Канадски простотии

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonich »

miteto написа:
tonich написа:
7George написа: Изключително се кефя обаче в редките случаи, когато ми казват "Сър". :)
Аз към мангалите от щата Пенджаб също се обръщам със "Sir"
Расист :D
Цветът на кожата и/или расовата принадлежност нямат нищо общо тук.
Мангал е състояние на духа, културна особеност.
Сикхите ги оприличавам на българските цигани на 99%, възможно и повече...
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

tonich написа:Сикхите ги оприличавам на българските цигани на 99%, възможно и повече...
По какво ги оприличаваш щом не е цвета на кожата? Сикхите не са номади като циганите?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Канадски простотии

Мнение от ivandaman »

Снощи се разхождаме със семейството на плажа "English Bay" и гледаме двама парк рейнджъри паркираха един пикап надуха мускули и се засилиха нанекъде. Викам си: "ей сеа ще изтормозят некоя група crack heads дето осмърдяват плажа на марихуана.."

Вместо това те нападнаха един младеж който си дрънкаше на китара и не пре4еше на абсолютно никой. Народа (вклю4ително и аз) веднага ги конфронтирахме. Съвсем културно му зададох въпрос на единият (този с големите мускули от снимката долу) докато колегата му тормозеше музикант4ето.. Питам го защо вместо да тормозчт младежа не ходят да глобяват тези които пушат и пият по плажа (за незапознатите пушенето в парковете и плажовете на Ван е забранено).. а той отговаря 4е им "правили забележка" ...

Питам се ква забележка кви пет лева като е пушенето е забранено.. Имам 4увството 4е the crack heads are running the city.. никой не смее да им каже нищо..

Много ама много ми бърка в мозъка като гледам как съсипват един великолепен град под натиска на наркоманите.. В момента във Ванкувър има пове4е на брой (НЕЛЕГАЛНИ при това) marijuana dispensaries от колкото Starbucks.. :@

Изображение
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

ivandaman написа:Снощи се разхождаме със семейството на плажа "English Bay" и гледаме двама парк рейнджъри паркираха един пикап надуха мускули и се засилиха нанекъде. Викам си: "ей сеа ще изтормозят некоя група crack heads дето осмърдяват плажа на марихуана.."

Вместо това те нападнаха един младеж който си дрънкаше на китара и не пре4еше на абсолютно никой. Народа (вклю4ително и аз) веднага ги конфронтирахме. Съвсем културно му зададох въпрос на единият (този с големите мускули от снимката долу) докато колегата му тормозеше музикант4ето.. Питам го защо вместо да тормозчт младежа не ходят да глобяват тези които пушат и пият по плажа (за незапознатите пушенето в парковете и плажовете на Ван е забранено).. а той отговаря 4е им "правили забележка" ...

Питам се ква забележка кви пет лева като е пушенето е забранено.. Имам 4увството 4е the crack heads are running the city.. никой не смее да им каже нищо..

Много ама много ми бърка в мозъка като гледам как съсипват един великолепен град под натиска на наркоманите.. В момента във Ванкувър има пове4е на брой (НЕЛЕГАЛНИ при това) marijuana dispensaries от колкото Starbucks.. :@

Изображение
Понеже от едно известно време доста джънки дадоха фира от предозиране с Фентанил, сега се е започнала една инициатива "KNOW YOUR SOURCE, BE DRUG SMART. Don’t use alone. Start with a small amount."
Не знам има ли по-подходящ пример за оксиморон от "BE DRUG SMART" :rofl:
Правителството съвсем се предаде - от "не употребявай наркотоци, те убиват" се премина на "упознай и се довери на дръг-дилъра си и не се друсай сам, а в компания; също така, започни с малки количества". Да се смееш ли, да ревеш ли.
Щатите ще затрият света с идиотската си външна политика, мюсюлманите-рефюджита ще затрият Европа, наркотиците ще затрият Канада.

http://knowyoursource.ca/"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски простотии

Мнение от newcomer »

ivandaman написа:Снощи се разхождаме със семейството на плажа "English Bay" и гледаме двама парк рейнджъри паркираха един пикап надуха мускули и се засилиха нанекъде. Викам си: "ей сеа ще изтормозят некоя група crack heads дето осмърдяват плажа на марихуана.."

Вместо това те нападнаха един младеж който си дрънкаше на китара и не пре4еше на абсолютно никой. Народа (вклю4ително и аз) веднага ги конфронтирахме. Съвсем културно му зададох въпрос на единият (този с големите мускули от снимката долу) докато колегата му тормозеше музикант4ето.. Питам го защо вместо да тормозчт младежа не ходят да глобяват тези които пушат и пият по плажа (за незапознатите пушенето в парковете и плажовете на Ван е забранено).. а той отговаря 4е им "правили забележка" ...

