Standart i sredna klasa dohodi v Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Stoynev написа:
bateto написа:За вас леканощ,за мен добро утро,ама к'во да праиш,такъв е живота.
Сега по специално, навремето/не толкова отдавна/ бях изказал едно подозрение относно комсомолското минало на някои каки :D и лелки :D активно пишещи във форума като ги бях охарактеризирал с ;епитета; -комсомолски секретарки от първите редици и детски учителки,но те не си признаха.Сега гледам нещата евуюлират,некои другарки открехнаха леко автобиографията си частични разкрития относно комсомолската си дейност :D ,за което искренно благодаря.Очаквам и останалата част да наберат смелост и да си кажат,ние десидентите ще подходим с разбиране,все пак са градили кариера в трудни времена. :D :D :D
О Батка, ми то ти много бавно загрqваш тогава. На мене това ми светна доста отдавна. Има и няколко и от мъжки пол "секретар4ета", те си се спотайват, ама мисленето си не могат да скрият. Имах един познат нари4аше едни хора "слън4огледи". Визираше тези комунисти и техните де4ица които си променяха мирогледа с всека власт според интересите. Аз съм доволен от тази тема 4е хората видяха някои от "слън4огледите", които вместо да се засрамят и да се скрият в ку4и ***, седят и поу4ават другуте, нари4айкки ги лузъри.
Stoynev za tiah sme takiva, i v BG e taka mnogo dobre go znaesh !
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

Понеже никой не иска да пише за репресиите на комунизма (аз си чакам де), да попитам Анксели как е тези дни, как се чувства?
Не я познавам лично, но е един добър пример за интелигентен човек в този форум. Впрочем по едно време бях много учуден, че повечето от дамите във форума показваха перманентно, поне според мен, усреднено по-вискоко IQ от средното за господата - започнах даже да си мисля, че някои известни изследвания в тази област не са дали коректни резултати - другото обяснение е, че във форума не пишат най-добрите представители от мъжки пол (говоря за усреднена оценка, а не за индивидуална такава).



Az mislia ti pisah po temata ne biah li izcherpatelen ako ne shte ti izkaram niakoi istoricheski izvadki



След навлизането на съветските войски по заповед на Георги Димитров от Москва и на местното ръководство на българската компартия без съд и присъда са избити над 30 000 души - полицаи, кметове, учители, чиновници, индустриалци, едри и дребни собственици, магистрати, лекари, офицери, духовници, журналисти, учени.

От 20 декември 1944 до 29 април 1945 г. е проведен незаконният Народен съд. „Народните обвинители" се назначават от Министерския съвет, а „народните съдии" се избират от областните комитети на Отечествения фронт, доминирани от комунистите, без да се изисква задължително юридическо образование или квалификация. Присъдите също се определят от централното и местните ръководства на компартията. Произнесени са 9 155 присъди, от които 2 730 смъртни и 1 305 доживотен затвор.

Много от близките на подсъдимите са изселени преди или по време на процеса. Според доклад на Държавна сигурност до ЦК на БРП(к) от септември 1944 до май 1945 всички изселени лица в страната са 28 131 души.

За периода 1945-1953 г. броят на политическите процеси надхвърля цифрата 106.

Концентрационните лагери са създадени на 20 декември 1944 с Наредба-закон за трудововъзпитателните общежития за политически опасните лица. Според неокончателни данни в периода 1944-1962 през концентрационните лагери са минали над 250 000 души. Концентрационните лагери продължават да съществуват и след 1962. От края на декември 1984 до 1989 в тях без съд и присъда са изпращани български турци, които са се съпротивлявали на смяната на имената. Все още няма сигурни данни за загиналите в нечовешките условия на лагерите.
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

myha написа:Понеже никой не иска да пише за репресиите на комунизма ...
Искам, защо да не искам, но ... няма да напиша нищо ново.
Освен, че дядо ми са го били за да влезе в ТКЗС-то, ама той си почина без да е бил член на гореспоменатото.
Или, че баща ми не са го пуснали да следва в ... Лайпциг, защото "и след 20 години Народна власт, баща му страни от ТКЗС-то и пасе селската чарда" (кравите на съселяните си).
Или, че ...
И к'во от това?!? Ти си си емигрирал, аз съм на път, парите (а и властта) са в ръцете на тези, които са биели ...
Изобщо битият бит, еб_ният еб_н. А както знаеш бой и еб_не се не връщат.

