Установяване във Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

Daisy2 написа:
optics написа:miteto,
Ако някой се колебае "Има ли смисъл да емигрирам",
общо взето правилният отговор е - НЯМА !
Аз не питам това - такъв въпрос сам по себе си е безсмислен. Също като въпроса "Има ли смисъл да живея?"
Ако си с рак и адски болки, отговорът ще е един, ако си на 25, сит, жизнен и с хубава работа, отговорът ще е съвсем друг.

За всеки смисълът да емигрира е различен. И зависи основно от две групи параметри - какво оставяш и какво очакваш да намериш. По първото знам, по второто събирам информация. Какво толкова странно или пък дразнещо виждате, не ви разбирам. Че чак и за трол ме обявихте.... :?:
optics написа:Не мисля, че съм обезмислил, още повече че едно такова твърдение, колкото и да е вярно, не може да промени ничие мнение. :)
Моето впечатление е, че изключително малко хора се колебаят дали да емигрират. Предимно или "да" или "не".
Много повече се колебаят дали ще съберат точките, дали ще минат интервюто, дали ще се наредят добре в новото място и пр.
А защо пък всички трябва да бъдат еднакви? Отделно, че "колебая се" не е точната дума - "колебая се" е емоционален процес, а аз прилагам рационален процес - оценявам и вземам решения на базата на получените оценки. Това е просто процес на евалюация.

Абе хора, за какво да ви питам ВАС дали ще ми стигнат НА МЕН точките??? Вие откъде можете да знаете това, освен другото, това ваша задача ли е, да ми смятате точките???? Че има много, които питат това, е факт, но хората са различни, ако още не сте го забелязали.

За мен това си е моя работа. И как ще се колебаеш дали да събереш точки??? Има си правила, смяташ и виждаш дали ги събираш. Или да, или не. Ако да - почваш да питаш за по-нататък - а това е точно животът там, което и аз правя. Ако не, си сядаш на д...то, учиш, работиш, докато ги събереш. Това е толкова strаight forward, че просто няма какво да се пита, според мен.

И понеже се интересувате - към момента за Кебек събираме точките дори и на сегашното ми ниво на френския, но аз не го смятам за достатъчно и затова го уча - мисля, че в Кебек и изобщо в цяла Канада без наистина добър френски просто няма смисъл да ходиш. Специалността ми е една от петте, които се оценяват на 12 точки за чужда диплома и няма квота на апликациите. А, и още нещо - аз си харесвам специалността и професията и искам да мога да я упражнявам, ако заминем. Така че за мен е важно да знам и двата езика на високо ниво, зщаото за този вид работа е неопбходимо това. Не казвам, че е достатъчно, но със сигурност е необходимо. Френският не ми трябва за интервюто.

потвърждавам като бивш гражданин на кебек френският е много важен в кебек,без много добър френски даже и за продавачка в магазина няма да те вземат,но и това не е достатъчно да станеш продавачка ,трябва и много добър английски.а какво ли остава ,ако искаш да вземеш някоя по квалифицирана и добре платена работа.
с джипси инглиш и джипси френч само трък драйвър като мен :D
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Ivan1007 »

Потвърждавам като настоящ гражданин на Албърта, че френския е почти без значение в останалата част от Канада, ако не се натискаш да работиш за федералните власти.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

Ivan1007 написа:Потвърждавам като настоящ гражданин на Албърта, че френския е почти без значение в останалата част от Канада, ако не се натискаш да работиш за федералните власти.
И можеш да потвърдиш от името на всички ЧАСТНИ работодатели на statsiticians, че френският не дава предимство на кандидата при избора? ;)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Ivan1007 »

Предлагам ти да,се съсредоточиш вхрху отговора на въпроса - яде ли ти се риба и аки да, как да я хванеш. Четенето на готварската книга с рецепти за десерти и рязането на лука на този етап са излишни. Ванкувър, Торонто, Калгари са едни от най-добфите за живеене в света градове според статистиката :D и въпроси от сорта н на качеството на местната филхармония са ирелевантни. :tmi:
Daisy2 написа:
Ivan1007 написа:
Daisy2 написа:
Ivan1007 написа:П.П. Ти си карай с рационалния процес, ама тя действителността, често е ирационална или така изглежда от гледна точка на статистика, който не може да я оцени :)
Е, ако сега си навит и да обясниш това си твърдение, ще ми е интересно.... ;)
Разбира се. Нали е за забавление. Има един куп явления, които се описват статистически. Вземи определението за електронен облак например. Или по-просто за ловене на риба в мътна или в бистра вода. Сгатистически може да го познаваш процеса, ама докато не влезеш във водата риба нема да хванеш. Суо дупе риба не яде, казваше дядо. А ти докато мъдруваш, лудите се налудували и рибата заминала:)
Съгласна ;) Ти какво предлагаш - дай да скачаме в мътната вода, от десет девет се удавили, един фанал голямата щука - така по-добре ли е, според теб? Щото СТАТИСТИЧЕСКИ ;) при такова разпределение шансът да се удавиш в мътната вода е 9/10.

