Standart i sredna klasa dohodi v Canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

klisurov написа:Уставно изчетох всичко и ... не разбрах за: "Standart i sredna klasa dohodi v Canada". Т.е. ако аз дойда (със съпруга и две даца, на 8 и на 2 години) какъв доход ще имам с МОЯТА специалност и каква ще трябва ДА Е за да сме от средната класа?!?!? !!!
абе то статистик Канада не знае кое е средната класа доходи, та ние ли? :D ама като те гледам с тези две деца като нюкамър си направо цъфнал и вързал тука 8) впрочем каква ти е професияъата?
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Мнение от klisurov »

sasho71 написа:
klisurov написа:... впрочем каква ти е професияъата?
Ам'чи знам ли... едно почнах, друго завърших, трето научих, с четвърто кандидатствах а пето работя.
Но не в това е въпроса - аз за да дойда, още доста ще помисля. Интересно ми е защо всяка една тема се изражда и дори след като прочетеш 14 страници НИЩО НЕ НАУЧАВАШ, освен кой на кого се нерви?!? Добре, че имам приятели в Канада, та да знам кое как е!

А за "професията", щот не съм от срамежливите и докачливите: хард на комп, мрежи и комуникации ... и почти CCNA (то туй е на Cisco, щот не всички ТРЯБВА да го знаят).
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Eagle
Напуснал форума
Мнения: 305
Регистриран на: Съб Мар 18, 2006 4:41 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Eagle »

klisurov написа:............ Интересно ми е защо всяка една тема се изражда и дори след като прочетеш 14 страници НИЩО НЕ НАУЧАВАШ, освен кой на кого се нерви?!?............. Добре, че имам приятели в Канада, та да знам кое как е!
...........
По мое мнение.....защото някой като сподели нещо, все ще се намери някой да се направи на по-голям от папата и да се направи интересен за нечия чужда сметка! Стара БГ черта....по по най :wink: Толкова е простичко...като не си съгласен с нещо, просто игнор. Ама игнора е труден. Фитилджии сме си ние.... :D Палим бързо. И при мен се случва :?
Aries
Мнения: 1203
Регистриран на: Пон Май 24, 2004 11:58 am
Местоположение: Alberta

Мнение от Aries »

filipne написа:Az bih perefraziral : "Na kalpavia vodolaz i Bulgaria mu prechi " . S drugi dumi, shtom niakoi hora se chuvstvat tolkova opravni, ami da sa si stoiali v BG. Shtom sa opravni i tam sa shteli da se opraviat.
Мога само да кажа, че който се е оправял добре в БГ се оправя добре и тук (с изключение на далавераджиите). Крайно време е да проумееш, че не всеки търси паричната изгода при емиграцията. Съществуват и такива неща като инфраструктура, общество, природа, екология...
Aries, koe te e dovelo do dalbokomislenia i napalno pogreshen izvod che ne moga da si nameria rabota ???
Ами това, че все гледаш в паничката на другия. Еди-кой си бил назначен без квалификация, онзи пък нищо не разбирал, пък виж къде се уредил... Това не са приказки на човек доволен от реализацията си.
Tova koeto iztaknah beshe i prodaljava da bade, e, che sistemata na vrazkite (NE Networking-a, kadeto se praviat profesionalni preporaki) e dalboko porochna, nespravedliva, antipazarna ( zashtoto se konkurirat vrazki , a ne znania /umenia ) i e shiroko razprostranena v Canada.
И откъде си сигурен, че в дадения случай става въпрос за "връзкарство" в българския смисъл на думата. Сигурно момичето освен всичко останало е споделило с теб и, че е напълно некадърна, мързелива и тугодумна (и как изобщо да ти повярвам, че някой ще сподели подобни неща - парашутизъм - с първия срещнат)
Predpolagam che za ne malko hora e trudno da razberat kak taka moga da razsajdavam obobshteno bez da se ogranichavam do moita konkretna situacia. Ami na, moga ! Drugoto go naricham ogranicen mirogled, ili po-prostovatao "kon s kapaci".
Не, по-скоро твоето се нарича черногледство. Или завистливост.
Aries, da si chuval niakoga i da imash predstava kakvo oznachava tova principnost ??? Varzkite sa bili, sa i shte badat prezreni ot men. Niamam nikakvo namerenie da pravia takiva ili da vlizam v kluba na vrazkarite. Ne sam chak tolkova zle che edinstvenia nachin za namirane na rabota da sa mi vrazkite - bi bilo goliamo padenie.
Просто съзнанието ти е изкривено и затова на можеш да видиш истината. Откъде си сигурен, че във всеки един конкретен случай не е ставало дума именно за избирането на най-подходящия кандидат. Този, който ще се справи с работата при най-ниско заплащане. Или пък е търсен определен манталитет.
Има случаи, когато се подбират хора без особени познания в областта именно, защото им биват възлагани посредствени и скучни неща.
Аватар
bbb
Мнения: 360
Регистриран на: Вто Мар 29, 2005 12:55 am

Мнение от bbb »

Aries написа:Просто съзнанието ти е изкривено и затова на можеш да видиш истината.
Хайде сега си представи, че именно твоето съзнание е изкривено и ти не можеш да видиш "истината".:wink: :wink:
Стойте далече от прожекторите.После ще е късно. :) :) :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Какво сте го заяли филипне, я го оставете на мира! Що пък трябва на всички да им харесва в Канада. Освен това той се изказва доста умерено и възпитано, за разлика от други непочитатели, какво сте му се нахвърлили. Не е задължително всички униформено да се кланяме на един и същи бог :wink:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
survivor
Мнения: 2848
Регистриран на: Чет Окт 09, 2003 10:08 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от survivor »

filipne написа: Predpolagam che za ne malko hora e trudno da razberat kak taka moga da razsajdavam obobshteno bez da se ogranichavam do moita konkretna situacia. Ami na, moga ! Drugoto go naricham ogranicen mirogled, ili po-prostovatao "kon s kapaci".
Много умерено и много възпитано :lol:
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

survivor написа:
filipne написа: Predpolagam che za ne malko hora e trudno da razberat kak taka moga da razsajdavam obobshteno bez da se ogranichavam do moita konkretna situacia. Ami na, moga ! Drugoto go naricham ogranicen mirogled, ili po-prostovatao "kon s kapaci".
Много умерено и много възпитано :lol:
Koe po-tochno v tova (a i vav vsichkite mi ) izkazvane e nevazpitano ?
Moje bi "kon s kapaci" ? Ami tova e edin dosta razprostranen izraz. Ne e psuvnia, ne e i obida kam niakoj konkretno. Chel sam ne malko dosta po-neumereni i nevazpitani izkazvania v tozi forum.

Ako vse pak niakoj se chuvstva zasegnat, molia za izvinenie !

P.S. Krimon , blagodaria za mnenieto ti !
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

Аз все още не мога да разбера какво точно разбира Филип под връзки . Аз лично не намирам разлика между това дали ще разбера за дадена свободна позиция от приятел или от рекрутор, винаги следва едно и също:
1. Пращам СВ
2. Викат ме на интервю.
3. Евентуално ме харесват и наемат.

Това че някой те е препоръчал не значи ,че ще те наемат. Това че те приемат без опит и подходящо образование не значи че имаш връзки и мен ме наеха без канадски опит т.е без какъвто и да е опит в тази област, а в сходна област.

Пак ще повторя при нас назначиха човек без опит и без подходящо образование, доведен от друг колега,даже и без интервю. Просто наистина никой не отговаря на пуснатите обяви, а трябва спешно някой.ще кажеш ,че е назначен с връзки, ама реално не е .

Да разбирам ли, че ако някой ти каже че се отваря свободно място във фирмата му ,ти няма да си подадеш СВ-то, защото това са връзки?
:roll:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

Aries написа: Ами това, че все гледаш в паничката на другия. Еди-кой си бил назначен без квалификация, онзи пък нищо не разбирал, пък виж къде се уредил... Това не са приказки на човек доволен от реализацията си.
Ne gledam v nichia panichka (ama che kazarmen izraz !) nabludavam, sravniavam, analiziram. Za tova sa neobhodimi konkretni fakti, nali ?

Ako v daden moment se zadarja na tova da sam dovolen ot realizaciata si prosto shte spra da se razvivam ....
Aries написа:
И откъде си сигурен, че в дадения случай става въпрос за "връзкарство" в българския смисъл на думата. Сигурно момичето освен всичко останало е споделило с теб и, че е напълно некадърна, мързелива и тугодумна (и как изобщо да ти повярвам, че някой ще сподели подобни неща - парашутизъм - с първия срещнат)
Ne e spodelila tova. No ! Ima dostatachno hora sas neobhodimite znania i umenia, koito niama da rabotiatr tazi rabota samo zashtoto niamat nejnite vrazki ! Mislia che sam dostatachno iasen ! ( ako vse pak ne sam , kaji, shte ti go obiasna )
Az ne sam parvia sreshnat ! Kolega sam i !
Mejdu drugoto, niamam nishto protiv konkretnata lichnost . Nito i zavijdam, nito dori ia obviniavam za neshto. Takava e sredata i tia se vazpolva ot neia. Nejna si lichna rabota. Prosto izpozvah sluchaia za primer. Nishto poveche.

Aries написа:
Не, по-скоро твоето се нарича черногледство. Или завистливост.
Tuk me hvana ! Ne znam kakvo da kaja ! Osven che nikoga ne sam bil takav. Ama koj li shte mi povirava ?
Aries, tova e edno bezpochveno tvardenie ... Da ne govorim che e i obidno..


V dopalnenie, nikak ne otiva na tolkova optimistichno nastroen chovek kato teb , da se nahvarlia s takava zloba, pri tova bez prichina. Vse pak dovolnia chovek ne moje da bade napadatelen, kato teb, naprimer !
Aries написа:
Просто съзнанието ти е изкривено и затова на можеш да видиш истината. Откъде си сигурен, че във всеки един конкретен случай не е ставало дума именно за избирането на най-подходящия кандидат. Този, който ще се справи с работата при най-ниско заплащане. Или пък е търсен определен манталитет.
Има случаи, когато се подбират хора без особени познания в областта именно, защото им биват възлагани посредствени и скучни неща.
Otnovo direktni, bezpochveni napadki !

Ami te sa izbrali naj-podhodiashtia kandidat - tozi sas vrazkite !

Niama losho! Vzimat si hora s oredelen mantalitet, i bez poznania. Posle shte hvarliat niakolko desetki hiliadi dolari dokato gi obuchat, nadiavajki se che tazi lichnost vse pak shte nauchi neshto. I tova pri polojenie che ima hora s gotovi poznania ? Interesno togava, zashto navsiakade iskat opit ??

Za tvoe svedenie, zaplashtaneto ne e nikak minimalno !
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от filipne »

IRA написа: Да разбирам ли, че ако някой ти каже че се отваря свободно място във фирмата му ,ти няма да си подадеш СВ-то, защото това са връзки?
:roll:
Opredeleno Ne !

Shte se pridarjam kam dadenia ot men primer :

1/ Podavash CV
2/ Iaviavash se na interview i te interviewira poznat na tvoj poznat.
3/ Vaprosnia chovek te haresva , zashtoto negovia poznat mu e govoril za teb.I ne vzema drug zashtoto nikoj ne mu e govoril za nego.

Tova naricham vrazkarstvo !
Nakratko za men vrazkarstvo e:

Kogato chovek poluchava dadena rabota ne zashtoto e naj-dobria kandidat , a zashtoto ima poznati (ne profesionalni ) koito da go lansirat .
Stoni

Мнение от Stoni »

Kлисаров, голямото дърво Канада е пълно с плодовити клонки.Ела и си набери портокали или квот ти се яде там но ако не знаеш как се катери и почнеш да хвърляш каъни по него освен проблеми друго няма да сбрусиш.Та дали ще си долна, средна или горна класа берач, зависи от теб какъв си катерач :wink: :beer:

Филипе, обикновено ако някй ти помага при катеренето тук, той ще те бута по задните части, не им завиждай, щот в крайна сметка клона ще изпращи щом с дупета клон строи :wink: :idea:
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Stoni :)
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
pantata
Мнения: 547
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 10:33 pm
Местоположение: Oakville, Canada

Мнение от pantata »

filipne написа: Nakratko za men vrazkarstvo e:

Kogato chovek poluchava dadena rabota ne zashtoto e naj-dobria kandidat , a zashtoto ima poznati (ne profesionalni ) koito da go lansirat .
А защо мислиш, че от едно интервю за час-два фирмата може да определи по-добрият кандидат?
Естествено ако аз съм препоръчал някого, когото познавам, работил съм с него и т.н. - фирмата ще се довери на мен повече отколкото на впечатленията си от кандидатите които интервюиращият ще види за 1 път в живота си по време на интервюто.

Което съм забелязъл тук е, че не се търси най-най-най-добрият на всяка цена, а се търси човек който ще свърши работа. Ако аз гарантирам за някого, че той ще върши определената му работа добре, фирмата няма да харчи време и средства да търси някой супер-хипер-мега кандидат за същата работа.

А като препоръчваш някого - по-добре той наистина да е добър, защото иначе и на твоя сметка се пише ако човека се издъни.
Everyone should believe in something -
I believe I'll have another drink.
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

filipne написа:
IRA написа: Да разбирам ли, че ако някой ти каже че се отваря свободно място във фирмата му ,ти няма да си подадеш СВ-то, защото това са връзки?
:roll:
Opredeleno Ne !

Shte se pridarjam kam dadenia ot men primer :

1/ Podavash CV
2/ Iaviavash se na interview i te interviewira poznat na tvoj poznat.
3/ Vaprosnia chovek te haresva , zashtoto negovia poznat mu e govoril za teb.I ne vzema drug zashtoto nikoj ne mu e govoril za nego.
Tova naricham vrazkarstvo !
Nakratko za men vrazkarstvo e:

Kogato chovek poluchava dadena rabota ne zashtoto e naj-dobria kandidat , a zashtoto ima poznati (ne profesionalni ) koito da go lansirat .
Това в червеното ти си си го въобразили и си градиш цялата теория около него. Защо някой е избран и дали има по добър кандидат не можеш да знаеш. Толкова ли е некадърно това момиче ,че не можеш да приемеш, че са я харесали заради качествата й?

п.с. Не споря, сигурно си прав. Просто ми е любопитно, защо за голяма част от българите е по лесно да приемат обяснението за връзките, отколкото това че може да бъде даден шанс на един млад човек с потенциал .
Последно промяна от IRA на Сря Авг 09, 2006 10:54 am, променено общо 1 път.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Заключено