Кажете някой свестен хостел в Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
Аватар
Kirilius
Мнения: 510
Регистриран на: Чет Окт 23, 2003 10:41 am
Обратна връзка:

Кажете някой свестен хостел в Калгари

Мнение от Kirilius »

Искаме с едни колеги да ходим до Банф събота и неделя. Тръгваме от Едмънтън в петък след работа. Не можах да намеря bed and breakfast за петък вечер в планината и затова най-разумно ще е да останем в Калгари за една вечер и събота сутринта да се изнесем към Банф.

Можете ли да препоръчате някой свестен хоСтел, където може да се отседне евтино за една вечер. Никакви специални изисквания - само баня да има :lol:
Аватар
limen
Мнения: 27
Регистриран на: Съб Ное 05, 2005 4:13 am
Местоположение: Been there, and there...

Мнение от limen »

Бил съм (през лятотои) в International Hotel (www.internationalhotel.ca) и в Sandman Hotel Calgary city center (http://www.sandmanhotels.com/hotels/alb ... wntown.php)... Незная какви са цените (фирмата плащта), но едно е ясно - Sandman е 2 пъти по-добре от International... - в цената е вклучен и подземен охраняем пркинг... климатика бачкаше здравата - дори го намалих за пезноща и като обслужване също.....
"There are two types of tragedies in life. One is not getting what you want, the other is getting it."
i.m.
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Авг 14, 2006 6:31 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от i.m. »

Сега започва Stampede. Много е вероятно да не можеш да намериш нищо свободно :beer:
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

За хостел не мога да ти кажа, но...

Аз когато пътувам, ВИНАГИ използвам www.priceline.com Вече двадестина пъти съм вземал хотел от това място, и НИКОГА не съм бил разочарован. Обикновено успявам да взема стая на цена м/у 30-50% от цените на експедиа.ком и травелосити, например. Примери: 30+ данъци центъра на Чикаго в тризвезден хотел, 60+ в Уестина (4*, 300 долара на травелосити) на водата в Торонто, 50+ Шератон в Бостън (150 и нагоре нормална цена и т.н.). Преди години Уилиам Шатнър (Капитан Кърк от Стар Трек, мазния адвокат от Бостън Лийгъл) им стана рекламно лице без пари на тези пичове от Прайслайн -- те му дали акции от тогава кажи-речи несъществуващата им компания, които пари по едно време преди бъбъла бяха стигнали 20 милиона.

Както и да е. Цялата далавера е, че хотелите обикновено имат празни стаи. Сменянето на чаршафите и малко топла вода и ток им струва десетина долара. Ако стаята остане празна, нищо не изкарват. Ако я дадат за 50 долара, поне изкарват нещо.

На прайслайн имаш опция да търсиш хотели като на всички други места, но това което аз използвам, е опцията ТИ да им предложиш цена. Те ще кажат или да или не. Има и хватки, за които трябва да внимава човек:

1. Не знаеш кой хотел ще бъде преди да дадеш цената си. Знаеш колко звезди и в кой град и в кой квартал. Както казах, досега нито веднъж не съм бил разочарован от изхода на "мистерията"
2. Когато дадеш цената, която си съгласен да платиш, даваш си кредитната карта ПРЕДИ да ти кажат отговора си. Ако кажат "да" - парите ти ги вземат веднага... няма "ама аз таковата или онаковата"
3. Поради горното, ползвам само когато знам със сигурност, че ще бъда в него град тогава.
4. По същата причина, внимавам много да сложа вярната дата и бройка стаи, щото ако не си внимателен не можеш да им кажеш после, че си сгрешил и да ти върнат парите.
5. Можеш само веднъж в рамките на 24 часа да предлагаш цена за същия град, квартал, ниво звезди и дата. За да не могат хората с безкрайни наддавания с по един долар да хванат най-ниската цена, на която ония са съгласни.

По 5: Има едно място, един месидж борд, където могат да се видят сполучливите "бидове". Просто да знае човек колко да слага. Един вид да измамиш прайслайн -- макар че бях чел преди време, че прайслайн били много доволни от съществуването на този сайт, щото им носел повече бизнес -- хората ако дадат една цена и не стане, те си казват "майната му" и отиват другаде. Това място се казва www.biddingfortravel.com Там можеш да разглеждаш сполучливи бидове по държави, щати/провинции и градове.

За Калгари гледам 4-звездов Уестин за 65+ долара са успели да вземат хората. 3* Хилтън/Мариот - 55+. Не е съвсем на хоСтелски цени, ама са човешки цени.

Ползвах ги веднъж и за самолетни билети тези пичове, но там е кофти, щото със закъсненията и пр. могат да станат издънки -- което почти ми се случи веднъж. Та за самолети не го препоръчвам... макар че спестихме около 300 долара, това преди 7-8 години.
Публикувай отговор