Обаче всеки си мисли, че ПРОСТО НЯМА НАЧИН той да не е точно оня един, дето е фанал шуката... Това вече е психология, не е статистика :lol:
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

Ivan1007 написа:Предлагам ти да,се съсредоточиш вхрху отговора на въпроса - яде ли ти се риба и аки да, как да я хванеш. Четенето на готварската книга с рецепти за десерти и рязането на лука на този етап са излишни. Ванкувър, Торонто, Калгари са едни от най-добфите за живеене в света градове според статистиката :D и въпроси от сорта н на качеството на местната филхармония са ирелевантни. :tmi:
Статистиката съм я чела, както и инфото за цените на хаузинг. За това няма смисъл да питам тук. Тук питам за неща, които ги няма в онази статистика - личен опит и мнения за въпроси, които ме интересуват. Мисля, че това е смисълът на под-форум "живеем в Канада". Ако според теб е безсмислен той, тогава админите да го изтрият :)
А защо смяташ, че ТИ знаеш какво е релевантно за МЕН? И какво ти пречи, ако питам за филхармонията?

Да се върнем на рибата - на първия въпрос - яде ми се ПО ПРИНЦИП, а КОНКРЕТНО е различно:
1) ако има шука и ако щуката изобщо се намира в реката към момента, и ако не я охраняват зорко едни скочили преди мен в същата река ;) -
2) ако има само цаца и дори тя се е скрила в подмолите, и пак я охраняват едни скочили по-отдавна.
Последно промяна от Daisy2 на Чет Фев 14, 2013 4:55 am, променено общо 4 пъти.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12462
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Ivan1007 »

Daisy2 написа:
Ivan1007 написа:Потвърждавам като настоящ гражданин на Албърта, че френския е почти без значение в останалата част от Канада, ако не се натискаш да работиш за федералните власти.
И можеш да потвърдиш от името на всички ЧАСТНИ работодатели на statsiticians, че френският не дава предимство на кандидата при избора? ;)
Мога да потвърдя, че твърдението ти, че без френски няма смисъл да се ходи в Канда е пълна глупост и че не те интересуват всички частни работодатели, а само един и че доколкото има такива дето ги интересува те са пренебрежимо малко. :) Мога да потвърдя, че в повечето провинции мандарин или пунджаби или хинду ще ти свършат повече работа от френски.:)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

Ivan1007 написа:
Daisy2 написа:
Ivan1007 написа:Потвърждавам като настоящ гражданин на Албърта, че френския е почти без значение в останалата част от Канада, ако не се натискаш да работиш за федералните власти.
И можеш да потвърдиш от името на всички ЧАСТНИ работодатели на statsiticians, че френският не дава предимство на кандидата при избора? ;)
Мога да потвърдя, че твърдението ти, че без френски няма смисъл да се ходи в Канда е пълна глупост и че не те интересуват всички частни работодатели, а само един и че доколкото има такива дето ги интересува те са пренебрежимо малко. :) Мога да потвърдя, че в повечето провинции мандарин или пунджаби или хинду ще ти свършат повече работа от френски.:)
Е, аз манадрин и пунджаби определено не мога да науча. Така че правя това, което мога :) Дори и да не ми свърши работа в Канада, в Европа ще ми свърши :)
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

Ivan, пак те питам - какво ти пречи на теб, ако аз питам за филхармонията? Защо смяташ, че ТИ трябва да определиш какво е релевантно ЗА МЕН? Ти познаваш ли ме, знаеш ли какво търся, от какво се интересувам, коео има значение за моя живот?
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

Ivan1007 написа:Потвърждавам като настоящ гражданин на Албърта, че френския е почти без значение в останалата част от Канада, ако не се натискаш да работиш за федералните власти.


потвърждавам,за албърта френския е почти без значение,по големи шансове предлага ню фи диалекта
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

Мисля, че ми е време за спиране на писането в този форум.

Благодаря на всички, които се отзоваха с конкретна информация. Благодаря и на тези, които не го направиха, а ми обясняваха какво не трябва да питам. Това също носи информация.

