Канада - работа, живот

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Kan_Tangra »

Е, то ако по местните стандарти не е хубаво, по кои да е? По световните!?
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Velichkov9603
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 10, 2020 12:06 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Velichkov9603 »

Здравейте група, нов съм във форума и предварително се извинявам, че ще използвам темата на колегата, но имам нужда от помощ или съвет и затова се обръщам към вас.
Накратко за мен, във момента работя като международен шофьор на ТИР, на 24 години съм, говоря много добре английски език, немски на средно ниво, също така говоря добре румънски език.
Имам опит като шофьор около 3 години.
Искам да емигрирам във Канада, от една страна от финансова гледна точка, от друга защото искам да видя свят ако може така да се каже.
Питането ми към вас е към коя процедура за емигриране ще е най добре да се насоча, от цялата информация която прочетох ми стана ясно че има компании който изкарват визи за шофьори, изпратих запитване чрез е-майл към TransX и Бизон, но все още не съм получил отговор. Дали има някой който е заминал по този начин?
Другото което е че след прочетеното във форума, разбрах че трябва да премина през приравнителни курсове за шофьорска книжка, тоест не мога веднага след пристигането да работя като шофьор на камион.
Каква сума от пари ще ми е нужна първоначално, за да съм спокоен и да посрещам нуждите си докато си стъпя на краката, колегата по горе беше споменал сумата от 15 000, но не ми стана ясно за долари или лева става въпрос.
Всяка една информация или пояснение по темата ще ми бъде полезно.
Благодаря Ви!
NightMartini
Мнения: 368
Регистриран на: Сря Юли 06, 2011 7:46 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от NightMartini »

Velichkov9603 написа: Съб Юли 18, 2020 6:13 am Здравейте група, нов съм във форума и предварително се извинявам, че ще използвам темата на колегата, но имам нужда от помощ или съвет и затова се обръщам към вас.
Накратко за мен, във момента работя като международен шофьор на ТИР, на 24 години съм, говоря много добре английски език, немски на средно ниво, също така говоря добре румънски език.
Имам опит като шофьор около 3 години.
Искам да емигрирам във Канада, от една страна от финансова гледна точка, от друга защото искам да видя свят ако може така да се каже.
Питането ми към вас е към коя процедура за емигриране ще е най добре да се насоча, от цялата информация която прочетох ми стана ясно че има компании който изкарват визи за шофьори, изпратих запитване чрез е-майл към TransX и Бизон, но все още не съм получил отговор. Дали има някой който е заминал по този начин?
Другото което е че след прочетеното във форума, разбрах че трябва да премина през приравнителни курсове за шофьорска книжка, тоест не мога веднага след пристигането да работя като шофьор на камион.
Каква сума от пари ще ми е нужна първоначално, за да съм спокоен и да посрещам нуждите си докато си стъпя на краката, колегата по горе беше споменал сумата от 15 000, но не ми стана ясно за долари или лева става въпрос.
Всяка една информация или пояснение по темата ще ми бъде полезно.
Благодаря Ви!
Привет Величко,
Давам ти информация, която се надявам да бъде полезна. Първо - споменатите две фирми. По спомен преди няколко месеца спряха да им дават разрешително за работа, защото правителството ги хвана в опити за манипулации. Това, което си дал като информация за теб - давам ти 3 линка, при които имаш шанс. Местата не са от най-прятните за работа и живот, но са входна врата към Канада. Няма нужда да коментираме Експрес ентри, защото няма как да събереш мин от точки.

https://www.immigratemanitoba.com/infor ... il0yr9ur-I

https://www.canadim.com/immigrate/provi ... aOeoTW_oCo

https://www.canada.ca/en/immigration-re ... pilot.html
Velichkov9603
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Юли 10, 2020 12:06 pm

Re: Канада - работа, живот

Мнение от Velichkov9603 »

Благодаря!
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от jovani »

За който е решил ТОЧНО СЕГА да идва в Канада - моралът ми ме задължава да направя забележката, че в момента безработицата тук е подобна на 1997 България по Виденовото време. Ако много ви се иска да се върнете в това време и да го изпитате отново - Канада ще ви даде тази възможност. В момента безработицата в България е по-ниска от Канада и е много по-лесно да се устроите, ако живеете там. Тук в Канада ще трябва да минат няколко години за да може тези, които имат съответните връзки и квалификации да се устроят първо (защото те винаги ще ви бият при интервютата за работа) и едва след години (ако всичко мине по мед и масло) и новите имигранти ще могат да се устроят на "прилична" работа (разбирайте ниска заплата и жестоки данъци, не като в България 10%).
Цените на имотите в Торонто междувременно чупят нови рекорди, наемите за двустаен апартамент в приличен локейшън започват от 2,500 на месец, ако нямате предварителен договор за работа ви очакват много изненади. А имиграционните ще ви приберат парите и ще ви удобрят - дреме им на тях дали ще пукнете или ще се върнете обратно, за тях е важно да влизат свежи пари и прясно месо в месомелачката, за да има кайма за тарикатите (работодатели, лендлордове и конструкшън, който е бизнеса на който се крепи ГДП-то на Канада в момента).
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада - работа, живот

Мнение от roumensp »

Джовани, то нявсякъде в момента е мизерия. Ако на някой му изтича срока от 1 година да дойде, иска или не иска ще трябва, освен ако не смята да се откаже завинаги.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от jovani »

roumensp написа: Чет Авг 06, 2020 2:39 pm Джовани, то нявсякъде в момента е мизерия. Ако на някой му изтича срока от 1 година да дойде, иска или не иска ще трябва, освен ако не смята да се откаже завинаги.
Което може би е по-добрата възможност в предвид мизерията, която го очаква тук.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канада - работа, живот

Мнение от roumensp »

jovani написа: Чет Авг 06, 2020 2:47 pm
roumensp написа: Чет Авг 06, 2020 2:39 pm Джовани, то нявсякъде в момента е мизерия. Ако на някой му изтича срока от 1 година да дойде, иска или не иска ще трябва, освен ако не смята да се откаже завинаги.
Което може би е по-добрата възможност в предвид мизерията, която го очаква тук.
Никога не можеш да знаеш кой го очаква мизерия и кой не, зависи от професията и още много фактори. И ако в България не им беше мизерия защо изобщо биха се засилили да емигрират ?
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от jovani »

roumensp написа: Чет Авг 06, 2020 3:02 pm
jovani написа: Чет Авг 06, 2020 2:47 pm
roumensp написа: Чет Авг 06, 2020 2:39 pm Джовани, то нявсякъде в момента е мизерия. Ако на някой му изтича срока от 1 година да дойде, иска или не иска ще трябва, освен ако не смята да се откаже завинаги.
Което може би е по-добрата възможност в предвид мизерията, която го очаква тук.
Никога не можеш да знаеш кой го очаква мизерия и кой не, зависи от професията и още много фактори. И ако в България не им беше мизерия защо изобщо биха се засилили да емигрират ?
Защото си мислят, че "The Grass is Always Greener on the Other Side"
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канада - работа, живот

Мнение от MrGeek »

jovani написа: Чет Авг 06, 2020 2:15 pm В момента безработицата в България е по-ниска от Канада и е много по-лесно да се устроите, ако живеете там.
Аз бих взел официалните данни за безработицата в България с една голяма щипка сол. :D
Между другото ти защо не се преместиш в Бългрия при това положение, нали от сума ти време работиш все от вкъщи?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от jovani »

MrGeek написа: Чет Авг 06, 2020 6:51 pm
jovani написа: Чет Авг 06, 2020 2:15 pm В момента безработицата в България е по-ниска от Канада и е много по-лесно да се устроите, ако живеете там.
Аз бих взел официалните данни за безработицата в България с една голяма щипка сол. :D
Между другото ти защо не се преместиш в Бългрия при това положение, нали от сума ти време работиш все от вкъщи?
Защото поради регулации в моята професия нямам право да работя извън Канада. В момента си пея следната песничка:
"Милионче хвърковато,
Аз каня те с поклон.
Ела да си играем
на нашият балкон."
Но за да стигна до тук минах през какви ли не препятствия. И честно казано дори в момента се чудя дали си заслужаваше усилията.
В България е много по-лесно...

А ти купи ли поне Нисана след толкова години кибичене в Канада? Изтипосай една снимка да го видим, че аз приготвям снимките на другите коли.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канада - работа, живот

Мнение от MrGeek »

jovani написа: Чет Авг 06, 2020 7:15 pm Защото поради регулации в моята професия нямам право да работя извън Канада.
За първи път чувам за подобна регулация, при това за девелопъри. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от jovani »

MrGeek написа: Чет Авг 06, 2020 9:02 pm
jovani написа: Чет Авг 06, 2020 7:15 pm Защото поради регулации в моята професия нямам право да работя извън Канада.
За първи път чувам за подобна регулация, при това за девелопъри. :D
Гийката, аз се водя "сертифициран трейдър" в момента и Айрок са намислили разни регулации за тези, които имат директен достъп до борсата. Ясно е, че софтуера върши работата, а и на мен ми беше доста по-интересно докато кодирах, ама няма пари в тази работа. Сега цъкам с мишката и скучая по цял ден за едните пари.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Канада - работа, живот

Мнение от MrGeek »

jovani написа: Чет Авг 06, 2020 9:14 pm Гийката, аз се водя "сертифициран трейдър" в момента и Айрок са намислили разни регулации за тези, които имат директен достъп до борсата. Ясно е, че софтуера върши работата, а и на мен ми беше доста по-интересно докато кодирах, ама няма пари в тази работа. Сега цъкам с мишката и скучая по цял ден за едните пари.
Абе джовани, хайде позовли ми да знам малко повече от средностатистическия шмольо какво значи да си сертифициран (реално изискване) и какво значи да те задължават да работиш само от Канада, макар и дистанционно (изсмукано от пръстите на джовани, щото му е мерак да троли). :D :rofl:
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Канада - работа, живот

Мнение от jovani »

MrGeek написа: Чет Авг 06, 2020 11:22 pm
jovani написа: Чет Авг 06, 2020 9:14 pm Гийката, аз се водя "сертифициран трейдър" в момента и Айрок са намислили разни регулации за тези, които имат директен достъп до борсата. Ясно е, че софтуера върши работата, а и на мен ми беше доста по-интересно докато кодирах, ама няма пари в тази работа. Сега цъкам с мишката и скучая по цял ден за едните пари.
Абе джовани, хайде позовли ми да знам малко повече от средностатистическия шмольо какво значи да си сертифициран (реално изискване) и какво значи да те задължават да работиш само от Канада, макар и дистанционно (изсмукано от пръстите на джовани, щото му е мерак да троли). :D :rofl:
Не мога да ти позволя, защото си най-обикновен "средностатистически шмольо". :tmi:
Има такова изискване на Айрок, иначе се губи дезигнейшъна, а оттам и правото на директен достъп.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Публикувай отговор