Аз избрах Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от pumpy »

fighter написа:Оказа се, че не било толкова зле :D Има бенефити, което за BC е идеално, работиш 6 часа и после час и полвина "почистваш" работното си място. Парите като за начало не са зле, а в неделя има организиран от компанията пикник с разните му там хамерикански бъргъри и хот доци, и забавления и игри за децата. Другото интересно е, че повечето колеги са бели - канадци, сърби, хървати, шотландец, аз българчето. Работата наистина е много мръсна, но пък сейфти правилата са жестоки, а протекторите са наистина отлични.
Засега нощната смяна ми даде възможност да придобия първата си канадска квалификация - преди 2 дена взех Forklift licence. Удоволствието беше, че бях най-добрия в групата, както не бях пипал мотокар от 5 години, а на писмения тест от 51 въпроса, имах 50 верни отговора, и това го постигам с моя английски :D Това са неща, които ми дават увереност да вървя напред смело. Днес си записах и час за проверка ниво на английски. Като започна да говоря малко по-нормално, ще се открият още по-добри възможности за работа. Засега най-голямата бариера е езика.
Затова искам да се обърна към тези, които са се запътили към Канада - подготвяйте се сериозно с езика още от България, независимо френски или английски ще говорите. Тук възможности за работа и развитие има много, независимо че 75 % от пазара на труда е скрит, на който му се работи, ще си намери начина. А като работиш и получаваш пари, тогава и повече удоволствия ще си позволиш, и по-бързо ще си върнеш стандарта от Бг.
Всичко това е супер, ако и на киселяка д ане й харесва и да не е нейната истина. Това, което мен ме притеснява е някак си, покрай бенефити и пикници, да не забравиш поставената цел. Човек лесно се разсейва ако няма воля. Не казвам, че това е твоя случай, но трябва да се внимава, защото после Канада е виновна......
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от tonich »

pumpy написа:Това, което мен ме притеснява е някак си, покрай бенефити и пикници, да не забравиш поставената цел. Човек лесно се разсейва ако няма воля. Не казвам, че това е твоя случай, но трябва да се внимава, защото после Канада е виновна......
Ъ-ъ-ъ, каква е поставената цел, че нещо съм пропуснал? :^)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от the_coach »

tonich написа:
pumpy написа:Това, което мен ме притеснява е някак си, покрай бенефити и пикници, да не забравиш поставената цел. Човек лесно се разсейва ако няма воля. Не казвам, че това е твоя случай, но трябва да се внимава, защото после Канада е виновна......
Ъ-ъ-ъ, каква е поставената цел, че нещо съм пропуснал? :^)
Да общувам свободно на английски. Другото ще се получи лесно ;) Тук системата си работи, не е зациклила като в България.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от apple »

Всичко това е супер, ако и на киселяка д ане й харесва и да не е нейната истина. Това, което мен ме притеснява е някак си, покрай бенефити и пикници, да не забравиш поставената цел. Човек лесно се разсейва ако няма воля. Не казвам, че това е твоя случай, но трябва да се внимава, защото после Канада е виновна......
Пъмпкин и защо трябва да ме кефи да работя като кормач и обработчик на риба или транжор на месо и то нощна смяна? Примерно де, не че Файтъра бачка точно това, но моите асоциации за мръсна работа с час и половина почистване на работното място са такива. Всеки си има собствена представа за щастие и подходящ хабитат за него. Когато нямаш време да се наспиш, да се видиш и поговориш със семейството си за мене не е живот, който ме устройва. Така че да - "кисел" ми изглежда този "сладък" живот. ;) Сега да няма подскачане и лаене това е само пример за максимално неприятна работа и Файтър да не се връзва и да го приема лично. Давам пример за нещо, което е достъпно за работа, но едва ли може да се нарече приятна и удовлетворяваща работа... За такива оферти системата работи да, не е зациклила. За останалите системата си мълчи, ако нямаш "мрежа" да ти кихне инфо за свястните свободни места ще си отчакаш... Без компютърджиите там системата си работи, определено и без спор по въпроса!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от roumensp »

Повечето инженери намират нещо по специалността си, рано или късно. Но ако искат да са "баш-инженери" (т.е. лиценз), трябва си здраво зубкане и обикновено отнема години.
Някои хора се преквалифицират в риъл естейт агенти, мортгидж брокери и т.н., не е особено трудно, ако езикът ти е на някакво приемливо ниво. Има и доста други варианти за "по-чиста" работа ...
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от the_coach »

Има варианти за всякаква работа, Румба. Само човек трябва да си напъне задника през първата година, да изучи туй-онуй, и да няма скрупули да се ръчка напред.
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от crusader »

fighter, ако не е тайна, каква е професията ти ?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от pumpy »

Моята професия беше и е зъболекар. Невероятно ме кефеше да работя нощна смяна в Кара - започнах от миенето на чиниите и само след някоко месеца станах Lead Hand на екип от 7 души и носех отговорност за около 1500 порции храна на смяна. Заплатата ми се промени от 12.51 до 16.54 за това време и позиции. Нощната смяна беше прекрасна, защото ми позволяваше сутрин да си заведа малкия на градина, да отида на училище, когато се ходеше, да поспя и да си го взема в 4 от градината и да съм си с него до към 8.30 когато и двамата си лягахме. Аз ставах пак в 10.оо и отивах на работа. Ако в Кара плащаха "малко" повече още шях да съм там......
В крайна сметка след няколко години нощна смяна, шомаж и училище получих тапия, която ми позволи от 16.54 да мина на 30/35 дневна смяна, свободно работно време. Работата като хигиенист пък ми позволи да мина през училище още веднъж и да работя това, което работех и в БГ.

И специално за мухата и бай му Киро от пазара в Пловдив: ако бай ти Киро е изкарал за тези 8 години 256 дни по 500 кинта - общо 1 024 000.00 лева, като приспадна моите проходи през тези 8 години, разликата ни е около 650 000.00 лева. Не ме карай да ти смятам за колко време ще го достигна и задмина, не е възпитано. Но пък мога да ти ГАРАНТИРАМ, че нито преди 8 години, нито днес бай ти Киро изкарва 500 кинта на ден - не само защото съм го работел лично преди, но и защото и днес имам приятели и колеги в България, които го работят и които мине не мине ме питат как да имигрират. На дали е от хубаво.........
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от myhata II »

Мога да ти пратя адреса в Пловдив ако искаш и ще сгрееш чушкопека 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от the_coach »

crusader написа:fighter, ако не е тайна, каква е професията ти ?
Warehouse and Logistic supervisor. Тук обаче нещата са различни - в warehousing-a дори и да си супервайзор тавана на заплащенето е към 45 000, което за цените тук не е кой знае колко. Логистиците и диспечерите изкарват хубави пари, но там трябва отличен английски, а пътят до там е дълъг.
Имам по-стара прфесия, от младостта ми :) - blaster and driller, но тук няма възможност за това.
Залагам на преквалификацията - мисля да изкарам газ тикет от техническия институт тук, просто време трябва :)
georgeweah
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 4:54 am

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от georgeweah »

fighter написа:
crusader написа:fighter, ако не е тайна, каква е професията ти ?
Warehouse and Logistic supervisor. Тук обаче нещата са различни - в warehousing-a дори и да си супервайзор тавана на заплащенето е към 45 000, което за цените тук не е кой знае колко. Логистиците и диспечерите изкарват хубави пари, но там трябва отличен английски, а пътят до там е дълъг.
Имам по-стара прфесия, от младостта ми :) - blaster and driller, но тук няма възможност за това.
Залагам на преквалификацията - мисля да изкарам газ тикет от техническия институт тук, просто време трябва :)
Евалата fighter. Чета ти постовете тук и се вдъхновявам още повече. Пращам ти едно лично съобщение когато имаш време (и ако решиш разбира се) ми отговори.
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от mortigur »

fighter написа:
crusader написа:fighter, ако не е тайна, каква е професията ти ?
Warehouse and Logistic supervisor. Тук обаче нещата са различни - в warehousing-a дори и да си супервайзор тавана на заплащенето е към 45 000, което за цените тук не е кой знае колко. Логистиците и диспечерите изкарват хубави пари, но там трябва отличен английски, а пътят до там е дълъг.
Имам по-стара прфесия, от младостта ми :) - blaster and driller, но тук няма възможност за това.
Залагам на преквалификацията - мисля да изкарам газ тикет от техническия институт тук, просто време трябва :)

Ако имаш опит в това си заслужава да пробваш. Потърси тук:
http://www.infomine.com/careers/
Taxation is theft.
Хали Бали
Мнения: 243
Регистриран на: Пет Авг 17, 2012 1:14 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от Хали Бали »

fighter написа:Работата си е фул тайм, 40 часа. След 3 седмици ми е теста за ниво на език, надявам се после да не чакам много за курса. Има ELSA на 100 м от вкъщи :)
Между другото от тази година ESL към VCC също било безплатно, а казват, че там обучението било по-добро.
И нещо за времето тук - не помня да съм имал по-приятно лято, слънчево и доста топло, но без тежките жеги и задух от България. Като пристигнахме, вечер се стъмняваше чак към 22:00, и вечерите са едни такива топли и уютни, и е приятно да си пиеш бирата на двора.
В началото се впечатлявахме от непрекъснатите сирени на линейки, пожарни, полиция. Но после разбрахме че това всъщност са превантивни мерки при дребни произшествия. Пример - на кръстовище до нас единия спрял на светофара, а задния не успял, и си бяха пукнали броните. За това нещо имаше 2 полицейски коли и 2 линейки. Представете си подобна ситуация в България :)
Това последното за двете пукнати брони и за 2 линейки и 2 полицейски коли верно ли е ,защото аз съм срещал друга информация по официалните канадски сайтове на министерството на транспорта ,че при аксидент м/у 2 превозни средства,ако щетите са под 1000 долара и няма пострадали полиция изобщо не се вика и няма работа да се меси в случая,а се попълва двустранен портокол м/у двете страни в който се опоменават личните им данни,информация за ситуацията и номерата на застрахователните им полици.
Ама само съм чел,но ти щом казваш,че цялата смяна на Ванкуварската полиция се явява на автопроизшествие заради 2 спукани брони значи си прав.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от Bistra »

Вероятно не са били само пукнати. Просто fighter е минавал само отстрани и не е напълно в течение с произшествието. :)
Мен например като ме блъсна камиона ми нямаше нищо, само колата беше с "пукната" броня. Линейка не дойде, защото не поисках, но дойде полицейска кола и направиха протокол. Добре, че го направиха! Ремонтът струваше около 9000 $. Без протокол застрахователят не поема щетите. Според мен по договаряне е само, ако леко си одраскат боята.Това е за Монреал, обаче. За Ванкувър може би е различно.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от myhata II »

Аз знам че ако щетата на кошница е над 9000 ,застрахователната компания бракува автомобила и ти връща парите обратно,доколкото помня кошницата ти беше към 16 хилки
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Заключено