Аз избрах Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от pumpy »

grozdan написа:Много интересно! fighter споделя личните си радостни впечатления като новодошъл и вместо да поощрят устрема му и задържат положителната нагласа, някои хора започват да го убеждават, че не е прав. Що така? :^)
Щото им е кисело под лъжичката и горчиво в устата. И понеже не могат да приемат, че те нещо може би бъркат е по-лесно да го издърпат и него надолу в казана, та да се почустват те по-добре......И не само него, а ми всеки, койо си позволи да види Канада различна от тяхната.....
smotan
Мнения: 307
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 8:18 am
Местоположение: Cucumber Market

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от smotan »

И аз избрах Ванкувър, обаче пък мен Отава ме избра, та те така, ще ви идваме на гости. :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от the_coach »

smotan написа:И аз избрах Ванкувър, обаче пък мен Отава ме избра, та те така, ще ви идваме на гости. :)
Ми айде :) Лятото тук е прекрасно, сега му е времето :)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от Marto »

Глей ся, тия са били директори и нагоре и още се оглеждат за червеното килимче... години вече в някои от по-тежките случаи. Не им губи времето с разни пролетарски истории :rofl:
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от apple »

pumpy написа:
grozdan написа:Много интересно! fighter споделя личните си радостни впечатления като новодошъл и вместо да поощрят устрема му и задържат положителната нагласа, някои хора започват да го убеждават, че не е прав. Що така? :^)
Щото им е кисело под лъжичката и горчиво в устата. И понеже не могат да приемат, че те нещо може би бъркат е по-лесно да го издърпат и него надолу в казана, та да се почустват те по-добре......И не само него, а ми всеки, койо си позволи да види Канада различна от тяхната.....
Каза трудовият мигрант и си стегна куфара за пореден път за някъде си дето дават повече... ;) Тука има, тука нема...позната игра. И никой никого не дърпа надолу в казана, защото дъното за едни е уютно място за живот, а за други пагубно... Кой както го разбира. Мръсна и мизерна работа на смени за едни е благо, а за други казан с ...... Разни хора, разни идеали има такъв хубав израз. Кой откъдето идва, едни слизат други се качват... Общия работник в цех за компотени капачки в БГ сигурно му се вижда райско на строежа тук или да разнася пици. Овое стандарт, друже...
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от the_coach »

Ябълке, понеже визирам себе си в твоя пост, ще си позволя да ти отговоря на глупостите. Мръсна и мизерна работа нощна смяна не е благо. Обаче ми дава възможност през деня да уча английски, да ходя на други интервюта, дава ми възможност да се квалифицирам с нещо тукашно, дава ми възможност да водя малкия си син на училище. Защото жена ми също ходи на работа. Още от България съм бил подготвен, че няма да работя от първия ден като директор. И за да "накарам" работодатели да ми звънят по телефона, съм си отрязал повече от половината стаж и съм скрил ръководните си позиции в резюмето. От писанията ти почвам да си правя извода, че за 1 месец тук съм направил повече за себе си и семейството, отколкото ти за цяла година за своето. Ако ти се чувстваш зле в Канада, това си е изцяло твой проблем. Ако си умна, намери си начин да го решиш.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от apple »

Файтъре, нормално е да си направил повече все пак ти си глава на семейството. Така и трябва! Но да те питам след една година ако още си на тоя хал дали ще разсъждаваш по този начин? Недей се изсилва толкова, като понатрупаш умора и негативи пак ще говорим, но разбира се не ти знам трудовата биография може да си от търсените професии и да се уредиш, което ти го и пожелавам. Колкото до това с резюмето и орязването - много хора го правят тук. Е голямо постижение е да си измисляш и орязваш добрите си позиции, за да изгглеждаш достатъчно необразован и обратното на интелигентен, за да те наемат за черна работа. За мене това е гавра ако на някой му се струва правилно и приемливо, сорри. Най-малкото мен са ме учили да бъда честен човек за добро или лошо... А да си променяш трудовата биография в посока прикриване на личните си постижения за мене е крайно унизително! Дерзай и продължавай да бъдеш щастлив ако можеш и след "медения период"... Но да не вземеш да изчезнеш и ти като тези, които се загубиха в Монреал - от март месец го обикалят и все ги чакаме да споделят обещаните страхотни впечатления... Явно градския транспорт там е много зле уреден... ;)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от the_coach »

Ябълке, това което за теб е унизително, за мен е проява на гъвкавост. Аз съм дошъл в тази държава и ще се нагласям спрямо ситуацията. Гъвкавост е думата, която помага ;)
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от apple »

fighter написа:Ябълке, това което за теб е унизително, за мен е проява на гъвкавост. Аз съм дошъл в тази държава и ще се нагласям спрямо ситуацията. Гъвкавост е думата, която помага ;)
ОК така да бъде, но аз не съм фен на този тип флексибилност. От тази гъвкавост лесно се преминава на другата фаза - безгръбначност. Внимавай да не се увлечеш в "нагласянето"...
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от the_coach »

Това са си твои страхове ;)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от pumpy »

Файтъре, хич да не ти пука какво си мислят другит за теб. Нито те хранят, нито те обличат за да им плащаш данък обществено мнение. Ако ти е кеф пишеш, ако не ти е кеф - не пишеш. Всеки от нас си има глава на раменете и преценява какво и къде да чете. Партийната цензура не вирее на свободно място ;) Ето ти речник, за да разбереш езика на някои тук.

Ако се бориш напред излиза, че се уреждаш.....
Ако се адаптираш - се унижаваш...
Ако не се правиш на генерален директор от самолета - се гаврят с теб....
Ако един ден успееш - имаш късмет.....
Ако казваш на черното бяло си честен....
Ако търсиш по-добро заплащане за труда си си мигрант.....
Ако не ходиш на опера поне веднъж седмично живееш в най-голямата дупка на земята.....
Когато бях малък ми брат ми ми казваше, че "ако"-то мирише и цапа гащи. Значи не само им е кисело и горчиво, ами и им мирише на някои.....
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от apple »

Пъмпкин, ти твоето резюме подправи ли го и как докато се "адаптираше"? Писа нещо, с което се самоподцени и не отговаряше на обективната действителност? Докато търсиш по-доброто си заплащане живота си тече там някъде, а семейството ти си живее разделено...или пък си общува по телефона или пък с бележки прикрепени на хладилника... На това тук някои му казват мечтан живот. Примери всякакви. А за операта ако случайно имаш предвид мене много си се объркал, защото е едно от музикалните изкуства, които меко казано не предпочитам. Но така е, прав си всички имаме глави на раменето и можем да преценим "балоните под налягане" и "строителите на пясъчни кули". ;) И що за пример си дал? :?: Самият ти изръси 7 поредни акита +2 в горния нравоучителен абзац. Вероятно имаш някаква фиксация към тази думичка, а защо ли? :?: Как е във Форт Нелсън? ;)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от ablood »

Опаааа...

Ябълката се появи и форумният баланс вече е на мястото си.

Бързото стъпване на крака на момчето беше обявено за перманентно зацикляне в нощните смени, ентусиазмът за розови очила, скростта за изключение...

За сега няма изненади. :y:
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от pumpy »

apple написа:Как е във Форт Нелсън? ;)
Сега разбирам заблудата ти. Извинявай, за теб ще поясня. Във Форт Нелсън съм на работа 18-20 дни в месеца. После съм си 40-42 дни вкъщи FULL TIME. Мен това ме устройва, децата и жена ми също. Когато твоя мъж изкарва достатъчно, за да може да си е вкъщи 60% от времето през годината, тогава ще разбереш за какво говоря. А до тогава ни обяснявай колко е забутана Виктория, понеже няма опера.......
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от ivanko13 »

Харесвам хора ,които не ги е страх от работа ,че са голяма рядкост в Канада... Успех на Бореца и му пожелавам същия ентусиазъм и след една година... :y:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Заключено