Молба за информация за МВА и Едмънтън

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
dairymaid
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Май 14, 2005 5:11 am
Местоположение: Victoria, BC

Молба за информация за МВА и Едмънтън

Мнение от dairymaid »

Здравейте,
Аз съм от непишештите новопристигнали заети с уреждане на дребните битовизми около установяването :( Всичко вървеше много добре докато една дребна подробност не разтърси ежедневието.
Дойдохме във Виктория, БК, тъй като имаме приятели в града, които ни помогнаха и също така защото тук е един от университетите, в които кандидатствах МВА от България. Мъжа ми има работа (не е върха на сладоледа, но е добре като за начало), аз също работя за лятото, докато чакам да ми започне програмата в University of Victoria, в който ме приеха почти веднага след като пристигнахме. Отказах на другите 2 университета, от които получих оферти по различни причини. Единия ми беше скъп и не ми хареса като ходих да видя на живо как стоят нещата. Другия не е толкова добра програмата, така че избора беше ясен. Миналата седмица получих оферта и от четвъртия, в който кандидатствах и тъкмо се канех да им откажа, когато ми пратиха оферта за стипендия, която покрива 1/3 от таксата.
University of Alberta е добър университет и МВА програмата има много добра репутация.
От една страна не ми се мести от Виктория в Едмънтън, защото тук много ни харесва. От друга страна университета е по-голям, програмата е добра и по-евтина, пък и имам стипендия. :nenam:
Ако има някой, който учи/работи в University of Alberta или просто иска да сподели нещо за Едмънтън, моля пишете. Всички учещи/завършили МВА, моля също се включете
Най-вероятно ще взема самолета другата седмица да видя с очите си какво представлява университета и града.
Инфото по Интернет не дава добра представа. За малко щях да приема офертата на един от другите известни и скъпи университети, ако не бях отишла да видя кампуса с очите си.
Благодаря предварително на всички, които споделят мнението си
Поздрави
Весела
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Е все пак е вапрос на приоритети.
но попринцип ако сте и в какав то и Уни на у4и6 пак стете базикат после като станне дума за заплати -спокоино .така 4е от тая гледна то4ка е все тая.
Ина4е Викторията е супер място - ли4но за мене никога не бих сменил толата зима там с замразляка в Алберта.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

Въпросът ти ми звучи така:
Дали да оставя питомното и да гоня дивото?
Но ако имаш свободно време, пари и желание, направи си екскурзията.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
RABO
Мнения: 117
Регистриран на: Чет Май 06, 2004 1:26 pm
Местоположение: Winnipeg MB

hi

Мнение от RABO »

Въпросът ти ми звучи така:
Дали да оставя питомното и да гоня дивото?
Но ако имаш свободно време, пари и желание, направи си екскурзията
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

MBA в Едмънтън ми звучи като ядрен физик във Форт МакМъри... лично мнение.. :D
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

MBA

Мнение от 7George »

Маце, ти трябва да си решиш, къде да ходите.
Това - да отидеш на място и да видиш, е много добро решение.
Изборът зависи от това, какви са ви приоритетите. Едно местене си е голяма разправия, трябва да има за какво. Ще си оставите приятелите и живописния град и т. н.
Аз бих останал на острова, ако мога да издържа финансово. Пък то никога не е късно да смениш мястото.. :)
Embrace your climate change!
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

аз за малко не отидох но др птограма миналата есен зима
това к разбрах е унив си заслужава има пари и въвежда последните новости
ло^ото е зимата и ужасно късия ден зареди разположението к подтисал и ужасно студена и дълга зима
ама аз не затова не отидох това няма^е да ме спре
успех
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Ако те интересува единствено уни-то, в което отиваш - направи си сметката тук.
http://www.online-universities.us/top50 ... sities.htm
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Къде искаш да живееш след 3 години? В БиСи или Албърта?

Не мога да кажа със сигурност за МВА програмите, но за някои други подобни програми трябва да кажа, че ученето в даден регион помага за намиране на работа в същия. Дори и да е много реномиран другия университет. Просто хората наемащи в даден град имат предпочитания (да речем там са учили и те, или познават лично професорите, което пък помага при препоръките, или просто този идиотска канадска "землякщина"). Мойте два цента.

Да ти имам проблемите, ще кажат някои хора :)
dairymaid
Мнения: 67
Регистриран на: Съб Май 14, 2005 5:11 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от dairymaid »

Здравейте отново,

Благодаря на всички, които си направиха труда да ми пишат. За мое щастие декана във Виктория ми направи насрещно предложение за стипендия, така че ми спести драмата по преместването.

Между другото, ако разсъждавах на принципа да не гоня дивото още щях да си кисна на мениджърска позиция и да си търкам бюрото в София по 14 часа на ден за малко по-малка заплата от колкото вземам за 8 часа като продавачка във Виктория.

Желая успех на всички

PS Мислех да напиша накратко някои неща, които научих в процеса на кандидатстване, но като гледам интереса към тема за МВА и към темите за квасене на кисело мляко и от къде да се купи луканка, мисля да пропусна :-)
Ако някой се интересува, моля да се чувства поканен да ми пише ЛС. За мен ще бъде удоволствие, ако мога да помогна на още някой.
ronni
Мнения: 810
Регистриран на: Пон Сеп 20, 2004 11:04 am
Местоположение: back to small apple
Обратна връзка:

Мнение от ronni »

dairymaid написа:Здравейте отново,

Благодаря на всички, които си направиха труда да ми пишат. За мое щастие декана във Виктория ми направи насрещно предложение за стипендия, така че ми спести драмата по преместването.

Между другото, ако разсъждавах на принципа да не гоня дивото още щях да си кисна на мениджърска позиция и да си търкам бюрото в София по 14 часа на ден за малко по-малка заплата от колкото вземам за 8 часа като продавачка във Виктория.

Желая успех на всички

PS Мислех да напиша накратко някои неща, които научих в процеса на кандидатстване, но като гледам интереса към тема за МВА и към темите за квасене на кисело мляко и от къде да се купи луканка, мисля да пропусна :-)
Ако някой се интересува, моля да се чувства поканен да ми пише ЛС. За мен ще бъде удоволствие, ако мога да помогна на още някой.
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :thumbsup:
"Chance favors the prepared mind" /"Le hasard ne favorise que des esprits préparés"
L. Pasteur, 1854
batkoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 19, 2007 6:45 pm

Мнение от batkoto »

dairymaid написа:PS Мислех да напиша накратко някои неща, които научих в процеса на кандидатстване, но като гледам интереса към тема за МВА и към темите за квасене на кисело мляко и от къде да се купи луканка, мисля да пропусна :-)
Ако някой се интересува, моля да се чувства поканен да ми пише ЛС. За мен ще бъде удоволствие, ако мога да помогна на още някой.
:) Не се сили чак толкова, тук не само краставичари се въдим има и някоя друга умна тесла. Позициите са CEO се свършиха при нас но сега набираме SVP-та. Но който иска да знае за МБА си има други начини и едва ли ще ни изненадаш с нещо но пък опитай.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ми мен МБА не ме интерисува изобщо,още по малко как се кваси мляко и как се прави луканка ,има ги на магазина.
Мога ли да ти пиша на лични в ноя случай. :wink:
Plunka
Мнения: 11
Регистриран на: Вто Фев 06, 2007 2:12 pm

Молба за инфо на Л/С

Мнение от Plunka »

Dairymaid, би ли ми пратила инфо на лично съобщение.

За съжаление в този форум витаят само призраци с поняколко ника. Много моля, как пък въобще ви кефи да се заяждате с момичето, не че ме учудва, не ви е сефте, и аз съм от тия които от години следят този форум и пишат много рядко благодарение на вас. То и за това само вие си останахте пишещи в този форум, понеже с глупавите си заяжданки и повърхностни отговори успяхте да отвратите и разочаровате не само тези, които търсят помощ, а и останалите, които влизат рядко във форума.

Като не сте в състояние да помогнете, недейте писа зорлен простотии.

Да вярно е, че трябва да имаш и кураж и пари и хъс да запишеш MBA. И е нормално неудачниците да злобеят и злорадстват, така, че Dairymaid- горе главата.
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Мене ме интересува колко е една такава стипендия? Има ли поне 80к годишно? Нали в МБА ги готвят за да работят от директор нагоре, та затова се чудя дали и стипендиите отговарят на бъдещите заплати?
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Публикувай отговор