Имотния балон в Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от ivandaman »

MrGeek написа: Същото беше и в линка на Павката, в който се говори за измислени арбитражни процеси, които разни китайци "губят" доброволно, само и само да намерят пролука за изнасяне на капитала от Китай. :D
Това и аз го забелязах, според мен те дейвстват на принцип "It's better to have a little bit of something than everything of nothing"

С други думи поради някаква причина не искат да държат парите в Китай готови са от 5 милиона примерно да загубят 2-3 и накрая да им останат два (Примерно при спукването на балона) но поне ще им останат някакви (авоари мисля че беше термина) извън Китай.

Не веднъж съм споменавал че Китайските тарикатлъци са On another level и пред тях нашите балкански номерца са като на аматьори. (Credit where credit is due :D ) Те започнаха тук с фалшивите шофьорски книжки, с инсценираните катастрофи, изсмукването на средства от правителството докато живеят "под наем" в собствените си къщи и ходят да взимат храна от food banks с БМВта. Да не говорим че практикуват медицина и зъболечение без лиценз. И това е само the tip of the iceberg.

The corruption is in their DNA
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от myhata II »

момента наближава .... ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Panem et Circenses
Мнения: 580
Регистриран на: Сря Яну 20, 2016 4:01 pm

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Panem et Circenses »

Consumer debt skyrockets 21.3 per cent in Edmonton

http://edmontonjournal.com/news/local-n ... n-edmonton"

От друго място
I also talked with an HR person for a medium sized general contractor today. He said that in 2 weeks they received 3000 resumes for heavy equipment operator positions, and they have about 6500 emailed applications for the 19 job postings they have right now in Alberta and the territories. I couldn’t believe it, and neither could he.
Alberta’s unemployment rate surpasses Quebec’s for first time in nearly 30 years
http://www.macleans.ca/economy/business ... -30-years/"
The purpose of studying economics is not to acquire a set of readymade answers to economics, but to learn how to avoid being scammed by economists and swindled by accountants (claiming to be magicians, wizards with "fiduciary duty" to serve you)
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от dtodorova »

Е, 25 000 рефюджита легнаха на бюджета, а се предвижда да стигнат и 50 000 според някои предложения. Отделно през 2016 искат да достигнат рекордни нива на легалната емиграция. Натискът върху пазара на труда е огромен, а в същото време не се откриват нови работни места. Водещите се на непълен работен ден, не се водят като безработни. Реално ситуацията е теагична.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от MrGeek »

Това каква връзка има с имотния балон?
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от dtodorova »

Непряка. Но липсата на пари в бюджета, харченето на милиони за докарването на нови лапачи, рекордните нива на безработица и стагнация в икономиката май няма да се отразят позитивно на цените. Не мислиш ли?
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от MrGeek »

dtodorova написа:Непряка. Но липсата на пари в бюджета, харченето на милиони за докарването на нови лапачи, рекордните нива на безработица и стагнация в икономиката май няма да се отразят позитивно на цените. Не мислиш ли?
За останалата част на Канада не знам, но тук при нас тези неща на този етап изобщо не могат да окажат влияние върху цените. От началото на годината няма имотна сделка, която да се е осъществила на листваната цена. Крайната продажна цена е винаги отгоре с няколко десетки хиляди поне. Не ми се вярва на т.нар. китайски инвеститори да им пука изобщо за харченето на милиони от канадския бюджет за докарването на бежанци.
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
dtodorova
Мнения: 254
Регистриран на: Съб Мар 04, 2006 3:45 am
Местоположение: Montreal

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от dtodorova »

Ванкувър не е представителна извадка на Канада. По една или друга причина. Ние бяхме и от двете страни и имаме идея как стоят нещата. Приказките на агентите по недвижими имоти, статистиките и информацията в нета е едно. Съвсем друго е, когато забиеш табелата пред кондото или къщата. Ние продадохме апартамента за 6 месеца. Имаме съсед (съседно кондо), който трета година е на пазара и в момента е 40% под начално исканата сума. И ще не е продал. Приказки тип "20 процента повишение на цената за една година" може да минат пред някой новодошъл. Ето една статия по темата:

http://www.moneysense.ca/spend/real-est ... to-buy-in/"

