България или Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

България или Канада

Мнение от bateto »

Бедна България е на път да стане равноправен член на Богата Европа,т.е страна от първия свят,докато Богата Канада е на път да се превърне в страна от Третия Свят разположена на Новия Континент.
Вие какво ще кажете България или Канада. :?:
Doom
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 12:13 am

?

Мнение от Doom »

Света отдавна се промени,а къде е най-добре зависи вече от парите.
toma_neverni
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Яну 22, 2006 7:31 am
Местоположение: bg-canada

Мнение от toma_neverni »

Въпрос с повишена трудност.
Отговорът е строго индивидуален.
И все пак някакъв паралел може да се направи.
Макар и косвено, книгата на Джереми Рифкин - "Американската
мечта" прави това сравнение.
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

България :wave2:
не Канада :nenam:
:nenam: не Квебек :haplio:
а защо не Буркина Фасо :nut:
или Албърта с нефтените пясъци а Бате кво ше кажеш?
NO PAIN NO GAIN
Аватар
Doktora
Мнения: 3385
Регистриран на: Вто Май 03, 2005 6:55 am

Re: България или Канада

Мнение от Doktora »

bateto написа: Вие какво ще кажете България или Канада. :?:
Мен ако питаш ще ти кажа,че живота навсякъде стана много труден и скъп.
Наникъде.......
Където и да отидеш все ти е вътре.
Последното може да зарадва само педалите.
Док.............
TROUBLEMAKER
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

Все тая, стига да си в мир със себе си и околните.

Аз съм котката, която си ходи и броди, където си ще, и където да иде, и е много добре.
Ръдиард Киплинг
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

И аз това пита. И не само аз.
Равноправен ... може би, но БЕДЕН ... със сигурност. И така ще е поне още СЕДЕМ години, та не виждам какво ни топли?!? Каква Европа, какво свободно движение на хора и капитали, като work permit няма да има през първите години?!? А, инвеститори ще има?!? Гърция и Португалия да са цъфнали , та вързали?!?
Полза ще има за децата ми - след 7 година дъщерята ще е на 15 и ако ... може и като бял човек да живее, но АЗ НЕ МИСЛЯ, че ще е в БГ. По-скоро може да учи и работи в Англия или Германия, но то и сега това не е непостижимо. Така, че мен БГ в Европа не ме топли.

А за Канада като страна от третия свят, аз не знам
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Мнение от bp_de »

klisurov написа:И аз това пита. И не само аз.
Равноправен ... може би, но БЕДЕН ... със сигурност. И така ще е поне още СЕДЕМ години, та не виждам какво ни топли?!? Каква Европа, какво свободно движение на хора и капитали, като work permit няма да има през първите години?!?

А за Канада като страна от третия свят, аз не знам
Спасение за вси4ки няма и няма и да има -та ако сте и в 100 ЕУ да влезем.Ина4е си има work permit за европа и сега и преди винаги си е имало ама не за вси4ки - но то и в Канада е така .

А ина4е батето иска да ти каже 4е относно страна от 3 свят - като се засели6 в Канада в квартал дето са пакистанци, индиици и ..... трудно сте разбере6 4е не си в стран от 3 я свят.
и Като погледне6 какви хора са имммигранти в Канада -80% идват от страни от 3 я свят -та кат им се увели4и осте броя и обкражението ти е такова -сте се 4уди6 в кои свят си.
Ама ти ост не си бил там ....но спокоино сте иде6 да се убеди6 сам.
ts
Мнения: 286
Регистриран на: Съб Ное 13, 2004 4:40 pm

Мнение от ts »

Малеее, аман от глупости...
Stoni

Мнение от Stoni »

По коварно, по долно и по гадно племе от Кракозиянското няма, така че и каквито и племена да населят Канада :D
- По малко Кракозиянци - повече Канада
- Повече Кракозиянци = Кракозия :shock:
bravo

Мнение от bravo »

Stoni написа:По коварно, по долно и по гадно племе от Кракозиянското няма, така че и каквито и племена да населят Канада :D
- По малко Кракозиянци - повече Канада
- Повече Кракозиянци = Кракозия :shock:

:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: :beer:
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Stoni написа:По коварно, по долно и по гадно племе от Кракозиянското няма, така че и каквито и племена да населят Канада :D
- По малко Кракозиянци - повече Канада
- Повече Кракозиянци = Кракозия :shock:
Шшшшш, тихо да не те чуе кака ти Джо ... ;) :lol: :rotfl: :rotfl:
bateto написа: Вие какво ще кажете България или Канада.
Батка, аз ще кажа - вива ла революсион! Вива ла Команданте Фидел! (е, може и да е вече малко късно...) :lol: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Аватар
Joana
Мнения: 1434
Регистриран на: Вто Фев 14, 2006 10:00 pm

Мнение от Joana »

MrGeek написа:
Stoni написа:По коварно, по долно и по гадно племе от Кракозиянското няма, така че и каквито и племена да населят Канада :D
- По малко Кракозиянци - повече Канада
- Повече Кракозиянци = Кракозия :shock:
Шшшшш, тихо да не те чуе кака ти Джо ... ;) :lol: :rotfl: :rotfl:
bateto написа: Вие какво ще кажете България или Канада.
Батка, аз ще кажа - вива ла революсион! Вива ла Команданте Фидел! (е, може и да е вече малко късно...) :lol: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Всичко чувам, всичко виждам и всичко зная аз. :wink: Обаче чувам, виждам и знам, когато си искам. :wink: Давам ви свободен час. :wink: :P Докато се разберем насаме със Стони. :wink: :D 8)

Чаровни усмивки,
Jo
"... и аз открих свободата, дивата соколова свобода, която ме остави без дъх, сякаш пред мен се откри един живот с вятър, слънце и гонени от вятъра облаци, живот, за чието съществуване не бях и подозирал." "Сенки в рая", Ремарк
Stoni

Мнение от Stoni »

Йо, не ми пречи, въпреки някои и леви и централизирани убеждения тя няма как да забавя еволюцията, при липса на почва ще си смени намеренията и ще си използва капацитета за нещо естествено.По скоро е проблем надробеното от предшествениците и зделаното от тях облъчване от което могат да се възползват изучените и шлифовани в школи за превръщане на народите в голи с лозунги и пищоли.
Да ама не и тя го знае и не се сърди, щот работата не е между нас а всеки своята и който си е свърши пръв той ще потупа другия и ше го прати на тръстиката с мотиката.
Бля, бля :beer: :beer: :beer:
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Мнение от some »

Che e na put Bulgaria, na put e, ama varvi v greshnata posoka.

Ta nakratko: V blizkite 500 godini - Kanada
Заключено