Канадска шофьорска книжка

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от pumpy »

Pyrelight написа:
agent Ozo написа:E, Пумпи, няма как да стане тая - милиардерите да се женят само за равни им по богатство за да не злословят злите езици, че бракът за по-бедната страна е бил по сметка.

Колкото до "простия зъболекар", не се знае материалната страна на избора. Не ми се вярва, примерно, и родителите на жена ти да могат да извадят толкова реституирани имоти, от които да прибират по няколко хилядарки от наеми всеки месец. Та по твоята логика, може да се каже, че съвсем добре си е направила сметката жената. Също както онази имигрантка, избрала един богат оранжев орангутан и поради това наричана от теб гейша. ;) :)
Че те като са се женили надали имотите са били в реституция. Да ти имам сметките! :facepalm: :lol:
Ти какво очакваш, от човек, който обясни как работата ми в старческия дом е било "по сметка", за да взема "държавна почъчка или нещо пободно" Или човек, който си е подлагал 20 години "гъзъ" на тъпчене, за да може по сметка да се пенсионира на 40 и да виси до живот на сигурната държавна хранилка.
Както съм казвал и преди: истината боли и хората съдят за останалите по себе си.....
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от optics »

Нещо изгубих връзката с темата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12442
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Ivan1007 »

optics написа:Нещо изгубих връзката с темата.
Нормално. Щом Linko се включи с глупостите и измислиците си, всяка тема отива с коня у ряката
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от agent Ozo »

Уау! Каквъ праведен гняв! Какво благородно възмущение!
Само дето ресто...не чини. :)

Мелания също е доказала, че има акъл в главата си на много по-млада възраст, от тази, на която жена ти е отворила и лицензирала своята клиника, Пумпи. Още на 16 г. подписва първите си договори в областта на модата, на 18 г. успява да пробие в модния свят в Париж и Милано, а на 26 пробива и в САЩ. Освен това започва и свой бизнес със собствена линия в производството на бижута и козметични продукти за кожата.

Та само някой простак, независимо от образованието и професията му, може да нарече гейша една доказано красива и умна жена като Мелания, само защото се е омъжила за милиардер.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:Уау! Каквъ праведен гняв! Какво благородно възмущение!
Само дето ресто...не чини. :)

Мелания също е доказала, че има акъл в главата си на много по-млада възраст, от тази, на която жена ти е отворила и лицензирала своята клиника, Пумпи. Още на 16 г. подписва първите си договори в областта на модата, на 18 г. успява да пробие в модния свят в Париж и Милано, а на 26 пробива и в САЩ. Освен това започва и свой бизнес със собствена линия в производството на бижута и козметични продукти за кожата.

Та само някой простак, независимо от образованието и професията му, може да нарече гейша една доказано красива и умна жена като Мелания, само защото се е омъжила за милиардер.
Това какво чини за теб и шайката ти ограничени поддръжници ми е последна грижа. ( И под аграничени нямам предвим бройката ви, там сте неограничени)
Аз вярвам, че за да подпишеш договор в областа на модата на 16 години се иска АДСКИ много труд и усилие преди това. Просто са 16 години неуморен труд, учене и квалификации. Точно толкова колкото се искат и на 18 за да станеш войник. Нали ги гледам сумати съученици на сина ми: едва избутали средно образование с тройки, всичко което могат да предложат на света е живота си за пари. Но са супер горди "мъже на честта" - глупави парчета, които се интересуват от някакви кинти, заради което плащат с най-ценното - живота си. И когато ги ранят по време на война, едни простаци ги спасяват и връщат обратно към "нормален" живот.
Не случайно в България, в университетите имаше две категории кандидати: момчета и мъже. И не защото вторите бяха с нещо физически различни, но бяха яко затъпявали в продължение на две години и нямаха никакъв шанс за реализация, ако не бяха в отделна категория. Някои не можеха и не им стишкаше да успеят даже и като мъже в цивилния Университет и резулатата е видим тук и до днес. Толкова за успехите на 16 и 18 годишните.