На мен лично би ми било по-интересна статистика за 2013-14-15г.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от MrGeek »

dtodorova написа:Ванкувър не е представителна извадка на Канада.
Съгласен съм. Аз се надявам ако в останалата част на Канада тренда вземе, че се обърне, то тогава най-накрая нашите азиатски "инвеститори" да вземат да се стреснат, ама знаеш ли. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от IRA »

Аз не мога да разбера каква е драмата да падат цените. На мен ми се иска това да стане. В момента са прекалено високи.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Ivan1007 »

MrGeek написа: За останалата част на Канада не знам, но тук при нас тези неща на този етап изобщо не могат да окажат влияние върху цените. От началото на годината няма имотна сделка, която да се е осъществила на листваната цена. Крайната продажна цена е винаги отгоре с няколко десетки хиляди поне. Не ми се вярва на т.нар. китайски инвеститори да им пука изобщо за харченето на милиони от канадския бюджет за докарването на бежанци.
Нещата в Калгари в момента се нормализират като има спад средно от около 3.5% за година. Това на фона на 20-35% увеличение за последните 5 години.

http://www.moneysense.ca/spend/real-est ... to-buy-in/"

Нормално спада е по-голям при скъпите големи (бих казал огромни).жилища с цени над милион и при кондота, които по принцип винаги са си били набутване и сега естествено се обезценяват бързо.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от MrGeek »

IRA написа:Аз не мога да разбера каква е драмата да падат цените. На мен ми се иска това да стане. В момента са прекалено високи.
Драмата ще е за тези, които са влезли на пазара през последната година-две преди обръщането на тренда или още по-лошо пукането на балона. Представи си, че току-що си купил къща за $800,000 (наддавайки с $50,000 отгоре над листваната цена, като един колега миналата седмица) и балона вземе, че се спука и в края на годината къщата ти вече е оценена на примерно само $600,000. На хората с моргиджи в начален стадий на изплащане в случая екуити-то просто заминава, а може да стане и отрицателно (имаш моргидж по-голям от текущата пазарна стойност на имота).
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от Ivan1007 »

Изображение
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от ivandaman »

MrGeek написа: Драмата ще е за тези, които са влезли на пазара през последната година-две преди обръщането на тренда или още по-лошо пукането на балона. Представи си, че току-що си купил къща за $800,000 (наддавайки с $50,000 отгоре над листваната цена, като един колега миналата седмица) и балона вземе, че се спука и в края на годината къщата ти вече е оценена на примерно само $600,000. На хората с моргиджи в начален стадий на изплащане в случая екуити-то просто заминава, а може да стане и отрицателно (имаш моргидж по-голям от текущата пазарна стойност на имота).
Toчно от това се страхува Кристи (и останалите политици) На практика това е подобен сценарий на кризата от 2008-2009та година въпреки че причините като цяло бяха други но последиците биха били подобни.

Аз лично не виждам пукане на балон докато не озаптисат по някакъв начин "the invasive species"
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
nekerman
Мнения: 235
Регистриран на: Сря Фев 08, 2006 2:27 pm
Местоположение: Montreal

Re: Имотния балон в Канада

Мнение от nekerman »

dtodorova написа:Ванкувър не е представителна извадка на Канада. По една или друга причина. Ние бяхме и от двете страни и имаме идея как стоят нещата. Приказките на агентите по недвижими имоти, статистиките и информацията в нета е едно. Съвсем друго е, когато забиеш табелата пред кондото или къщата. Ние продадохме апартамента за 6 месеца. Имаме съсед (съседно кондо), който трета година е на пазара и в момента е 40% под начално исканата сума. И ще не е продал. Приказки тип "20 процента повишение на цената за една година" може да минат пред някой новодошъл.
Кондото ти, както и сектора не са атрактивни, затова трудно/не се продава. Аз съм на пазара в момента и изтървах 2 апартамента, като вторият буквално замина за броени часове.
Публикувай отговор