Виза ... и к'во от това (да разлаеш кучетата)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Milenka
Мнения: 544
Регистриран на: Нед Фев 12, 2006 9:15 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Milenka »

klisurov написа: Затова писах, че стандарта тук в СА ще го стигна най-рано след 5-7 години.
я го достигнеш, я не. Но, ако това ти е определящо - кофти. Все си мисля, че емиграцията е и авантюра, ако пък се закучи положението, ще се върна. На мен ми е интересно да видя как е от другата страна на океана. А и оправният човек навсякъде си е оправен, все пак.

Успех!
I'll try being nicer if you'll try being smarter.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

Milenka написа:... я го достигнеш, я не. Но, ако това ти е определящо - кофти...
Не е определящо, а е нещо, което трябва да се достигне и надхвърли ... иначе остава само въздуха на свобода, а само с въздух не се живее ...

А и на социални помощи не ми се ... няма да го дефинирам, да не обидя някого :)
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
dog
Мнения: 718
Регистриран на: Пет Юни 16, 2006 2:32 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от dog »

klisurov написа:Ами ... да докладвам:
1.1 Инжинер, ВМЕИ Ленин - ТУ София, Автоматизация на производството.
1.2. Над 10 години стаж като компютърджия, последните 5+ системен администратор & комуникации на немалка (да не кажа голяма) организация.

2.1. Собствено жилище (немалко, да не кажа голямо :wink: ) в София, на 200m от НДК.
2.2. Собствено жилище в София, на 200m oт Централни хали (жилището не струва, но пък земята е и наша).
2.3. Къща с няколко декара двор на 1 час с кола от София. Има и земеделска земя.
2.4. Собствен автомобил, удовлетворяващ нуждите на 4-членно семейство.

3.1. В момента работя като търговец, с добра заплата и тенденция за по-добра.
3.2. Съпругата работи директор с много добра заплата, но винаги може още :wink:

Затова писах, че стандарта тук в СА ще го стигна най-рано след 5-7 години.

А за близки и приятели:
1. Родителите ми са и американски граждани, имат бизнес в САЩ и 2 имота в БГ.
2. Първа братовчедка със семейството й са австралийци.
3. Първи братовчед със семейството му са австралийци.
4. Приятел на който мога да разчитам в Торонто.
5. Приятел при който мога да отседна в Монреал.
6. ... не ми се изброява повече, но в БГ роднините и приятелите са по-малко ... :(

Темата я пуснах, за общи размисли ... аз/ние за себе си сме решили, не е предмет на дискусия :wink:
Ако и английският ти е на ниво може и по-рано от 5-7 години да си стигнеш стандарта в Торонто. Неприятното е че почти всички започват от нулата и изкачването за някои е по-бавно за други по-бързо, зависи от човека.
"Искай и ще ти се даде"
Питай и ще ти се каже
Старото куче
NaviD
Мнения: 358
Регистриран на: Нед Фев 22, 2004 4:39 am
Местоположение: Mtl/CDN

Мнение от NaviD »

С интерес ще следим постингите на klisurov от Канада :D
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

NaviD написа:С интерес ще следим постингите на klisurov от Канада :D
И аз! :lol:
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

Al Bundy написа:Най-щастливи от имиграцията в Канада, и съм сигурен че няма и да се двоумят дали да тръгват или не, ще са хора с много ниски доходи, които се блъскат цял месец за 160-200 лв. Обаче да идват хора със заплати от по 1000 лв и нагоре си е груба грешка.
....
чак пък груба грешка... зависи кой какво иска от живота... аз не мисля че съм направил грешка.. познавам и други хора, които са взимали добри пари и пак са се махнали от БГ.. не всички напускат заради малки заплати... и по мои наблюдения които е имал добра заплата в БГ, си намира добра работа и тук...
всичко е въпрос личен избор и разбиране за щастие, живот, 'гърбене' и т.н..
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
Ivet
Мнения: 3362
Регистриран на: Нед Мар 13, 2005 10:15 pm
Местоположение: Нангилима
Обратна връзка:

Мнение от Ivet »

Аз пък мисля, че хората с много малки доходи от БГ, като идват тук са им свити душичките и минава много повече време, докато видят хубавото лице на Канада, което за съжаление е малко скъпичко. А и като не си притиснат от фактора "как да си платя наема" и "как да си нахраня семейството" реално имаш много повече възможности. По мои наблюдения тук се справят добре две категории хора - тези с някакъв занаят и специалистите в някоя област. Добър стандарт в Канада, ако знаеш какво ще правиш тук и си едно от горните можеш да постигнеш за 2 години. Иначе предполагам, че отнема 4-5. Лично аз малък бизнес в Канада не бих отворила, защото би ми погълнал целия живот като ламя, но ако човек го влече точно това и има пари - има възможности безкрай, ако сам не се сети нещо, има франчайс, продават се бизнеси и т.н.

Пък ако не ти хареса - самолетчето обратно и почти със сигурност пак ще си върнеш голямата заплата в БГ, щом веднъж си стигнал до нея, поне свят ще си видял и можеш да приложиш нещо от видяното тук в България. :wink: Айде успех! :beer:

Пропуснах да кажа кое е най-хубавото според мен на Канада, в сравненив с ЕУ - това е страна от емигранти и не се чувстваш чужд. Докато в страните от ЕУ емигранта винаги си остава емигрант.
Let it go...
Ivailo K
Мнения: 115
Регистриран на: Пон Сеп 26, 2005 1:49 pm
Местоположение: София / Канада

Мнение от Ivailo K »

Според мен - ти не си за тук . Ако всичко което пишеш за себе си е вярно , трябва много добре да си помислиш .
Екскурзия винаги можеш да направиш , щом пък имаш и приятели в Канада - ела и виж .
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

klisurov написа:Ами ... да докладвам:
3.2. Съпругата работи директор с много добра заплата, но винаги може още :wink:
е те това тук със сигурност няма да работи :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
Mark
Мнения: 1258
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:25 am

Мнение от Mark »

sasho71 написа:
klisurov написа:Ами ... да докладвам:
3.2. Съпругата работи директор с много добра заплата, но винаги може още :wink:
е те това тук със сигурност няма да работи :lol:
и от какво е продиктувана тази "сигурност" ?

по мои наблюдения тук всеки може да работи каквото докаже че става да работи ...

ЗАВИСТTА "УБИВА" ТОЗИ КОЙТО Я ИЗПИТВА.
ЖИВОТЪТ Е ХУБАВ, НЕ СИ ГУБЕТЕ ВРЕМЕТО И НЕРВИТЕ А ПОТЪРСЕТЕ ХУБАВОТО И ЗА ВАС.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Ivet написа:По мои наблюдения тук се справят добре две категории хора - тези с някакъв занаят и специалистите в някоя област. Добър стандарт в Канада, ако знаеш какво ще правиш тук и си едно от горните можеш да постигнеш за 2 години.
Много точно казано, Ивет! :beer: :beer: :beer:
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
Аватар
albatros
Мнения: 188
Регистриран на: Нед Яну 02, 2005 4:48 pm
Местоположение: TO

Мнение от albatros »

klisurov написа:Ами ... да докладвам:
1.1 Инжинер, ВМЕИ Ленин - ТУ София, Автоматизация на производството.
1.2. Над 10 години стаж като компютърджия, последните 5+ системен администратор & комуникации на немалка (да не кажа голяма) организация.

2.1. Собствено жилище (немалко, да не кажа голямо :wink: ) в София, на 200m от НДК.
2.2. Собствено жилище в София, на 200m oт Централни хали (жилището не струва, но пък земята е и наша).
2.3. Къща с няколко декара двор на 1 час с кола от София. Има и земеделска земя.
2.4. Собствен автомобил, удовлетворяващ нуждите на 4-членно семейство.

3.1. В момента работя като търговец, с добра заплата и тенденция за по-добра.
3.2. Съпругата работи директор с много добра заплата, но винаги може още :wink:

Затова писах, че стандарта тук в СА ще го стигна най-рано след 5-7 години.

А за близки и приятели:
1. Родителите ми са и американски граждани, имат бизнес в САЩ и 2 имота в БГ.
2. Първа братовчедка със семейството й са австралийци.
3. Първи братовчед със семейството му са австралийци.
4. Приятел на който мога да разчитам в Торонто.
5. Приятел при който мога да отседна в Монреал.
6. ... не ми се изброява повече, но в БГ роднините и приятелите са по-малко ... :(

Темата я пуснах, за общи размисли ... аз/ние за себе си сме решили, не е предмет на дискусия :wink:

Абе, Клисуров, за какъв чеп ще биеш път до Канада. Както каза батето сядай си на гъза и си пии бирата :) .
Даже и да дойдеш на екскурзия тук, докато не си вътре в играта няма да можеш да усетиш трудностите.
"The secret of success is going from failure to failure without loss of enthusiasm."
~ Winston Churchill
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

Клисуров не съм ти на годините да ти давам акъл първо и второ не съм в Канада още за да дам информация от извора БЪТ,
според мен ти си взел решение и то е да се пробваш в Канада, няма да се аргументирам само знам че си съм прав иначе нямаше да си праиш труда да пишеш квото и да е. Годините според мен не са ти проблем работата също на жена ти тоже има и още нещо което не спомена а за мен е много важно - познах ли децата - не ти се ще да ги лишиш от шанса да израстнат в по-нормална обстановка от нашата в страна с някакви що годе нормални ценности и т.н.
Другото което те мъчи е ако сега не замина и не пробвам няма ли да съжалявам цял живот за това си решение? я да продам все пак па квото сабя покаже винаги има път назад някакви си билети за връщане.
Колкото до хората които те убеждават колко си си добре тук и колко ше загубиш - просто не им вярвай част от както ти писаха са били много зле и в Бг част от тях са зле и в Канада (за тях заплата от 1000 лв нагоре е нещо немислимо и ненормално-камо ли да искаш да емигрираш с толкова много пари) , не забравяй, че не всичко в тоя живот са пари и заплати има неща които не можеш да си купиш с пари (може би с много пари става). На тези хора просто не им се бори вече и не можеш да вадиш изводи от техните мнения, те са се примирили че са прецакани от живота и оплюват всичко и на всякъде където и да се намират.
Така, че смело и безоотговорно яхай самолета и УСПЕХ
NO PAIN NO GAIN
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

Били, всичко вървеше доре долу добре в речта ти (без естествено оценките за хората, които не познаваш) ама с това последното направо се оля!
Bily T написа:Така, че смело и безоотговорно яхай самолета
Били, не го взимай толкова на сериозно. Tой Kлисуров само "разлайва кучетата" както сам се изрази и казве че:
ние за себе си сме решили, не е предмет на дискусия
:wink: :beer:
А колкото до убежденията - някой път можеш да убедиш човек по-лесно ако му говориш обратното на това, което той очаква или на логичното. :lol:
Аватар
agaton
Мнения: 406
Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 12:52 am
Местоположение: Montreal

Мнение от agaton »

canat написа: (...) А колкото до убежденията - някой път можеш да убедиш човек по-лесно ако му говориш обратното на това, което той очаква или на логичното. :lol:
Особено, ако е българин. :wink: :)
"Une réaction anormale à une situation anormale est une réaction normale."
V.Frankl (1962)
Заключено