А че съм простак, това сме го чували и преди това. И аз като простак, ми е трудно да оценявам хората в зависимост от тава как си въртят задника и краката на 16 година възраст.
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Pyrelight »

Tи остави Мелания, ами да се върнем малко по-назад към втората му жена.
Единствената американка. Щото такъв националист като него трябваше да е женен не за имигрантка от източния блок, ами за местна. |(
Само че с нея бракът трая зорлем 5-6 години - време, за което да му роди дете и да му прибере голяма част от парите. :lol:
Е, те това е умна красавица! :y: :lol:
Изображение
Интересно защо не издига и детето от този брак? Ами само пробутва децата на чехкинята в администрацията си.
https://www.independent.co.uk/news/worl ... 66386.html"
:lol:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от roumensp »

pumpy написа:Не случайно в България, в университетите имаше две категории кандидати: момчета и мъже. И не защото вторите бяха с нещо физически различни, но бяха яко затъпявали в продължение на две години и нямаха никакъв шанс за реализация, ако не бяха в отделна категория. Някои не можеха и не им стишкаше да успеят даже и като мъже в цивилния Университет и резулатата е видим тук и до днес. Толкова за успехите на 16 и 18 годишните.
Кога е било това, нещо съм пропуснал тоя момент.
По мое време, когато казармата беше задължителна се кандидатстваше и се държаха изпити за университет веднага след като завършиш училище, т.е. преди казармата. Ако искаш можеш и след това, когато всичко ти е изветряло след двете години, твоя си работа, но нямаше отделни категории доколкото си спомням, поне във ВИАС. Ако някой помни за там, да ме поправи. Но дори и да е имало такова нещо, то е важало само за приемния изпит, после всички учеха заедно и доколкото си спомням най-добрите от випуска бяха минали казарма. Имах няколко колеги дето бяха откачили казарма, демек 2 или 3 години по-малки (аз съм учил 12 години) и бяха пълни пубери дето изобщо не минаваха за умни. Казармата определено беше 2 загубени години за мен, но това горното относно реализацията е пълна глупост. Да си чул в американски или канадски университети да има някаква специална категория за хора били в армията ?

ПП
Интересно ми е как ти си нацелил подобно нещо, след като по твое време казармата или е била 6 месеца, или изобщо не е била задължителна.
Последно промяна от roumensp на Пет Май 10, 2019 12:37 pm, променено общо 1 път.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от miteto »

pumpy написа:
miteto написа:А теб като те дразнят бели републиканци селяни, защо държиш точно тях да ходиш да лекуваш?
Аз не ги лекувам, защото ги харесвам или не. Аз го правя, защото получавам удоволетворение от свършената работа и за два дена, правя колкото за цяла седмица на друго място. Та понеже съм мързелив и предпочитам да бачкам два дни и три да си почивам съм си намерил мястото да го правя по този начин.
И освен за щастие не всичките пациенти са тъп, бял траш на помощи. Има и нормални хора, като на всякъде.
Е анджък де. То затова ти плащат за 2 дена работа колкото за цяла седмица на друго място. Ти искаш хем за 2 дена, хем клиентелата да е завършила класическа философия в Сорбоната или оперно пеене в Бъркли :D
За 2 дена работа пари като за цяла седмица ще лекуваш метхедс и даже трябва да им благодариш :D
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от pumpy »

miteto написа:
pumpy написа:
miteto написа:А теб като те дразнят бели републиканци селяни, защо държиш точно тях да ходиш да лекуваш?
Аз не ги лекувам, защото ги харесвам или не. Аз го правя, защото получавам удоволетворение от свършената работа и за два дена, правя колкото за цяла седмица на друго място. Та понеже съм мързелив и предпочитам да бачкам два дни и три да си почивам съм си намерил мястото да го правя по този начин.
И освен за щастие не всичките пациенти са тъп, бял траш на помощи. Има и нормални хора, като на всякъде.
Е анджък де. То затова ти плащат за 2 дена работа колкото за цяла седмица на друго място. Ти искаш хем за 2 дена, хем клиентелата да е завършила класическа философия в Сорбоната или оперно пеене в Бъркли :D
За 2 дена работа пари като за цяла седмица ще лекуваш метхедс и даже трябва да им благодариш :D
Тра-ла-ла. Въпроса беше дали белия траш гласува за буфона или не. Нямаши нищо общо кого аз лекувам и дали трябва да им благодаря или не. Аз благодаря на тъпата сиситема, която го позволява. На траша благодарности не дължа, ами обратното, защото те са в болка и аз им помагам. Но ако ще те направи по-щастлив, ще съм им благодарен и на тях. Все ми е тая
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от pumpy »