Питам се ква забележка кви пет лева като е пушенето е забранено.. Имам 4увството 4е the crack heads are running the city.. никой не смее да им каже нищо..

Много ама много ми бърка в мозъка като гледам как съсипват един великолепен град под натиска на наркоманите.. В момента във Ванкувър има пове4е на брой (НЕЛЕГАЛНИ при това) marijuana dispensaries от колкото Starbucks.. :@

Изображение

ти имам проблемите
стотици хиляди деца загиват от глад в Африка докато ти си се загрижил за но смоукърите във Ванкувър
ами тез промити мозъци ако не смъркат кво друго им остава
върху това замислял ли си се
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Канадски простотии

Мнение от Павел »

newcomer написа:
ivandaman написа:Снощи се разхождаме със семейството на плажа "English Bay" и гледаме двама парк рейнджъри паркираха един пикап надуха мускули и се засилиха нанекъде. Викам си: "ей сеа ще изтормозят некоя група crack heads дето осмърдяват плажа на марихуана.."

Вместо това те нападнаха един младеж който си дрънкаше на китара и не пре4еше на абсолютно никой. Народа (вклю4ително и аз) веднага ги конфронтирахме. Съвсем културно му зададох въпрос на единият (този с големите мускули от снимката долу) докато колегата му тормозеше музикант4ето.. Питам го защо вместо да тормозчт младежа не ходят да глобяват тези които пушат и пият по плажа (за незапознатите пушенето в парковете и плажовете на Ван е забранено).. а той отговаря 4е им "правили забележка" ...

Питам се ква забележка кви пет лева като е пушенето е забранено.. Имам 4увството 4е the crack heads are running the city.. никой не смее да им каже нищо..

Много ама много ми бърка в мозъка като гледам как съсипват един великолепен град под натиска на наркоманите.. В момента във Ванкувър има пове4е на брой (НЕЛЕГАЛНИ при това) marijuana dispensaries от колкото Starbucks.. :@

Изображение

ти имам проблемите
стотици хиляди деца загиват от глад в Африка докато ти си се загрижил за но смоукърите във Ванкувър
ами тез промити мозъци ако не смъркат кво друго им остава
върху това замислял ли си се
А ти като си се замислил, какво направи за гладуващите деца :D
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Канадски простотии

Мнение от newcomer »

Павел написа:
newcomer написа:
ivandaman написа:Снощи се разхождаме със семейството на плажа "English Bay" и гледаме двама парк рейнджъри паркираха един пикап надуха мускули и се засилиха нанекъде. Викам си: "ей сеа ще изтормозят некоя група crack heads дето осмърдяват плажа на марихуана.."

Вместо това те нападнаха един младеж който си дрънкаше на китара и не пре4еше на абсолютно никой. Народа (вклю4ително и аз) веднага ги конфронтирахме. Съвсем културно му зададох въпрос на единият (този с големите мускули от снимката долу) докато колегата му тормозеше музикант4ето.. Питам го защо вместо да тормозчт младежа не ходят да глобяват тези които пушат и пият по плажа (за незапознатите пушенето в парковете и плажовете на Ван е забранено).. а той отговаря 4е им "правили забележка" ...

Питам се ква забележка кви пет лева като е пушенето е забранено.. Имам 4увството 4е the crack heads are running the city.. никой не смее да им каже нищо..

Много ама много ми бърка в мозъка като гледам как съсипват един великолепен град под натиска на наркоманите.. В момента във Ванкувър има пове4е на брой (НЕЛЕГАЛНИ при това) marijuana dispensaries от колкото Starbucks.. :@

Изображение

ти имам проблемите
стотици хиляди деца загиват от глад в Африка докато ти си се загрижил за но смоукърите във Ванкувър
ами тез промити мозъци ако не смъркат кво друго им остава
върху това замислял ли си се
А ти като си се замислил, какво направи за гладуващите деца :D

конкретно нищо
просто напуснах вмирисаното на марижуана кънтри където употребата на дрога е начин на живот
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадски простотии

Мнение от miteto »

Павел написа:Правителството съвсем се предаде - от "не употребявай наркотоци, те убиват" се премина на "упознай и се довери на дръг-дилъра си и не се друсай сам, а в компания; също така, започни с малки количества". Да се смееш ли, да ревеш ли.
BC Liquor Stores организират wine tasting, да чакаме ли BC Health да организират дрога tasting events за джънкитата :D Така да, как ще знаят коя реколта е добра, кой дилър (пардон производител) е надежден и т.н.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

