Канада - работа, живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
pumpy

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

За съжаление локуми как се цоца социал не мога да разтягамм. За това си има други специалисти. Аз мога да приказвам за работа и платени данъци, не за мизерия и как нещо няма да стане. Различни хора, различни идеали.....
"Pure vero et sancte servabo vitam meam et artem meam."
"Ще запазя живота си чист и свещен, както и моето изкуство."
Аватар
agent Ozo

Мнение от agent Ozo »

pumpy написа: Съб Окт 03, 2020 12:45 pm За съжаление локуми как се цоца социал не мога да разтягамм. За това си има други специалисти. Аз мога да приказвам за работа и платени данъци, не за мизерия и как нещо няма да стане. Различни хора, различни идеали.....
И тук лъжеш, Пумпи. Не ти се е сторило изгодно, не си почнал да цоцаш социал. А пък за НЕплатени данъци т.е. как да прекараме данъчната система, със сигурност можеш да разтягаш локуми.
Ами че то и социаладжийте не правят ли същото - възползват се от системата. Ти за най-големия тарикат ли се мислиш в тази държава? :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
tanyatais

Мнение от tanyatais »

Хм, аз точно последно четох за схемите описани тук и вземането на ЕИ и бенефита за загуба на работа по време на Ковид.

И за други схеми, от друг потребител, как познати са прецаквали бившите си жени, за да не плащат издръжки.

Понеже презирам тези тематики, просто такива примери ми се набиват в очите.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
pumpy

Мнение от pumpy »

Ози, специалистът по престъп мисъл :)
"Pure vero et sancte servabo vitam meam et artem meam."
"Ще запазя живота си чист и свещен, както и моето изкуство."
Аватар
snakeplissken

Мнение от snakeplissken »

tanyatais написа: Съб Окт 03, 2020 1:57 pm Хм, аз точно последно четох за схемите описани тук и вземането на ЕИ и бенефита за загуба на работа по време на Ковид.

И за други схеми, от друг потребител, как познати са прецаквали бившите си жени, за да не плащат издръжки.

А на мен ми се набиват в очите как глуповата кифла от Реджайна качва снимки от подредения си до педантичност хладилник :lol: :rofl:
Явно това е разнообразието в живота й :lol: Дали да сложи доматите пред яйцата, или обратното :rofl: :lol: :rofl:
My name's Plissken......

...разплут миризлив пумияр.....

....шаран - либераст без мисловен процес.....
Аватар
tanyatais

Мнение от tanyatais »

snakeplissken написа: Съб Окт 03, 2020 3:32 pm
tanyatais написа: Съб Окт 03, 2020 1:57 pm Хм, аз точно последно четох за схемите описани тук и вземането на ЕИ и бенефита за загуба на работа по време на Ковид.

А на мен ми се набиват в очите как глуповата кифла от Реджайна качва снимки от подредения си до педантичност хладилник :lol: :rofl:
Явно това е разнообразието в живота й :lol: Дали да сложи доматите пред яйцата, или обратното :rofl: :lol: :rofl:
Много елементарен почин да гадаем и засегнем някого.
Когато няма аргументи, има нападки. Тичично...за някои среди.

Никола Вапцаров
Аватар
snakeplissken

tanyatais написа: Съб Окт 03, 2020 3:40 pm
snakeplissken написа: Съб Окт 03, 2020 3:32 pm

Много елементарен почин да гадаем и засегнем някого.
Когато няма аргументи, има нападки. Тичично...за някои среди.
Забравих да прибавя “Префърцунена” към “Кифла” :lol:

На тебе никой не ти дава право да съдиш хората, още повече за неща които не те засягат.
Когато се окажеш в ситуация като на някои от потърпевшите, тогава си давай меродавното мнение!

Много си добричка, но си и два пъти по-наивна......
Ако въобще схващаш на къде бия, и какво ти казвам ;)
My name's Plissken......

Аватар
tanyatais

Мнение от tanyatais »

Битието определя житието, за съжаление. Средата е много важна и падането на задръжките е ясна идикация за недоволство.

Съжалявам, че за някои хора живота и работата в Канада дотолкова им повлиява негативно, че са неразпознаваеми след няколко години.

Устойчивостта на психика и дух се калява в трудности. Не се пречупва и не дава път на лошотията и агресията.
Последно промяна от tanyatais на Нед Окт 04, 2020 11:26 am, променено общо 1 път.

Никола Вапцаров
Аватар
roumensp

Мнение от roumensp »

agent Ozo написа: Съб Окт 03, 2020 12:29 pm ... да му вършат мръсната работа срещу мизерно заплащане поради липса на лиценз за Канада. Само срещу "честта" един стар имигрант да им разтяга локуми за това как се успява в тази държава. ;) :)
Това е така, но те нямат голям избор в началото и е по-добре на ниско заплащане, отколкото на никакво. След някой друг месец поне ще могат да кажат, че имат канадски експириънс и евентуално да намерят нещо по-добро, за което не са имали шанс без местен опит.
Много хора се навиват на “експлоатация” само и само да влезнат в “системата” и в повечето случаи интереса е взаимен. Той от една страна ги “експлоатира”, но от друга им върши услуга ... истината винаги има повече от едно лица.
The time you enjoy wasting is not wasted time.
Аватар
Vedren

Мнение от Vedren »

Аз дори бих добавил доброволен труд. Той е много на мода в Канада докато се научиш.

Ако някой иска да научи моя занаят по бързия начин е даже да си плати да изкара един курс от няколко месеца лично преподаван от мен. Доброволци не приемам че може и конкуренти да станат после.

Ама Линко нито иска да е доброволец нито да плати за курса. За това напада Пумпи.
Последно промяна от Vedren на Съб Окт 03, 2020 9:14 pm, променено общо 1 път.
Аватар
tanyatais

Мнение от tanyatais »

Да, добровилничеството се цени много.
Добър старт ти дава и се пише за опит.

Интерншипс и аппрентиси са другия, платен вариант за преквалификация.
Последно промяна от tanyatais на Нед Окт 04, 2020 11:31 am, променено общо 1 път.

Никола Вапцаров
Аватар
roumensp

Мнение от roumensp »

Vedren написа: Съб Окт 03, 2020 4:57 pm Аз дори бих добавил доброволен труд. Той е много на мода в Канада докато се научиш.
Това го чувам не за пръв път, ама аз не познавам нито един имигрант лично, на който да му е трябвало. Сина ми е друга история, на него му трябва за училище/университет, но труда няма да е такъв, от който той самия ще научи нещо.

То много зависи и от къде идваш. Аз като емигрирал от САЩ директно кандидатсвах за синиър позиции, няма добровлен труд, няма простотии.
Последно промяна от roumensp на Съб Окт 03, 2020 5:32 pm, променено общо 1 път.
The time you enjoy wasting is not wasted time.
Аватар
snakeplissken

tanyatais написа: Съб Окт 03, 2020 4:21 pm Наивна и префърцунена може и да съм, но определено, знам къде- как да се държа.

Битието определя житието, за съжаление. Средата е много важна и падането на задръжките е ясна идикация за недоволство.

Съжалявам, че за някои хора живота и работата в Канада дотолкова им повлиява негативно, че са неразпознаваеми след няколко години.

Устойчивостта на психика и дух се калява в трудности. Не се пречупва и не дава път на лошотията и агресията.

Глупостта не се преборва с ограниченост и наивност, Танче :)
My name's Plissken......

Аватар
tanyatais

Мнение от tanyatais »

snakeplissken написа: Съб Окт 03, 2020 5:24 pm

Глупостта не се преборва с ограниченост и наивност, Танче :)
Вижда се кой съди и прави квалификации.
Доста ниска топка си, П.

Оттук нататък, просто ще прескачам опитите ти за " разговор ".
Последно промяна от tanyatais на Нед Окт 04, 2020 11:30 am, променено общо 1 път.

Никола Вапцаров
Аватар
agent Ozo

Мнение от agent Ozo »

roumensp написа: Съб Окт 03, 2020 4:36 pm
agent Ozo написа: Съб Окт 03, 2020 12:29 pm ... да му вършат мръсната работа срещу мизерно заплащане поради липса на лиценз за Канада. Само срещу "честта" един стар имигрант да им разтяга локуми за това как се успява в тази държава. ;) :)
Това е така, но те нямат голям избор в началото и е по-добре на ниско заплащане, отколкото на никакво. След някой друг месец поне ще могат да кажат, че имат канадски експириънс и евентуално да намерят нещо по-добро, за което не са имали шанс без местен опит.
Много хора се навиват на “експлоатация” само и само да влезнат в “системата” и в повечето случаи интереса е взаимен. Той от една страна ги “експлоатира”, но от друга им върши услуга ... истината винаги има повече от едно лица.
Естествено, че е полезно за новодошлия като възможност за изкарване на пари и придобиване на канадски експерианс. Не е в това работата.
Проблемът е, че Пумпи се изкарва един вид благодетел, който от чист алтруизъм се стреми да помогне на сънородниците си. Което изобщо не е вярно. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Публикувай отговор