Положителните страни на живота в Канада.

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
bg-help
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Окт 11, 2005 4:38 pm

Положителните страни на живота в Канада.

Мнение от bg-help »

Кои са положителните страни на живота в Канада?
Кои нейни плюсове я правят толкова желана и предпочитана пред други държави?
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

легална имиграция, много имигранти, висок стандарт на живот
Аватар
Дякон Игнатий
Мнения: 1520
Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:47 am
Местоположение: DIX30,QC,CANADA

Мнение от Дякон Игнатий »

Положителните страни на живота в Канада са,че В Канада живота е положилелен погледнато от всички страни.
Не я сменям........ :wink:
НАПРАВИ НЕЩО ЗА РОДИНАТА-ЕМИГРИРАЙ
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Re: Положителните страни на живота в Канада.

Мнение от Jane »

bg-help написа:Кои са положителните страни на живота в Канада?
Кои нейни плюсове я правят толкова желана и предпочитана пред други държави?
Е ако я сравняваме с република Того или непризнатата все още Осетия или Албания например, мога да си обясня защо е толкова желана, но по-реално ми се вижда във въпроса ти да остане само предпочитана.
Обаче така както си я пуснал тази тема няма някак си интрига, ще стане една безкрайна ода на радостта, а ние не искаме това нали. :dent: Искаме малко емоция от порядъка на 10-12 страници или иначе казано да видим и другата страна на медала.
Трябва да подчертая също, че такива теми никога, ама никога досега не е имало в тоя форум и беше крайно време някой да пусне нещо такова. :P
bg-help
Мнения: 80
Регистриран на: Вто Окт 11, 2005 4:38 pm

Re: Положителните страни на живота в Канада.

Мнение от bg-help »

Jane написа:
bg-help написа:Кои са положителните страни на живота в Канада?
Кои нейни плюсове я правят толкова желана и предпочитана пред други държави?
Е ако я сравняваме с република Того или непризнатата все още Осетия или Албания например, мога да си обясня защо е толкова желана, но по-реално ми се вижда във въпроса ти да остане само предпочитана.
Обаче така както си я пуснал тази тема няма някак си интрига, ще стане една безкрайна ода на радостта, а ние не искаме това нали. :dent: Искаме малко емоция от порядъка на 10-12 страници или иначе казано да видим и другата страна на медала.
Трябва да подчертая също, че такива теми никога, ама никога досега не е имало в тоя форум и беше крайно време някой да пусне нещо такова. :P
Нищо не пречи да се отвори една друга тема за отрицателните страни на Канада, да има за всекиго по нещо.
А за Албания знаеш ли че тяхната средна заплата е по висока от българската.
Иначе знам че е немислимо да сравняваш лада с мерцедес, ясно е кое е по добро и за какво, но ако трябва да сравняваш ауди, бмв и мерцедес става по трудно.
Аватар
Jane
Мнения: 1781
Регистриран на: Пет Апр 15, 2005 9:15 pm
Местоположение: Mtl, QC

Re: Положителните страни на живота в Канада.

Мнение от Jane »

bg-help написа:А за Албания знаеш ли че тяхната средна заплата е по висока от българската.
Иначе знам че е немислимо да сравняваш лада с мерцедес, ясно е кое е по добро и за какво, но ако трябва да сравняваш ауди, бмв и мерцедес става по трудно.
Ами защо не си отишъл в Албания тогава? Питам следвайки логиката на разговора, не че си длъжен да ми отговориш, а и не ме интересува.
А за сравнението между ауди, бмв и мерцедес сам си го казал, че е трудно. Но когато вземеш решение надали после ще кажеш, че точно то е било толкова желано, поради простата причина, че си сравнявал преди това. :wink: Виж предимствата, които са ти помогнали да решиш са нещо по-реално.
Остава сега и да се направи едно преброяване на колко от пишещите тук това им е била голямата мечта от малки още - да емигрират в Канада. :P
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Мнение от Guinness »

Времето е меко и няма мухи.Един куп изперкали български граждани дето си нямат друга работа и си избиват комплексите във форума навместо да се наслаждават на прекрасният живот тук в Канада. :D
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

krimon написа:легална имиграция, много имигранти, висок стандарт на живот
... може да жулиш колкото си искаш менте-салам за 2$ , да пазаруваш гащи по 1$ и после да ги плакнеш за още 1.50 в така наречените перални...
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
7George
Мнения: 9656
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Положителните страни на живота в Канада

Мнение от 7George »

Основните са:

Приемат имигранти;
Висок стандарт на живот;
Сигурността е издигната в култ;
С канадски паспорт се ходи почти навсякъде;
Има социални помощи - къде повече, къде по-малко;
Съседите не ти се бъркат в работата, стига да не им пречиш;
Има правила, които горе-долу работят;
По суша граничи само с щатите, което доста спира нелегалните имигранти;
Страната е сравнително рядко населена, което лично на мен ми харесва;


