По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от apple »

След толкова много спорове тук и изнасяне на негативни примери за България ми е интересно мнението ви за този съдебен казус. :?: Защото имаше твърдения, че местните психично болни по улиците са безобидни и не е като в БГ. Също, че съдебната система съди по-справедливо и в полза на обществото. Този според вас трябва ли да бъде навън и свободен заради невменяемост? И дори да си упражнява професията, да създава ново семейство и деца. Аз не мисля така... http://www.cbc.ca/news/canada/montreal/ ... eview.html"
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от Bistra »

Aз лично смятам, че ако се докаже невменяемост, задържането в психиатрично лечебно заведение не отпада. Не знам защо не го правят. Спестяват пари на здравната система ли що ли? Или заради дискриминация? :?:
Това, че има тук -таме по някой луд обаче не е основателна причина с Мухинка да пуснете 2 теми. Можеше да се пообедините в една. Говорите все пак за едно и също, а то е: лоша профилактика на лудите на цял един континент, който като площ и население е несаразмерим с България. ;)
Едно време в България имаше психодиспансер. Не зная дали съществува още?
Тук май такова понятие не съществува.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от myhata II »

Bistra написа:Aз лично смятам, че ако се докаже невменяемост, задържането в психиатрично лечебно заведение не отпада. Не знам защо не го правят. Спестяват пари на здравната система ли що ли? Или заради дискриминация? :?:
Това, че има тук -таме по някой луд обаче не е основателна причина с Мухинка да пуснете 2 теми. Можеше да се пообедините в една. Говорите все пак за едно и също, а то е: лоша профилактика на лудите на цял един континент, който като площ и население е несаразмерим с България. ;)
Едно време в България имаше психодиспансер. Не зная дали съществува още?
Тук май такова понятие не съществува.
Затова да се взимат в ръце и да се разреши оръжието и саморазправата с изродето
Защото днес в на съседа къщата,а утре у вашата....
Не го пожелавам на никой,НО ако някой се опита и направи хронология за убйствата на масови места в щатите за 1 година ще му побелее косата...
А сега до Бистра въпрос
Може ли да ми кажеш за Русия страна с население от 150 милиона и 5 пъти по голяма от САЩ ,колко масови убийства има за 1 календарна година ?!?!? 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от Bistra »

myhata II написа:Затова да се взимат в ръце и да се разреши оръжието и саморазправата с изродето
Защото днес в на съседа къщата,а утре у вашата....
Не го пожелавам на никой,НО ако някой се опита и направи хронология за убйствата на масови места в щатите за 1 година ще му побелее косата...
А сега до Бистра въпрос
Може ли да ми кажеш за Русия страна с население от 150 милиона и 5 пъти по голяма от САЩ ,колко масови убийства има за 1 календарна година ?!?!? 8)
Mуха, приказваш пълни глупости! Кой определя "изродите"? Нали в Щатите е разрешено носенето на оръжие. Виждаш какво се получава. Каква ми е гаранцията, че ти утре няма да изпушиш и да дойдеш да се саморазправяш с мен, м?...Не ми давай Русия за пример, нито Куба, нито Северна Корея! Те са друга боза!...Taм масовите убийства не са дело на луди, те просто са държавна политика.Знаеш, сили са! :rock: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от apple »

Bistra написа:Aз лично смятам, че ако се докаже невменяемост, задържането в психиатрично лечебно заведение не отпада. Не знам защо не го правят. Спестяват пари на здравната система ли що ли? Или заради дискриминация? :?:
Това, че има тук -таме по някой луд обаче не е основателна причина с Мухинка да пуснете 2 теми. Можеше да се пообедините в една. Говорите все пак за едно и също, а то е: лоша профилактика на лудите на цял един континент, който като площ и население е несаразмерим с България. ;)
Едно време в България имаше психодиспансер. Не зная дали съществува още?
Тук май такова понятие не съществува.
Не говорим за едно и също... Темата е за съдебната система и недостатъците й и дали това е случайна деформация или нещо съвсем целенасочено прокарано... Такива убийства в семейството стават почти по цял свят, но въпроса е какво се случва след това и дали е справедливо. Защото и тук и в България в това отношение нещата не са добре. В България също ги задържат само временно по психиатричните отделения към някои от големите затвори и след някоя и друга годинка са навън. Често и след месеци даже... Питала съм канадци тук защо толкова много луди се мотаят по улиците, скитат, нямат дом и прехрана и отговора беше, че заради икономии в бюджета. Преди години не е било така, настанявали са ги в специализирани клиники тип домове за психично болни и няма искам, не искам ако се прецени, че са опасни за себе си или другите или мизерстват по улиците. Да ама и тук нещата не са розови и парите недостигат, та резнали точно от това перо. Но не помня за коя година ми казаха. Същото стана и в БГ за жалост. Пример - Даниела Терзийска, която си е навън и си живее живота. Но поне не е практикуващ лекар слава богу... При 47 удара с нож върху собствените ти деца нямаш място навън сред хората...невменяем бил... Патологичен афект примерно... айде бе! Утре като го афектира нещо друго, кой ще защити потенциалните жертви?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от optics »

Turcotte must not have contact with his former wife, Isabelle Gaston, or her family.
За негово добро предполагам, инак тя би го удушила с голи ръце.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от the_coach »

Ябълке, защо само лоши новини постваш тук ?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от Bistra »

fighter написа:Ябълке, защо само лоши новини постваш тук ?
За да изпитваш страх и неувереност от живота си в Канада, както изпитва тя самата. Не си ли го още разбрал? Аз се опитах да го кажа онзи ден, че психологическият тормоз на определени индивиди над други не е безболезнена операция, макар че не всички си го признават. Беше ми отговорено, че не се влага личен умисъл. Аз не, че го взимам навътре. Само понякога ми прелива чашата, ама знаеш ли? Някой може и да го вземе. |(
BTW ... За протокола. Имаше още един подобен случай тия дни в Дръмонвил: Луда майка удави трите си деца във ваната, заради отнети и родителски права...Да улесня търсенето, де. :lol:
Съдебният процес още не е приключил, ама очаквам подобна развръзка.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от apple »

fighter написа:Ябълке, защо само лоши новини постваш тук ?
Защото за хубавите има кой да се грижи! А тези винаги биват спестявани, укривани, игнорирани кой както го разбира. Така се изггражда един "идеален" образ за Канада, който не е реалистичен и заблуждава хората. Идеализирането никога не води на добро... Нещата трябва да се показват такива каквито са! Това е част от реалността и живота в Канада независимо дали на тебе ти харесва или не! Ако ти не искаш да видиш нещо, то не означава, че то не съществува или ще престане да съществува само, защото на тебе така ти се иска... Нищо, че от проглеждането често боли! ;)
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от Marto »

Не разбрах какво общо има справедливостта на канадската съдебната система с икономиите в бюджета за психодиспансери (ако това въобще е вярно де).

Още по-малко пък това за Русия (са сила) :rofl:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от apple »

Marto написа:Не разбрах какво общо има справедливостта на канадската съдебната система с икономиите в бюджета за психодиспансери (ако това въобще е вярно де).

Още по-малко пък това за Русия (са сила) :rofl:
Опитай да поразсъждаваш тогава! Има логическа връзка, но трябва да поискаш да я осъзнаеш... ;) За Русия няма такава, но на другарката от съпротивата често и се губи логиката. :lol:
Бистра, пак ли се опитваш да ме сатанизираш? Намери си друго занимание за уплътняване на работното време иначе прозира "личен умисъл" ;). И поне една тема ще оставиш ли ненаплюта?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от the_coach »

apple написа:
fighter написа:Ябълке, защо само лоши новини постваш тук ?
Защото за хубавите има кой да се грижи! А тези винаги биват спестявани, укривани, игнорирани кой както го разбира. Така се изггражда един "идеален" образ за Канада, който не е реалистичен и заблуждава хората. Идеализирането никога не води на добро... Нещата трябва да се показват такива каквито са! Това е част от реалността и живота в Канада независимо дали на тебе ти харесва или не! Ако ти не искаш да видиш нещо, то не означава, че то не съществува или ще престане да съществува само, защото на тебе така ти се иска... Нищо, че от проглеждането често боли! ;)
Такива неща се случват навсякъде по света за съжаление. Това са човешки трагедии и е много лошо да бъдат използвани за популизъм.
Караш ме да си мисля, че ги пляскаш тези постове със скрито злорадство. Но след всичките глупости дето си изписала за Канада, си се превърнала в лъжливото овчарче.
Поста ти е насочен не към изказване на тъга за жертвите, а по-скоро да натриеш носа на някои съфорумци. Засрами се !
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от Странджата »

