Установяване във Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от roumensp »

Хубаво, но това все още не означава, че повечето къщи имат басейн. Който не ми вярва да си отвори Google Maps и да брои. :D

И изобщо не е критерий за това колко е "топла" зимата в Монреал.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от IRA »

Да, не е критерий. За мен дори е парадокс.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от optics »

roumensp написа: Ако още не си го схванала, аз ще те открехна - Канада не е страната на "южняците". :D
Ако изобщо някога стигнеш дотук, изборът ти ще е между -20 градуса и дъжд, като дъждът върви малко по-скъпо.
малко данни:

Average number of hours of bright sunshine a year in major Canadian cities.
City Hours
Calgary, Alberta 2405
Winnipeg, Manitoba 2372
Regina, Saskatchewan 2338
Saskatoon, Saskatchewan 2329
Edmonton, Alberta 2299
Victoria, British Columbia 2193
Hamilton, Ontario 2088
Ottawa, Ontario 2061
Barrie, Ontario 2055
Toronto, Ontario 2038


Percentage of daylight hours that are sunny
City % sunshine
Calgary, Alberta 53
Winnipeg, Manitoba 51
Regina, Saskatchewan 50
Saskatoon, Saskatchewan 50
Edmonton, Alberta 49
Victoria, British Columbia 46
Hamilton, Ontario 45
Ottawa, Ontario 45
Montréal, Quebec 44
Toronto, Ontario 44
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от simeonovi »

roumensp написа:Хубаво, но това все още не означава, че повечето къщи имат басейн. Който не ми вярва да си отвори Google Maps и да брои. :D

И изобщо не е критерий за това колко е "топла" зимата в Монреал.
Не, това е критерий колко е горещо през лятото.

Някои хора като чуят Калифориния си представят че цялата е вечно лято. В северната част няма лято и затова е възможно да има по-малко басейни от Монреал.
А на някои по-южни щати има лято но пък хората са по-бедни за този огромен разход басейн.
Това чистене целогодишно и пул доктор не ми се смята.
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от newcomer »

simeonovi написа:
roumensp написа:Хубаво, но това все още не означава, че повечето къщи имат басейн. Който не ми вярва да си отвори Google Maps и да брои. :D

И изобщо не е критерий за това колко е "топла" зимата в Монреал.
Не, това е критерий колко е горещо през лятото.

Някои хора като чуят Калифориния си представят че цялата е вечно лято. В северната част няма лято и затова е възможно да има по-малко басейни от Монреал.
А на някои по-южни щати има лято но пък хората са по-бедни за този огромен разход басейн.
Това чистене целогодишно и пул доктор не ми се смята.

Да уточним коя е Северна и коя Южна Калифорния щото аз до ноември в Санта Роза,Паталума или Напа си ходех по къси гащи и джапанки докато в СФ си валеше яко дъжд а в Сиера Невада даже и сняг.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

7 месеца в Канада. Кацнахме тук на 07.07.
7 е щастливо число, хехе.
Приятна вечер на всички :drinks:
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Guinness »

tanyatais написа:"Мен Молове-ТЕ никак не ме вълнуват, да знаеш. Но имаме други сигурни планове,които не споделям тук,но когато станат ще ги споделя с време :)
E как,бе Танче и ти канадка ше ставаш ,че това е солта и пипера на канадския културен и социален живот :rofl: :rofl: :rofl:
И защо не си спретнете една ескурзия да Реджайна.Ама в разгара на туристическия сезон-януари-февруари,за да разгледата града-е ако успеете да излезете от хотела де-и да усетите прелестта на провинцията- не че иам има какво да се види,крави сигурно си виждала.Малко ще ви е с трудно с намирането на агенция за тази световно неизвестна туристическа дестинация,ама успех все пак. :party:
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

roumensp написа: Ако още не си го схванала, аз ще те открехна - Канада не е страната на "южняците". :D
Ако изобщо някога стигнеш дотук, изборът ти ще е между -20 градуса и дъжд, като дъждът върви малко по-скъпо.
Аз лично предпочитам слънце и сняг пред много дъжд. Не че не обичам дъжда, но не и за дълъг период. И освен това мразя гумени ботуши, нищо, че през последните 1- 2 години са писък на модата в БГ :) Изобщо за града елегантни кожени ботуши с ток (може и платформа) е нормално, за мен. Капризна съм :D

Естествено, прави се сметка на конс и прос, и се решава за някакво действе. А резултата от него се вижда впоследствие :)
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от tanyatais »

