Виза ... и к'во от това (да разлаеш кучетата)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Виза ... и к'во от това (да разлаеш кучетата)

Мнение от klisurov »

Да споделя ... след повече от пет годишно размотаване си имам виза (кредитна карта VIZA си имам отдавна, че и Mastecard си имам, и то с разрешен кредит по нея, но не съм го ползвал, ама това е друга бира ... става въпрос за входяща, емигрантска виза за Канада.

Равносметката: около US$ 1'000 за 1 бр. визa (за четири човека min US$ 4'000 сме "извадили" за такси, преводи, легализации, куриери, медицински и какво ли още не)

И сега ... какво от това ... за пет години мнооого неща се промениха ... и с мен, и в семейството, и в България, и в Канада ... кой може да ме/ни убеди: на 42 години (аз) да зарежем постигнатото тук (в СА такъв стандарт ще имаме най-малко след 5-7 години), да напуснем Европа (познавам хора, които искат след получаване на паспорт да се преместят в Лондон, Англия, Европа) и да се юрнем за Канада-та.

Темата може и да е за шипковия храст, но ... ако досега бях изказал такова мнение, щеше да ми се обяснява, че гроздето е кисело ... сега ми/ни остава само да си купим билетите ... пари за начинанието има, ама хъс вече май няма ...

Знам, че е дъвкано и предъвквано, но за мен си е настоящ факт ... дилемата си е повече от реална ... не става въпрос да подаваме ли документи, имаме ли шанс да ми дадат виза, дори не и дали ще се "пласирам" в Канада ... а дали избщо си ЗАСЛУЖАВА вече ... вярно, още си има дупки по улиците, мутрите още си се стрелят, полицаите още чакат почерпка по кръстовищата, но ... вече мога да се пробвам в Чехия, а след 1-2 години и в целия ЕС ...
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Мнение от Странджата »

:shock: :shock: :shock:
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Re: Виза ... и к'во от това (да разлаеш кучетата)

Мнение от dog »

klisurov написа:Да споделя ... след повече от пет годишно размотаване си имам виза (кредитна карта VIZA си имам отдавна, че и Mastecard си имам, и то с разрешен кредит по нея, но не съм го ползвал, ама това е друга бира ... става въпрос за входяща, емигрантска виза за Канада.

Равносметката: около US$ 1'000 за 1 бр. визa (за четири човека min US$ 4'000 сме "извадили" за такси, преводи, легализации, куриери, медицински и какво ли още не)

И сега ... какво от това ... за пет години мнооого неща се промениха ... и с мен, и в семейството, и в България, и в Канада ... кой може да ме/ни убеди: на 42 години (аз) да зарежем постигнатото тук (в СА такъв стандарт ще имаме най-малко след 5-7 години), да напуснем Европа (познавам хора, които искат след получаване на паспорт да се преместят в Лондон, Англия, Европа) и да се юрнем за Канада-та.

Темата може и да е за шипковия храст, но ... ако досега бях изказал такова мнение, щеше да ми се обяснява, че гроздето е кисело ... сега ми/ни остава само да си купим билетите ... пари за начинанието има, ама хъс вече май няма ...

Знам, че е дъвкано и предъвквано, но за мен си е настоящ факт ... дилемата си е повече от реална ... не става въпрос да подаваме ли документи, имаме ли шанс да ми дадат виза, дори не и дали ще се "пласирам" в Канада ... а дали избщо си ЗАСЛУЖАВА вече ... вярно, още си има дупки по улиците, мутрите още си се стрелят, полицаите още чакат почерпка по кръстовищата, но ... вече мога да се пробвам в Чехия, а след 1-2 години и в целия ЕС ...
Някои идват на екскурзия и като не им хареса забравят за визата която имат. Важното е че имаш избор. А сега имаш още по-голям избор. Навсякъде има и плюсове и минуси. Важното е къде ще си по-щастлив.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Нормално е да си задаваш тези въпроси. Много хора са се чудили и преди теб ( във форума става въпрос ) дали има смисъл. Отговор няма. Но щом си подал молба за виза значи нещо те човърка, а за 6 години освен доходите ти друго не вярвам да се е променило. Аз споделям идеята, че да се емигрира вече е модна тенденция и има хора, които разбират какво искат чак като отидат на майната си. Точно затова ще отида и аз - за да видя с очите си толкова ли е гадна тази Канада ( мнение оформено след близо 3,5 години четене на всичко във форума), да си направя екскурзията, която иначе никога не бих направил. Според мен ако човек има доход на глава от семейството 800 кинта и ипотека максимум 300 в прованса си е цар отвред. Тия доходи за много хора отдавна не са мечта, а реалност. Аз също смятам, че няма да си стигна стандарта дълго време.

Форумът се чете от доста хора с подобно мислене и въпроси, но те пишат рядко. Спомням си имаше и такива с издадени визи, които питаха как да си вземат парите обратно.

Та, klisurov, ако питаш дали да ходиш в канада - върви, но не късай връзката с Бг ( особено ако е бизнес). А ако не питаш нищо - извинявай за опита за вмешателство.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

NaviD написа:... Та, klisurov, ако питаш ...
Питам си ... и не само за себе си ... не искам да споря с никого, но ако не си постигнал нещо в BG, надали ще го постигнеш другаде ... остава бягството от нещо друго, а то, за съжаление, в BG си е непроменено ... и няма тенденция да се промени ... но просто вече CA има алтернатива, наречена ЕU ... та си питам, и разпитвам ... не е задължително да се отговаря ... достатъчно е да се замислим само ... а аз и семейството ми ще тръгнем ... с надеждата там да ни хареса повече ... не всичко е пари, пари се правят ... удовлетвореността, мисля, е по-важна
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Re: Виза ... и к'во от това (да разлаеш кучетата)

Мнение от Mark »

klisurov написа:... остава само да си купим билетите ... пари за начинанието има, ама хъс вече май няма ...

. а дали избщо си ЗАСЛУЖАВА вече ...
Като нямаш хъс - НЕ СИ ЗАСЛУЖАВА, стойте си където сте

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Според мен EU не е алтернатива на Канада ( или по-точно Кебек ). В коя държава ( бяла, а не Румъния например) ще отидеш със статут ПР, ще ти дават детски и ще те включат към системата им на здравеопазване, пък била тя и малко несъвършена, а най-вече къде ще ти дават социални помощи за неопределен период от време ако недай си боже захапеш дървото? И кой език ще учиш тепърва? Навсякъде е дърво, канадското май е по-малко. А както добре си отбелязал, ако си цървул си такъв навсякъде.
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

NaviD написа:Според мен EU не е алтернатива на Канада ( или по-точно Кебек ). В коя държава ( бяла, а не Румъния например) ще отидеш със статут ПР, ще ти дават детски и ще те включат към системата им на здравеопазване, пък била тя и малко несъвършена, а най-вече къде ще ти дават социални помощи за неопределен период от време ако недай си боже захапеш дървото? И кой език ще учиш тепърва? Навсякъде е дърво, канадското май е по-малко. А както добре си отбелязал, ако си цървул си такъв навсякъде.
А според мен ЕС е много добра алтернатива на Канада. Само че трябва да се почака 1-2 години още да се освободи напълно пазара на труда. И всички неща които си изброил ги има и там, къде по-малко къде повече, но ги има.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

За работа сигурно е алтернатива, но липсва съотношението имигранти:местни,т.е. имигрантите са процентно по-малко и толерантността е по-малка. А за езиците да не говорим изобщо...испански, италиански, немски...в масовия случай мъгла. Съгласен съм, че ако си специалист на топ ниво в ЕУ ще ти е много добре, но колко са такива!? А с 1000 евро в ЕУ се живее мизерно...
Leni
Мнения: 606
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:53 am
Местоположение: Близо до българската маала в Торонто
Обратна връзка:

Мнение от Leni »

NaviD написа:
А с 1000 евро в ЕУ се живее мизерно...
С тези пари и тук се живее мизерно за сам човек, пък камо ли за семейство, ама....вие си знаете :D
Angie
Мнения: 211
Регистриран на: Нед Авг 24, 2003 5:02 am

Мнение от Angie »

Да Клисуров, разбирам те много добре, същия случай съм и аз с подобно чакане :roll: Обаче кой каквото ще да ти казва, всичко ще е за твоя гръб и твоя джоб, каквото и да значи това - и хубавото, което може би те чака, и трудностите също. Има риск, ако ти се рискува давай, ако не ...
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Добре си казъл, че ако на 42 години нищо не си постигнал, надали ще постигнеш нещо било то в БГ, Канада, ЕУ, Луната и т.н.
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

Да, Leni, знаем, но изглежда не си разбрал какво искам да кажа - в ЕУ визирам средностатистически гастербайтер работещ на черно и плащащ квартира ( а не болногледачка с безплатно спане и храна, но пък на 24 часово повикване).
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

Клисуров,
само кажи каква ти е професията за да те светнем веднага- инженер, лекар, зъболеакр, фармацевт, медсестра... ако е някоя от тези дето ще се бориш с ордери и сие , най-добре заеби досегашните прахосани пари и си стой в БГ. Не забравяй че тук първите месеци ще си яко на разход...Възрастта ти е вече сериозна за емиграция, ако ти се наложи да превиваш гръб на някой строеж...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Брато стой си на гъза.Нямаш си напредстава колко народ зачезва от тук сле като навърти 3,4,5 години.Кой събрал някой лев кой не ,но българите масово напускат канада.Остави ги другарите дето пишат във форума ,те не са масовия случай. От тях преобладават компютърджии,студенти,социалджии и лелки домакини.Тяхната хава е съвсем друга и не се подвеждай на приказките им.Гледай си живота макар и с по малко пари. :wink:
Заключено