Ванкувър или Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Отговор

Мнение от miteto »

Nik06 написа:Имам много колеги висшисти-но всеки знае, че тук ако нямаш местно образование+опит си за никъде. Аз дори не мога да си намеря работа като помощник в офис за 10$ на час, въпреки че говоря добре англ. и имам опит в БГ. А за тази позиция кандидастват деца от хай скула.
Ами обърни се към един пич - AlexAA дето раздуваше че в Калгари секретарките почвали от $60000/година. Да ти каже де ги тез позиции...
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

Яяяяяяяяяя каква хубава темичка станала :D :D :D............60000 годишно ....хубав сън е това,но само сън.
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

Jоro , бензино малко по-скъп , ама за 3 месеца не можем изгорим бензин колко автозастраховката ти за месец :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Nik06 написа:В Едмонтон! Но знам,че има разлика между Едмонтон и Калгари!
Има, да: Хората в Едмънтън се срещат предимно в Мола-Чудо, където си комуникират, похапвайки... :wink:
Embrace your climate change!
dakel1
Мнения: 177
Регистриран на: Съб Май 29, 2004 11:21 pm
Местоположение: Ve4e dale4 ot Qc.!

Мнение от dakel1 »

По някаква причина , бях сигурна , че не живеете в Калгари...ами вместо да се местите в немотията и идиотското двуезичие на на Кебекландия елате в Калгари...Едмънтън не случайно го наричат Дедмънтън.... :D Относно Ванкувър -аз не съм от тези дето плюят бвз да съм видяла със собствени очи...незнам как е там..., но щом има океан -може би е гот!От друга страна пък работа в тая криза по-трудно се намира, май...Абе , просто се местите 300км ная юг... :lol: :lol: :lol:
dobsan
Мнения: 198
Регистриран на: Вто Сеп 28, 2004 2:59 am
Местоположение: Някъде........................

Мнение от dobsan »

извиняваи дакел1 но вие там много ли сте прокопсали че така реагираш срещу Кебекландиа както я наричаш,и между другото двуезичието не е идиотско даже напротив
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

Квебек става все по-малко двуезичен. След някое-друго поколение френският ще остане в историята.
Аватар
AnnaR
Мнения: 467
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 9:36 pm
Местоположение: Laval, Qc

Мнение от AnnaR »

ablood написа:Квебек става все по-малко двуезичен. След някое-друго поколение френският ще остане в историята.
Наистина ли вярваш в това? Не забравяй, че Квебек не е само Монреал. Пък даже и тук, смятам че френският ще се запази, въпреки преобладаването на имигранти - англофони. Смятам, че с времето двуезичието ще се наложи още по-осезателно и ще бъде наистина задължително да се владеят и двата езика.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от ablood »

AnnaR написа:Смятам, че с времето двуезичието ще се наложи още по-осезателно...
Монреал не е малка част от квебек, а у дома по-малко от 40% говорят френски. Това е изчезващ език сега, не с времето.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

по-скоро българският език е изчезващ, отколкото френският

Докато съществува институцията на Офис ду ла лонг франсез няма никакви шансове да изчезне

трябва малко смелост и отвореност, за да се измъкнеш от затворената си среда където се говори псевдо-международен-английски и да видиш какво се случва около теб :)
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

около мен се казва льо кар, льо брекфаст, льо уикенд и тн.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

около мен се казва ла войтюр, на мястото на пети дежуне използват само лe дежуне, уикенда е - ла фан ду сумен

Да не искаш да кажеш, че като в българският език не казваме "събота и неделя", а употребяваме "през уикенда" и това ни убива езика ?
Последно промяна от krimon на Чет Мар 19, 2009 9:34 pm, променено общо 1 път.
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от mwanza »

Искам да ти кажа ,че масово младите говорят на франгле.
Nik06
Мнения: 17
Регистриран на: Съб Фев 14, 2009 8:39 pm

Мнение от Nik06 »

Мерси на всички отговорили! Търсим място,което да е подходящо за учене и гледане на деца! Ако искаме работа,може да си продължим да работим и тук в Албърта. Ние искаме да започнем да учим от начало в унив или колеж без да се налага да се работи. Аз часове за майчинство имам, но мъжът ми иска да учи на фул-тайм в унив.Има ли т.нар. Гранд стипендии във Ванкувър,които да покриват месечните разноски на семейството?Ако има семейства,при които и двамата са учили фул тайм в унив или колеж ще се радвам да ми пишат(независимо дали са от Монреал или Ванкувър)!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от Koko »

ablood написа:Квебек става все по-малко двуезичен.....
Но за сметка на това така наречената англо-говоряща Канада става все по-двуезична - всяка по-голяма имигрантска общност използва родния си език и в рамките на общнността не е никак трудно да се оцелее без да се знае никакъв английски.

Случка в един от руските магазини на Батхърст и Шепърд в Торонто.
Клиент се обръща към една от продавачките на английски опитвайки се да обясни какво иска да купи. Продавачката на свой ред се провиква на руски към двете си колежки в другия край на магазина:
- Нека някоя от вас да дойде да обслужи чужденеца (?!) че неразбирам какво иска.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор