IELTS

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
demi_06
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 6:06 am

IELTS

Мнение от demi_06 »

ako moje da mi kajete kakvo predstavliava samia izpit IELTS :?:
Dali e zadaljitelen?
Kakvo nivo triabva da pokria,kato se ima v predvid ,4e sam na4inae6ta?
Blagodaria vi predvaritelno!
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Мнение от prace »

Ако си толкова начинаещ и си от София, тогава ако искаш отиди на курс по английски, който ще те подготви за IELTS в фондация "Св.св. Кирил и Методий". Курсът е с продължителност 3-4 седмици и преподавателят е наистина много добър. Съпругът ми беше там миналата година (но той не е начинаещ) и беше много доволен. Имало е хора с всякакво ниво на английски.
demi_06
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 6:06 am

Мнение от demi_06 »

Blagodaria mnogo za saveta!
No az sam ot malak grad v provinciata :plach: i za sega ne moga da se vazpolzvam ot predlojenieto ti.
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

Ами на саита на IELTS си пи6е много подробно как проти4а теста.

То идеята на тоя тест е да е НАВСЯКАДЕ по света тестовите условия да са едни и състи.

А ако не може6 да си про4ете6 какво пи6е на саита -у4и.

Сега сте израза СОБСТВЕНО мнение - не съм бил все осте на тоя тест но съм преглеждал доста време за какво става дума+ работя в УСА фирма+след като съм бил 3 пъти в Канада (англоговорястата 4аст ).
Тоя тест е САМО за да се покаже на Канадците 4е не си гола вода по езика - сте ре4е за да се убедят 4е няма да пуснат някои които дето се вика хлаб и вода не може да си поиска в Канада.

Ина4е които иска да прави по свясни пари4ки в западния свят -сте му трябват осте поне 6-месца до година за да разбере за какво става дума (относно езика говоря ).

За да не по4нат пак раздувки-напомням 4е това е ЛИ4НО мнение -базирано на мои ли4ен опит.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

Ние сме по Федералната процедура. Когато си пускахме документите, интервюто беше почти задължително. В последствие промениха системата и канадците поискаха документ за език. В общи линии признаваха само IELTS.
Изпита е на два пъти: единият ден е "разговор", а вторият - "писане".
При "разговора" интервюиращия (доста любезен) чрез предварително подбрани въпроси се опитва да установи твоите познания при разговор.
"Писането" е от три части:
1. Listening - пускат ти CD, слушаш и или от възможни отговори избираш подходящия, или попълваш "дупка" от няколко (не мисля, че имаше повече от три) думи.
2. Readig - същото, но четеш текста.
3. Writing - нещо като есе по някаква тема, примерно "С какво храним дацата си".
Аз имам:
Listening 5.0
Reading 4.5
Writing 4.0
Speaking 5.0
Overall Band Score 4.5.
Явно ги е устроило, т.к. ни изпратиха медицински.

И един съвет: използвай "Търсене" по дума "IELTS" Нещо такова.
Тук например има малка "дискусия"
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
demi_06
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Сеп 02, 2006 6:06 am

Мнение от demi_06 »

Много ви благодаря на всички !
Невероятни сте :D :D :D
Zarkov
Мнения: 48
Регистриран на: Пет Яну 28, 2005 7:28 am
Местоположение: New Westminster

Мнение от Zarkov »

няма смисъл от курсове, пари на вятъра
интернета е пълен с тестове, ако пуснеш търсачката във форума
също ще откриеш каквото ти трябва.
аз се готвих по този начин и нямах проблеми
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

bp_de написа:Тоя тест е САМО за да се покаже на Канадците 4е не си гола вода по езика - сте ре4е за да се убедят 4е няма да пуснат някои които дето се вика хлаб и вода не може да си поиска в Канада.

Ина4е които иска да прави по свясни пари4ки в западния свят -сте му трябват осте поне 6-месца до година за да разбере за какво става дума (относно езика говоря ).
Това наистина не ми стана много ясно?! Това е само тест и естествено, че зависи с какви точки ще минеш. При 3-4-3-4 е едно положението, при 7-7-7-7 - съвсем друго.
gotcho
Мнения: 16
Регистриран на: Пет Яну 06, 2006 3:27 am
Местоположение: Vancouver
Обратна връзка:

Мнение от gotcho »

Pri mene pismeniqt test beshe edin cas sled ustniq a ne na sledvashtiq den. Sigurno zavisi kolko hora sa se zapisali za test. Ako imash vazmojnost da otidesh do British council - osven v Sofiq mislq che ima i vav Varna, imat mnogo hubava biblioteka s primerni testove i s multimediq - mojesh da potrenirash i ustniq test ili pone da precenish na kakvo nivo si. Varianta v neta sashto e dobar, ama ako si nachinaeshta ne se zapisvai na kurs za IELTS, zashtoto nishto nqma da razberesh.
A za rezultata - toi ima znachenie dotolkova, dokolkoto da udostoveri tova koeto si napisal v aplication-a. Ako si pisal "very good" za da vzemesh poveche tochki a rezultatite ti sa 3-4-3-3, moje i da te precakat, predpolagam...
Uspeh
Заключено