Ванкувър vs Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
perah
Мнения: 349
Регистриран на: Пет Юли 29, 2005 6:29 am
Местоположение: BC

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от perah »

John Smith мерси,че спомена конкретни райони ще ги потърся в гугъл.

tonich, моля те разкажи нещо за Икалуит много ще е интересно даже и отделна тема можеш да пуснеш.
If you aren't the star of your own life, you're the supporting player in someone else's.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от cocose »

Сори, ама културният център на Канада е Монтреал, не Торонто 8)
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от John Smith »

perah написа:John Smith мерси,че спомена конкретни райони ще ги потърся в гугъл.
Потърси в интернет, но имай предвид, че няма да видиш там някои особености. В Brampton, примерно, може да видиш много евтини и не лоши къщи, но си има причина за това. Там поне 30% от населението са от южна Азия (Индия, Пакистан, Шри Ланка), на места доста преобладаващи. Източните райони на Toronto, т.нар. East York и Scarborough, също могат да предложат евтини жилища, но за сметка на цветно население от северна Африка или юго-източна Азия, на места също преобладаващо. Същото е положението със части от северно и западно Etobicoke, където последно време се населват много сомалийци, вече видимо присъствие. Richmond Hill е хубаво място, близо до канадската "силициева долина", но пък има доста китайци на места, също видимо присъствие. Относително скъпи райони са Vaughan, особено около еврейската част, западна Mississauga, особено около Mississauga Rd., Oakville около Lakeshore Blvd. и т.н., където населението е значително по-бяло, но и се искат по-сериозни доходи. Всъщност, най-добре е като намериш нещо, което да ти харесва, да питаш някого, който живее около Toronto да ти каже дали това място е за теб. Както се сещаш, в един мегаполис от около 7mln има от всичко, хубаво и лошо. Успех!
cocose написа:Сори, ама културният център на Канада е Монтреал, не Торонто 8)
И аз ескюзе муа, ама за Montreal и дума не става в тази тема. Аз лично съм живял в Montreal и мога съвсем отговорно да кажа, че е значително назад от Toronto като инфраструктура, възможности за работа, ниво на заплащане, езикова бариера, отношение към новопристигнали, качество на жилищата, с наличие на рестриктивни условия, дори значително по-лош климат. Само като се сетя за разбитите, тесни и еднопосочни улици, на които се паркира само с късмет и 10min разглеждане на 10-те знака, написани на френски, че ме хващат нервите. Аз съм един от хората, за които Quebec изобщо не е Канада. Разликата се вижда още първия километър след влизане в Ontario. Ако ще Celine Dion да ми пее на ушенце за "лека нощ", няма връщане назад.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от cocose »

Сега за възможностти за работа ли говориме или за културни събития!!!!!!!
Иначе да, ако имаш излишни 200 долара на вечер на човек за най мизерните ресторантчета, да, можеш да изкараш приятно (пиейки местно винце, шото е евтино, и хрупайки хамбургер, какъвто е местният еквивалент за екзотична вечера :) )
Просто мини през доунтауна на Торонто и на Монтреал, и ми кажи после къде има повече забавления, барове, ресторантчета и разнообразна храна........... А за театър и изкуства даже и не споменавам, просто защото някак си липсват в Торонто 8)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от ivandaman »

Шок и Ужас...

Мнението ми май съвпада с това на кокосовият орех... :oops: :handshake:

От лични впечатления от далечното минало, Монтреал като чи ли предлагаше повече алтернативи от културна гледна точка.. Примерно ако в Английска Канада попиташ кой е Жан Пол Белмондо едва ли има някой който знае.. А пък за Ероз Рамацоти например никой не е чувал.. Същото се отнася за Ален Делон, например..
Културната изолация на Английската Канада по-мое време (90те) беше доста фрапираща.. всичко което не произлизаше от Северна Америка беше Табу.. А бе то дори и един мач на Манчестър Юнайтед да изгледам трябваше да ходя в някой пъб ..иначе по ТВто братче само се размахваха бейзболни бухалки и хокейни стикове.. От време на време (за разнообразие) пускаха и ония със скафандрите дето гонят пъпеша и се ръгат и блъскат като на опашка за Банани по нова година (по байтошово време :) )

Изключение правиха някои рок и поп-групи.. Ю-Ту, Роксет, Деф Лепард.. Разбира се АС/ДС... Мейдън и т.н. Те си бяха популярни

Сега може би нещата са по уравновесени, но дори и миналата година като посетих Ванкувър по отношение на някои неща (като електронна музика например) града е все още в каменната ера..

Спомням си че навремето често пътувах между Торонто и Монтреал и в момента в който навлизахме в Квебек радиото в колата започваше да звучи по съвършенно различен начин..

За мен лично Монтреал като културно разнообразие е може би на първо място не само в Канада но в цяла Северна Америка.. Може би само Маями донякъде му съперничи...

