vizitor viza intervu ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
vasil
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 6:36 am

vizitor viza intervu ?

Мнение от vasil »

ZDRAVEITE NA VSI4KI V SAITA ! ISKAM DA POPITAM AKO NAKOI E HODIL NA INTERVU ZA TURISTI4ESKA ILI DRUGA VIZA KAKVO PITAT I KAKVO DA SE OTGOVARA ZA DA SI AKTUALEN I DA NE GOVORI6 GLUPOSTI ? ILI AKO NAKOI E 4UL NE6TO ? PREDVARITELNO BLAGODARA NA VSI4KI KOITO 6TE POMOGNAT S INFO !
laura
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Ное 18, 2003 3:28 pm

Мнение от laura »

Ходила съм на интервю за работна виза в Букурещ преди близо 5 години. Не си спомням подробноси, но бях пред едно гише и младо момиче ми задаваше глупави въпроси с цел, както се оказа, да провери дали информацията, вписана в документите ми отговаря на истината. Пита ме кога съм завършила, какво съм защитила и когато и казах "ами нали там пише", тя ми отговори "да, пише, но искам да го чуя от вас".
Laura
Аватар
nasa
Мнения: 115
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:43 am
Местоположение: Canada

Мнение от nasa »

Здрасти!
Ходил съм два пъти на интервю за туристическа виза през миналата година. Питат по нещата, който си написал в молбата за виза, най-общо, да ги потвърдиш. Питат също (всеки път): защо искаш да ходиш, къде, колко ще стоиш, при кого и какъв ти е той (питат даже кога сте се виждали за последно), има ли причина поради която НЕ би се върнал в България (тука много трябва да внимаваш какво отговаряш - не трябва да си нито много ентусиазиран, нито много неглиже), как ще финансираш пътуването си, от къде имаш парите, ако са много и т.н. Ако кандидатстваш за многократна виза питат защо ти е - трябва да имаш обяснение, а не "просто ей така". Аз например казах, че смятам да отида през лятото и за Коледа и че процедурата е много бавна, всяка виза струва пари и не ми се занимава, щото имам служебни ангажименти. Интересното е, че веднага ме попитаха "Защо да е скъпо, вие показвате, че имате достатъчно пари?!", а аз казах "Ами това, че имам не означава всеки път да си плащам за виза и да се разкарвам из София, че и до Букурещ, след като веднъж вече съм ходил до Канада и съм се върнал безпроблемно.".
Но това беше изключение, по принцип не е препоръчително да се правиш на интересен, а на мен ми беше нещо криво в тоя ден. Дадоха ми многократна виза все пак.
Моето лично мнение - отговаряш кратко и ясно, ако има възможност само с да и не (на които въпроси може) и никакви странични обяснения от това, което те питат. Тях ги интересува единствено имаш ли пари да си плащаш, този, при когото отиваш добър познат ли ти е и дали ще се върнеш, когато ти изтече визата.
Успех в начинанието!
Заключено