Канада - работа, живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Павел »

Kpetrov написа: Сря Авг 12, 2020 12:35 pm
pumpy написа: Сря Авг 12, 2020 11:46 am Последно между другото: някой да знае българин, медицинска сестра в Икхалуит ? Ако може да подтвърдите да или не, аз ще се обадя сам в болницата за да го намеря. Имам две вечери в Икалуит и може да си побъбрим за мизерния живот на тръстиката на чаша бира. Икалуит е незабранена общност. Благодаря
Тук пише кръгла нула за българи в Икхалуит през 2016-та. https://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2016/dp-pd/prof/details/page.cfm?Lang=E&Geo1=POPC&Code1=0306&Geo2=PR&Code2=01&SearchText=iqaluit&SearchType=Begins&SearchPR=01&B1=All&TABID=1&type=0
Медицинска сестра значи! ;)
И чаршав с дупка!
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

jovani написа: Сря Авг 12, 2020 2:52 pm И ти, и аз сме си платили за рахатлъка по един или друг начин на времето. Съветът ми е към новите имигранти, които смятат да идват в следващите 1-2 години при над 10% безработица и 55% емплоймент рейт в момента (което е много по добър индикатор от безработицата), както и при сегашните цени и средни доходи. В интерес на истината и цените в България много се вдигнаха, да не кажа че в много отношения е и относително по-скъпо от тук, но у дома и стените помагат. Тим Хортънса няма да се услади на човек, попаднал в подобна система, така че аз смятам за човечно и справедливо да дам своето предупреждение, пък всеки си решава сам за себе си. Защото моята съвест ми диктува да помагам на хората, като им давам реалистичен съвет, дори и да нямам лична изгода от това.
Нали не инсинуираш, че аз имам някаква лична изгода от хората да дойдат и да "страдат". Аз, българи в Канада не лекувам и нямам никакъв финансов интерес да съм в този форум. Вярвам, че хората имат право на избор и ако някой вярва, че нещо е лесно в този живот, да не говорим за имиграция, то това не е "моята таргет група". Аз не знам какво значи "лесно" и какво значи "някакви стени да ти помагат"
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

Павел написа: Сря Авг 12, 2020 8:25 pm
Kpetrov написа: Сря Авг 12, 2020 12:35 pm
pumpy написа: Сря Авг 12, 2020 11:46 am Последно между другото: някой да знае българин, медицинска сестра в Икхалуит ? Ако може да подтвърдите да или не, аз ще се обадя сам в болницата за да го намеря. Имам две вечери в Икалуит и може да си побъбрим за мизерния живот на тръстиката на чаша бира. Икалуит е незабранена общност. Благодаря
Тук пише кръгла нула за българи в Икхалуит през 2016-та. https://www12.statcan.gc.ca/census-recensement/2016/dp-pd/prof/details/page.cfm?Lang=E&Geo1=POPC&Code1=0306&Geo2=PR&Code2=01&SearchText=iqaluit&SearchType=Begins&SearchPR=01&B1=All&TABID=1&type=0
Медицинска сестра значи! ;)
И чаршав с дупка!
За секс смъж чаршав с дупка не е необходим, ако натам ви е "мисълта". Явно българския не ви е силна страна, защото аз очевадно търся мъж, българин медицинска сестра, а по българи мъже не си падам. Въпрос на избор, както се казва :P
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Kpetrov »

Майтап, не го взимай толкова сериозно.
Russophrenia - a condition where the sufferer believes Russia is both about to collapse, and take over the world.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Kan_Tangra »

Пумпи, ти още ли търсеше зъбен помощник? Какви бяха условията? Питам за един прЕятел :)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

Kan_Tangra написа: Пет Авг 14, 2020 1:03 pm Пумпи, ти още ли търсеше зъбен помощник? Какви бяха условията? Питам за един прЕятел :)
В момента не търся. Имам си сестра, а условията са си все същите. Или 25 кинта на час и около 12-13 часа работа на ден, или около 6% от направеното за дена, което в момента е около $8500 на ден средно + 70 кинта да ден за храна. Когато ще идвам през март ще ми трябва сестра пак, тогава ако приятелят ти се интересува може и да говорим. До тогава съм във ваканция ;)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Kan_Tangra »

pumpy написа: Пет Авг 14, 2020 11:40 pm ...
Ясно, мерси! :)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tonny »

pumpy написа: Сря Авг 12, 2020 9:31 pm ... а по българи мъже не си падам. Въпрос на избор, както се казва :P
Чиста дискриминация! Човек ще си помисли, че не си падаш само по българи мъже :D
Velichkov9603
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 10, 2020 12:06 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Velichkov9603 »

