Аз избрах Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от myhata II »

Пими така кажи беее,че живота за тебе е парички,е от там трябваше да започнеш :rock:
Само за сведение на Пимпи,защото сме спорили на тази тема,бай Киро зъбара от нашия квартал в Пловдив, на ден под 500 лв не пада,ама живее отгоре над зъбарницата,операта е на 500 метра ,повече няма смисъл да влизам в подробности !!!
Лек ви ден ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от grozdan »

apple написа:...
Дерзай и продължавай да бъдеш щастлив ако можеш и след "медения период"... Но да не вземеш да изчезнеш и ти като тези, които се загубиха в Монреал - от март месец го обикалят и все ги чакаме да споделят обещаните страхотни впечатления... Явно градския транспорт там е много зле уреден... ;)
Ябълке, що злорадстваш? Значи ако новодошлите се покрият и не пишат, то е задължително понеже са зле, а пък ако решат да се похвалят - тогава им търсиме какво друго не им е в ред. Ами ако въпросните в Монреал също са си стъпили на краката, но не смеят да се похвалят, заради негативизма на някои потребители?
Гледам, че раздаваш епитети наляво и надясно, та не мога да се стърпя да не попитам - ти не беше ли държавна чиновничка от Ямбол? Имам някакви бледи спомени, та ще се радвам да ме осветлиш.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
myhata II
Мнения: 15703
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от myhata II »

Че се покриха, покриха се бе Грозднчо,то бяха изпращания,прегръдки и целивки и изведнъж потънаха в земята,ми така е бе,някой хора като кацнат започват да осъзнават къде са дошли и какво ги чака,цялата работа е че докато са били в България са били заслепени от корупцията,мутрите които им присичали пътя,заведенията които пак били на мутри,циганите и т.н ,ама след като кацнат тук и скиват че и тук е същото само че мутрите са полицаите,а бизнесмените са еврейчетата а циганите са много повече от България им идва нанагороно
А и кой нормален човек учил и работил на държавна работа ще се хване да търка пърцала по мизериите на хората :fubar:
Сега ще кажеш трябва да се жертва,то убаво ама за какво
В България имаше една приказка
"Оставил питомното, тръгнал да гони дивото" :)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от tot2311 »

Човека се похвали как се е наредил и тука се изговориха куп глупости. Всеки тръгнал да държи сметка на човека какво да работи как да живее. Като му харесва на него и се хвали кво му държите сметката. Има неколко ревлювци тука дет с не им харесва в Канада. Кат не ви изнася самолета и към БГ. Хората се били покрили в Монреал, е кво да праят с вас ли да се занимават.
Държавен чиновник от БГ дошъл у Канада и не му харесало. Е как да му хареса, то за тва България е на тва дередже зарад такива като държавните чиновници.
Евалата на пича че се е наредил във Ванкувър.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от apple »

grozdan написа:
apple написа:...
Дерзай и продължавай да бъдеш щастлив ако можеш и след "медения период"... Но да не вземеш да изчезнеш и ти като тези, които се загубиха в Монреал - от март месец го обикалят и все ги чакаме да споделят обещаните страхотни впечатления... Явно градския транспорт там е много зле уреден... ;)
Ябълке, що злорадстваш? Значи ако новодошлите се покрият и не пишат, то е задължително понеже са зле, а пък ако решат да се похвалят - тогава им търсиме какво друго не им е в ред. Ами ако въпросните в Монреал също са си стъпили на краката, но не смеят да се похвалят, заради негативизма на някои потребители?
Гледам, че раздаваш епитети наляво и надясно, та не мога да се стърпя да не попитам - ти не беше ли държавна чиновничка от Ямбол? Имам някакви бледи спомени, та ще се радвам да ме осветлиш.
Бъркаш ме с някой/я бай Гроздане! Но както и да е, аз да съм те питала ти какъв си бил преди в БГ и лъскането на мокети ли ти е мечта и цел в живота? Не съм и няма да те питам. Но да не би да имаш някакви комплекси за малоценност по отношение на професионалната си реализация в БГ? Нещо чиновниците ти криви май, а? Не знам ама тука друга песен пеете... Познавам държавни чиновници работещи като такива тук в Канада и това е най-голямата им гордост и келепир имам предвид българи. Значи за тук е престижно, а в БГ не така ли излиза? Няма да загатвам дори, колко много им се завижда от нашего брата за тези позиции и благините вървящи с тях. И не мисля, че стотиците ентусиасти изчезват от форумния живот след пристигането заради нечий негативизъм. По-скоро хората с негативни мнения изчезват обикновено. Кой иска да бъде дъвкан и обиждан... Имаше такива мнения достатъчно преди и всички бяха изгонени или напуснали под натиска на емоциите. Е някои се завърнаха пак с нови никове и след като хванали и кебапа вече с нова позитивна самоличност. В крайна сметка излиза, че всичко е от позицията на какво работиш, колко ти плащат за това и остава ли ти време да се почувстваш жив, а не размазан от умора да си лягаш дори без вечеря, защото нямаш сили дори да се нахраниш... Жив пример от споделено наскоро мнение на българин живеещ от години тук. Това ли е точно живот? И колко години се издържа така?
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от grozdan »

apple написа:Бъркаш ме с някой/я бай Гроздане! Но както и да е, аз да съм те питала ти какъв си бил преди в БГ и лъскането на мокети ли ти е мечта и цел в живота? Не съм и няма да те питам. Но да не би да имаш някакви комплекси за малоценност по отношение на професионалната си реализация в БГ? Нещо чиновниците ти криви май, а? Не знам ама тука друга песен пеете... Познавам държавни чиновници работещи като такива тук в Канада и това е най-голямата им гордост и келепир имам предвид българи. Значи за тук е престижно, а в БГ не така ли излиза? Няма да загатвам дори, колко много им се завижда от нашего брата за тези позиции и благините вървящи с тях. И не мисля, че стотиците ентусиасти изчезват от форумния живот след пристигането заради нечий негативизъм. По-скоро хората с негативни мнения изчезват обикновено. Кой иска да бъде дъвкан и обиждан... Имаше такива мнения достатъчно преди и всички бяха изгонени или напуснали под натиска на емоциите. Е някои се завърнаха пак с нови никове и след като хванали и кебапа вече с нова позитивна самоличност. В крайна сметка излиза, че всичко е от позицията на какво работиш, колко ти плащат за това и остава ли ти време да се почувстваш жив, а не размазан от умора да си лягаш дори без вечеря, защото нямаш сили дори да се нахраниш... Жив пример от споделено наскоро мнение на българин живеещ от години тук. Това ли е точно живот? И колко години се издържа така?
Питах те що злорадстваш, че новодошлите от Монреал не били писали във форума. Според мен ти си мислиш, че им е гадно и ти е кеф, че разбираш ли си се оказала права, когато си им обяснявала колко е зле тука.

А те попитах за професията ти, защото гледам, че те майтапят тука за някаква опера. Пък ако спомените ми (не ми се търси пак) са верни и действително си от Ямбол, аз не знам дали там има опера. Но пък никога и не съм ходил натам, така че може и да бъркам. Ще ти дам коз, за да има къде да ме удариш - аз съм чистокръвен шоп, с дървена глава, който се е качвал веднъж в живота си на Витоша и то защото беше неизбежно ;)

Отделно от това самото сравнение между българска държавна администрация и канадска такава е най-малкото смехотворно. Не твърдя, че се работи по-добре тук или там. Самото заплащане, отношение е различно. Канадски федерален служител има по-големи бенефити, заплата и по-добро работно време от еквивалента си в частните фирми. Българският държавен служител служи за посмешище и е рядкост млад човек да се хване на такава работа поради смешните заплати, почти наполовина по-малки от еквивалентния частен бизнес. Излишно е да ти казвам, че никога не съм работил такава служба.
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от haimana »

apple написа:... Колкото до това с резюмето и орязването - много хора го правят тук. Е голямо постижение е да си измисляш и орязваш добрите си позиции, за да изгглеждаш достатъчно необразован и обратното на интелигентен, за да те наемат за черна работа. За мене това е гавра ако на някой му се струва правилно и приемливо, сорри. Най-малкото мен са ме учили да бъда честен човек за добро или лошо... А да си променяш трудовата биография в посока прикриване на личните си постижения за мене е крайно унизително!...
Поздравления Файтър, приятно е да видиш когато някой сънародник се бори успешно вместо да седи и мрънка.

Горния цитат го изтипосах за да покажа една грешка която е важна според мен.
Да си промениш резюмето за да се мачне с това което се търси за дадена позиция не е унизително, а е задължително. Ако кандидатстваш за телефонистка, не е нужно да споменаваш, че си комадвала 2563,25 телефонистки (в географски район за който назначаващият не е и чувал) и въобще тия срещу теб дето уж ще те назначават са светлинни години след теб. Те може и да са след теб като опит и знания, ама първо трябва да ги убедиш да те допуснат във фирмата и след това(след няколко месеца или година-две) да ги отвееш със знания и способности.
Канадския опит го искат при назначаване не защото е "канадски", а защото им е нещо познато, нещо което могат да премерят/оценят, нещо което им дава база за сравнение и съпоставка.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от apple »

Бай Гроздане не съм от Ямбол и ненавиждам операта - само с белезници за стола можеш да ме накараш да си го причиня. Не знам кой и от какъв зор ми го прикачва и това ама карай да върви... Не ми пука дали си шоп или друг някакъв. Млади хора държавни служители в БГ има доста, но причината да няма достатъчно е, че дъртите не пускат кокала до последно, точно както и тук. Заплащането естествено, че не е равнопоставено с това тук точно както и в повечето други професионални области, но и харчлъка тук е доста по-големичък ако питаш мене... Така, че като теглиш чертата накрая не винаги се получава ръст в стандарта ти спрямо екс живота ти в БГ. Това има доста хора, които го споделят. Въпроса е, че тези неща текат като обмен на информация предимно на лична кореспонденция. Както и да е, всеки си избира колко, къде и какво да споделя. При това отношение тук е повече от нормално. И не злорадствам, но не ми е и особено приятно когато хората се притесняват да си споделят неволите тук, за да не ги вкарат в графа лузъри, неудачници и нискоадаптивни мрънкалници примерно... Не само IT специалисти са тук и зъболекари примерно, че да вирят канадския баряк насреща ни и да твърдят колко много дава "майчица Канада". По същата логика и БГ със същите професии на добри позиции могат и често го правят да дават акъли наедро и да твърдят, че шансовете за всички са еднакви ама мързела или некъдърността на останалите им пречат. Айде със здраве, че е хубав ден и е за предпочитане контакта с природата отколкото споровете с виртуални опоненти. ;)
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от grozdan »

apple написа:Бай Гроздане не съм от Ямбол и ненавиждам операта - само с белезници за стола можеш да ме накараш да си го причиня. Не знам кой и от какъв зор ми го прикачва и това ама карай да върви... Не ми пука дали си шоп или друг някакъв. Млади хора държавни служители в БГ има доста, но причината да няма достатъчно е, че дъртите не пускат кокала до последно, точно както и тук. Заплащането естествено, че не е равнопоставено с това тук точно както и в повечето други професионални области, но и харчлъка тук е доста по-големичък ако питаш мене... Така, че като теглиш чертата накрая не винаги се получава ръст в стандарта ти спрямо екс живота ти в БГ. Това има доста хора, които го споделят. Въпроса е, че тези неща текат като обмен на информация предимно на лична кореспонденция. Както и да е, всеки си избира колко, къде и какво да споделя. При това отношение тук е повече от нормално. И не злорадствам, но не ми е и особено приятно когато хората се притесняват да си споделят неволите тук, за да не ги вкарат в графа лузъри, неудачници и нискоадаптивни мрънкалници примерно... Не само IT специалисти са тук и зъболекари примерно, че да вирят канадския баряк насреща ни и да твърдят колко много дава "майчица Канада". По същата логика и БГ със същите професии на добри позиции могат и често го правят да дават акъли наедро и да твърдят, че шансовете за всички са еднакви ама мързела или некъдърността на останалите им пречат. Айде със здраве, че е хубав ден и е за предпочитане контакта с природата отколкото споровете с виртуални опоненти. ;)
Със здраве!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от valioiko »

Файтъре, смело напред, човече, и не им обръщай внимание! Както си го направиш, така ще ти е. Това, че някои не са успели да си постелят удобно, не значи, че ти трябва да сънуваш кошмари :y:

Учете езика бързо и качествено, следвайте си плановете и отмятайте постигнатите цели.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от pumpy »

apple написа:но не ми е и особено приятно когато хората се притесняват да си споделят неволите тук, за да не ги вкарат в графа лузъри, неудачници и нискоадаптивни мрънкалници примерно...
Добре де, но между това хората да споделят и ти да намираш на всяко положително мнение черната страна има ГОЛЯМА разлика.
Трябва да си много наивен да вярваш, че в Канада парите растат по дърветата. На мен лично ми е коствало почти 8 години да получа право да практикувам и през тези 8 години един ден не съм спрял да пиша във форума и не съм спестил нищо от това, което ми се е случило. И първата заплата за 7.30 и онези мяколко месеца по 80 часа седмично блъскане. И всичко останало. Но нямам нужда от коректор на собствените си приживявания. Остави ни да ги разкажем такива каквито ние сме ги видели и изпитали. Който има глава на раменете си да чете редовете и между тях и да си прави заключенията. Не помня да сме те цанили за коректор на форумното мнение.....


PS. И още повече тук МАСОВО хората са анонимни. На пръсти се броят тези, които заставаме с името си зад определен ник. Как тогава това пречи да се споделя и негативното ? Ще обявим един ник за лузър ????
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от the_coach »

Не знам, Пумпи, аз мисля, че човек трябва да работи върху себе си най-вече......Който е работил върху себе си, после му е по-лесно да общува с хората. Защото общуването е в основата на намирането на добра работа, съответно и на по-голямото удоволствие от живота.
За колегите от Монреал мога да кажа на Ябълката, че не се крият, а работят върху себе си и през свободното време се забавляват доста добре. Общувам с доста от тях и недоволни няма :)
Аз избрах да се върна в този форум, защото искам да давам инфо за живота в този прекрасен град.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от the_coach »

Оказа се, че не било толкова зле :D Има бенефити, което за BC е идеално, работиш 6 часа и после час и полвина "почистваш" работното си място. Парите като за начало не са зле, а в неделя има организиран от компанията пикник с разните му там хамерикански бъргъри и хот доци, и забавления и игри за децата. Другото интересно е, че повечето колеги са бели - канадци, сърби, хървати, шотландец, аз българчето. Работата наистина е много мръсна, но пък сейфти правилата са жестоки, а протекторите са наистина отлични.
Засега нощната смяна ми даде възможност да придобия първата си канадска квалификация - преди 2 дена взех Forklift licence. Удоволствието беше, че бях най-добрия в групата, както не бях пипал мотокар от 5 години, а на писмения тест от 51 въпроса, имах 50 верни отговора, и това го постигам с моя английски :D Това са неща, които ми дават увереност да вървя напред смело. Днес си записах и час за проверка ниво на английски. Като започна да говоря малко по-нормално, ще се открият още по-добри възможности за работа. Засега най-голямата бариера е езика.
Затова искам да се обърна към тези, които са се запътили към Канада - подготвяйте се сериозно с езика още от България, независимо френски или английски ще говорите. Тук възможности за работа и развитие има много, независимо че 75 % от пазара на труда е скрит, на който му се работи, ще си намери начина. А като работиш и получаваш пари, тогава и повече удоволствия ще си позволиш, и по-бързо ще си върнеш стандарта от Бг.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от tonich »

Според мен, най-важното е, че си намерил постоянна работа за поне 35 часа на седмица. Бенефитите са отгоре. Сертификатът за мотокар също е плюс, който може да ти помогне в развитието.
Английският ти ще се усъвършенства вбъдеще щом започнеш да общуваш с хора в работата. Може и да ходиш на уроци по английски за новопристигнали - държавата плаща. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от the_coach »

Работата си е фул тайм, 40 часа. След 3 седмици ми е теста за ниво на език, надявам се после да не чакам много за курса. Има ELSA на 100 м от вкъщи :)
Между другото от тази година ESL към VCC също било безплатно, а казват, че там обучението било по-добро.
И нещо за времето тук - не помня да съм имал по-приятно лято, слънчево и доста топло, но без тежките жеги и задух от България. Като пристигнахме, вечер се стъмняваше чак към 22:00, и вечерите са едни такива топли и уютни, и е приятно да си пиеш бирата на двора.
В началото се впечатлявахме от непрекъснатите сирени на линейки, пожарни, полиция. Но после разбрахме че това всъщност са превантивни мерки при дребни произшествия. Пример - на кръстовище до нас единия спрял на светофара, а задния не успял, и си бяха пукнали броните. За това нещо имаше 2 полицейски коли и 2 линейки. Представете си подобна ситуация в България :)
Заключено