Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от roumensp »

azzura написа:А в Канада дали ще можеш да работиш с туристическа виза?
Ако е англичанин не му трябва виза, но въпреки това не може да работи. Освен ако не попада в една от следните специални категории:
http://www.cic.gc.ca/english/work/apply ... permit.asp
Последно промяна от roumensp на Чет Фев 10, 2011 4:57 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Koko »

GreenForest написа: Сега в друг сайт ме съветват като толкова искам да ида в Канада, първо да отида до Англия и там да живея 3 години, да си изкарам гражданство там и тогава без виза оттам мога да отида до Канада като турист за 6-12 месеца и така периодично, докато натрупам години и за канадско гражданство. По този начин аз ще мога да отида и във федералната част с английски език. А бе мога и така да направя, но не знам човек на колко гражданства има право, трябва да проуча и този въпрос. Макар, че ако успея да се уредя в Англия, едва ли ще ми се наложи да отивам до Канада. :) За Англия съм чувал, че там са едни от най-студените и стиснати хора на планетата. Това да ти направят дребен подарък там е все едно, че са рискували живота си за тебе. :D
Грийнфорест, съвсем сериозно - незнам кой ти ги дава тези съвети, но даваш ли си сметка колко малко от написаното в горният цитат отговаря на действителността?
В твой собствен интерес е първо да се заловиш да учиш език, и второ да се научиш да не разчиташ на това кой какво ти е казал, а да търсиш информация от официалните източници.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Marto »

GreenForest написа: Сега в друг сайт ме съветват като толкова искам да ида в Канада, първо да отида до Англия и там да живея 3 години, да си изкарам гражданство там и тогава без виза оттам мога да отида до Канада като турист за 6-12 месеца и така периодично, докато натрупам години и за канадско гражданство.
Това, което съм подчертал няма как да стане. Или не си ги разбрал, какво са искали да кажат, или са ти дали лош съвет.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от roumensp »

GreenForest написа:не знам човек на колко гражданства има право
Това зависи от самите държави, на които си гражданин, например моят син има 3 гражданства. Но има държави дето не позволяват dual/multiple citizenship, например Дания и Индия.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от cocose »

GreenForest написа:Не знам дали ще се справя с френския език. Като малък съм учил френски в началните класове и имах куп двойки :D . След това в техникума и института съм учил немски, където бях отличник с този език. Но на мене от малък мечтата ми е да си уча английски и съответно като малък съм ходил на курс по английски. И от няколко години покрай компютъра и разните сайтове си го уча сам. Но за федералната част на Канада едва ли имам шанс за виза. Сега в друг сайт ме съветват като толкова искам да ида в Канада, първо да отида до Англия и там да живея 3 години, да си изкарам гражданство там и тогава без виза оттам мога да отида до Канада като турист за 6-12 месеца и така периодично, докато натрупам години и за канадско гражданство. По този начин аз ще мога да отида и във федералната част с английски език. А бе мога и така да направя, но не знам човек на колко гражданства има право, трябва да проуча и този въпрос. Макар, че ако успея да се уредя в Англия, едва ли ще ми се наложи да отивам до Канада. :) За Англия съм чувал, че там са едни от най-студените и стиснати хора на планетата. Това да ти направят дребен подарък там е все едно, че са рискували живота си за тебе. :D
В Англия винаги ще бъдеш, и ще си останеш оня от источна европа. Никога няма да те приемат, даже и няма да бъдат принудени да те приемат като равен, докато тука в Канада, кажи речи половината Торонто примерно е имигранти :)
Що се отнася до френският, аз не го знаех, не го знам, и няма да го знам, но 3м курс са достатъчни за да стигнеш ниво 3 от 12, а за 1г можеш да стигнеш и до ниво 4-5, което е напълно достатъчно за да минеш цедката (при положение че имаш висше, работа по специалността, по млад си от 36г мисля че беше и т.н..), цедка която между другото е напълно ясно дефинирана, просто отиваш на сайта им и си пограваш с разните точки за да видиш кое условие ти носи повече точки и това е всичко. Аз лично познавам поне още 2-ма които бъкел не знаеха френски, но минаха по квебекската програма :y:
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от cocose »

Marto написа:
GreenForest написа: Сега в друг сайт ме съветват като толкова искам да ида в Канада, първо да отида до Англия и там да живея 3 години, да си изкарам гражданство там и тогава без виза оттам мога да отида до Канада като турист за 6-12 месеца и така периодично, докато натрупам години и за канадско гражданство.
Това, което съм подчертал няма как да стане. Или не си ги разбрал, какво са искали да кажат, или са ти дали лош съвет.
Всъщност може да стане, но като се има предвид че 2 дена работа с работна виза се зачитат за 1, и при положение че му трябват 3г "трудов" стаж, което прави 6г с работна виза, и като се има предвид че на 2г примерно 1г трябва да си стои вкъщи, излиза че ще му трябват около 9г за да стане гражданин.......така че не е невъзможно :lol:
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Marto »

cocose написа:
Marto написа:
GreenForest написа: Сега в друг сайт ме съветват като толкова искам да ида в Канада, първо да отида до Англия и там да живея 3 години, да си изкарам гражданство там и тогава без виза оттам мога да отида до Канада като турист за 6-12 месеца и така периодично, докато натрупам години и за канадско гражданство.
Това, което съм подчертал няма как да стане. Или не си ги разбрал, какво са искали да кажат, или са ти дали лош съвет.
Всъщност може да стане, но като се има предвид че 2 дена работа с работна виза се зачитат за 1, и при положение че му трябват 3г "трудов" стаж, което прави 6г с работна виза, и като се има предвид че на 2г примерно 1г трябва да си стои вкъщи, излиза че ще му трябват около 9г за да стане гражданин.......така че не е невъзможно :lol:
Признават се максимално две години преди да станеш постоянен жител (които се броят за една), като допълнителните две години трябва да са след това. Общо трите години трябва да са преминали в рамките на максимум 4 години.

Капиш?
Time lived in Canada
To become Canadian citizens, adults must have lived in Canada for at least three years (1,095 days) in the past four years before applying. Children under the age of 18 do not need to meet this requirement.

You may be able to count time you spent in Canada before you became a permanent resident if that time falls within the four-year period.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Странджата »

Здравей Форест!Като спомена за Англия,та ме осени една идея.Ти си добро момче и трябва да ти се помогне!Та по същество,в този форум пишеше един стар,заможен емигрант-Батето.Той спря да пише защото беше твърде фин и интелигентен персонаж за този многохиляден форум,а впоследствие се завърна в България поради непреодолима носталгия,а и беше постигнал в Канада всичко ,за което може да си мечтае човек!Та този заможен българин,спомена на няколко пъти в един друг форум,че смята да направи солидни инвестиции в недвижими имоти в Лондон,с цел отдаване под наем.И понеже той върти сериозен бизнес и е обвързан в България,ако те опознае добре,защо да не те назначи за един мениджър-управител на въпросните сгради,още повече,че има намерение да ги отдава на българи!В този ред на мисли,езиковата бариера отпада!Понеже той е много свестен,самотен е и много по-възрастен от теб,защо не един ден,ако го обичаш много,ама наистина много,и си му верен,защо да не ти остави всичко това!Не ти трябва ни Канада,ни процедури!А и г-нБатето ще охлади доста бързо твоите представи за Канада!Така че,ако приемаш този вариант,можем само да се надяваме,Батето да влезе във форума,прочете това и се свърже с теб!Приятен ден!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от ablood »

Оооооо Странджа.
Това беше гениално подмолно. :lol:
Толкова финно и добронамерено, че страничен наблюдател изобщо не би схванал.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от jovani »

cocose написа:В Англия винаги ще бъдеш, и ще си останеш оня от источна европа. Никога няма да те приемат, даже и няма да бъдат принудени да те приемат като равен, докато тука в Канада, кажи речи половината Торонто примерно е имигранти :)
Ако си "цървул" и в София няма да те приемат. Ако си "пич" и в Монако няма да имаш проблеми...
(сега стана шоуто)
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Странджата »

,,ПИЧ,,...това е някакво съкращение ли,като например ,,партийно инвестиран човек,,?! :^)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от miteto »

или Партийно Изграден Чиновник
или Партизански Източен Чапкънин
:D
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от myhata II »

Ако срещнеш Батето ще те светне как може да дойдеш тук по бързата процедура,а ако ли не го срещнеш пиши ми на лични
Лек Ден !
:hai:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
GreenForest
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 5:26 pm

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от GreenForest »

Аз просто се чудя как може такава наглост от някои никове тук, които много си позволяват. Админите могат да ме предупреждават лично за "острия" тон към еди кой си, а нищо не правят по въпроса с тези, които предизвикват този остър тон, нали? Значи за едни може, а за други не може, така ли да разбирам? Къде остава справедливостта тогава? Някой админ няма ли да се намеси и да каже на някои никове тук, че много си позволяват или смятат техните подмятания за нещо нормално? Как може такова нещо?
Моят Път е да имам чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Павел »

Няма справедливост, има сеньорити. Свиквай, така е в живота, особено профсъюзния.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Заключено