Ванкувър vs Торонто

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

tanyatais написа:Мерси отново, Коуч.
Ще се помисли повечко пак.

Ние бяхме в Торонто за 5 дни и към Ванкувър и Виктория трябваше да минем за седмица това лято, но други неща се наложиха на преден план и остана за по- нататък.

Щяхме да ви се обадим, но не за да ви досаждаме и гостуваме, а за да се видим навън за напитка и вечеря и да съберем впечатления.
За нас почти е решено, че ще е Ванкувър, но все още събирам инфо за да съм сигурна, че няма да се местим скоро отново ;)

Павеле, мерси за разбора. Ако с бой оправяш всеки спор, не си за цивилизования свят. Лека събота.

Апропо, интересно модериране има в този форум щом позволява такъв език и обиди към потребителите
Танче аз съм най милия,любезен и култутен съфорумник.Езика ми е малко недодялан,но в никкъв случай аз лично не мога да си позволя да обиждам съфорумник или опонент.Изобщо не ме е.бе модерирането ,въпрос на лично достойнство е да бъда много учтив към събеседниците си макар и да не ми се получава и много прям ако се налага и груб към модеиращите.пък и те си знаят защо
сега по същество,ясно е че сте яли хурката в риджайна,помня преди няколко години какво си разказвала,въжделенията и мечтите ти.с всички е така няма да те бъзиам,моето мнение местете се в торонто,даже в монтеал е по добре но предполагам ви е проблем езика.
айде със здраве и не се пъни толкова
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

Калифорния отдавна не е това, което беше.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

tanyatais написа:Мерси за отговорите, но са доста завоалирани. Освен климата и природата, какво друго ви задържа там?
Задържа ни това, че сме си уредили живота тук и няма чий да го търсим другаде. Защо трябва да бягам от нещо, от което не се оплаквам ?
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Прочетох отговорите на мъжа ми и се посмяхме поне. Хурката не знам какво сме я яли, но да обяснявам няма и да повярвате, както обикновено,та не се и опитвам.
Достатъчно хора ни познават от този форум, че да претендирам некакви чудни измислици.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от the_coach »

Таня,
Аз вече седем години съм тук, и докато съм в Канада не смятам да се местя другаде. Още от самото начало съм на мнение че тук са най-готините българи. Ако се установите тук, ще ви запозная с много от тях. И много бързо ще си допаднете. Това е едно от нещата, които мен лично ме задържат тук.

Доста от нещата са се променили за седемте ми години престой тук. Като най-фрапиращото за мен е изкривяването на бланса между различните култури. Индийците станаха прекалено много, все повече се виждат африканци и араби. Генерално това са култури, които показват неуважение към останалата част от обществото. Лично моята прогноза е че в близките години ще има ясно видима сегрегация на културен принцип.
Ако Канада не си оправи отношенията с Китай, китайците ще започнат да се изнасят полека. Заедно с парите и бизнеса си. Ако това се случи, дупката отворена от тях ще започне да се запълва от индийци. Който се занимава с бизнес тук, може да го потвърди.

Едно от нещата, които най-много ви интересуват е риъл естейта. Не съм точния човек, който да ви представи нещата в детайли, но мога да да ви свържа със сериозни хора с които да си говорите каквото точно ви интересува. Кога е добър момент да се купува, и т.н.
Очаквам нов растеж на цените, и то съвсем скоро.

Районите за живеене.....
Всичко зависи от вашата гледна точка. Какво на вас точно ви харесва.
Там където живеят Гийк и Павел, в Норт Ванкувър е готино. Колко е скъпо няма да коментирам, щото вие имате достатъчно възможности. Проблема там е че има само два моста, в днешно време може да е проблем трафика в двете посоки, така че да трябва да си планирате допълнително време за да ходите от другата страна.
Там където живее Румен също е много хубаво и съответно скъпо. Там е добре и за бизнес, щото района е близо до райони които ще се развиват константно в следващите 20-30 години.
Бърнаби, Ню Уестминстър, Кокуитлам, Порт Муди, Порт Кокуитлам, Пит Мидоус, Мейпъл Ридж също са ок. Като моят фаворит е Порт Муди от северната страна на залива.

