безработица

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: безработица

Мнение от roumensp »

Ама и вие като се хванахте за човека (pumpy имам впредвид) ... Като се води резидент на Канада от гледната точка на CRA и подава канадски tax return всяка година, защо да не получава детски ако може ? Това не е "Андрешковщина" защото той нищо не укрива или лъже.
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: безработица

Мнение от pamelaa »

roumensp написа:.... Това не е "Андрешковщина" защото той нищо не укрива или лъже.
"Андрешковщина" за мен е не да лъжев и укриваш нещо, а по-скоро начин на мислене и манталитет.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: безработица

Мнение от roumensp »

pamelaa написа:
roumensp написа:.... Това не е "Андрешковщина" защото той нищо не укрива или лъже.
"Андрешковщина" за мен е не да лъжев и укриваш нещо, а по-скоро начин на мислене и манталитет.
Много добре разбирам какво имаш впредвид, аз също не обичам дребнавостта и тарикатлък на дребно, но за мен тоя случай просто не попада в тая категория. Но всеки си има право на собствено мнение, разбира се ...
pamelaa
Мнения: 248
Регистриран на: Сря Ное 23, 2005 8:25 pm

Re: безработица

Мнение от pamelaa »

В БГ литература, а и в БГ мислене, и Андрешко, и Хитър Петър са положителни герои и обект на възхищение. Това е доста показателно

Нямам предвид конкретен случай и лице
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: безработица

Мнение от pumpy »

Развитие на личността:
Това с детските как става. И законно ли е ?
Да ако иска пумпи да разкаже какви са вратичките и дали ако нямаш канадски доход, а само чужбински ( за който си плащаш данъци в друга държава ) може да ползваш канадските детски , ГСТ и прочее. Трябва ли етето да прекарва определен период в Канада или не и т.н.
това последното е по спомени написа:не понасям хората с дребни тарикътлъци да се смятат за велики
"Андрешковщина" за мен е не да лъжев и укриваш нещо, а по-скоро начин на мислене и манталитет
В БГ литература, а и в БГ мислене, и Андрешко, и Хитър Петър са положителни герои и обект на възхищение. Това е доста показателно
Не си падам психолог, но какво наблюдавам отстрани: Някой се интересува как нещо става и дали е законно. После този интерес се конкретизира в намирането на "вратички". После след още малко се оказва, че е "делавера", която не е за нас. В този момент цялата история се превръща в "андрешковщина" и ние ставаме от онези "другите българи", които са с извисени идеали и няколко хиляди долара се оказват под нашето достойнство, възпитание и поведение. Защо не опита някой да отиде в понеделник на работа и да предложи на работодателя си да му намали заплатата с 3-4 хиляди годишно, защото "този начин на мислене" не е за него ?

Сега си спомням за двама от зъболекарите, при които работех в Канада: единия ползваше една и съща игла за упойката на братя и сестри, другия стерилизираше гумените накрайници, с който се прави полирането на зъбите от хигиениста. Интересно, но и двамата не бяха българи - от тук си правя изводите, че в канадската и виетнамска литература също съществува по един Елин Пелин.... :rofl: :rofl: :rofl:
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: безработица

Мнение от IFF »

Иб*си,още повече намразих зъболекарите.
Заключено