Моля,дайте съвет !

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Моля,дайте съвет !

Мнение от alen vid »

Значи , историята е следната :
1. жена ми ,я приемат в болница - по направление /не спешен случай/
2. операцийката минава успешно и ни казват ,че може да си тръгнеме
3. буквално на входа на болницата , на жена ми й става лошо и припада пред входа .
4 аз , тичам обратно - вътре в болницата и викам за помощ - като обяснявам какъв е случая на служителка от приемното .
5. служителката набира някакъв телефон и ми дава да обясня по-телефона за случая .
6. аз давам инфо и моля за помощ .
7 идва кола на амбуланса и преглежда жена ми .
8. Слава Богу , жена ми междувременно се е по-оправила - явно паднало й е било кръвното .
9. служител от амбуланса ми подава документ в който се разписвам , че отказваме да ползваме услугите на амбуланса .
10. колата си тръгва .
11
12 . след месец , получавам квитанзия на стойност 178,30 , които пари трябвало да платя - заради идването на Амбуланса .


Сега , аз , решението дали да ги платя или не ще си го взема сам - никой не нагърбвам с отговорност , но Ви моля за мнение :
- ТОВА НЕ Е ЛИ ПЛАДНЕШКИ ОБИР , И НЕ ТРЯБВА ЛИ ДА ВЪЗРАЗЯ С/У ТОЗИ "ИСК" от страна на Амбуланса ?

Наистина ще са ми от полза буквално всички мнения и съвети !!!! - пак ПОВТАРЯМ - решението ще си го взема аз и не дътжа никой отговорен ,за мнението или съвета който би дал !!!!
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Моля,дайте съвет !

Мнение от filipne »

alen vid написа: - ТОВА НЕ Е ЛИ ПЛАДНЕШКИ ОБИР , И НЕ ТРЯБВА ЛИ ДА ВЪЗРАЗЯ С/У ТОЗИ "ИСК" от страна на Амбуланса ?
Е пладнешки обир. Ама не си мисли , че е просто искане на амбуланса. Фактурирали са те и мърдане няма.

Апропо , действието в коя част на планетата Земя се развива ?
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Моля,дайте съвет !

Мнение от alen vid »

filipne написа:
alen vid написа: - ТОВА НЕ Е ЛИ ПЛАДНЕШКИ ОБИР , И НЕ ТРЯБВА ЛИ ДА ВЪЗРАЗЯ С/У ТОЗИ "ИСК" от страна на Амбуланса ?
Е пладнешки обир. Ама не си мисли , че е просто искане на амбуланса. Фактурирали са те и мърдане няма.

Апропо , действието в коя част на планетата Земя се развива ?
отгаварям на въпроса ти : Calgary
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Нямам инфо за там , но за Кебек ако си социално слаб не плащаш - иначе плащаш и няма мърдане.
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

Re: Моля,дайте съвет !

Мнение от alen vid »

filipne написа:
alen vid написа: - ТОВА НЕ Е ЛИ ПЛАДНЕШКИ ОБИР , И НЕ ТРЯБВА ЛИ ДА ВЪЗРАЗЯ С/У ТОЗИ "ИСК" от страна на Амбуланса ?
Е пладнешки обир. Ама не си мисли , че е просто искане на амбуланса. Фактурирали са те и мърдане няма.

Апропо , действието в коя част на планетата Земя се развива ?
:D :D :D , приятелю , мене и в други случаи ме бяха фактурирали , т.н. компанията Видеотрон , Шао и т.н. , ама не им се дадох !!!
но за тези по-горни случаи - имах ,все пак , някаква обща законова подготовка / познания , в случая с Амбуланса - обаче наистина нямам , просто незная , справедливо ли са ме фактурирали или отново са го подкарали ъ -ъ-ъ Урболешката !!!!!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

аз нямам конкретни познания, но ако ми се беше случило подобна нагласт: гонене до дупка, ако трябва ще се оплача на кралицата или най-малко на генерал-губернатора ... Ще мина всички съдебни степени, за да им докажа, че са малоумници. Никога нямаше да им платя: това е абсолютно безобразие!

- на пръв поглед забелязвам, че грешката е на служителката: вие нямате нужда от линейка /превоз/, тъй като сте на входа на болничното заведение. За какъв дявол ще идва бърза помощ когато си в болницата :shock:
beckythomas9
Мнения: 527
Регистриран на: Чет Фев 17, 2005 10:06 pm
Местоположение: ottawa

Мнение от beckythomas9 »

Обърни се към министерството на здравето в Албърта. Направи писмено оплакване, като обясниш за какво става въпрос. Може и извинение да получиш.
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Мнение от koceto77 »

Погледни тук: Линейка

Total Response Fee: $178.30. Точно толкова колкото ти е и фактурата. Ако пък не бяхте отказали линейката щяха да ви пратят честитка за $341.69.

Ако от работата имаш здравна застраховка обади им се и те сигурно ще ти го покрият. Разбира се не пречи и да се разправяш ако искаш.
Аватар
limen
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 4:13 am
Местоположение: Been there, and there...

Мнение от limen »

OK --> mnenie - ako e v bolnicata (no vytre, ne otvyn) az bih go usporval. Bih oti6yl na syd i podyrjal mnenie, 4e bolni4nia personal bi reagiral i vsi4kata otgoivornost e na bolnicata ( po-skor bih platil bolni4na smetka otkolkoto Ambulace --> zavisi koe e po-malko ::)....
"There are two types of tragedies in life. One is not getting what you want, the other is getting it."
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

и аз така мисля

Мнение от alen vid »

krimon написа:аз нямам конкретни познания, но ако ми се беше случило подобна нагласт: гонене до дупка, ако трябва ще се оплача на кралицата или най-малко на генерал-губернатора ... Ще мина всички съдебни степени, за да им докажа, че са малоумници. Никога нямаше да им платя: това е абсолютно безобразие!

- на пръв поглед забелязвам, че грешката е на служителката: вие нямате нужда от линейка /превоз/, тъй като сте на входа на болничното заведение. За какъв дявол ще идва бърза помощ когато си в болницата :shock:
Благодаря Кримон ,
така и аз мисля , затова и питам тука във форума за мнения , защото - не ми е за парите , в крайна сметка т,ова са някякви си 170 долара , ей сега ще отида и ще изкарам ,така че : проблем никакъв .
Но наистина ми изглежда твърде ..... интересно , да се вика амбуланса и то при условие , че буквално /абсолютна истина е !/ сме на входа на болницата .
Просто не съм наясно с процедурите тука ,в тази сфера , и ако това е нормална процедура /може и на мен да ми изглежда идиотска / то не бих искал , най-малкото ,да си губя времето с иска им !
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

Мнение от tochica »

бях чела че когато се изписва пациент , задължително се извежда от болницата в инвалидна количка , за да няма искове , ако падне и се случи нещо , когато излиза .
не знам дали е така , но ако има нещо вярно - вие имахте ли количка ?
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
Аватар
7George
Мнения: 9659
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Ambulance

Мнение от 7George »

Наистина ми изглежда идиотизъм да се вика линейка в болницата. Аз бих отишъл в тая болница и спокойно бих запитал въпросната служителка, докъде им се простират рълномощията и възможностите на медиците там и кога могат и сами да се справят, да видим какво ще каже..

Веднага се сещам, че ако извикаш български лекар от къщи по спешност (случвало ми се е), едва ли ще ти иска пари за това.

Иначе в Албърта линейката се плаща, ако не си индианец или при някои други изключения.
http://www.health.gov.ab.ca/ahcip/ehs_ground.html
Ако имате съответната застраховка (Extended health care) разхода ще ви се възстанови.
Гледам че и "medical advice by telephone" не се покрива от стандартния здравен план, та трябва да се внимава какво питаме по телефона - да не получим някоя сметка после...
http://www.health.gov.ab.ca/ahcip/ahcip_exclusions.html
Embrace your climate change!
alen vid
Мнения: 418
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 10:12 am
Местоположение: sofia

da

Мнение от alen vid »

tochica написа:бях чела че когато се изписва пациент , задължително се извежда от болницата в инвалидна количка , за да няма искове , ако падне и се случи нещо , когато излиза .
не знам дали е така , но ако има нещо вярно - вие имахте ли количка ?
Когато операцията свърши /абсолютно лека такава , бих казал козметична , абе 10 мин трая зялата работа , ама все пак с упойка локална и два шева де !/ , ни казаха : "ставайте и тръгвайте " , даже когато го попитах за болнични дни да й даде , не й дадоха въобще !!!! - само тоя ден в който била операцията /егати му и работата /

така ,че аз по принцип съм доста разочарован от нивото на информационно обслужване което получих ме , но съм приятно впечатлен от бързината им на действие /един месец само чакане за операцията /.

Въпроса е ,че бих разбрал ,ако се случи да припадне човек по пътя си или в къщата му или където и да е било на друго място - СЛУЧВА СЕ /да пази Господ / , но просто не ми побира ума : - да отидеш в болница ,да те оперират , да те изпишат , да ти се случи нещо буквално пред вратата им ........ и те да викнат Амуланса и да те чарджат за което !!!!

Аз за жена ми ще дам и 1000 долара ,че и повече , ама не мога да преглътна толкова плоска идийощина .
zorina
Мнения: 420
Регистриран на: Сря Авг 17, 2005 2:40 pm
Местоположение: Торонто

Мнение от zorina »

хайде малко да обнадеждя :D радвай се, че въпросната случка се е развила тук, защтото ако беше в БГ никой нямаше не само линейка да ти прати ако ПЪРВО не си платиш :) тук поне това е на второ място :o просто няма нищо безплатно.. :wink:
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Според мен вариантите са два - 1. Да платиш, да им теглиш една на ум/на глас/ или както там ти дойде и да забравиш. 2. Да платиш и после да съдиш болницата/служителката. Вариант да НЕплатиш няма. :wink: Аз бих избрала вариант 2. :wink:
Let it go...
Публикувай отговор