Училищата....
Според мен няма от какво да се притеснявате там.

Доходи и цена на живота......
Това няма даже и какво да го обсъждаме. Не виждам нещо което да ви е в тежест.
Аз съм обикновен щофьор на камион, правя около 80 000 на година и това ми е достатъчно за да живея добре, да нямам дългове, и да спестявам някоя и друга кинта. Ако искам собствено жилище, тези пари биха били недостатъчни. Но аз няма да купувам тук.

Следи реакциите на този пост, и си прави изводите :y:

Единственото с което аз лично мога да ви бъда полезен, е контактите с хора които ще ви дадат вярна и полезна информация, няма да ви подведат заради незнание, и ще бъдат напълно искрени и откровени с вас.

Поздрави :y:
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Коуч, благодаря ти отново за искрения и изчерпателен отговор. Точно това ни интересува и вълнува.
На мъжът ми работата се мести при вас и в Торонто и ще замине да поработи във Ванкувър и види дали е неговото място.

Ще ви свържа координатите когато тръгне натам, защото в момента работи по друг наш проект.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от ivandaman »

Въпрос: Къде е по-добре? В Торонто или Ванкувър?
Отговор: - СОФИЯ.. ;)

________________
Иначе сериозно Павел ти е дал доста изчерпателен отговор..

Бих си позволи да направя един коментар и някои "забележки" ..
the_coach написа:Таня,
Аз вече седем години съм тук, и докато съм в Канада не смятам да се местя другаде. Още от самото начало съм на мнение че тук са най-готините българи. Ако се установите тук, ще ви запозная с много от тях. И много бързо ще си допаднете. Това е едно от нещата, които мен лично ме задържат тук.
Човек може да си направи много важни заключения от споделеното по-горе в червено. Доста материал за размисъл има в тези фрази.

______________
the_coach написа:Таня,
Училищата....
Според мен няма от какво да се притеснявате там.
Напротив има.. Училищата във Ванкувър подчертвам Ванкувър а не на 50км от Ванкувър където например Румен живее, ситуацията е доста сериозна от гледна точка на етно-религиозната динамика.
Детето ви ще е обречено да е малцинство независимо къде учи..
Това е фактор който трябва да се вземе под сериозно внимание..

В зависимост от характера на детето ви това може да му се отрази доста негативно.. Казвам го от горчив опит. Няма да споделям подробности тук, но ако имаш желание ще ти пиша подробности на лични..

Тук в този форум има няколко човека които познават сина ми лично и със сигурност ще потвърдят, че е много лъчезарно, позитивно, весело и "friendly" дете, но системата успя да го съсипе и смачка психически и се наложи да предприема доста сериозни мерки, за да разреша проблема.

Другото което ще споделя е, че това което наблюдавах със сина ми въобще не е изолиран случай. Работил съм с деца 5 години подред, и почти всички деца тук от европейски произход имат сериозни емоционални проблеми..
Няма да навлизам в повече подробности защото поредните капацитети ще се нахвърлят с редовните си злобни и жлъчни подмятания..
Ако искаш повече подробности.. на лични с удоволствие.

Не е трудно човек да разбере за какво става дума.. Спомни си твоите ученически години в България.. Сега, .. представи си че през тези години си учила в училище в което си била ти и още 1-2 деца българчета в БЪЛГАРИЯ и останалите 27 в класа са били китайци, африканци, индийци, араби и т.н. Пак наблягам "българско училище" в България.
Think about it.


Съветът ми е.. Търсете училище в което детето ви няма да е малцинство.. Във Ванкувър това е почти мисия невъзможна, но дано успеете.

Ванкувър като град е прекрасен, но е окупирана територия.. Аз гледам на него като на Азиатско-Афро-Арабско-Мексиканска Колония разположена на канадска територия.