В Холандия марихуаната е легална. В щата Вашингтон, където са Майкрософт, Амазон, Експидия, T-Mobile и още тон хай-тек компании също е легална. Не съм чул да са пропаднали или деградирали поради тая причина.
Повечето тежки катастрофи са извършени под влияние на напълно легалния алкохол, а не заради препушване с марихуана.
Марихуаната яко смърди, заради това й се дразнят хората, но да се поставят пушещите я в категорията на дрогиращите се с истински наркотици е меко казано смешно. Аз съм бивш пушач и цигарения дим не ме дразни, но знам хора, на които им бърка в здравето. И докато в България близо половината хора пушат, тука почти не са останали такива. Сигурен съм, че много хора биха предпочели отвреме-навреме мирис на марихуана, вместо цигарен дим навсякъде.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от tonny »

roumensp написа:В Холандия марихуаната е легална. В щата Вашингтон, където са Майкрософт, Амазон, Експидия, T-Mobile и още тон хай-тек компании също е легална. Не съм чул да са пропаднали или деградирали поради тая причина.
Повечето тежки катастрофи са извършени под влияние на напълно легалния алкохол, а не заради препушване с марихуана.
Марихуаната яко смърди, заради това й се дразнят хората, но да се поставят пушещите я в категорията на дрогиращите се с истински наркотици е меко казано смешно. Аз съм бивш пушач и цигарения дим не ме дразни, но знам хора, на които им бърка в здравето. И докато в България близо половината хора пушат, тука почти не са останали такива. Сигурен съм, че много хора биха предпочели отвреме-навреме мирис на марихуана, вместо цигарен дим навсякъде.
:handshake:
Аз също съм бивш пушач и съм пушил и двата вида изделия. Марихуана съм пушил на младини и сме се забавлявали, както тези младежи, от които сега се възмущавате. Та, как да съм възмутен от нещо, което аз самия съм правил на младини...
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадски простотии

Мнение от roumensp »

Павел написа:Понеже от едно известно време доста джънки дадоха фира от предозиране с Фентанил, сега се е започнала една инициатива "KNOW YOUR SOURCE, BE DRUG SMART. Don’t use alone. Start with a small amount."
Не знам има ли по-подходящ пример за оксиморон от "BE DRUG SMART" :rofl:
Правителството съвсем се предаде - от "не употребявай наркотоци, те убиват" се премина на "упознай и се довери на дръг-дилъра си и не се друсай сам, а в компания; също така, започни с малки количества". Да се смееш ли, да ревеш ли.
Щатите ще затрият света с идиотската си външна политика, мюсюлманите-рефюджита ще затрият Европа, наркотиците ще затрият Канада.

http://knowyoursource.ca/"
Хич да не ти пука, малко естествен подбор няма да навреди, и без това Земята е пренаселена. :angel:
Проблемът е, че лечението им се плаща с нашите данъци, вместо да ги ползват за болници, пътища и т.н. А в същото време здравната система куца яко, чакаш с месеци да те види специалист ...

А вашият гениален кмет днес по новините призоваваше Канада да приемела повече рифюджита ... Не беше ли той същия дето разреши да си гледате кокошки по балконите ? :D
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Канадски простотии

Мнение от 7George »

Павел написа: Щатите ще затрият света с идиотската си външна политика, мюсюлманите-рефюджита ще затрият Европа, наркотиците ще затрият Канада.
Накъде отива тоя свят? :n:
Къде ми е Стар-гейта...
Embrace your climate change!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

Едно нещо дето много ме нерви мене е при натискане копчето на светофара.
На две крачки след мен идва човек. Вижда че се приближавам до стълба и натискам копчето, заставам и почвам да чакам. Той/тя идва, пресяга се и също го натиска. И така - масово.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Канадски простотии

Мнение от c200 »

...а пък то, копчето е сложено само за парлама :)

http://www.todayifoundout.com/index.php ... g-anymore/"
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадски простотии

Мнение от optics »

c200 написа:...а пък то, копчето е сложено само за парлама :)

http://www.todayifoundout.com/index.php ... g-anymore/"
За парлама в Ню Йорк !!!
Същата статия правилно посочва:
Canada seems to be one of the few holdouts for keeping the crosswalk buttons working. As recent as 2008, most cities in Canada do not have placebo crosswalk buttons. In fact, in Victoria, British Columbia (population 80,000 city and 350,000 metro), it was found there weren’t any buttons that didn’t do something when you pressed them.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Заключено