Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от jovani »

GreenForest написа:Добре, изчетох до този момент мненията на всички. Благодаря ви. Друго, което бих искал ви питам, понеже сте от различни градове в Канада и имате наблюдения, та бихте ли споделили с мен кой град в Канада е най-екологично чист, за да си направя тук една моя сметка. Тук в България живея в мръсен град и там, където ще отида трябва да е чист въздуха на всяка цена. Това е един от факторите, на които държа най-много. Измежду големите градове като Ванкувър, Торонто, Монреал и другите ...кой град е заобграден с най-малко индустриални зони, заводи, фабрики и т.н. вредни емисии ?
Благодаря.
Хайде, започнаха и претенциите - в началото беше "ще ви обичам до гроб като майка и сестра", ама имаше и изисквания, ако може да се спестява за хубава кола (Мерц?) и собствено жилище (пентахус?):
Не можеш да спестяваш за собствено жилище, за хубава кола, а просто работата е изключително несигурна и живееш ден за ден, което въобще не е приятно, даже бих казал е доста стресиращо и ужасно.
Сега изискванията продължават с еколкогични съображения, и всичко това на втората страница на темата. Представям си след една година в Канада какво ще си поискаш - може би частен самолет и няколко вили на карибите - от хората, които толкова много ще обичаш.

Между другото с нископлатена работа и в Канада ще живееш в несигурност и ден за ден (не само това, ами дори и за хората с големи доходи има несигурност и елемент на риск, камо ли за новодошлите имигранти) и много малко хора (за ралика от България) живеят в напълно изплатени имоти (т.е. има несигурност дали някога няма да си загубят работата, а покрай това имота и колите, че и ютията, както казваше на времето батката).

Моят приятелски съвет е наместо да гледаш към възможните облаги (които може и да нямаш възможностите да постигнеш в момента) да инвестираш повече услия в развитието си:
1. Заекването ти може да бъде подобрено с помощта на специалист, както и с твоята лична мотивация и самодисциплина; Колкото и да не ми се иска да ти го кажа, дори в Канада хората с различни говорни дефекти имат трудности с цялостната си реализация и борбата си за оцеляване в обществото. След определено ниво на развитие дори се усеща необходимостта от повишаване на езиковото богатство и правилно използване на изразните средства (реторика) на чуждият език, за да можеш да постигнеш необходимото уважение и респект за съответната позиция.

2. Помисли с какво можеш да бъдеш полезен на обществото (в България, Канада или където и да е), кои са силните ти страни и кои качества в личността си искаш да подобриш. Лично аз винаги съм се надявал, че някога ще стигна до ниво, след което да не ми се налага да променям нищо в личността си, но все още животът не ми е дал този лукс и всеки изминал ден се опитвам да се преборя с някой мой недостатък или подобря съществуващо предимство.

3. Ако искаш да постигнеш повече от това да работиш нискоквалифицирана работа трябва да се научиш да гледаш напред в бъдещето - та търсиш дефекти, които да подобриш; или съществуващи процеси, които да оптимизираш - всеки работодател би оценил служител, който му помага да си развива бизнеса, а след известен брой тренировки в тази насока ще видиш, че това ти идва отръки и би могъл да се замислиш дори за собствен бизнес: ако ти можеш да правиш нещо по-добре от друг и познаваш същността му в детайли, както и всички допълнителни помощни операции, какво би те спряло да изкарваш дохода, който в момента изкарва твоят работодател?

4. Ако успееш да се организираш и намериш отговорите на предишните 3 точки, то за теб ще има много по-малко значение къде ще живееш (дали в Канада или България), наместо да си мислиш, че проблемите ти биха се решили само с едно преместване от точка А до точка Б.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от IFF »

Батето е уникален, шапка му свалям! :rofl:
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от jovani »

GreenForest написа:ablood, ти си от тоя тип хора, които малко разбират, а много приказват. Та я най-добре си ела тук в България, че да не ни срамиш там нас българите с арогантността си, с наглостта си и с това, че живота те е убил до краен предел и вече не знаеш какво плямпаш. Ти вече не си човек, разбираш ме нали? Никога няма да допусна да стана като тебе. Животът никога няма да ме пречупи и да ме убие до степен, че да загубя и да не използвам добродетелите си, както ти си спрял да го правиш. Това е станало с тебе. Живееш, но не знаеш за какво живееш. И такива като тебе са много из тия форумчета и гледат само да правят гадно на хората. Хора като тебе са опасни и всичко очаквам от такива като тебе. Ако идвам в Канада, то няма да е в Монреал, за да не попадна на бедната ти душа някъде и да се посрамя, че имам нещо общо с такива като тебе. Ако живееш само за ядене и пиене или секс и нищо друго да не те интересува, това вече твоето не е живот. Ти за мене не си жив или ако си такъв, то ти си жив труп! И си спести благодарности, че ти отварям очите. Не желая и никога не съм желал да съм в компания с хора като тебе и не за друго, а защото няма какво да си кажа с такъв като тебе.
"Човек за човека е брат - разбра ли бе, гад?"
Р. Ралин
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
GreenForest
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 5:26 pm

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от GreenForest »

jovani, благодаря ти за разумните думи, но аз тези неща ги имам в предвид. Но все пак ти благодаря, че си прави труда и даваш разумни съвети за разлика от "хора", които си въобразяват, че като са в Канада и са си седнали удобно в креслата могат да нареждат и да си позволяват нападки в стил "куха лейка седнала да дава акъл".
Моят Път е да имам чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Omega3 »

Явно сме свидетели на семейна кавга. Не познавам лично Аблуд, но явно човекьт е жертва на атака от индивид набрал много злоба и фрустриране.

Аз се оттеглям. Полицаите вьв форума да си свьршат работата.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от IFF »

Omega3 написа:Явно сме свидетели на семейна кавга. Не познавам лично Аблуд, но явно човекьт е жертва на атака от индивид набрал много злоба и фрустриране.

Аз се оттеглям. Полицаите вьв форума да си свьршат работата.
:?: Много странно!Мислиш че са роднини ли?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от ablood »

GreenForest, стилът ти изведнъж се промени и стана доста познат.

Заекващият общ работник се изпари, давайки място на свадлив стар познайник.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Omega3 »

IFF написа:
Omega3 написа:Явно сме свидетели на семейна кавга. Не познавам лично Аблуд, но явно човекьт е жертва на атака от индивид набрал много злоба и фрустриране.

Аз се оттеглям. Полицаите вьв форума да си свьршат работата.
:?: Много странно!Мислиш че са роднини ли?
Не точно роднини, но индивиди които в един даден момент са си имали взимане даване и от които единият, зеленатa гора, е останал с горчиви спомени.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Omega3 »

Какво обича батето няма никакво значение. Ние взимаме на сериозно зовьт за помощ и тьрсиме бизнесмен да му помогне.

Аз вече имам идеи : камелот в провинциално градче. чувал сьм, че имало русначета които вьртят тоя бизнес. Все пак са братушки и туко виж някой помогнал.

Други идеи ако има са добре дошли.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от IFF »

Omega3 написа:Какво обича батето няма никакво значение. Ние взимаме на сериозно зовьт за помощ и тьрсиме бизнесмен да му помогне.

Аз вече имам идеи : камелот в провинциално градче. чувал сьм, че имало русначета които вьртят тоя бизнес. Все пак са братушки и туко виж някой помогнал.

Други идеи ако има са добре дошли.
Какво е това "камелот в малко градче", аз освен за Артур друга асосиация не мога да направя?
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Omega3 »

Тия дето ми носят публисака всяка сряда и сьбота. чиста работа на чист вьздух.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от roumensp »

Omega3 написа:Други идеи ако има са добре дошли.
ablood да отвори ресторант и да го наеме за готвач.
Последно промяна от roumensp на Пон Фев 07, 2011 9:43 pm, променено общо 1 път.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от IRA »

IFF написа:Батето е уникален, шапка му свалям! :rofl:
Уф и аз за него си помислих, ама не знам дали не изпадам в параноя.
Тая тема просто не може да е истина.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
toncho
Мнения: 86
Регистриран на: Вто Окт 26, 2004 1:54 pm
Местоположение: toronto

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от toncho »

Що да не може да е истина темата - свят широк, хора всякакви.
да допуснем с канадска наивност че е истина и въпреки очевидния завой в настроението на гората, това което чувам от него и му е трудно да формулира е, че се интересува от Live-In Caregiver. Пътеката е добре утъпкана до колкото ми е известно - http://www.cic.gc.ca/english/work/caregiver/index.asp"

Моят съвет е да не се цели в бг "работодатели" само, защото така страшно много си ограничава възможностите. Лично аз не мисля че заекването би било проблем за подобна работа.

А пич за въздуха кво да ти кажа - подреди си приоритетите и тогава тръгвай на път. Че наистина оставаш впечатлението, че после ще има "ту му млякото горещо, ту пък друго нещо". Само ти си знаеш, късмет. Ако имаш още въпроси, питай.
Който може нещо - го прави, който не може - учи другите, който не може да обучава - ръководи.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от martatabs »

ablood написа:Сетих се за разрешение на проблемите ти: В северните територии въздухът е кристално чист, емиграцията е по-лесна а и ще те оценят такъв, какъвто си. Всъщност те биха оценили всеки, ходещ на 2 крака, способен да издържа на арктичния студ.
Съгласен съм, даже има тенденции за стимулирането и привличане на емигранти, а и не само емигранти. Скоро прочетох в официалния сайт на Провинция Квебек, че правителството ще инвестира средства за подобряване на качеството на живот на живеещите по на север в провинцията. Но Север е добра алтернатива за Зеленогорския, като му чета изискванията за работната среда и живот.
Зеленогорскииии, ти в твоя град да не живееш във вакуум бе пич :^) ?
GreenForest написа:.ablood, ти си от тоя тип хора, които малко разбират, а много приказват. Та я най-добре си ела тук в България, че да не ни срамиш там нас българите с арогантността си...>>>...Не желая и никога не съм желал да съм в компания с хора като тебе и не за друго, а защото няма какво да си кажа с такъв като тебе.
Ablood просто ти даде предложение, Зеленогорски. Ти първо ела в Канада поживей малко, оцени собственият си принос за обществото там и после се заглеждаи в ''паничката'' на другите.
Много ми е интересно, как един ХЛЕНЧЕЩ 32 годишен мъж, който се кълни във вечна любов и уважение към ''евентуалният си покровител'', изведнъж се завърта на 180 градуса и почва да ръси неприлични определения към човек, който по един или друг начин се е уредил в Канада, и най-вероятно не е пускал теми с АПСУРДНИ апели за да успее. Това ти поведение ме навява на мисълта, че ако ''някой'' ти помогне в един момент може да се отнесеш по същият начин към него > ''ПОКРОВИТЕЛЯТ ТИ'' :fubar: :fubar:. Shame on you!
Заключено