Аз се заселих във Ванкувър през далечната 1993та година.. Тогава все още беше Канадски град, идеално място за живот.. Сега няма нищо общо с това. Нещата се промениха драстично за 25 години.. Няма абсолютно нищо общо с това което беше преди. Представи си какво ще бъде след още 25-30 години..
Дори и Павел е забелязал разликата и то само за 7 години..
----------
Така че според мен УЧИЛИЩЕТО е едно от най-важните неща които трябва да вземете под внимание..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Благодаря Иван за интересния отговор относно у-щата.
У-щата винаги са ни били на 1во място, както и квартала за живеене и ще се вземат подс внимание тези точки.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Marto »

tanyatais написа:Но ми е ясно, че не ни познаваш и не ни знаеш възможностите затова предпочитам да си бъбрим за съществени неща.
Moментът в който Ванкувърци и Торонтяни почнаха да хвалят другия град и да плюят по собствения.

Ма вие, пардон Вие сте за Монте Карло бе. :D
Pavel M
батката - оригиналът
Мнения: 10076
Регистриран на: Нед Сеп 27, 2015 11:18 am

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pavel M »

Танче какво стана с идеята да купуваш 5-10 декара ливада за 2-5 милиона в покрайнините на Ванкувър с малка спретната къщурка
Сега е момента да реализираш мечтите си :lol:
По силен от СПИНА по страшен от РАКА сега за сега си остава ПРОСТАКА
tanyatais
Мнения: 1349
Регистриран на: Пон Ное 28, 2011 5:29 pm

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от tanyatais »

Павеле, не помня вече какви мечти съм споделяла, но мъжът ми иска ферма из Ниагара-он-дъ-лейк, аз не искам ферми :) и земи.

Градско момиче съм и харесвам да съм в покрайнините на населено място, но в населено място.
Ние нямаме планове, които да са set in stone, и всичко е динамично и променящо се спрямо ситуациите.
"Защо пък не? – В мечтите няма цензура,
мечтите греят с синкава прозрачност.
А по-добре е да подгониш вятъра,
отколкото да седнеш и да плачеш."

Никола Вапцаров
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pyrelight »

Аз бих ви посъветвала, ако позволиш. Изчакайте малко и се огледайте! Доналд Тръмп в момента, с малоумните си действия, оказва неоценима услуга на хората със скътан кеш, вкарвайки сума ти и държави в рецесия. А при рецесия, както знаем, цените на недвижимите имоти падат и "Кешът е цар!" :rock: :party:
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от the_coach »

Ти си икономическо чудо Кака :D

Кой реагира пръв при рецесия и по какъв начин?
Аватар
Pyrelight
Напуснал форума
Мнения: 8662
Регистриран на: Нед Май 07, 2017 10:52 am
Местоположение: Out of dumbassworld

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от Pyrelight »

Лихвените проценти. Отиват нагоре.
Неизгодно е да вземеш заем за покупка на жилище. Ипотеките скачат. Глупаците, които не са си направили добре сметката си губят къщите.
Само че на банките не им трябват къщи, а пари и ги продават на безценица.
Затова и казах, че хората с кеш могат да направят удар. :)
''Между другото това ми е помогнало по мoй си начин: няма нещо на този свят, което да ме мотивира повече от твърдението " няма да стане", ай сиктер.''
powered by pumpy
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Ванкувър vs Торонто

Мнение от roumensp »

Pyrelight написа:Лихвените проценти. Отиват нагоре.
Неизгодно е да вземеш заем за покупка на жилище. Ипотеките скачат. Глупаците, които не са си направили добре сметката си губят къщите.
Само че на банките не им трябват къщи, а пари и ги продават на безценица.
Затова и казах, че хората с кеш могат да направят удар. :)
Ако има истинска рецесия - могат. През 2008-09 мой приятел в Калифорния си купи къща от foreclosure за 1/3 от нормалната ѝ цена. Но има едно НО ... в Канада цените тогава паднаха много по-малко отколкото в САЩ. Второто е че нито САЩ, нито Канада имат намерение в близко бъдеще да вдигат основния лихвен процент. И третото е, че не си Ванга и не знаеш кога ще има рецесия (то ясно, че някой ден ще има) ... Хората не си градят плановете за личния живот според хипотетични събития в бъдещето.
А това, че лихвените проценти скачали при рецесия е за при дърдонките ... именно 2009 са най-ниските лихви в Канада, “Target for the Overnight Rate” на BOC става рекордно нисък (едва 0.25) през април 2009. :lol:
Публикувай отговор