Po federalnata procedura za 18 meseca!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
dididM
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 12:30 pm
Местоположение: varna /toronto
Обратна връзка:

Po federalnata procedura za 18 meseca!

Мнение от dididM »

Zdraveite na vsichki.Cheta foruma ot 10 meseca i ot nego sum poluchila mnogo informacia,taka che 2 sedmici predi da otletim za Canada se prestrashavam da pisha -neshto kato moralno zaduljenie.Ot datata na dosieto ni do poluchavane na vizite minaha tochno 18 meseca.Odobriha ni bez intervu,sled izprateni rezultati ot TOEFL i diploma po frenski.Az sum vodeshta kato elektroingener.Protivno na povecheto mnenia vuv foruma izpolzvahme posrednik za koeto ne sujaliavame-svurshi si rabotata perfectno.A i v samoto nachalo ne znaeh angliiski,taka che mi beshe nevuzmojno da se spravia sama.
Izviniavam se za latinicata i ako moga da pomogna na niakogo s informacia shte otgovoria.
VorGrigorov
Мнения: 660
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 11:08 am

Мнение от VorGrigorov »

Aко не е тайна какъв беше резултата Ви на TOEFL i какъв брой точки събирахте на self test-a?
"The one thing you cannot trade for your heart's desire is your heart."
dididM
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 12:30 pm
Местоположение: varna /toronto
Обратна връзка:

Мнение от dididM »

Ne e taina-ot TOEFL triabvashe da pokria 8 tochki ,koito sum pisala kato za nivo na angliiski.Na testa /paper-based/izkarah 453,koeto se okaza dostatuchno,a ot diplomata ot Aliansa -4 tochki za frenski.Ob6to mislia,4e subiram 69 tochki.Ne sum sigurna ot vissheto obrazovanie na supruga mi kolko tochki sa mi priznali -3 ili 5,moje bi zatova mi poiskaha i dokazatelstvoto za frenskia.
Аватар
Jeeves
Мнения: 1025
Регистриран на: Пон Яну 24, 2005 9:39 am
Местоположение: Wild West

Мнение от Jeeves »

Честито! Направо не е за вярване :)
Дано да има повече като вас :lol:
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

браво за успеха ви. може ли да посочиш интернет линк за справка за изискванията за кандидатстване. аз знам само за процедурата през манитоба. това същата ли е или по друга програма?

благодаря ти.
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Здравей, dididM,
Най-накрая една ведра новина, раздам се за вас. Ние сме в сходно положение и сигурно ще имам въпроси към теб.
Още не сме подали документи и се колебаем как да подходим.
Дали да не подадем през Квебек, като по-бърза процедура, а после да опитваме да се прехвърлим във Федералната част.
Какво предимство дава TOEFL пред Йелтс (пиша го на български, защото не знам как е точно на английски)?
През кое посолство подадохте документите?
dididM
Мнения: 7
Регистриран на: Вто Авг 15, 2006 12:30 pm
Местоположение: varna /toronto
Обратна връзка:

Мнение от dididM »

Predi 3-4 meseca tochno ot tozi forum otkrih adresa,koito e mislia pravitelstven www.ontarioimmigration.ca i ima ogromna informacia za vsichko.Daje e napulno vuzmojno chrez nego sami da si podgotvite i podadete dokumentite .Ima test za tochkuvaneto-Skilled Worker Self-Assessment.Predimstvoto na TOEFL dosega beshe,che niamashe speaking,gramatikata e predvidima ,no sled otpadaneto na paper varianta -ne znam .Ako ste pod 40 godini kato vuzrast ,drugata procedura vse oshte e dosta po-kratka.Ima hora ,koito preminavat celia proces za 10-11 meseca.No tam zasega ima interviu,koeto e dosta goliam stres spored men.
Ina_ca88
Мнения: 5
Регистриран на: Вто Апр 11, 2006 2:24 am

Мнение от Ina_ca88 »

Pozdravleniq! Koi e posrednika koito ste izpolzvali, ako ne e taina?
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

Да се включа и аз:
1. Както вече съм писал, в един плик си пуснахме документите с един приятел (за Федералната). Той замина след година и нещо, а аз съм още тук;
2. За интервюто - на мен ми писаха, че вече е отпаднало и искат потвърждение за език, т.е. IELTS в British Council.Аз имам Overall Band Score 4.5 (Listening 5.0, Reading 4.5, Writing 4, Speaking 5). Не знам дали е достатъчно :lol: , но ни изпратиха формуляри за медицински :thumbsup:
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Здравей!4.5 не е достатъчен резултат-трябва да е 7.Просто си имал по-високи точки по другите показатели.Пиша ти го защото аз изкарах 6 ИЕЛТС ,но имам отказ след интервю.Интересното обаче ,че един месец след самото интервю нямам официален документ за отказ.Дали не са размислили.....вече не знам!
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

estoyanova написа:Здравей!4.5 не е достатъчен резултат-трябва да е 7.Просто си имал по-високи точки по другите показатели....
За какви показатели иде реч :nenam:
estoyanova написа:...Дали не са размислили.....вече не знам!
Да се надяваме, че са :dance:
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
estoyanova
Мнения: 628
Регистриран на: Съб Авг 23, 2003 1:34 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Мнение от estoyanova »

Най-вече дипломи и стажове предполагам.Защото максимален брой точки за език ще ти дадат ако ИЕЛТС е 7
КОЛКОТО ПОВЕЧЕ-ТОЛКОВА ПОВЕЧЕ
Аватар
rafta
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Ное 04, 2005 1:00 pm
Местоположение: Vancouver

Мнение от rafta »

Tova za IELTS ne e vjarno, zashtoto majat mi izkara 6, a NE ni vikaha na intervu. Mislja che ako ti trjabvat malko tochki za da dostignesh minimuma i tezi tochki si gi nabavish ot IELTS togava ne te vikat na intervu. No ne sam sigurna. Nie bjahme s advokat ot Montreal i mislja che te vzimat tova predvid. Prosto im e jasno, che ako ni otrejat, advokata vinagi ste gi obori i zatova ne si uslojnjavat jivota da sporejat s advokati ili posrednizi. Nie sashto ne sajaljavame che bjahme s advokat, svarshi si chudesno rabotata.
mai98
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Авг 17, 2006 9:12 am

Мнение от mai98 »

DididM,
za kakav izpit po frenski ot Alianca golorish? Koe nivo si minala?

Po princip mislja che njama kak da poluchish poveche ot 2 tochki za frenski - tova e maksimuma za vtori ezik.
nikito
Мнения: 689
Регистриран на: Пет Фев 03, 2006 2:56 am

Мнение от nikito »

rafta,
колко пари те чарджи адвоката и за колко души? и колко време продължи процедурата?
благодаря
Заключено