Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от roumensp »

ablood написа:Не разбирам какво изобщо обсъждате
И аз не разбирам. Не го ли виждате, че търси "гаранция" и "връзки" ? Смятате ли, че един наистина отчаян човек ще се нуждае от подобни неща ? Вие с "гаранция" и "връзки" ли дойдохте в Канада ?
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от ivandaman »

Уф, и аз четох и ми се иска да напиша нещо смислено, но темата е така поднесена, че каквото и да напише човек в най-добрият случай ще излезе че:
"го поучаваш" а в най-лошият че: "му се подиграваш", но и в двата случая GreenForest няма да получи очакваният от него отговор в следствие на което и той ще се причисли към тези които вярват че: "Българите в чужбина са големи идиоти, забравили са от къде са тръгнали и не си помагат един на друг"..
.........
Кофти ситуация.. Явно момчето е малко наивно и има нужда от помощ. Липсата на житейски опит зад граница прави декларациите му за вечна вярност (Към някой си ) да изглеждат още по-абсурдни от колкото са.. Въобще гювеч отвсякъде..

Фактът че заеква явно му се отразява на самочувствието, но човек като се замисли всички си имаме недостатъци, един е дебел, друг плешив, трети кливоглед, четвърти разноглед.. и т.н. Много малко хора могат да се похвалят с външност на Бранделина и интелект на Айнщайн..

Така че най-вероятно ЗеленатаГора ще трябва първо да си свърши домашната работа, да прочете да проучи, да установи кои са му предимствата и недостатъците и ако реши че има шанс да си направи план за дейвствие и да го следва..

Колкото и да ми се иска не намирам някакъв "Shortcut" Който да му реши ситуацията.

Сори

между другото вие които имате повече опит с процедурите смятате ли че заекването е реален недостатък?? Все пак трябва да се явява на интервю а след това и да говори на чужд език в чужда държава.. Може би наистина ситуацията му от тази гледна точка е безизходна...? Знам ли и аз..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от roumensp »

Иване, ти би ли повярвал на един форумен ник, който ти се кълне по Интернет, че ще те обича до гроб ? :o
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от pumpy »

ivandaman написа: между другото вие които имате повече опит с процедурите смятате ли че заекването е реален недостатък?? Все пак трябва да се явява на интервю а след това и да говори на чужд език в чужда държава.. Може би наистина ситуацията му от тази гледна точка е безизходна...? Знам ли и аз..
Това би било чиста форма на дискриминация и не е възможно да се случи на интервю.
Според мен е въпрос на липса на житейски опит и на идеализиране на живота зад граница. Знам, че ситуацията и средата в БГ са особено враждебни към хора, видимо принадлежащи към някаква малцинствена група, но това е само и единствено мотив да се бориш два пъти повече за да успееш. Според мен първото изискване е реална работа по търсена специалност или поне документирането на такава за поен година назад.
Следва, но не по време, а по супоредност научаване на френски език и разговорната му форма не е най-важния фактор в случая. Мисля, че спокойно можеш да си порведеш интервюто и писменно ако имаш голям проблем в изразяването. Не съм компетентен по говорни дисфункции, но сигурно има начин да се подобри комуникацията с някаква форма на лечение/ консултации.
Всичко това обаче е свързано с пари, които обикновенно са спорблем, но това е така не само в Бг, а и насвякъде.
В крайна сметка е въпрос на желание/написано домашно/увереност и лична борба до край.
Не искам да см песимист, но шанса някой да те "извлече" от БГ за да се грижиш за него е равен на нула, поне според мен. Освен това съм се научил от собствен опит, че когато помогнеш на някого, обикновенно това което правиш е недооценено и реално не правиш услуга, а влошаваш положението, поради огромните разминавания в очакванията на помагания и помагащият.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Павел »

aligator, martatabs :y: :y: :y:

Заекването не само, че няма да му попречи на интервюто, а ще му помогне и то много. Затова моето мнение е, да се пробва по френската процедура. Момчето може да е наивно, но е интелигентно и съм сигурен, че ще се справи с френския.
Аз му вярвам, че ако някой му помогне, ще му е верен до гроб, и то при положение, че съм най-мнителният човек на планетата.

Ванка, като изброяваш недостатъците на хората, защо ме забрави мен с микроскопичния?


Ето един пример, как човек без особено образование може да стане милионер благодарение на това, че заеква. Джон Мелендез AKA Стътеринг Джон, бе открит от гениалния Хауърд Стърн, на който му хрумна идеята да направи от заекващо момче - репортьор, задаващ абсурдни въпроси и правещ си гаргара със световноизвестни имена. В последствие Джон бе откраднат зад гърба на Стърн от Джей Лено и бе направен анаунсър на The Tonite Show със годишна заплата $1000 000 и подарена къща в Холивуд под Надписа.

http://www.youtube.com/watch?v=YhQoXDLDIHM"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от azzura »

От цялата работа разбрах, че човека търси лесен начин за емиграция.Не разчитай някой да те съжали защото заекваш.На пазара на труда не си по-различен от който и да е друг. Трябва да се доказваш наравно с останалите.Ако проблема със заекването е толкова тежък, потърси помощта на логопед.Успех!
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Marto »

Това ми го каза една съученичка, която сега преподава английски. Приеми го като допълнителен стимул да излезеш от зоната си на комфорт.

Много хора не заекват, когато говорят на чужд език. Причината не е ясна, но теорията е че общо взето мозъкът обработва майчиния език по друг начин. Така че, учи езиците и виж какво можеш да направиш, за да дойдеш по нормалните начини в Канада. Както каза някой, тук обществото проявява повече разбиране към хора с разни там проблеми.

Съжалявам, но няма да можеш да намериш такъв благодетел, какъвто ти търсиш - просто не виждам как.

Успех!
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Павел »

Marto написа:Това ми го каза една съученичка, която сега преподава английски.

Успех!
Tова е вярно - познавам българин който заеква (не много обаче) на български, а на английски - не. Заекването не е много ясен феномен - не се знае и защо когато заекващите пеят, не заекват - пример певеца Михаил Белчев.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от pavelyankov »

Green Forest, ако наистина искаш Канада просто забрави глупостите от рода на : "някой да ми подаде ръка, ще го обичам много......и ала-бала".
Направи всичко възможно да започнеш работа по някоя от търсените в Кебек професии, някой по-горе даже и линк ти даде. Натрупай малко стаж по нея. Хващай се да учиш френски. И като станеш на 35-36 години, ако си искал наистина, ще си в Канада.
Може да ти се струва далеч във времето, но повечето емигранти ще ти кажат че хубавите работи бавно стават.
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Странджата »

Eeeeeхххх братко,вярвам ти,че си добър и отговорен човек,но трудно ще стане както я мислиш.Желая ти успех от сърце!Положи усилия и трябва да успееш!Вярвай и лека ,полека ,по жицата,по жицата,току виж си кацнал в Канада!
GreenForest
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 5:26 pm

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от GreenForest »

Добре, изчетох до този момент мненията на всички. Благодаря ви. Друго, което бих искал ви питам, понеже сте от различни градове в Канада и имате наблюдения, та бихте ли споделили с мен кой град в Канада е най-екологично чист, за да си направя тук една моя сметка. Тук в България живея в мръсен град и там, където ще отида трябва да е чист въздуха на всяка цена. Това е един от факторите, на които държа най-много. Измежду големите градове като Ванкувър, Торонто, Монреал и другите ...кой град е заобграден с най-малко индустриални зони, заводи, фабрики и т.н. вредни емисии ?
Благодаря.
Моят Път е да имам чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от ablood »

Сетих се за разрешение на проблемите ти: В северните територии въздухът е кристално чист, емиграцията е по-лесна а и ще те оценят такъв, какъвто си. Всъщност те биха оценили всеки, ходещ на 2 крака, способен да издържа на арктичния студ.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
GreenForest
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 5:26 pm

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от GreenForest »

ablood, назови име на град ако обичаш.
Моят Път е да имам чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от Omega3 »

Зелена Гора, сега разбрахме, че вечната ти любов кьм еветуалният бизнесмен е кондиционирана от чистият вьздух.

Аз ти предлагам да хвьрлиш всичките карти на масата и после ние тук ще му мислим как да ти разрешим проблема.

Представи си, че намерим някой богат бизнесмен който се наеме да ти разреши проблема и изведньж се оказва, че имало някаква река която минава до фабриката му и на теб това не ти одисва. Няма да е приятно за никоя, загуба на време и пари.

чакам......
GreenForest
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Фев 05, 2011 5:26 pm

Re: Някой От Канада Може Ли Да Ми Подаде Ръка ?

Мнение от GreenForest »

ablood, ти си от тоя тип хора, които малко разбират, а много приказват. Та я най-добре си ела тук в България, че да не ни срамиш там нас българите с арогантността си, с наглостта си и с това, че живота те е убил до краен предел и вече не знаеш какво плямпаш. Ти вече не си човек, разбираш ме нали? Никога няма да допусна да стана като тебе. Животът никога няма да ме пречупи и да ме убие до степен, че да загубя и да не използвам добродетелите си, както ти си спрял да го правиш. Това е станало с тебе. Живееш, но не знаеш за какво живееш. И такива като тебе са много из тия форумчета и гледат само да правят гадно на хората. Хора като тебе са опасни и всичко очаквам от такива като тебе. Ако идвам в Канада, то няма да е в Монреал, за да не попадна на бедната ти душа някъде и да се посрамя, че имам нещо общо с такива като тебе. Ако живееш само за ядене и пиене или секс и нищо друго да не те интересува, това вече твоето не е живот. Ти за мене не си жив или ако си такъв, то ти си жив труп! И си спести благодарности, че ти отварям очите. Не желая и никога не съм желал да съм в компания с хора като тебе и не за друго, а защото няма какво да си кажа с такъв като тебе.
Моят Път е да имам чисто сърце и да обичам всеки като самия себе си.
Заключено