вземи ги и аз ... взех.
А нета ми можеше и да е 300мбита за същата цена, но нямаше свързаност конкретно нашата сграда.
За толкова ти трябва оптика до самия рутер.

Любопитно в Канада как така имате оптика до абсолютно всеки апартамент!
Или нямате!?

И защо да гледаме цените в западна Канада!? Там наемите са по 5к. Кой новопристигнал, който пита за цените на храните ще има топки да се засели във Ванкувър!?
Ябълки и крушии ... ябълки и круши! ;)
5к е за 1000 квадратни метра застроена площ с 4-5 декара парк около нея.

За нов таунхауза 150 квадрата на 3 етажа е 1300-1500 максимум.
За кокошарник като твоя, не мога да кажа, щото тук няма такива
след като разгледах обявите за наеми във Ванкувър на МрГийка май Танграта ще излезе прав за наемите от 5К за апартамент с 3 спални,2 бани и 1000 скър фута,а не 1000 кв. метра и 5 декара балкон,пардон двор,ливада :lol:
и да видим кой лъже сега за западна Канада :lol:
https://luxuryrentalsuites.ca/lrs/prope ... -road-314/"
Батка,
Това е 400 квадратни метра с 6 спални, без да включва тройния гараж и 60 квадрата тераса, и с девет декара парк около него и му искат 3992 на месец. Горе-долу на същото разстояние от даунтаун Калгари, колкото Симеоново от Парламента в София. Мързи ме да търся нещо за 5000 сега.
Къща, с 3-4 спални и половин декар двор в Калгари (едно от най-добрите места за живеене в света) се рентват 1500-1800 на месец.


https://calgary.rentspot.com/details/7180/index.html"
много е евтино за "едно от най-добрите места за живеене в СВЕТА"
тука вече цирка е пълен
само не знам да се смея ли или да плача на хорската простотия :D
Аве искат CAD12 000 на месец доход та да ти го дадат под наем.
Не знам колко ще ти е евтино, щото ти може и да ги правиш, ама за година, не за месец.
Та циркът наистина е пълен с клоуни като теб и Танграта.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tonny »

:rofl: :rofl: :rofl:

на ***** и парцали му викаме във Варненска област.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Канада - работа, живот

Мнение от ablood »

Kan_Tangra написа:
Vedren написа: И всичко това се плаща с един ден работа ако печелиш по 15 долара на час което е почти мин. ставка.
Пич, аз взимам по 30 минимални на месец!
Някъде някоя красива млада девица чете това и въздиша замечтано за мъж като Тангра.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор