Ванкувър или Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Nik06
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 8:39 pm

Ванкувър или Монреал

Мнение от Nik06 »

Здравейте! Ние сме маладо семейство с малко детенце. В момента живеем в Албърта, но не сме доволни от живота, като социалност и комуникация с хора. Мъжът ми работи, аз уча английски. Но тука зимата е много дълга, поддискащо е, няма хора по улиците. Мъжът ми работи,като техник в телекомуникац.комапния,но няма развитие нагоре и работата е доста натоварена! Парите ни стигат без да се ограничаваме много! Но и тук(въпреки,че много хора казват че има работа) ти трябва местна диплома+местен опит. С дипломи от Бг е много трудно, да не кажа почти невъзможно. Но като цяло тук не е за млади хора с малки деца! Иначе сме по френската процедура . Мислим да се върнем обратно в Монреал или във Ванкувър. Искаме да учим, защото професиите ни не са търсени тука в Канада, има ордери, трудно е. По добре да завършим някоя магистратура или колеж, за да се лансираме по-лесно на раб.пазар. Колебаем се между Ванкувър и Монреал. Бих искала да чуя и вашето мнение относно тези 2 града.
Благодаря
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от Aries »

Nik06 написа:Здравейте! Ние сме маладо семейство с малко детенце. В момента живеем в Албърта, но не сме доволни от живота, като социалност и комуникация с хора. Мъжът ми работи, аз уча английски. Но тука зимата е много дълга, поддискащо е, няма хора по улиците. Мъжът ми работи,като техник в телекомуникац.комапния,но няма развитие нагоре и работата е доста натоварена! Парите ни стигат без да се ограничаваме много! Но и тук(въпреки,че много хора казват че има работа) ти трябва местна диплома+местен опит. С дипломи от Бг е много трудно, да не кажа почти невъзможно. Но като цяло тук не е за млади хора с малки деца! Иначе сме по френската процедура . Мислим да се върнем обратно в Монреал или във Ванкувър. Искаме да учим, защото професиите ни не са търсени тука в Канада, има ордери, трудно е. По добре да завършим някоя магистратура или колеж, за да се лансираме по-лесно на раб.пазар. Колебаем се между Ванкувър и Монреал. Бих искала да чуя и вашето мнение относно тези 2 града.
Благодаря
Не знам как е в Монреал, но във Ванкувър зимата може да бъде доста депресираща. Слънцето изчезва за 4 месеца (ноември - февруари) и вали почти непрекъснато (с което се свиква).
Иначе е много красив град - зелен и свеж - не както Калгари - сив и без растителност.
Що се отнася до хора по улиците - и във Ванкувър те са рядкост. Хората предпочитат колите си.
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Мнение от haimana »

Здравей Nik06!
Зимата в Монреал също си е потискаща, че и дълга :? То на -20 или -30 няма кой знае колко желаещи да се разхождат по улиците нищо че е слънчево.

За учене Монреал е като че ли по-добре, таксите са по-ниски, наемите и детските градини са по-ниски. Все пак зависи какво искате да учите. Има и една уловка- таксите са ниски за резидентите на Квебек(има още и стипендии и заеми), за останалите са по-височки. Някъде из форума имаше тема на семейство от Торонто които искаха да се местят в Монреал за да учат, и имаше дадено доста инфо.


Успех
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Зимата в Монреал е студена, но в по-голямата си част красива и слънчева.
Ако не успеете да се справите там където сте се установили, няма да успеете и другаде. Местенето е една скъпа, тежка, бавна работа. Никъде няма да е както при мама и тати.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Монтреал има хора по улиците и социалния ви живот сигурно ще е по-богат, но.....

Има и дупки по улиците.
Има френски и английски с преобладаващ френски.
Зимата си е пак подтискаща и ледена.
Едва ли ще ви е толкова лесно да не се ограничавате. Както съм чувал в Алберта заплатите са чувствително по високи а данъците по-ниски.

Аз бих ви посъветвал Ванкувър. Хем ви е по-близо там.
Nik06
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 8:39 pm

Мнение от Nik06 »

Ако не успеете да се справите там където сте се установили, няма да успеете и другаде. Местенето е една скъпа, тежка, бавна работа. Никъде няма да е както при мама и тати.

Благодаря на всички! За 7 месеца..мисля, че сме успели в Албърта. Просто се нуждаем от по благоприятни условия за учене, защото имаме по високи цели, за да постигнем повече. И не на последно място от соц.живот! Тука липсва в Албърта. Не съжаляваме, че сме дошли насам, видяхме преценихме, но не бихме живели за постоянно тук! Не знаем френски. Говорим английски! Тука получаваш повече но вземат повече. Градината например е 800$.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от bucca »

Aries написа: Не знам как е в Монреал, но във Ванкувър зимата може да бъде доста депресираща. Слънцето изчезва за 4 месеца (ноември - февруари) и вали почти непрекъснато (с което се свиква).
Иначе е много красив град - зелен и свеж - не както Калгари - сив и без растителност.
Що се отнася до хора по улиците - и във Ванкувър те са рядкост. Хората предпочитат колите си.
Абсолютно не съм съгласна с твоето мнение. Слънцето въобще не "изчезва" за толкова дълго. Обикновено през зимните месеци има слънце 1-2 (3) дена в седмицата и обикновено не вали, а ръми лекичко.
Не знам къде живееш ти, но според мен има страшно много хора по улиците във всички квартали на Ванкувър и въобще не са рядкост. Мен лично това не ми харесва, че има хора по улиците, предпочитам да е по-пусто, но за съжаление не е.
За мен Ванкувър е идеалният град и не бих живяла никъде другаде в Канада.
Иначе детските градини и тук са скъпи, цените са явно като в Албърта.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Embrace your climate change!
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от Aries »

bucca написа:
Aries написа: Не знам как е в Монреал, но във Ванкувър зимата може да бъде доста депресираща. Слънцето изчезва за 4 месеца (ноември - февруари) и вали почти непрекъснато (с което се свиква).
Иначе е много красив град - зелен и свеж - не както Калгари - сив и без растителност.
Що се отнася до хора по улиците - и във Ванкувър те са рядкост. Хората предпочитат колите си.
Абсолютно не съм съгласна с твоето мнение. Слънцето въобще не "изчезва" за толкова дълго. Обикновено през зимните месеци има слънце 1-2 (3) дена в седмицата и обикновено не вали, а ръми лекичко.
Не знам къде живееш ти, но според мен има страшно много хора по улиците във всички квартали на Ванкувър и въобще не са рядкост. Мен лично това не ми харесва, че има хора по улиците, предпочитам да е по-пусто, но за съжаление не е.
За мен Ванкувър е идеалният град и не бих живяла никъде другаде в Канада.
Иначе детските градини и тук са скъпи, цените са явно като в Албърта.
Не знам колко зими си изкарала във Ванкувър, но си доста далеч от истината. Не знам как си видяла слънце през 2-3 дена от седмицата, като преди 2 години валя 40 дена без да спре...
Най-доброто време във Ванкувър е Март-Юни (Юли и Август са много влажни и температурите не се понасят много добре) и Септември, Октомври.
Хора по улиците има във Даунтауна. Едва ли ще видиш такива по Логхийд.
А иначе Ванкувър е прекрасен град. Ама дъжда може да депресира даже хора родени и отрасли там.
Аватар
bucca
Мнения: 458
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 3:04 pm
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Ванкувър или Монреал

Мнение от bucca »

Aries написа: Не знам колко зими си изкарала във Ванкувър, но си доста далеч от истината. Не знам как си видяла слънце през 2-3 дена от седмицата, като преди 2 години валя 40 дена без да спре...
Най-доброто време във Ванкувър е Март-Юни (Юли и Август са много влажни и температурите не се понасят много добре) и Септември, Октомври.
Хора по улиците има във Даунтауна. Едва ли ще видиш такива по Логхийд.
А иначе Ванкувър е прекрасен град. Ама дъжда може да депресира даже хора родени и отрасли там.
С риск да оспамя темата на човека ще ти отговоря, но първо да попитам ти пък къде го видя това слънце, което "изчезва"??? Не обичам, когато хората обобщават и генерализират. Затова казах, че има слънчеви дни, може да са малко през зимата, но има и съм написала 1-2 (3), което значи, че може и да е само един.

Да, в Даунтаун има хора по улиците, има и в Ню Уестминстър и то страшно много. А ти къде очакваш да видиш хора по Лохийд, ами това е магистрала. Тръгни по магистрала Тракия, да видим дали ще видиш хора там.
Иначе и аз мисля, че Ванкувър е прекрасен град :)

Към автора на темата: тук има доста българи и сигурно ще си намерите приятели с дечица и няма да ви е скучно.
Последно промяна от bucca на Нед Мар 15, 2009 10:42 pm, променено общо 1 път.
"I'll think of it all tomorrow. After all, tomorrow is another day."
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

Когато се колебая за нещо обикновено вземам един лист и пиша плюсовете и минусите и после вземам решение.

Монреал

-сертификатите за селекция ви дават възможност за по-евтино обучение
-по ниски такси за детски градини
-по-високи данъци
-зимата е доста студена макар и слънчева.
-наемите са по-ниски
-цените на недвижимите имоти са по-ниски
-българската общност е доста голяма
-достатъчно културни събития за да не скучаете в свободното си време

Седем месеца не е много време за да разберете къде сте попаднали.
Аватар
pepino
Мнения: 133
Регистриран на: Пон Май 01, 2006 11:33 am
Местоположение: Edmonton, NW

Мнение от pepino »

teomat.com написа:Когато се колебая за нещо обикновено вземам един лист и пиша плюсовете и минусите и после вземам решение.

Монреал

-сертификатите за селекция ви дават възможност за по-евтино обучение
-по ниски такси за детски градини
-по-високи данъци
-зимата е доста студена макар и слънчева.
-наемите са по-ниски
-цените на недвижимите имоти са по-ниски
-българската общност е доста голяма
-достатъчно културни събития за да не скучаете в свободното си време

Седем месеца не е много време за да разберете къде сте попаднали.
Това плюс ли е или минус?
sirena
Мнения: 83
Регистриран на: Съб Сеп 09, 2006 5:17 pm
Местоположение: Zapaden Montreal

най най

Мнение от sirena »

Ако знаете френски Монреал ви е мястото
но ако НЕ бих избрала Ванкувър
успех каквото и да изберете :beer:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Писали са ,че не знаят френски. щом е така Ванклкувар. Тук ще ви трябва френски, особенно сега по време на кризата. А и щом професиите ви изискват ордери пък ептен, там си има изпит по френски.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Мнение от Павел »

Напълно подкрепям Бука - "лошото време" във Ванкувър е по-преувеличено даже и от таланта на Джей Ло. Целия Януари, Февруари и Март до преди 2 дни "валя" не повече от 4-5 дни. Пак до преди 2 дни имаше слънце почти всеки ден в продължение на две седмици. Цялата "зима" сняг се задържа точно 2 седмици, което е 40 годишен рекорд.
Врно е, че всеки има различни предпочитания, но аз все си мисля, че през зимата е по-добре да ръми отвреме на време при +3-4 +8-9 C, отколкото слънце при минус 20-30.
Аз тая зима съм бягал навън поне 30 пъти. Колко пъти е бягал някой при слънчеви минус 25?

Колкото до училищата, тук са много по-скъпи от Квебек.
Недвижимите имоти също, ама явно има защо - не може да искаш да живееш в Манхатан на харлемски цени.
Публикувай отговор