-------------------------------
Всяка продавачка живо се интересува, как си днес;
Случва се да ти кажат "Сър". :lol:
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Здравейте,
Хареса ми темата - тя е показателна, че bg-help още не е напълно сигурен какво да прави. Вероятно е решил, че трябва да имигрира, но не знае къде да емигрира.
Аз също съм в режим на колебание дали да имигрирам, но мисля че ще го направя и единственият вариант за мен и семейството ми е Канада. Защо реших така:
-Това е една от най-социалните страни в света, което предполага, че за новопристигнали ще е по-лесно приспособяването.
-Толерантна е към новодошли, дори и от България, защото е емигрантска страна. В европейските страни има стереотипно мислене и предубеждения спрямо българите. Мисля, че в Канада дори не знаят къде е нашата страна и това е добре.
-В семейството ми сме относително добре запознати с английския език и няма да се налага да учим друг, с изключение може би на малко френски.
-Има ясни правила за емигриране и за живот.
-Удобна е за семеен живот. Децата могат да се радват на живот в общество със сигурност.
-Не е много населена, а има голяма територия и потенциал и не е с прекалено големи политически амбиции.
-Климатът е хладен, което предполага, че след време, в резултат на глобалното затопляне, когато другаде сатане прекалено топло, там ще може да се живее.
-Страната е ориентирана към образованите хора, нищо че ги използва понякога за примитивни дейности.
Сигурен съм, че има и още неща, но сега не се сещам.
Знам, че не е место за правене на големи пари и то бързо. Мисля, че Канада е инкубатор за спокоен семеен живот, задния двор на САЩ. Никоя друга страна не съм чул да предлага подобни условия.
Все пак правя тези изводи от България и по чужди впечатления, което предполага и възможност за неточност.
Видях, че други хора, живеещи в Канада изказват подобни виждания.
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

sasho71 написа:
krimon написа:легална имиграция, много имигранти, висок стандарт на живот
... може да жулиш колкото си искаш менте-салам за 2$ , да пазаруваш гащи по 1$ и после да ги плакнеш за още 1.50 в така наречените перални...
Саше, стани вегетарианец, не пазарувай само в Долар стора и вземи да си купиш пералня :wink:
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

krimon написа:
sasho71 написа:
krimon написа:легална имиграция, много имигранти, висок стандарт на живот
... може да жулиш колкото си искаш менте-салам за 2$ , да пазаруваш гащи по 1$ и после да ги плакнеш за още 1.50 в така наречените перални...
Саше, стани вегетарианец, не пазарувай само в Долар стора и вземи да си купиш пералня :wink:
vegetarianez niama da stana, vuprosa sum go reshil s McDonalds, a peralniata predrazpolaga seriozni kavgi s consierga/superintendanta :D
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
Аватар
sasho71
Зомби 2004
Зомби 2004
Мнения: 4882
Регистриран на: Пон Авг 18, 2003 8:28 am
Местоположение: отнороТ

Мнение от sasho71 »

semeen написа:....
Все пак правя тези изводи от България и по чужди впечатления, което предполага и възможност за неточност.
aaa, tova e dobro utochnenie :) aide kat doidesh i pojiveesh da vidim kolko ot izbroenite ot tebe neshta shte sa verni :idea:
Кир по врат0 е стилът ми, брат0!
semeen
Мнения: 200
Регистриран на: Пет Май 26, 2006 12:08 pm

Мнение от semeen »

Добре де, sasho71, сподели черни мисли. Кажи кое не е вярно и може да не подам документи за емиграция :)
Всъщност каквото и да не е вярно съм сигурен, че там е по-добре от тук. И не защото не обичам Отечеството си, а защото сега то е под робство и трябва отново да ставаме хъшове :)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

sasho71 написа:
krimon написа:
sasho71 написа:
krimon написа:легална имиграция, много имигранти, висок стандарт на живот
... може да жулиш колкото си искаш менте-салам за 2$ , да пазаруваш гащи по 1$ и после да ги плакнеш за още 1.50 в така наречените перални...
Саше, стани вегетарианец, не пазарувай само в Долар стора и вземи да си купиш пералня :wink:
vegetarianez niama da stana, vuprosa sum go reshil s McDonalds, a peralniata predrazpolaga seriozni kavgi s consierga/superintendanta :D
що бе, има био, а.к.а. органик щандове, магазини - там чисто месо - бол! също и ферми! Пералня можеш да имаш дори да си под наем, стига да си намереш подходящо жилище, ама пусти мързел, предпочиташ да си переш гащите от доларстора с другите :lol:
Заключено