Какво става, кандидати по федералната ?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
sanja
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 1:08 pm
Местоположение: Toronto,Canada

Какво става, кандидати по федералната ?

Мнение от sanja »

Здравейте! За първи път пиша във форума, макар че отдавна чета кой какво казва. Доста полезни неща може да извлече за себе си тук един бъдещ емигрант за което дължа благодарност на всички тук.
Чудех се, защо отдавна никой от кандидатите по федералната процедура не се е похвалил с виза. Какво става с вас братя-кандидати ?
Ние (4-членно семейство сме) от около два месеца сме с визи. Досега не сме се хвалили , радваме се главно на хората от френската процедура които така спонтанно споделят емоциите си. Чакаме и някой друг от федералната да се провикне щастливо.
А може би се чувствате като нас. Нашата процедура продължи без малко 5 години и май гледаме на успешния й край като на нещо очевидно, закономерно, нещо което сме изстрадали и сме заслужили . През тези 5 години сякаш имахме време хиляди пъти да преживеем и премислим нещата. Разбира се още сме обхванати от щастливи емоции, но сега дойде време за " изтрезняване" и приготовления.
Та пак се чудя и подхващам въпроса - няма ли други наши събратя от дългочакащите, та и той/тя да се похвали с щастлив край ?
galina_g
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Юли 12, 2006 12:34 pm
Местоположение: Toronto,ON
Обратна връзка:

Мнение от galina_g »

Zdarveite!!!
I az veche moga da se pohvalia :)Sled pochti 4,5 dogini chakane, veche sme na kanadska zemia.
15.08.2006-interviu
22.08.2006-medicinski
20.09.2006 -o'k na medicinskite
02.10.2006 -pokana za vizi
30.10.2006- izprashtane na pasportite s DHL
14.11.2006 -poluchavane na vizi
27.11.2006-pristigane v Toronto
Uspeh na vsichki!
ivok
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Ное 06, 2003 10:34 am
Местоположение: Port Coquitlam BC Canada
Обратна връзка:

Мнение от ivok »

Здравейте!!!!!!
Радваме се, че държите в ръцете си мечтаните визи!!!!!!Подадохме документите си преди 2,5години.Одобриха медицинските ни и вече месец и половина нервно проверяваме пощенската си кутия,с надежда там да ни чака поканата за визи.Как получихте вашата, чрез елктронната си поща или по традиционния начин.
Благодарим предварително за отговора ви!
СТИСКАМЕ ВИ ПАЛЦИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
The Truth Is Out There
sanja
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 1:08 pm
Местоположение: Toronto,Canada

Мнение от sanja »

Писмото за визите получихме по традиционната поща. Въпреки абсолютно точния адрес и съответен надпис върху пощенската ни кутия, то се търкаляше на пода във входа.
На вас ivok желая успех и не се притеснявайте, писмото ще дойде :D
Имай предвид, че ако не го получите (загубило се е например), от Букурещ ще ви потърсят с е-мейл .
Galina_g би ли ми казала коя авиокомпания ползвахте и доволни ли сте ?
sanja
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 1:08 pm
Местоположение: Toronto,Canada

Мнение от sanja »

Писмото за визите получихме по традиционната поща. Въпреки абсолютно точния адрес и съответен надпис върху пощенската ни кутия, то се търкаляше на пода във входа.
На вас ivok желая успех и не се притеснявайте, писмото ще дойде :D
Имай предвид, че ако не го получите (загубило се е например), от Букурещ ще ви потърсят с е-мейл .
Galina_g би ли ми казала коя авиокомпания ползвахте и доволни ли сте ?
ivok
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Ное 06, 2003 10:34 am
Местоположение: Port Coquitlam BC Canada
Обратна връзка:

Мнение от ivok »

Хиляди благодарности за бързия и окуражаващ отговор, sanjа!!!!!!!!!!!
Сърчицата ни се поуспокоиха, а кръвното-нормализира :D !!!
Дано късметът, добронамерените хора са ви спътници в така жадуваната Канада!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Успех!!!!!!!!
The Truth Is Out There
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Leleee, mnogo vreme otnema, az 1 vreme 4akah godina i polovina i mi se stori mnogo dylgo ...
Uspeh na si4ki -:)
:beer: :beer: :beer:
galina_g
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Юли 12, 2006 12:34 pm
Местоположение: Toronto,ON
Обратна връзка:

Мнение от galina_g »

sanja,pisala sam ti na lichni:)
jiojio07
Мнения: 62
Регистриран на: Чет Ное 16, 2006 10:04 pm
Местоположение: europa

Do galina_g

Мнение от jiojio07 »

Zdravei bi li mi kazala parvite si vpe4atlenia ot Toronto,namerihte li rabota :shock: !Blagogaria :D :D :D
anju
Мнения: 207
Регистриран на: Чет Сеп 21, 2006 3:41 pm

Мнение от anju »

A koga 6te letite? I kolko sa golemi decata vi?
Аватар
Siluet
Мнения: 76
Регистриран на: Нед Ное 16, 2003 2:23 am
Местоположение: Toronto
Обратна връзка:

Мнение от Siluet »

Здравейте, ние правихме медицинските на 05.09, но след това от Виена на мен ми назначиха изследване за туберкулоза и втора снимка 3м след първата. На 07.12 занесох резултата от изследването в Грийнберг и ми направиха снимката, и сега до 2 седмици чакаме ОК на медицинските. После колко ли ще чакаме покана за визи незнам. Подали сме преди 3 години точно през декември по федералната.
sanja
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 1:08 pm
Местоположение: Toronto,Canada

Мнение от sanja »

Реших, че въпроса кога ще летим е към мене. :D
Ами някъде в първата половина на февруари планираме да тръгнем.
Децата ни са на 15 и половина и 8 и половина в момента.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

Аз съм търпелив, но и нахален, та ще пусна и отделна тема, но:

на 16.10 от Букурещ (тамошното представителство на МОМ) са изпратили медицинските във Виена и ... оттогава ни вест, ни кост. Да имате идея кого да "безпокоя" по телефона или чрез e-Mail?

PS а защо съм търпелив си личи от подписа ми :wink:
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
sanja
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 1:08 pm
Местоположение: Toronto,Canada

Мнение от sanja »

Ами май е крайно време да престанеш да си търпелив :D . Според мен веднага пиши в Букурещ , за да ги питаш какво става. В крайна сметка след проверката във Виена резултатите от медицинските се връщат при тях. Допускам обаче, че ако е имало нещо нередно с медицинските ти досега са щели да ти кажат.Така,че горе главата- просто не бързат хората и това си е. :evil:
sanja
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Окт 27, 2006 1:08 pm
Местоположение: Toronto,Canada

Мнение от sanja »

Ами май е крайно време да престанеш да си търпелив :D . Според мен веднага пиши в Букурещ , за да ги питаш какво става. В крайна сметка след проверката във Виена резултатите от медицинските се връщат при тях. Допускам обаче, че ако е имало нещо нередно с медицинските ти досега са щели да ти кажат.Така,че горе главата- просто не бързат хората и това си е. :evil:
Заключено