Имотния балон в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от roumensp »

MrGeek написа:Представи си, че току-що си купил къща за $800,000 (наддавайки с $50,000 отгоре над листваната цена, като един колега миналата седмица) и балона вземе, че се спука и в края на годината къщата ти вече е оценена на примерно само $600,000. На хората с моргиджи в начален стадий на изплащане в случая екуити-то просто заминава, а може да стане и отрицателно (имаш моргидж по-голям от текущата пазарна стойност на имота).
Докато си изплатят мортгиджа, пак ще стане положително. Освен ако не са я купили с идеята за бърза печалба от препродажба. Винаги е имало и ще има ups & downs, но за всеки произволен период от над 10 години трендът е + и връщане назад няма, ако ще не балони, а дирижабли да се пукат. Ако са я взели за себе си, няма от какво да се притесняват, защото така или иначе никога няма да видят цените, които са имали родителите им.
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от dtodorova »

nekerman написа:
dtodorova написа:Ванкувър не е представителна извадка на Канада. По една или друга причина. Ние бяхме и от двете страни и имаме идея как стоят нещата. Приказките на агентите по недвижими имоти, статистиките и информацията в нета е едно. Съвсем друго е, когато забиеш табелата пред кондото или къщата. Ние продадохме апартамента за 6 месеца. Имаме съсед (съседно кондо), който трета година е на пазара и в момента е 40% под начално исканата сума. И ще не е продал. Приказки тип "20 процента повишение на цената за една година" може да минат пред някой новодошъл.
Кондото ти, както и сектора не са атрактивни, затова трудно/не се продава. Аз съм на пазара в момента и изтървах 2 апартамента, като вторият буквално замина за броени часове.
Това е най-лесното обяснение. Особенно при тоталната липса на купувачи. Нямам идея относно статистиките в Калгари и района като цяло. Може да има спад 3-4% в цените. Интересна ми е статистиката по отношение броя на сключените сделки.

Апропо, приказки от сорта на "атрактивен", "комуникативен", "перспективен", ....... но комент. Не ме карай да изреждам причини.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Marto »

Мога да ви кажа за Албърта, и в частност в Едмънтън, защото имам преки наблюдения.

Цените в момента са същите колкото преди година. Разликата е, че продажбите стават много по-бавно (януари беше особено зле) и много агенти ми се оплакват че работят нонстоп, но просто не могат да "close the deal". Купувачите очакват да вземат къщите без пари, а продавачите все още не са готови да понесат загуби.

Някои и не могат да си го позволят. Една къща купена за $450К с 5% даун има ипотека (със HCMC застраховката) от над $442,000 и като добавим 15 хиляди за агентите и евентуално още 10тина (в завимост от вида ипотека) за early termination, трябва да продадат за почти $470 за да брейк-нат ийвън.

Но цената на нефта се позакрепи, а и Едмънтън е столица (много народ работи за държавния апарат), така че съм сигурен, че шъ съ оправим ;)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от myhata II »

марто защо до там се стигна за да се"оправяте" ? :lol:
сега виждаш ли че предсказанията ми се сбъднаха
човек трябва да е пълен идиот да си вярва че гниещи бунгала във най дивата и забравена част на света ще се оскъпяват
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Pavel M »

Marto написа:Мога да ви кажа за Албърта, и в частност в Едмънтън, защото имам преки наблюдения.

Цените в момента са същите колкото преди година. Разликата е, че продажбите стават много по-бавно (януари беше особено зле) и много агенти ми се оплакват че работят нонстоп, но просто не могат да "close the deal". Купувачите очакват да вземат къщите без пари, а продавачите все още не са готови да понесат загуби.

Някои и не могат да си го позволят. Една къща купена за $450К с 5% даун има ипотека (със HCMC застраховката) от над $442,000 и като добавим 15 хиляди за агентите и евентуално още 10тина (в завимост от вида ипотека) за early termination, трябва да продадат за почти $470 за да брейк-нат ийвън.

Но цената на нефта се позакрепи, а и Едмънтън е столица (много народ работи за държавния апарат), така че съм сигурен, че шъ съ оправим ;)

марто,ама то си е направо несправедливо някакъв талашитен гълабарник или кокошкарник в средата на нищото да струва половин милион който да изплащаш цял живот
остави това,че един вид ставаш крепостен селянин,ама то имота поне да е на някое стойностно место,а то като мръднеш на 5 километра извън Едмънтън мириса на току що окосена зелена трева се омешва с аромата на кравешки екстраменти и нефт през зеления сезон и на студ,вятър и сняг през останалите 3 сезона
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от roumensp »

Pavel M написа: марто,ама то си е направо несправедливо някакъв талашитен гълабарник или кокошкарник в средата на нищото да струва половин милион който да изплащаш цял живот
Не, не е несправедливо. Високи доходи и ниски данъци - полага им се. ;)
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа: марто,ама то си е направо несправедливо някакъв талашитен гълабарник или кокошкарник в средата на нищото да струва половин милион който да изплащаш цял живот
Не, не е несправедливо. Високи доходи и ниски данъци - полага им се. ;)
така е.ако не са високите доходи и ниските данъци ще са китайците с куфарчетата
оправия няма .цял живот такс пеъри заради едната талашитка
а кога ще живеем като хора нормално
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от pumpy »

Pavel M написа: а кога ще живеем като хора нормално
Га сички се преместим в Русе......
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Pavel M »

pumpy написа:
Pavel M написа: а кога ще живеем като хора нормално
Га сички се преместим в Русе......
и ме изберете за кмет :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от roumensp »

Pavel M написа:
pumpy написа:
Pavel M написа: а кога ще живеем като хора нормално
Га сички се преместим в Русе......
и ме изберете за кмет :lol:
Нали имаш канадско гражданство, върни се в Монреал и се кандидатирай, че и те да живнат малко.
Аз обещавам да даря 1000 кинта за кампанията ти, ако го направиш.

ПП
Обаче ако се кандидатираш при нас нищо няма да даря. :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Pavel M »

roumensp написа:
Pavel M написа:
pumpy написа:
Pavel M написа: а кога ще живеем като хора нормално
Га сички се преместим в Русе......
и ме изберете за кмет :lol:
Нали имаш канадско гражданство, върни се в Монреал и се кандидатирай, че и те да живнат малко.
Аз обещавам да даря 1000 кинта за кампанията ти, ако го направиш.

ПП
Обаче ако се кандидатираш при нас нищо няма да даря. :D


благодаря
да считам с твоето дарение предизборната си кампания за открита
очаквам още 1000 такива дарители с подобни суми и обещавам след това да не пиша по вече в тоя форум ,а да ви пращам картички на фреш еър под сянката на някоя палма
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от myhata II »

и на румбата му се "живее" ама няма как "моргиджо зове!" :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от miteto »

myhata II написа:сега виждаш ли че предсказанията ми се сбъднаха
Муха, с твоите предсказания + долар и педесе човек може да си купи чаша Тим Хортънс - толкова струват :D
Отпреди 7-8 години си ги направил тези предвиждания и оттогава досега цените в Торонто са се удвоили.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от myhata II »

miteto написа:
myhata II написа:сега виждаш ли че предсказанията ми се сбъднаха
Муха, с твоите предвиждания + долар и педесе човек може да си купи чаша Тим Хортънс - толкова струват :D
Отпреди 7-8 години си ги направил тези предвиждания и оттогава досега цените в Торонто са се удвоили.
е митьо, я ми кажи каква е разликата между мен и теб ?
аз плащам наем а ти моргидж
кой е по на сметка, свободен да пътува и енджойва от живота ?
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от miteto »

myhata II написа:
miteto написа:
myhata II написа:сега виждаш ли че предсказанията ми се сбъднаха
Муха, с твоите предвиждания + долар и педесе човек може да си купи чаша Тим Хортънс - толкова струват :D
Отпреди 7-8 години си ги направил тези предвиждания и оттогава досега цените в Торонто са се удвоили.
е митьо, я ми кажи каква е разликата между мен и теб ?
аз плащам наем а ти моргидж
кой е по на сметка, свободен да пътува и енджойва от живота ?
Освен ако нямаш 6 месеца отпуска, не виждам как си по-свободен да пътуваш. Ограничението за пътуването идва от работата, а не от това дали си под наем или с моргидж. И с едното и с другото, все трябва да се работи да се изкарват пари за храна и подслон.
Публикувай отговор