Guinness написа:
tanyatais написа:"Мен Молове-ТЕ никак не ме вълнуват, да знаеш. Но имаме други сигурни планове,които не споделям тук,но когато станат ще ги споделя с време :)
E как,бе Танче и ти канадка ше ставаш ,че това е солта и пипера на канадския културен и социален живот :rofl: :rofl: :rofl:
И защо не си спретнете една ескурзия да Реджайна.Ама в разгара на туристическия сезон-януари-февруари,за да разгледата града-е ако успеете да излезете от хотела де-и да усетите прелестта на провинцията- не че иам има какво да се види,крави сигурно си виждала.Малко ще ви е с трудно с намирането на агенция за тази световно неизвестна туристическа дестинация,ама успех все пак. :party:
:) :) :)
Ами явно не съм средно-статистическата кандидат -Канадка :) Определено Молове, шопинг с часове и шматкане по цял ден не са моята природа. Има си Интернет, пазарувам от И-бей, Амазон и т.н. и няма нужда да напускам дома си за да се снабдя с всичко необходимо от храна до дрехи и уреди с доставка до дома :)
Обожавам дъжда , тучната зелена трева цяла година , тръпчивия студен въздух през зимата и цветята целогодишно :) Това е за мен Англия и с това и свързвам Ванкувър ,а Реджина с камината със сухи борови дърва, книгите в тихите нощи когато няма какво да се прави , топлото какао ,снега до коолене с яркото слънце през зимата и с горещите сухи лета в прерията :)
Харесвам и двете и искам да опитам от всичко ,а после да реша къде да остана ....
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от optics »

Daisy2 написа:Аз лично предпочитам слънце и сняг пред много дъжд. Не че не обичам дъжда, но не и за дълъг период. И освен това мразя гумени ботуши, нищо, че през последните 1- 2 години са писък на модата в БГ...
От дадените от мен данни за слънчевите дни/часове се вижда, че изборът не е слънце и сняг срещу дъжд и облаци (примерно ако вземем Онтарио и Б.К.)
Изборът е: сняг и по-малко слънце <--> дъжд и повече слънце!

Що се отнася до ботушките от певеце - изключително циганска/безвкусна мода. На предна позиция в моя списък от простотии които в Бъгария ентусиазирано копират от запада.

Една друга простотия която е доста по-трайна и виждам че вече пуска корени е непокриването (с нещо естетично) на архитектурни елементи (стени, колони и др) от бетон.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

optics написа: От дадените от мен данни за слънчевите дни/часове се вижда, че изборът не е слънце и сняг срещу дъжд и облаци (примерно ако вземем Онтарио и Б.К.)
Изборът е: сняг и по-малко слънце <--> дъжд и повече слънце!

Що се отнася до ботушките от певеце - изключително циганска/безвкусна мода. На предна позиция в моя списък от простотии които в Бъгария ентусиазирано копират от запада.

Една друга простотия която е доста по-трайна и виждам че вече пуска корени е непокриването (с нещо естетично) на архитектурни елементи (стени, колони и др) от бетон.
Коментирах изказването на файтър за климата във Ванкувър - той каза "прекрасен, ако обичаш дъжда", а аз не го обичам.
Данните са хубаво нещо и аз последна бих ги отрекла ;) обаче тук говорим за лични впечатления от климата. Имам и близки във Ванкувър, които казват същото като файтър за климата. Същото каза и румен, на когото аз отговарях.

Иначе според тази карта на количеството слънчева радиация: http://pv.nrcan.gc.ca/pvmapper.php?LAYE ... photovolta" ïque+et+ensoleillement&lang=e

най-малко слънце има по тихоокенския бряг (ванкувър), а най-много в централните прерийни райони, където зимата падат ниско температурите и има много сняг. И това е напълно нормално по логиката на климатичните процеси. Ако забелязваш, в прериите количеството годишна слънчева радация е почти двойно на това брега на тихия океан. Всъщност в Торонто е една идея по-малко от Ванкувър, според тази карта :) - вероятно заради влиянието на езерото. Отава и Монреал са по-добре.

Тоест изборът е или много слънце и сняг, или малко слънце и дъжд. При първата опция, обаче, трябва да съм готова да приема и екстремни за мен зимни температури. Това е положението.

За ботушите - някой беше написал (не ми се рови кой беше), че са много удобни за климата във Ванкувър, ако си без кола. Там ги носят не заради модата, а заради необходимостта, но така или иначе ги носят. Затова коментирах, че мен не ми допадат.