fighter написа:
apple написа:
fighter написа:Ябълке, защо само лоши новини постваш тук ?
Защото за хубавите има кой да се грижи! А тези винаги биват спестявани, укривани, игнорирани кой както го разбира. Така се изггражда един "идеален" образ за Канада, който не е реалистичен и заблуждава хората. Идеализирането никога не води на добро... Нещата трябва да се показват такива каквито са! Това е част от реалността и живота в Канада независимо дали на тебе ти харесва или не! Ако ти не искаш да видиш нещо, то не означава, че то не съществува или ще престане да съществува само, защото на тебе така ти се иска... Нищо, че от проглеждането често боли! ;)
Такива неща се случват навсякъде по света за съжаление. Това са човешки трагедии и е много лошо да бъдат използвани за популизъм.
Караш ме да си мисля, че ги пляскаш тези постове със скрито злорадство. Но след всичките глупости дето си изписала за Канада, си се превърнала в лъжливото овчарче.
Поста ти е насочен не към изказване на тъга за жертвите, а по-скоро да натриеш носа на някои съфорумци. Засрами се !
Напълно споделям това мнение!Гавра е да се използват тези емотикони в подобни теми!Разбрахме,в Канада и Щатите е гадно на н-та степен!Както се казваше един филм-,,кораби,влакове,самолети.,, (доколкото си спомням) колкото искаш до спокойни и нормални държави!Какво ви задържа тук?!?
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от roumensp »

apple написа:
Marto написа:Не разбрах какво общо има справедливостта на канадската съдебната система с икономиите в бюджета за психодиспансери (ако това въобще е вярно де).

Още по-малко пък това за Русия (са сила) :rofl:
Опитай да поразсъждаваш тогава! Има логическа връзка, но трябва да поискаш да я осъзнаеш... ;)
Икономиите са не само за психодиспансери, а и за много други неща, които според мен са по-важни.
Като не искаме да плащаме по-високи данъци (поне аз не искам), ще има икономии, вкл. и на броя съдии, полицаи, затвори и т.н., това е положението.

Колкото до "справедливост", и двете съдебни системи са справедливи (в БГ и Канада), поне на хартия, разликата е в това как се прилагат.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: По-справедлива ли е канадската съдебна система?

Мнение от apple »

fighter написа:
apple написа:
fighter написа:Ябълке, защо само лоши новини постваш тук ?
Защото за хубавите има кой да се грижи! А тези винаги биват спестявани, укривани, игнорирани кой както го разбира. Така се изггражда един "идеален" образ за Канада, който не е реалистичен и заблуждава хората. Идеализирането никога не води на добро... Нещата трябва да се показват такива каквито са! Това е част от реалността и живота в Канада независимо дали на тебе ти харесва или не! Ако ти не искаш да видиш нещо, то не означава, че то не съществува или ще престане да съществува само, защото на тебе така ти се иска... Нищо, че от проглеждането често боли! ;)
Такива неща се случват навсякъде по света за съжаление. Това са човешки трагедии и е много лошо да бъдат използвани за популизъм.
Караш ме да си мисля, че ги пляскаш тези постове със скрито злорадство. Но след всичките глупости дето си изписала за Канада, си се превърнала в лъжливото овчарче.
Поста ти е насочен не към изказване на тъга за жертвите, а по-скоро да натриеш носа на някои съфорумци. Засрами се !
Поста е насочен към съдебната система и евентуален дебат по-добра ли е или подобна съдебната система. Казуса е избран като актуален и сходен като развой на българските дела с подобни престъпления. Но ти с малкия си и тесен мироглед, няма как да разбереш това. Извън твоето пълно канче май нищо друго не те интересува... Факта, че коментирам този случай и се възмущавам така както и много канадци означава, че съм по-съпричастна и изразявам някаква гражданска позиция на несъгласие с това, което се е случило в съда. И ме впечатли едно изказване на канадец, който е написал, че само в Канада това може да се случи и съдебната система да допусне подобен изход на делото. Имам предвид, че това ми прозвуча толкова по нашенски... Само в България всичко е сбъркано и не работи ефективно, само, само... Хората в крайна сметка се самозаблуждават еднакво по света. И не си ми интересен като събеседник, когато измислиш нещо по-интересно от това каква кола възнамеряваш да си купиш и че има мокет на пода в училището на едно от децата ти може и да ме замислиш да поспоря с тебе или да се съглася с нещо казано от тебе... Да не вярваш! ;) Впрочем защо четеш теми, които не ти харесват, не те интересуват или ти причиняват дискомфорт? Заглавието подсказва достатъчно какво ще се коментира. Чети си в темите, които те интересуват.
Публикувай отговор