Таня, ще ти пиша на лични.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от ivanko13 »

Daisy2 написа:Ivan, пак те питам - какво ти пречи на теб, ако аз питам за филхармонията? Защо смяташ, че ТИ трябва да определиш какво е релевантно ЗА МЕН? Ти познаваш ли ме, знаеш ли какво търся, от какво се интересувам, коео има значение за моя живот?
Ела в Торонто, Дейзи, остави ги тез западни провинции. Какво си задрапала за тоя Ванкувър.При нас е пълно с бивши музиканти на професионално ниво... Е, някои от тях са строителни работници понастоящем ама това няма значение... Кеф ти концерти, филхармонии, мюзикъли, промоции на нови книги, филмови фестивали, хокей, НБА, Лакрос, бейзбол, американски футбол веднъж годишно... 8)
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

Daisy2 написа:Мисля, че ми е време за спиране на писането в този форум.

Благодаря на всички, които се отзоваха с конкретна информация. Благодаря и на тези, които не го направиха, а ми обясняваха какво не трябва да питам. Това също носи информация.

Таня, ще ти пиша на лични.
е стига де,заради такива като мен и колегата Трол1007 няма да вдигаш бялото знаме.стой си тук поне до 19 часа когато затварям дюкяна.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

newcomer написа:
е стига де,заради такива като мен и колегата Трол1007 няма да вдигаш бялото знаме.стой си тук поне до 19 часа когато затварям дюкяна.
И ти си симпатичен ;) :) Само заради теб ще напиша още нещо тук:

Уважаеми форумци, ето това е средното ниво на въпроси, на които сте свикнали в този форум - от тема за федералната програма:
galka_h написа:Здравейте! Мога ли да кандидатствам по някоя от коментираните програми без завършено висше? Имам 4 години обучение във ВУЗ, завършила съм семестриално, но държавният изпит е юни. Нямам оферта за работа в Канада. Принципно важат ли академичните справки, който издават университетите, за да се удостоверят годините обучение. Имам 9 години трудов стаж, но не по това, което съм учила.
Това е всъщност и нивото, на което искате да отговаряте :) Желая ви успех и всичко най-хубаво, и всеки да реализира своите амбиции и желания.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Kan_Tangra »

Daisy2 написа: Ето, питам най-учиво Кан Тангра той като пише това за климата, преди да замине, дали се поинтересува от тези аспекти, дали ги оцени. Вместо това - се прави на интересен - кокошки, птички...

Значи, според вас всеки, който дискутира, търси информация из нета, дава агрументи от световно признати източници и очаква обратни аргументи, а не се съгласява чиното и с метани с вас, е трол? Така ли да ви разбирам?
Едва сега виждам питането ти, Дейзи. Не чета всичките мнения.
Както съм писал вече наскоро, а и по-отдавна също, аз съм се регистрирал в тоя форум след емиграцията си, а не преди нея. Преди нея знаех за съществуването му, но съм нямал време за писане.

И сега да отговоря на въпроса ти.
Не само че съм се интересувал от климата, но дори съм отварял въпрос на интервюто, че съм запознат и съм готов да живя на по-студен климат. Като с това показвам заинтересованост и мотивация.

И да отговоря на другия ти въпрос. Който е към всички, не към мен конкретно.
Никой не ти е забранил да пишеш. И никой не забранява инакомислието. Както виждаш постингите ти си стоят. Ако ти беше забранено щяха да бъдат изтрити. Не знам колко са модераторите във форума но нищо чудно да са 20ина. И са доста ефективни.
Но също както на теб не ти се забранява да питаш. Така и на нас не ни се забранява да си кажем нашето мнение. Затова е форум. Всеки да си каже мнението. Това, че приемаш мненията на хора с по 10-20 години живот в Канада като "зяждане" "отричане на въпросите и мненията ти" и си мислиш, че знаеш повече от всички тях, си е изцяло твоя субективна гледна точка.
Няма лошо. Пиши си. Никой не те спира. 8)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

ама много се разглези тоя народ.информация тече от всякъде,то форуми,гугъли,яхота,търсачки,мапс,стрийт вю скайп,майп и кво ли не.
аз като имигрирах ходех да се обадя по телефона от пощата да ме чакат на летщето в канада,ама преди това си отворих имейл адрес да можем да си пишем с роднините ,ама се оказа,че тене били чували за компютър.
къде къде след 2-3 години го пуснаха тоя форум,после дойде гугъла искайпа
пълно лунно затъмнение.кацам аз в монтреал и питам старите пушки на по 5-6 месеца в канада ипитам тук къде работите,а те ми тук никой не работи,ами как така поне къде се ходи да се работи,а те ми откъде да знаеме ,кзахме ти,че тук никой не работи.е какво правите тогава-ами зубрим френски,ходим на кофи.е добре де то езика трябва ама от къде пари,а те ами кофито плаща,като свърши курса минаваш на социал
та така
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Публикувай отговор