За фасадите не знам за какво говориш. В БГ действат нови норми за топлоизолация от 2006 мисля (Бистра да каже ;)), заради които в новото строителство се покрива с изолация ако не цялата сградна обвивка, то задължително топлинните мостове. А покриеш ли с изолация, слагаш и мрежа, слагаш и мазилка. Не знам някъде нова сграда в България без външна мазилка, тоест, оставени на бетон. По-луксозните се покриват с плочи от гранит, мрамор или с пластмасов сайдинг - това по къщите из виотшката яка е много популярно, но има и сгради в центъра така направени. Освен топлоизолацията, това предпазва стената от атмосферните влияния. Ако това имаш предвид, де, защото не те разбрах добре.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от optics »

Daisy2 написа:
optics написа: От дадените от мен данни за слънчевите дни/часове се вижда, че изборът не е слънце и сняг срещу дъжд и облаци (примерно ако вземем Онтарио и Б.К.)
Изборът е: сняг и по-малко слънце <--> дъжд и повече слънце!

Що се отнася до ботушките от певеце - изключително циганска/безвкусна мода. На предна позиция в моя списък от простотии които в Бъгария ентусиазирано копират от запада.

Една друга простотия която е доста по-трайна и виждам че вече пуска корени е непокриването (с нещо естетично) на архитектурни елементи (стени, колони и др) от бетон.
Коментирах изказването на файтър за климата във Ванкувър - той каза "прекрасен, ако обичаш дъжда", а аз не го обичам.
Тогава ето ти едно изказване от мен: Прекрасен, въпреки дъжда (аз не обичам нито сняг нито дъжд)
Данните са хубаво нещо и аз последна бих ги отрекла ;) обаче тук говорим за лични впечатления от климата. Имам и близки във Ванкувър, които казват същото като файтър за климата. Същото каза и румен, на когото аз отговарях.
Праелно ! Вярвай на близките. Не казват ли колко им липсва риенето на сняг ? Още помня как прибирайки се (това в Онтарио) с колата, не можех да си вляза в драйвуея защото при почистването на улицата камиона прави една бабуна по ръба на улицата. Отделно натрупания сняг на самия драйвуей.
Ако забелязваш, в прериите количеството годишна слънчева радация е почти двойно на това брега на тихия океан. Всъщност в Торонто е една идея по-малко от Ванкувър, според тази карта :) - вероятно заради влиянието на езерото.
Точно ! Въобще не говорех за прериите а за Онтарио.
Тоест изборът е или много слънце и сняг, или малко слънце и дъжд. При първата опция, обаче, трябва да съм готова да приема и екстремни за мен зимни температури. Това е положението.
Продължавам да съм на мнение че тия дето им предстои заминаване се водят от какви ли не второстепенни аргументи. Където намериш работа, там ще приемеш каквото е.
За ботушите - някой беше написал (не ми се рови кой беше), че са много удобни за климата във Ванкувър, ако си без кола. Там ги носят не заради модата, а заради необходимостта, но така или иначе ги носят. Затова коментирах, че мен не ми допадат.
Това не е вярно - че хората се обличали и обували от необходимостта. Ще се изумиш колко неподходящи дрехи за студено време се носят (там където е студено) и колко неподходящи за дъжд дрехи се носят (там където вали много дъжд).

Що се отнася до бетона - може и да не съм прав, нямам директни доказателства сега. Ще си говорим пак лятоска със снимки.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

Моите близки не са ринали сняг, защото заминаха директно за Ванкувър, не са живели другаде в Канада. А аз лично обичам снега, но при нас с риенето се занимава портиерът на сградата :)

А, ясно. Сравнението е между Ван и Торонто. Но Отава е по-добре от Ван, а и тя е в Онтарио. Това са големи територии, провинциите, имам предвид, и имат различен климат вътре в тях. Затова да се ограничим с големите градове, може би ще е по-добре за дискусията.

Това за работата е ясно, но аз не искам да бъда изненадана от неща, които предварително не съм проучила и не съм преценила. Това си е моят подход :)

За ботушите - аз съм практичен човек. И ако изборът е суха с гумени ботуши пред мокра с елегантни кожени, няма как, ще избера гумените. Но искам предварително да съм наясно с компромиса, колкото и малък да изглежда на другите. А ианче ако се движат само с коли, дрехите и обувките не са от значение.
leaf
Мнения: 549
Регистриран на: Вто Ное 11, 2003 4:35 am
Местоположение: Toronto

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от leaf »

В статистиката на optics, Ванкувър изобщо не фигурира, според мен.
Или аз не мога да го видя. |(

Според: http://vancouver.weatherstats.ca/winners.html?41"

Vancouver BC 1927.98 hrs
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11753
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от optics »

leaf написа:В статистиката на optics, Ванкувър изобщо не фигурира, според мен.
Или аз не мога да го видя. |(

Според: http://vancouver.weatherstats.ca/winners.html?41"

Vancouver BC 1927.98 hrs
Щото аз си гледам Виктория :)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Публикувай отговор