Благодаря на всички за мненията, следя темата със интерес, посетих линковете които ми изпрати колегата и от тях ми стана ясно, че трябва да имаш езиков сертификат по Английски език, без него е невъзможно да се кандидатства без значение за коя програма.
Освен това след споменатите от вас разходи за наеми,както и безработицата, оставам със впечатлението че дали ще съм шофьор във Европа, или във Канада разликата няма да е кой знае каква, курса на Канадския долар към лева спрямо еврото също не е във мой плюс.
Както се спомена по горе и аз лично подкрепям мнението, че конкуренцията във България наистина е много по-малка, поради причината че хората емигрират масово, във последно време се забелязва остър недостиг на кадри във много сфери които са привлекателни и перспективни за млад човек.
Най вероятно ще ми се наложи да сменя попрището си, основно заради социалния живот който сега липсва, не че ако емигрирам във Канада не ме очаква същото. Надявам се един ден да посетя Канада или Щатите дори и само като турист, благодаря ви още веднъж за отзивите!
Поздрави!
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tanyatais »

pumpy написа: Пет Авг 14, 2020 11:40 pm
Kan_Tangra написа: Пет Авг 14, 2020 1:03 pm Пумпи, ти още ли търсеше зъбен помощник? Какви бяха условията? Питам за един прЕятел :)
В момента не търся. Имам си сестра, а условията са си все същите. Или 25 кинта на час и около 12-13 часа работа на ден, или около 6% от направеното за дена, което в момента е около $8500 на ден средно + 70 кинта да ден за храна. Когато ще идвам през март ще ми трябва сестра пак, тогава ако приятелят ти се интересува може и да говорим. До тогава съм във ваканция ;)
Интересно.
При нас мед сестрите започват от 30+ нагоре и работят по 3 дни по 12 часа седмично и са си в града при семейството.
Каква привлекателност може да има подобна оферта и заплата в пустошта?

Нищо чудно, че няма кандидати.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

tanyatais написа: Чет Окт 01, 2020 1:54 pm
pumpy написа: Пет Авг 14, 2020 11:40 pm
Kan_Tangra написа: Пет Авг 14, 2020 1:03 pm Пумпи, ти още ли търсеше зъбен помощник? Какви бяха условията? Питам за един прЕятел :)
В момента не търся. Имам си сестра, а условията са си все същите. Или 25 кинта на час и около 12-13 часа работа на ден, или около 6% от направеното за дена, което в момента е около $8500 на ден средно + 70 кинта да ден за храна. Когато ще идвам през март ще ми трябва сестра пак, тогава ако приятелят ти се интересува може и да говорим. До тогава съм във ваканция ;)
Интересно.
При нас мед сестрите започват от 30+ нагоре и работят по 3 дни по 12 часа седмично и са си в града при семейството.
Каква привлекателност може да има подобна оферта и заплата в пустошта?

Нищо чудно, че няма кандидати.
Има разлика между мед сестра и стоматологичен асистент/сестра. И ако си мислиш, че няма кандидати много, много се лъжеш. Просто се опитвам да дам работа на някой, който би се интересувал да направи малко кинти, но явно тук такива няма. Тук всички сме не за парите, а за по-дбрата среда на живот ;)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tanyatais »

Има разлика определено.
https://ca.indeed.com/salaries/dental-h ... -Regina-SK
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

tanyatais написа: Чет Окт 01, 2020 5:21 pm Има разлика определено.
https://ca.indeed.com/salaries/dental-h ... -Regina-SK
Таничке, дай да се разберем. Следните професии имат думата "дентал" и думата сестра в тях, но НЯМАТ нищо общо в заплащането:
- dentist;
- denturist;
- dental assistant;
- dental hygienist;
- registered nurse;
- nurse practitioner;
- certified medical assistant;

Аз като зъболекар, предлагам работа на север на стоматологичен асистент, до сега не си оцелила да ни покажеш заплащането на такъв на юг, часовете на седмица и колко овъртайм прави такъв работник. Пробвай пак ;)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от tanyatais »

pumpy написа: Чет Окт 01, 2020 5:27 pm
tanyatais написа: Чет Окт 01, 2020 5:21 pm Има разлика определено.
https://ca.indeed.com/salaries/dental-h ... -Regina-SK
Таничке, дай да се разберем. Следните професии имат думата "дентал" и думата сестра в тях, но НЯМАТ нищо общо в заплащането:
- dentist;
- denturist;
- dental assistant;
- dental hygienist;
- registered nurse;
- nurse practitioner;
- certified medical assistant;

Аз като зъболекар, предлагам работа на север на стоматологичен асистент, до сега не си оцелила да ни покажеш заплащането на такъв на юг, часовете на седмица и колко овъртайм прави такъв работник. Пробвай пак ;)
Пише се " уцелил", а за другото си изказах мнението. Не виждам кой би се навил да живее на север, без близките си, за такива смешни пари.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от pumpy »

tanyatais написа: Чет Окт 01, 2020 5:30 pm
pumpy написа: Чет Окт 01, 2020 5:27 pm
tanyatais написа: Чет Окт 01, 2020 5:21 pm Има разлика определено.
https://ca.indeed.com/salaries/dental-h ... -Regina-SK
Таничке, дай да се разберем. Следните професии имат думата "дентал" и думата сестра в тях, но НЯМАТ нищо общо в заплащането:
- dentist;
- denturist;
- dental assistant;
- dental hygienist;
- registered nurse;
- nurse practitioner;
- certified medical assistant;

Аз като зъболекар, предлагам работа на север на стоматологичен асистент, до сега не си оцелила да ни покажеш заплащането на такъв на юг, часовете на седмица и колко овъртайм прави такъв работник. Пробвай пак ;)
Пише се " уцелил", а за другото си изказах мнението. Не виждам кой би се навил да живее на север, без близките си, за такива смешни пари.
До сега нищо смислено по въпроса за стоматологичната сестра. Аз не съм учителка по български език та не ме интересува кое как точно се казва. Дай да видим колко прави дентал асистент на юг и тогава може да говорим за пари
Публикувай отговор