roumensp написа:
pumpy написа:Не случайно в България, в университетите имаше две категории кандидати: момчета и мъже. И не защото вторите бяха с нещо физически различни, но бяха яко затъпявали в продължение на две години и нямаха никакъв шанс за реализация, ако не бяха в отделна категория. Някои не можеха и не им стишкаше да успеят даже и като мъже в цивилния Университет и резулатата е видим тук и до днес. Толкова за успехите на 16 и 18 годишните.
Кога е било това, нещо съм пропуснал тоя момент.
По мое време, когато казармата беше задължителна се кандидатстваше и се държаха изпити за университет веднага след като завършиш училище, т.е. преди казармата. Ако искаш можеш и след това, когато всичко ти е изветряло след двете години, твоя си работа, но нямаше отделни категории доколкото си спомням, поне във ВИАС. Ако някой помни за там, да ме поправи. Но дори и да е имало такова нещо, то е важало само за приемния изпит, после всички учеха заедно и доколкото си спомням най-добрите от випуска бяха минали казарма. Имах няколко колеги дето бяха откачили казарма, демек 2 или 3 години по-малки (аз съм учил 12 години) и бяха пълни пубери дето изобщо не минаваха за умни. Казармата определено беше 2 загубени години за мен, но това горното относно реализацията е пълна глупост. Да си чул в американски или канадски университети да има някаква специална категория за хора били в армията ?

ПП
Интересно ми е как ти си нацелил подобно нещо, след като по твое време казармата или е била 6 месеца, или изобщо не е била задължителна.
В Медицинска Академия, където завършват простите хора имаше 40 места за стоматология: 30 за младежи и 10 за мъже. Е те, тези мъже влизаха с много по-ниски оценки и половината от тях отпадаха до трети курс. В моята група имаше един идиот, пардон интелегент, който в трети курс от 10 изпита имаше 12 поправки на септември. Това му беше и последната поправителна сесия изобщо. После стана шафьор на камион (не е батето)
В СеверноАмериканските Университети такава глупост НЯМА, но ако нямаше и в Българските, мъжете, поне в медицината нямаше да има. Това от личен опит. Казармата беше 6 месеца след като завърших прз 2000. Какво е била през 1994 не знам, защото имах достатъчно ъкъл в простата си глава да вляза в Университет и то в повече от един. Но като особено прост човек избрах Медицинска Академия.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от agent Ozo »

И да е имало нещо подобно в МА, то разделянето е било по възраст, а не по това дали си бил в кзармата или не. Със сигурност е имало и такива от категорията "мъже", които не са служили.
Това, че казармата прави от момчето мъж е народен лаф и поверие, но не и някаква официално приета категория. Както Пумпи се опитва да изкара тук. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от miteto »

pumpy написа:
miteto написа:
pumpy написа:
miteto написа:А теб като те дразнят бели републиканци селяни, защо държиш точно тях да ходиш да лекуваш?
Аз не ги лекувам, защото ги харесвам или не. Аз го правя, защото получавам удоволетворение от свършената работа и за два дена, правя колкото за цяла седмица на друго място. Та понеже съм мързелив и предпочитам да бачкам два дни и три да си почивам съм си намерил мястото да го правя по този начин.
И освен за щастие не всичките пациенти са тъп, бял траш на помощи. Има и нормални хора, като на всякъде.
Е анджък де. То затова ти плащат за 2 дена работа колкото за цяла седмица на друго място. Ти искаш хем за 2 дена, хем клиентелата да е завършила класическа философия в Сорбоната или оперно пеене в Бъркли :D
За 2 дена работа пари като за цяла седмица ще лекуваш метхедс и даже трябва да им благодариш :D
Тра-ла-ла. Въпроса беше дали белия траш гласува за буфона или не. Нямаши нищо общо кого аз лекувам и дали трябва да им благодаря или не. Аз благодаря на тъпата сиситема, която го позволява. На траша благодарности не дължа, ами обратното, защото те са в болка и аз им помагам. Но ако ще те направи по-щастлив, ще съм им благодарен и на тях. Все ми е тая
Еее, това беше на майтап, а ти изглежда го взе нАпреки :$

Иначе ако ще си говорим сериозно - какво значение има за кого е гласувал белия траш, с който ти лично си се сбъсквал? Аз ти показах статистики, кой за кого гласува разбито по доход. Има и разбивки по раса, понеже изглежда те интересува бели/черни/зелени... От 320+ милиона население, колко точно си лекувал лично, така че твоя експириънс да е по-меродавен от статистиките?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от pumpy »

agent Ozo написа:И да е имало нещо подобно в МА, то разделянето е било по възраст, а не по това дали си бил в кзармата или не. Със сигурност е имало и такива от категорията "мъже", които не са служили.
Това, че казармата прави от момчето мъж е народен лаф и поверие, но не и някаква официално приета категория. Както Пумпи се опитва да изкара тук. :)
Ти си компетентен по приема в Медицинска Академия както виждам също. Няма какво да коментирам повече по въпроса. Аз съм си простак и 6 години НИЩО не съм разбрал, докато съм бил там :)
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от agent Ozo »

Ами ти сам си каза, че си имал за състудент един буквален идиот.
Какво пречи да има и простаци сред стоматолозите. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Канадска шофьорска книжка

Мнение от Marto »

miteto написа:
pumpy написа:
miteto написа:
pumpy написа:
miteto написа:А теб като те дразнят бели републиканци селяни, защо държиш точно тях да ходиш да лекуваш?
Аз не ги лекувам, защото ги харесвам или не. Аз го правя, защото получавам удоволетворение от свършената работа и за два дена, правя колкото за цяла седмица на друго място. Та понеже съм мързелив и предпочитам да бачкам два дни и три да си почивам съм си намерил мястото да го правя по този начин.
И освен за щастие не всичките пациенти са тъп, бял траш на помощи. Има и нормални хора, като на всякъде.
Е анджък де. То затова ти плащат за 2 дена работа колкото за цяла седмица на друго място. Ти искаш хем за 2 дена, хем клиентелата да е завършила класическа философия в Сорбоната или оперно пеене в Бъркли :D
За 2 дена работа пари като за цяла седмица ще лекуваш метхедс и даже трябва да им благодариш :D
Тра-ла-ла. Въпроса беше дали белия траш гласува за буфона или не. Нямаши нищо общо кого аз лекувам и дали трябва да им благодаря или не. Аз благодаря на тъпата сиситема, която го позволява. На траша благодарности не дължа, ами обратното, защото те са в болка и аз им помагам. Но ако ще те направи по-щастлив, ще съм им благодарен и на тях. Все ми е тая
Еее, това беше на майтап, а ти изглежда го взе нАпреки :$

Иначе ако ще си говорим сериозно - какво значение има за кого е гласувал белия траш, с който ти лично си се сбъсквал? Аз ти показах статистики, кой за кого гласува разбито по доход. Има и разбивки по раса, понеже изглежда те интересува бели/черни/зелени... От 320+ милиона население, колко точно си лекувал лично, така че твоя експириънс да е по-меродавен от статистиките?
И колко от тях си питал за кого са гласували, а от тях колко са отговорили и колко са казали истината.

Мисля, че със сигурност сред рендеците се намират най-гордите и шумни тръписти, но статистиката показва малко по-интересна картинка.
Публикувай отговор