Но зависи кой какво търси де..Мен опера и арт изложби (например) не ме интересуват.. а за други точно те може да са индикатора за културно разнообразие..
Последно промяна от ivandaman на Съб Дек 11, 2010 11:48 pm, променено общо 1 път.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от cocose »

Което ми напомня, пробвайте се да питате некой канадец кой е Луи Дьо Финес (или както там му се пише името) и ше получите отчавайщи резултати :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

cocose написа:Което ми напомня, пробвайте се да питате некой канадец кой е Луи Дьо Финес (или както там му се пише името) и ше получите отчавайщи резултати :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
Вярно е, не са чували, дори и за Mr. Been който все пак е англичнин, са чували не повече от 30-40% от хората. Тука им дай хокей - за друго много-много не им пука. :)
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от ivandaman »

Румба аз пък ще си купя сезонен билет за "белите шапки".. От следващият сезон ще са в МЛС.. :D ..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от John Smith »

cocose написа:Просто мини през доунтауна на Торонто и на Монтреал, и ми кажи после къде има повече забавления, барове, ресторантчета и разнообразна храна...
Минавал съм и през двата. На Montreal downtown-a се минава за 30min пеша по St. Catherine, от Atwater до St. Denise. Заведенията като количество и качество въобще не са повече или по-добри. Но това е друга тема със силно субективна оценка. Всъщност говорим за по-добро място за установяване с условие Vancouver или Toronto. Казах, че в Toronto има повече културни прояви, което е факт. Когато стане дума за града на социалните помощи, ще говорим за Montreal. ;)
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Independent »

Центъра на Монтреал не се заключава със Сейнт Катрин от Атуотър до каквото и да е. Ако изберем някоя улица в Торонто, сигурно и по нея центъра ще може да се мине за половин час.

Сега, в Торонто съм била само по работа и не мога да твърдя как е културния живот там. Това, което ми направи впечатление, бяха музеите. Някои от тях имат еквивалент в Монтреал (като сайънс центъра), някои не. От друга страна обаче и Поант-а-Калиер няма еквивалент в Торонто, така че нещата се балансират. Също ми направи впечатление какви зверски опашки се извиваха пред клубовете в събота вечер. Такова нещо в Монтреал не съм виждала.

Единствено само като че ли трамвай си нямаме в Монтреал.

Но въпросът беше за Ванкувър, а него съм го виждала само от самолет.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от miteto »

cocose написа:Сега за възможностти за работа ли говориме или за културни събития!!!!!!!
Иначе да, ако имаш излишни 200 долара на вечер на човек за най мизерните ресторантчета, да, можеш да изкараш приятно (пиейки местно винце, шото е евтино, и хрупайки хамбургер, какъвто е местният еквивалент за екзотична вечера :)
Брей, ти от много голямо добрутро си бил :D $30 предястие, $60 стейк, $80 бутилка вино и пак остават $30 за бакшиша докато стигнеш двеста... Я кажи ти някога въобще оставял ли си $200 или повече на човек в "мизерен" ресторант или само се цепиш тука като теснолинейка на гара Чукурово?
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от cocose »

Аз ако дам 200 долара за 1 пържола, жената ша ма гони по Young чааааак до симкое и обратно :) Виж, за кола съм дал 20 бона, и за комп 2 бона, ма там жената не се оплаква че е много скъпо :y:
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от ivanko13 »

Торонто е готино ама чак да е културен център... Не прилича много... Не съм бил във Ванкувър обаче ,като гледам картинки по телевизията тамошната природа е по-впечатляваща... Не ми се вярва самият град да е кой знае колко по-красив от Торонто... То красотата тук в Америка е изместена от други характеристики...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от ablood »

Доколкото съм чувал климатът в Ван не позволява натрупване на сняг извън планините. Днес тук валя чудесен сняг и с децата прекарахме почти целия ден на двора в игри. Слетобед обаче го обърна на скапан дъжд и купонът веднага изтече.

Много мразя средни температури между 0 и +15. Или да е зима, или да е лято. Междинните кал, киша, дъжд и локви са отврат.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Павел »

Айде стига сте се правили на интересни с “културния живот” и със заведенията, като че ли в понеделник сте на опера, вторник на театър, сряда на музей, а от четвъртък до неделя по ресторанти. Най-важното е да има кaкво да радва окото – красиви сгради, паркове, заливи, марини, планини, зеленина, чистота... Неща дето всеки ден виждаш, или искаш да виждаш, като излезеш на вън.

В Монреалско много сте закъснели със снега, бре. Тук първия падна още преди 2 седмици, обаче също се задържа само един ден. Тенпературите през нощта стигнаха до минус 7, нещо което се е случвало за последно преди 25 години. Днес беше + 10.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Публикувай отговор