Аз избрах Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от ivandaman »

Мдаа... За съжаление "безплатен обяд" няма..
Таксите са високи и с изискванията на обществото ще стават още по-високи..

В ранните години на емиграцията имах един (бивш вече) приятел, с който по стар роден обичай, след като
делихме залъци и трохи и превъзмогвахме какви ли не препядствия, накрая се изпокарахме като каруцари..
Но както и да е.. Дори и от него научих нещо..
Той обичаше да казва..

"Не ме притесняват високите разходи, а ниските доходи"..

Така че енергията според мен трябва да се насочи в тази посока... доходите.. Разходите са си разходи и тях няма как да ги конролираме...
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от roumensp »

ivandaman написа:Мдаа... За съжаление "безплатен обяд" няма..
Таксите са високи и с изискванията на обществото ще стават още по-високи..

В ранните години на емиграцията имах един (бивш вече) приятел, с който по стар роден обичай, след като
делихме залъци и трохи и превъзмогвахме какви ли не препядствия, накрая се изпокарахме като каруцари..
Но както и да е.. Дори и от него научих нещо..
Той обичаше да казва..

"Не ме притесняват високите разходи, а ниските доходи"..

Така че енергията според мен трябва да се насочи в тази посока... доходите.. Разходите са си разходи и тях няма как да ги конролираме...
А ти забелязал ли си една друга тенденция: колкото по-големи доходи – толкова по-големи разходи.
За другите не знам, ама за мен важи с пълна сила. :)
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от bp_de »

prace написа:още си копаят. Защо питаш?
Ами щото ползвам магистралата :D да ходя за риба например .....
Та да се подготвя психически за висенето в задръстване, имам опит от немско но тука дори задръстванията са предвидими и има голям шанс да се избегнат докат при вас си седиш и тва е...... :D
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от prace »

Ами с две платна в едната посока е така.
нали затова копаят, за да я разширяват.
cocose
Има 1 предупр. за БАН
Мнения: 1054
Регистриран на: Чет Авг 27, 2009 9:58 am

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от cocose »

roumensp написа:
ivandaman написа:Мдаа... За съжаление "безплатен обяд" няма..
Таксите са високи и с изискванията на обществото ще стават още по-високи..

В ранните години на емиграцията имах един (бивш вече) приятел, с който по стар роден обичай, след като
делихме залъци и трохи и превъзмогвахме какви ли не препядствия, накрая се изпокарахме като каруцари..
Но както и да е.. Дори и от него научих нещо..
Той обичаше да казва..

"Не ме притесняват високите разходи, а ниските доходи"..

Така че енергията според мен трябва да се насочи в тази посока... доходите.. Разходите са си разходи и тях няма как да ги конролираме...
А ти забелязал ли си една друга тенденция: колкото по-големи доходи – толкова по-големи разходи.
За другите не знам, ама за мен важи с пълна сила. :)
А знаеш ли за най-ефективният начин за пестене на парички? Много просто, като си увеличиш доходите :rofl:
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от miteto »

cocose написа:А знаеш ли за най-ефективният начин за пестене на парички? Много просто, като си увеличиш доходите :rofl:
Не винаги работи ако в същото време харчиш както си искаш - справка Майк Тайсън и още много знайни и незнайни ;)
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от roumensp »

cocose написа:А знаеш ли за най-ефективният начин за пестене на парички? Много просто, като си увеличиш доходите :rofl:
Гарантирам ти, че ако правиш милиони – ще харчиш милиони. Освен ако не си някакъв специален вид анархист дето тотално не се подчинява на правилата, наложени от консуматорското общество. ;)

Колкото до данъците – те почти винаги най-лошо удрят средната класа. Бедните (който може да се изкара такъв) се уреждат с кредити / помощи, а най-богатите - няма какво да ги мислиме.

"Проблемът" на канадците е, че винаги се сравняват с USA, за всичко (заплати, данъци, пътища, цени на бензин и др. стоки, и т.н.), и като видят резултата – не са много щастливи. Ако обаче се сравнят със Западна Европа по същите показатели ще видят, че в повечето случаи са по-добре. Друг е въпросът, че е много по-естествено да сравняваш Канада с USA, а не със Западна Европа (въпреки че държавният ни глава, Her Majesty The Queen, живее там :) ).
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от roumensp »

B.C. Energy Minister Blair Lekstrom has unexpectedly resigned from cabinet and quit the Liberal Party because of public opposition to the coming HST.

http://www.cbc.ca/canada/british-columb ... s-hst.html
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от Californian »

MermaidBG написа:Здравейте,
След като вече успешно минах интервюто, погледа ми се насочи към това къде и как ще се настаним, къде ще учат децата ни, каква работа бихме могли да си намерим, какъв ще бъде месечния бюджет и много много други неща, които съм длъжна да си изясня до голяма степен преди да тръгна към "новия си живот".
Искам в тази тема да се запозная с други сънародници, които вече живеят във Ванкувър и да споделят с нас ...идващите това, което знаят.
На първо време искам да попитам следното:
1. Как е по - удачно, първо да намеря училище и детска градина за децата си и тогава ли да търся квартира в същия район? Може ли някой да ми даде линк с училищата и детските им градини, някакъв подобен на нашите общински сайтове, където се намират адресите и телефоните на държавните институции (в случая училища , градини).
2. Как стои въпроса с приравняването на дипломите. Има ли подобни на Монреал ордери на професиите?
3. Какъв е процента на безработица във Ванкувър и кои са им най - силните сектори (т.е лесно се намира работа)?

Наистина имам ужасно много въпроси и не искам да ангажирам никой да си губи времето да ми обяснява, затова ще бъда благодарна на някой друг линк....

Поздрави

Поздравления за избора, аз лично също споделям мнението ти, че ако е Канада то нека е Ванкувър.
Успех с намирането на работа и живота там.
Иначе на някой въпроси които мога да отговаря от това което знам за Ванкувър:
АйТи Индустрията, Кино индустрията и индустрията за Медикаменти са най-силно развитите.
С приравняването на дипломи не съм сигурен, но за работодателя не мисля, че това е от значение. Те за университетите не са, аз лично съм кандидатствал в УБК и никакво приравняване не са ми искали. Това става въпрос за Инженеринг и Сцайънс индустрията, за другите индустрии нямам идея.

Също и един съвет, както и другите хора са казали, най-добре е първо вашия съпруг или вие който е по-конкурентно способен по-ваша преценка да замине първи да подсигури, жилище, да намери работа и така, това е мисля си най-добрия вариант когато цяло семейство емигрира. :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от ablood »

Californian написа:Също и един съвет, както и другите хора са казали, най-добре е първо вашия съпруг или вие който е по-конкурентно способен по-ваша преценка да замине първи да подсигури, жилище, да намери работа и така, това е мисля си най-добрия вариант когато цяло семейство емигрира. :)
Категорично против. Абсолютно! В този труден период семейството трябва да е заедно. Жената трябва да подкрепя мъжа си, а децата... за тях си е приключение.

Друг е въпроса, ако не очаквате кой-знае каква морална подкрепа от половинката си.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от hoyden »

Е тук съм 100% съгласна с Аблъд. Ако дойдеш сам, ще си сам като куче, даже и някой приятел да се намира. Ама моралната подкрепа и топлината само от семейството си можеш да получиш. Те са и утехата и радостта в живота. А сам, можеш да рухнеш психически много бързо и да решиш да хванеш първия самолет към Бг.

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от optics »

Зависи колко са големи децата и колко са пертенциозни. Може да се окажат много забавящ фактор в намирането на работа.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от tonich »

Californian написа:С приравняването на дипломи не съм сигурен, но за работодателя не мисля, че това е от значение.
Дали?!
Ти чувал ли си за регулирани професии???
Californian написа:Те за университетите не са, аз лично съм кандидатствал в УБК и никакво приравняване не са ми искали....
:rofl:
Какво приравняване, какви 5 лева?! Плащаш си и записваш!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от MermaidBG »

В нашия случай, няма как единия да отиде първи и да посрещне останалите членове на семейството(мислила съм и по този въпрос). По закон само главния апликант може да отиде по - напред, а придружаващите след него в рамките на периода, за който важи визата. В случая трябва да съм аз и да оставя мъжа си да се оправя тук сам с две деца, а аз на свой ред да се оправям там сама....(не ми се нрави). Ако беше обратното , щеше да е по - приемливо, но за съжаление няма как и ще си ходим всички накуп ;)
optics написа:Зависи колко са големи децата и колко са пертенциозни. Може да се окажат много забавящ фактор в намирането на работа.
По принцип децата нямат претенции, обикновено родителите им имат претенции за тях ;)
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от ablood »

optics написа:Зависи колко са големи децата и колко са пертенциозни. Може да се окажат много забавящ фактор в намирането на работа.
Това ми стана интересно. Как децата биха били забавящ фактор в намирането на работа? Освен, ако майката не е заета с нейни си работи междувременно.
Ама, ако е заета, значи е трябвало да е тук.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Заключено