Установяване във Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
simeonovi
Мнения: 214
Регистриран на: Съб Яну 12, 2013 5:57 pm
Местоположение: Muddy York

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от simeonovi »

roumensp написа:
simeonovi написа:Браво бе, шапка ти свалям. А дано повече имигранти като теб да идват.
То идват, не е като да не идват, ама на няколко такива се намира и по един дето основната му работа е да обяснява на такива като файтъра колко са прости, че са се забили в "бейзмъна" при индийците, в най-скъпия град. :D
Какъв е тоя че да разубеждава хората? Я го дай насам. :D
כלבת תחת קטנה וטפשה פאנק
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Bistra »

simeonovi написа: Какъв е тоя че да разубеждава хората? Я го дай насам. :D
Някакъв блондин ще да е. Да се чудиш направо, в днешно време последните се множат повече и от мухите. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от roumensp »

tonich написа:
ivandaman написа:That forum has been dead for years.
Да де, ама поне три - четири пъти в годината съобщават а за БГ събития в региона, като например тези:
http://forum.vanbg.com/viewtopic.php?t=1846"
http://forum.vanbg.com/viewtopic.php?t=1847"
http://forum.vanbg.com/viewtopic.php?t=1767"
http://forum.vanbg.com/viewtopic.php?t=1809"
http://forum.vanbg.com/viewtopic.php?t=1855"

и т.н.
Същата работа, ако не и по-добра, върши и една Фейсбук група - Local BG.
KameliaTG
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Яну 27, 2013 4:55 pm
Местоположение: Burnaby, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от KameliaTG »

fighter написа:
KameliaTG написа:Страхотна тема, следя форума с голям интерес тъй като от скоро съм във Vancouver. Ще се радвам, ако споделите, къде се събират българите в тази част на Canada? Благодаря предварително и хубав ден :)
Има българска общност, но нямам идея къде и на колко време си организират срещи. В края на последното лято имаше "Българско барбекю" в един парк в Ню Уестминстър. Не беше зле :) Имаше и хоро :)
Между другото, аз за 7 месеца тук съм срещал само готини българи. Аа, и два пъти съм се запознавал като чуя българска реч :)
Бихме се радвали да се присъединим, ако скоро се организира нещо :) Аз още не съм срещала българи тук, но имам подозрения, че дочух двама татковци с дечицата си в Walmart преди 2 дни. Fighter в коя част на Burnaby си ? Ние сме на Suncrest.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от the_coach »

Точно до Brentwood Town Centre сме. Ще ти пратя на лични съобщения телефона си.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от tonich »

roumensp написа:...се намира и по един дето основната му работа е да обяснява на такива като файтъра колко са прости, че са се забили в "бейзмъна" при индийците, в най-скъпия град. :D
Не знам колко е рус този дето го твърди, но районът около Brentwood Town Centre е всичко друго, но не и индийски. :)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от crusader »

fighter написа: Разни хранителни магазинчета, заведения за бързо хранене, кафенета се убиват от работа. И това е причината да изглеждат толкова невзрачно, просто собственика си казва "За какво да правя ремонти и освежавания след като то и така е пълно заведението".
.
Страхотно откритие :y: А в Европа собствениците харчат пари за да им е хубаво заведението и да привличат клиенти , защото конкуренцията не спи. Човек би казал, че в Канада липсва конкуренция едва ли не.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от Daisy2 »

fighter написа:
tanyatais написа:fighter - :clap: темата ти е добра ,началото е обещаващо- какво ти е впечатлението след няколко месеца вече?
Все повече харесвам Ванкувър. Спокойно място за живеене е, климата е чудесен, освен ако не мразиш дъжда. Има всичко от цял свят. Аз понеже не съм расист и пъстротата тук ми допада.

....Разни хранителни магазинчета, заведения за бързо хранене, кафенета се убиват от работа. И това е причината да изглеждат толкова невзрачно, просто собственика си казва "За какво да правя ремонти и освежавания след като то и така е пълно заведението".
Да му се невиди, ей това за мен е проблем - дъжда. За Таня вероятно не е проблем, то в Англия и без това си е все дъжд :), но за южняците липсата на слънце е минус.

За хранителните магазинчета и заведения - в Канада няма ли санитарни норми и изисквания? В Европа ремонтират повече заради изисквания на санитарните власти, отколкото заради конкуренция - поне аз доколкото имам информация.

Според мен, конкуренцията не може да ги накара да ремонтират, защото след ремонт трябва да вдигнат цената на предлаганите стоки и услуги, което пък им сваля конкурентността и компенсира предимството от по-добрата обстановка. А ако всички са на това ниво, се конкурират помежду си на него, без някой да излиза по-нагоре - говоря за съответния квартал. В смисъл, че заведенията съответстват на платежоспособността на живущите в този район. Вероятно в даун-таун или около ЮБС, или Уест Енд има различни заведения.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от roumensp »

Daisy2 написа:Да му се невиди, ей това за мен е проблем - дъжда. За Таня вероятно не е проблем, то в Англия и без това си е все дъжд :), но за южняците липсата на слънце е минус.
Ако още не си го схванала, аз ще те открехна - Канада не е страната на "южняците". :D
Ако изобщо някога стигнеш дотук, изборът ти ще е между -20 градуса и дъжд, като дъждът върви малко по-скъпо.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от ablood »

roumensp написа:Ако изобщо някога стигнеш дотук, изборът ти ще е между -20 градуса и дъжд, като дъждът върви малко по-скъпо.
Само да уточня, че в Монтреал -20 градуса дневни температури има едва няколко пъти в годината. Следобедите обикновенно са слънчеви и дори сега рядко са под минус 6-7. Нощем обаче...

Не напразно Google показва, че повечето къщи имат басейни. Не хокейни пързалки, както си мислят някои.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от IRA »

Аз им се чудя на тези с басейните, само за 2-3 месеца в годината с цял басейн да се занимаваш.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от roumensp »

ablood написа:Не напразно Google показва, че повечето къщи имат басейни. Не хокейни пързалки, както си мислят някои.
Повечето ?? Really ? :D Дори в Южна Калифорния повечето къщи нямат басейн.
Освен това, ти си ни показвал снимка именно с пързалка, а не с басейн. ;)
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от hoyden »

IRA написа:Аз им се чудя на тези с басейните, само за 2-3 месеца в годината с цял басейн да се занимаваш.
Нашия го ползвамe от май до края на септември. На мъжа ми му прави кеф да се занимава с
басейнa ;)

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от ablood »

No other province comes close to Quebec for the ubiquity of the backyard pool. The hottest areas of the southern United States offer the closest points of comparison, but even California doesn’t match the province for pool penetration.

http://www.theglobeandmail.com/news/nat ... le4432113/
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Установяване във Ванкувър

Мнение от IRA »

hoyden написа:
IRA написа:Аз им се чудя на тези с басейните, само за 2-3 месеца в годината с цял басейн да се занимаваш.
Нашия го ползвамe от май до края на септември. На мъжа ми му прави кеф да се занимава с
басейнa ;)
Вие сте моржове . :)
Повечето ?? Really ? Дори в Южна Калифорния повечето къщи нямат басейн.
Много хора имат басейни тук наистина.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор