Виза ... и к'во от това (да разлаеш кучетата)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
canat
Мнения: 1346
Регистриран на: Пон Авг 21, 2006 8:12 pm
Местоположение: B-more

Мнение от canat »

И аз викам същото: няма местене - няма проблем - няма мъка - няма разочарования! Стои си в Европата!
Заслужава си да се местиш ако няма какво да губиш в БГ и ако се стремиш към нещо коренно различно, ако имаш сили да се бориш и да жертваш много.
Завивиси много от интересите ти, от начина на мислене, от идеалите ти.
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

bateto написа: От тях преобладават компютърджии,студенти,социалджии и лелки домакини...
я веднага лелката-домакиня да си вдигне ръката :lol: Лельо Екимке , ти ли си :lol:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Клисуров, не го приемай лично а с необходимото чувство за хумор, но ако стигна до положението да разчитам на форума в определянето посоката на решенията в живота ми, то сигурно бих отишъл да се гръмна или в най-добрия случай ще повторя случката с Буридановото магаре. :lol: :rotfl: :rotfl:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Да бе ,ако те слуша теб най много да се натресе на магарето на к..а. :D Ти си милиардер ,а той е простосмъртен. :wink:
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

sasho71 написа:
bateto написа: От тях преобладават компютърджии,студенти,социалджии и лелки домакини...
я веднага лелката-домакиня да си вдигне ръката :lol: Лельо Екимке , ти ли си :lol:
Аз съм ,аз съм. Тамън наготвих и се включвам . Моето мнение е :
На 42 години тепърва да имигрираш и при това без да имаш желание е напълно излишно. Просто няма смисъл.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ма питай го що си е дал парите за визи .с тия кинти можеше да си заведе семейството някъде на купон.
а всъщност лельо кво е менюто тази вечер. :D
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Портокали :lol:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

със семки или без семки :wink:
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

bateto написа:със семки или без семки :wink:
ти с цедка на га*а ли си?
:lol:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

ей тарикат,ти що не си гледаш читанките. :D
Аватар
Gonzo#1
Мнения: 971
Регистриран на: Вто Ное 14, 2006 9:46 am

Мнение от Gonzo#1 »

те не пречат! внимавай, да не си лепнеш хемороиди обаче!
:lol:
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »


Клисуров,
съвсем наскоро препрочетох "Сейлъм'с лот" на Стивън Кинг и още ми е в главата случката с отец Калахан, изправил се смело пред главния вампир Барлоу, държейки в ръката си кръст, излъчващ неземна светлина...и как Калахан губи вярата си...как кръста помръква...и как Барлоу казва:"Тъжно е да гледаш как човек губи вяра... Без вяра кръста е просто дърво, хляба е печено жито, а виното - вкиснало грозде..."...
Ако си загубил вярата в избора си, недей идва - без вяра живота няма смисъл...
Прави това, в което вярваш, пък каквото стане, това и ще остане.
Поздрави и късмет!
:beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
Al Bundy
Мнения: 160
Регистриран на: Съб Юни 05, 2004 7:47 am
Местоположение: Торонто

Мнение от Al Bundy »

Напълно нормално е да се търсят отговори на въпроси, които те интересуват. Форумът е един добър начин ако не да намериш отговор, поне да видиш каква е тенденцията. Въпреки че няма особено голям брой отговорили тенденцията се е забелязала. Всеки изказал се има право. Аз ще кажа, че напълно грешна е имиграционната политика на Канада. Най-щастливи от имиграцията в Канада, и съм сигурен че няма и да се двоумят дали да тръгват или не, ще са хора с много ниски доходи, които се блъскат цял месец за 160-200 лв. Обаче да идват хора със заплати от по 1000 лв и нагоре си е груба грешка. Но в крайна сметка всички сме хора, всички грешим. Както Сашо каза, ако си сред някоя от изброените професии, просто не си струва да се хабиш на 42 и тепърва да се доказваш. Аз с инженерното си образование работех за 350 лв. и когато тръгвах насам не се двоумях, но като се закучат нещата и все още продължаваш да бачкаш неквалифицирана работа, ще дойде време в което ще ти дотежи. След падането на комунизма, може би имиграцията беше много оправдателна, но 18 год. след това нещата не са вече съвсем сиви. Плюс това ако нямаш тук някои много близки хора, ще се издухаш много бързо. Чувал бях че водят затворен живот тука, ама чак пък толкоз. С две думи, ще почнеш живота си от нулата, с малко пари за дълъг период, без среда. А живота си минава...
alkaponbg
Мнения: 795
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 6:07 am
Местоположение: Montreal

Мнение от alkaponbg »

Al Bundy написа: А живота си минава...
Така е батка, прав си, живота си минава... той и тука в БГ си минава... и то как... приятели някой имат, други пък им намаляват, щото всеки драснал на някъде...родителите покрай теб, други пък в Канада си ги завличат, да не седят сами с 80 лв пенсия... инженери са тук, да..без да се блъскат с ордери...ама работят за 200-300 лв (в малък град) и то далеч не инженерна работа... Собствена къща сиимат в БГ, вярно..харабия, ама то къщата...тухли, вар цимент...жена, дете семейство като има до теб, другото е вятър... и пък ако си имате доверие и подкрепа и сте силни...разгеле...и си преценете кое си струва да се загуби и кое не.... аз си прецених...дано кръчмаря да е бил при мен когато съм претеглял...
Ако не опиташ, винаги ще съжаляваш...
И сега съжалавам...че не го направих по-рано :)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

Ами ... да докладвам:
1.1 Инжинер, ВМЕИ Ленин - ТУ София, Автоматизация на производството.
1.2. Над 10 години стаж като компютърджия, последните 5+ системен администратор & комуникации на немалка (да не кажа голяма) организация.

2.1. Собствено жилище (немалко, да не кажа голямо :wink: ) в София, на 200m от НДК.
2.2. Собствено жилище в София, на 200m oт Централни хали (жилището не струва, но пък земята е и наша).
2.3. Къща с няколко декара двор на 1 час с кола от София. Има и земеделска земя.
2.4. Собствен автомобил, удовлетворяващ нуждите на 4-членно семейство.

3.1. В момента работя като търговец, с добра заплата и тенденция за по-добра.
3.2. Съпругата работи директор с много добра заплата, но винаги може още :wink:

Затова писах, че стандарта тук в СА ще го стигна най-рано след 5-7 години.

А за близки и приятели:
1. Родителите ми са и американски граждани, имат бизнес в САЩ и 2 имота в БГ.
2. Първа братовчедка със семейството й са австралийци.
3. Първи братовчед със семейството му са австралийци.
4. Приятел на който мога да разчитам в Торонто.
5. Приятел при който мога да отседна в Монреал.
6. ... не ми се изброява повече, но в БГ роднините и приятелите са по-малко ... :(

Темата я пуснах, за общи размисли ... аз/ние за себе си сме решили, не е предмет на дискусия :wink:
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Заключено