Въпрос към българите в Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Въпрос към българите в Калгари

Мнение от zorina »

Здравейте,

Интересувам се има ли форум или някакъв сайт за обмяна на мнения и информация?
И още: как се чувстват българите там?

Благодаря на всички, които се отзоват по въпроса...
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от ivanko13 »

"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

А това е форума към сайта Форум Калгари.

Иначе аз се чувствам добре :lol: , но не знам дали всички българи тук се чувстват така. Имаш ли някакви по-конкретни въпроси за Калгари?
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

Ако планирате да се установявате тук трябва да се замислите какви са приоритети ви...
Ако за вас работата е много важен и основен фактор и търсите реализация в съчетание с един приличен стандарт на живот ,Calgary би могло да бъде най подходящото място.
Ако сте физически и социално активни хора и балансирате работата с удоволлствията и хобитата възможно е в един момент да изпитате празнота и неудовлетвореност от начина си на живот и тук.
Индивидуално е разбира се.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Екстра се чувстваме :beer:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ди Ана ,може би си искала да кажеш ;или; ,а не само ;и;.Ако приемем ,че приемаш забележката ми бих казал ,че 100% приемам мнението ти на база личен опит и бих допълнил ,ако сте от категорията отъждествяваща се с ;или; местото ви изобщо не е там ,бягайте по далеч от трудовия лагер.аз лично съм от тази категория и предпочитам като компромисно решение да живея в Монтреал.Това от личен опит. :wink:
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Ако сте физически и социално активни хора и балансирате работата с удоволлствията и хобитата възможно е в един момент да изпитате празнота и неудовлетвореност от начина си на живот и тук.
Аз лично се опитвам да съм от тая категория хора. А то моменти има всякакви в живота. Важното е кои преобладават. Ела ни на гости и сама прецени. :)
Аз почти не познавам хора, да са се изнесли от тук. Батето е едно изключение. Щото за гурбетчиите е трудно. Например, мексиканските работници с временни договори, или се връщат, или не могат да съберат нищо с години.
Има и културен шок. Изобщо от всичко - по малко.
Ако си минал през Кебек, или друга провинция - помага да оцениш достойнствата.
А в момента и аз мога да кажа, че се чувствам много добре! :beer:
Embrace your climate change!
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

7George написа:
Ако сте физически и социално активни хора Има и културен шок. Изобщо от всичко - по малко.
На всички до един много благодаря за бързите отговори!няма да изреждам имена!
форума и сайта са пълни с полезна информация!

ДиАна е много права, накара ме да се замисля..Още повече, че в различен етап от живота си човек има различни приоритети.....
Ако ще се местя , то ще свързано с професионална реализция, но дали си заслужава е въпроса....
Била съм 3-4 пъти в Калгари, първия пут през октомври 2006..еее. видя ми се ужасно студено, то си беше адски студ....
та въпроси имам, но ще ги задам в другия форум....на калгари..

Джордж, в коя провинция сте живели преди това? и за какъв културен шок говориш? и мерси за поканата :wink:
аз мисля , че културния шок се появява в момента в който се качиш на самолета от Европа ...
Di ana
Мнения: 294
Регистриран на: Сря Окт 22, 2003 11:58 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Мнение от Di ana »

По мое мнение професионалната реализация е това, което преобладава като мотив на голяма част от кандците и имигранти от други провинции да се насочат към Calgary...за първоначално установяване мотивите са съвсем различни и очевидно Зорина вече се е установила някъде.
Ако професията ти не е конкретно свързана с индустрия, развита основно тук и няма драстична разлика в заплащането или длъжноста, която сте заемаш или някакви бъдещи переспективи наистина е добре да претеглиш плюсовете и минусите на всичко останало.
За мен лично Calgary беше възможно най доброто начало и не съжалявам че се установих първоначално тук защото преди 4 години градът наистина предлагаше спокойна атмосфера за един новопристигнал, добри доходи и професионални възможности за преквалификация и намиране на подходяща работа, добри цени на недвижимо имущество и един като цяло приличен standard на живот.
Днес, всичко това е коренно различно по ред причини и за мен единствения плюс е заплащането в сферата, която работя...
Дали всичко останало ме прави щастлива?Не, не мисля...смятам че ако направя компромис и остана тук цената, която сте платя би била твърде висока.
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

ЛИНКО, моля те не триий постинага на Диана!!!
много точно казано и трябва да бъде четено....!

Диана, още веднъж благодаря за мнението ти.... 8) много искрено..
от около две години съм в Торонто, дали съм се установила , мисля че още не съм....
Факт е обаче, че в Торонто ми харесва, както и че всички възможности за професионално издигане са в Калгари, просто поради естествоот на бизнеса главния офис е там.
така че, дилемата е голяма...

Успех на Диана :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ха ,че то това дето ви го пише Ди Ана аз ви го редя от година насам ,обаче кати изказа на Батето е по просташки зарежи го тоя тъпанар.Аз не се обиждам ,само ми е жал за телетата дето гризнаха кукичката като си зарязаха цивилизацията и се натресоха на тръстиката. :lol:
Аватар
petia4444
Мнения: 508
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 9:17 am
Местоположение: Edmonton,AB
Обратна връзка:

Мнение от petia4444 »

Of Bate,писна ми почти всяка вечер да влизам във форума и да чета как оплюваш провинция Алберта,Калгари,Едмонтон и как тук било селанiя.Що не се спреш малко...?Едва ли някои тук ти вярва на глупостите, освен ти самият.Искам да кажа че от два месеца съм в Едмонтон,а преди това живиях около 2 години в Монтреал...еми разликата е огромна,мога да кажа че открих истинската Canada едва сега!Беше ми писнало от мърсотя и всякаква паплач в Монтреал.Нещата,които пишеш понякога за Форт McMurray относно работа и заплащане са вярни,и все още си задавам въпроса защо си се махнал...или си много мързелив..или просто са те изгонили.....не ме и интересува..но работата не ти е чиста....обаче това че не спираш да оплюваш градовете....еми на мен ми писна на шапката...Вземи да млъкнеш вече щото всички те видяхме как се о....ра тук в селянiaта!!!
:metro: :metro: :metro:
Всичко идва ,за да си отиде!
Остава само кристалната форма на онова,
което е било и никога няма да се върне!
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

еми разни хора разни идеали
на някои им харесва селянията и повечето пари ,
на други цивилизацията .
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

точица, ти изби рибата в стил "а ла батето" :lol:
petia4444 написа:Искам да кажа че от два месеца съм в Едмонтон,а преди това живиях около 2 години в Монтреал...еми разликата е огромна,мога да кажа че открих истинската Canada едва сега!
Петя, кажи каква е истинската Канада ..., че ние нали сме в ужкимската :o
AlexAA
Мнения: 431
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 2:41 pm

Мнение от AlexAA »

Здрасти Зорина,
Калгари е скъп град, не колкото Торонто но почти.
Вчера писаха във вестниците, че Калгари е вече официално 1000000 жители.
Пари има много и това вдига цените на имотите и услугите.
Неквалифицирана работа има под път и над път. Вчера видях в един супермаркет, че търсят касиерки, които може и да нямат никакъв предишен опит. Не искам да кажа, че ти искаш да си касиерка, просто давам пример какво е състояниета на пазара за работна ръка.
Фабрики и складове дават 14-17долара/ час за начало. Секретакри почвват на 20. 17 годишната дъщеря на моя колежка разнася факсове и писма в един офис за 17.50/час.
Моя приятелка започва работа в кметството на 22.50
Пълен новобранец от университета започва на поне 50000-600000 годишно, и това е само за изпитателния срок от няколко месеца.
В момента КАлгари е една строителна площадка и ще бъде така поне още 2 години.
Самият град се промени много за последните 5-6 години. Все повече заприличва намегалополисите в Канада с типичните проблеми - дрога, банди, паплач, трафик. Все пак е поне 20-40 години назад от Ванкувър, Торонто и Монтреал.
Хубавото на Калгари е, че има много пари тук.
Ако попаднеш на подходящото место и имаш няколко години стаж, 100000 годишен доход за нещо реално.
Наздраве и успех с решението, каквото и да е то.
Публикувай отговор