PS Ако някому звуча пораженчески, то е защото се убедих, че "в тази държава нищо не става, освен киселото мляко". А за да се убедя, загубих 2 години от живота си, студентски права и ...
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
potrebitel
Мнения: 471
Регистриран на: Съб Апр 23, 2005 9:14 pm
Местоположение: Торонто
Обратна връзка:

Мнение от potrebitel »

Ej Muha ti goliam borec za mir se izvadi bre.... :D Kato gi chetesh tezi malko posapostaviaj dannite,shtot po moe mnenie tova sa golemi gluposti det sa gi napisali! :(
kakвото потърсило,такова намерило
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

bateto написа:Сега по специално, навремето/не толкова отдавна/ бях изказал едно подозрение относно комсомолското минало на някои каки :D и лелки :D активно пишещи във форума като ги бях охарактеризирал с ;епитета; -комсомолски секретарки от първите редици и детски учителки,но те не си признаха.Сега гледам нещата евуюлират,некои другарки открехнаха леко автобиографията си частични разкрития относно комсомолската си дейност :D ,за което искренно благодаря.Очаквам и останалата част да наберат смелост и да си кажат,ние десидентите ще подходим с разбиране,все пак са градили кариера в трудни времена. :D :D :D
абе аз знам със сигурност, че не съм нито лелка, нито кака и още по-малко съм градила кариера в комсомола, ама ти със сигурност не си никакъв дисидент, а си си чисто бате

:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

jovani написа:Понеже никой не иска да пише за репресиите на комунизма (аз си чакам де)....
това е просто потресаващо тъжно, джовани :shock:
аз мисля, че написах достатъчно до сега - ти какво искаш - статистика ?

Репресиите може би ги разбираш само като избити ?

ок, само в България убитите са над половин милион и повечето са през първите 10 години.

за лагерите си чувал, нали ?
за враговете на народа, за враговете на партията и за враговете с партиен билет също ...

на по елементарно ниво - репресиите са засягали децата и внуците на бившите "капиталисти", членове на бившите партии и въобще на управляващата класа преди комунистите - липса на правото да учат висше образование и да се занимават с каквато и да е нормална дейност

какво да кажем за 6-то управление и дебненето на всеки обикновен гражданин

какво да кажем за липсата на възможност да се пътува нормално зад граница

какво да кажем за незаконната промяна на конституцията и налагането на еднопартийния модел - това е тотална репресия срещу всички граждански права и фалшифициране на вота

изкуственото създаване на "македонската нация" в съдружие с братските партии

изгонването от страната на законно управляващото царско семейство
/тук държа да кажа, че изобщо никога не съм била фен на Симеон/

за мен обаче, лично най-страшните репресии са нанесени срещу духа и морала на хората и ти си живо олицетворение на това ...

дебелокожието, с което щастливо обясняваш колко прекрасно са протекли твоите детски години в България и колко прекрасно се е развивал живота тогава там ... - казано от дете на управляващата класа звучи невероятно пошло, защото явно даже не си и виждал как са живели децата на непривилигированите, дали например са могли да си позволят да отидат на море или на някаква друга почивка, дали са имали възможност да излизат извън България, дали са имали възможност изобщо да си надигнат главиците.

Амм, внучката на Добри Джуров ми беше съученичка - живееше като принцеса, правеше купони, на които сме ходили всички - нито едно дете не можеше и да мечтае за живота който тя водеше и разбира се всички й завиждаха ... представям си те точно в тази светлина.

После, синът на един бивш министър, няма да споменавам сега името му, стана една зимна ваканция гадже с моя приятелка. Тогава имах възможност да видя "апартаментче" в т.нар. дипломатическия блок - 10 стаи, включително една отделна за кучето му. И съм виждала в същото време хора, на които са им отнети имотите като на "кулаци" и които се бутаха в една гарсониера 4-ма човека.

Нямаше право да притежаваш повече от 1 апартамент, но само за обикновените хора.

абе имам и още примери, ама прекалено много спомени ми се върщат та да не прекалим
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

krimon написа:Нямаше право да притежаваш повече от 1 апартамент ...
За из страната не знам, но за София е факт.
А, и за кола да си купиш се чакаше.

Не, че сега хората са по-добре, но ... пак се сещам за Радой Ралин:
И е имало и е нямало, и е нямало и пак е имало, но такова имане като сегашното нямане, не е имало".

Само не ме вкарвайте в спор кога беше по-добре, преди или след десети, please. За мен отговора е еднозначен - СЕГА. Ако и управниците ни си вършеха работата, нямаше и да знам за този сайт
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
hullboy
Изгонен от форума
Мнения: 3315
Регистриран на: Сря Окт 29, 2003 4:17 pm
Местоположение: Ottawa, Canada

BG

Мнение от hullboy »

Zdraveite

Da dopalnja krimon kato e stanalo duma za privilegii.


Kam Jovani

Dosega te chetoh v sjanka no imam njkolko vaprosa kam teb.

Smjatas li che e pravilno hora ot razni partizanski otrjadi, koi s osnovno, koi sas sredno obrazovanie sled 9.9. 1944 da stanat parvi sekretar na BKP, ministri, i kakvi li ne oste po varhovete na vlasta..

Da se vkopchat vav vlasta i da stojat tam po 40 godini bez da ja puskat.

Da slozat dasterja si za minister na kulturata, maza i za sef na televizjata, predsedatel na MOK, sef na futbolnia sajuz i tam da si stojat s desetiletja.

Tova li sa nai sposobnite hora v BG, te li ste ni vodjat kam visoki rezultati s koito da nadminem razvitite ikonomiki v sveta?
Kak taka stava che dasteri, zetove, sinove, vnutsi i vnuchki sa nai uchenite i nai mozestite.

Hullboy e mnogo blizak sas sapruga na Zeni Zivkova prosto mi e sassed i sme na edni godini. Imeto mu e Andrei kazvat mu sasto Rusnaka (maika mu e ot USSR ) izrasnali sme zaedno. .Mnogokratno sam bil v tjahnata kompania, nagledal sam se na kakvi li ne nespravedlivosti, i privilegii za horata okolo parvia sekretar na BKP Todor Zivkov

Kato se pochne ot Zeni Zivkova, Malkia Tosko ( Todor Slavkov ) Kalin Balev sina na Milko Balev sasto ziveest v kvartal Lozenets.

Poslednite dvama karaha mostni motori napravo vzeti sled Plovdivskia panair. Malkia Toshko go karase bez knizka, i bez nomer imase karta na kojato pisese " vnuk na parvia sekretar na BKP"
Kato ja videha tazi karta mirno zastavaha politsaite.
A toi gordo kazvashe: V Anglia na kralitsata kolata e bez nomer. V BG. az karam bez nomer.
Zeni karase na 18 godini chisto nova Mazda 323 svetlo sinja na tsvjat, takiva imase samo 10 v Sofia za izbrani hora ot BKP

Kak taka i vnutsite sasto stanaha nai mozestite, nai znaestite?

Zeni i do dnes e deputat v BSP ima sobstven magazin za sobstven dizain na drehi ( ne plasta naem pomestenieto e neino na ul. Veliko Tarnovo ) ,
Malkia Tosko e sobstvenik na diskoteka Escape na ul. Angel Kanchev v Sofia. Samo oburudvaneto vatre stuva 300- 400 000 leava.
Ima sasto mnogo drugi biznes interesi v razlichni firmi s razlichni % djalovo uchastie zaedno s basta si Ivan Slavkov.

Tova li sa spored teb zasluzilite hora, koito imali po edna leka kola Volga i malko spesteni pari

Hullboy
Последно промяна от hullboy на Пон Авг 14, 2006 8:55 am, променено общо 1 път.
Stoni

Мнение от Stoni »

за мен обаче, лично най-страшните репресии са нанесени срещу духа и морала на хората и ти си живо олицетворение на това ...
дебелокожието,


та видиш дебелокожие, чак по обвивката на мозъка :roll:
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Здравейте,
В началото се обърках дали чета форума за Федерална Канада или гледам предаването Безкомпромисно по телевизия Скат.
Ако питате мен репресиите и сега продългават, защото деца на активни борци са на ключови постове и се разправят с неудобните им субекти и получават подкрепата на всички държавни институции, НО...
аз се опитвам да мисля като свободен човек, нищо че не съм в свободна страна. И ви се чудя вие дето сте в свободна страна защо си разваляте настроението, ами не се радвате на свободата си!
Кримон, забележително изказване, включително за македонската нация (знаех си че по история си силна :wink: ).
Обаче, мен ме интересува как е в Канада, не как е тук и как е било. Знам прекрасно и затова искам да се махна!
И аз писах защо ще се махна и какво ще ми липсва от България и тогава бях критикуван и с право. И сега в една интересна иначе тема пак дъвчем нещо отровно.
Някой знае ли как се преминава от Квебек във федералната част? Има ли някакви специални изисквания?
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: BG

Мнение от klisurov »

hullboy написа:... Tova li sa nai sposobnite hora v BG...
Кой ти гледаше дали знеш и можеш, важното беше да си "верен на Партията"!!!

Стига бе хора ... Не разбрахте ли, че е важно от коя камбанария гледаш?!? Че то и в Канада, и в САЩ, и в ... виж какртата на света, има 'бизнесмени" с партийни пари.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

semeen написа:...Някой знае ли как се преминава от Квебек във федералната част? Има ли някакви специални изисквания?
Да се върнем, ако не в темата, то поне във форума, а?!?
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Stoni

Мнение от Stoni »

Не ги оставяйте да се размножават и тук.В името на децата ни, изгорете гнездота там инак новостроящото се в Канада и САЩ ще съсипе всичко.

http://www.pro-anti.net/show.php?issue=674&article=6
http://www.pro-anti.net/show.php?issue=762&article=6

И ние трябва да бъдем взискателни и по-критични към Европа. Трябва да кажем: “Господа европейци, вие не сте си имали Държавна сигурност, но нека поне не приемайте остатъци от тази Държавна сигурност, нейни синове, дъщери и внуци, които идват при вас с изпрани пари и с много сериозни бизнес намерения, а после ги връщате тук в България да строят хотели по морето и обещават как щели пак да бъдат президенти и т.н.”
Това нещо ние, ако имаме, разбира се, достатъчно сила, можем да го направим. Но всичко това минава през един процес, който лично аз смятам, че няма да направим в България, както беше направено в Чехия, Полша, Унгария, Германия ­ този процес по разкриване на архивите. Защото в България елитът вече е формиран. Този елит не иска да се излага истината за неговия генезис.
Това е истината за България.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Кримон :D Майтап бе Уйли. :D
Stoni

Мнение от Stoni »

Ма бате ти от Даалйската махала ли си бе. :shock:
Лилее, кажи по рано бе пич.Ако знаеш какви истории имам, за даалиите.Най големия ми приятел е даалията "Шморца" от Даалийската махала в долината на "Дългите гащи" 8)
Заключено