shte ni otlojat za ES no za kolko ??!!

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Stoni

Мнение от Stoni »

Закони, и сега и преди,винаги е имало(луди,ляви,слаби,силни)-никога не са се прилагали???!!БУЛКОМУИАВАНДИВАКУС - не разбира,не усмисля,не иска да приеме......
ЕС-ще даде основните рамки,стабилността,сигурността и средствата но това общество е отказвало прилагането им дори в тоталитарна структура та какво ли остава при такава.
Липсата на воля за развитие в такива условия е очевидна,очевадна.Материала е слаб,крив и най вече уродлив,което го различава от други народи(не до там умни но не и облъчвани 45+ години).Много знаещи и нищо не можещи е по опасния вариант от незнаещи и можещи.
Колко процента от облъчените са на ясно с това :?:
Последно промяна от Stoni на Пон Юни 12, 2006 3:58 pm, променено общо 1 път.
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

stoni malko prekaliavash priatel
koi v komynizam e bil ok i se e razvival ??
Naroda si e normalen no e mn doverchiv i tarpeliv !
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Мнение от pepiliverpool »

Какво спорите дали е добре да влезем или не в ЕС. Историята го е доказала че жсеки един съюз колкото повече се разраства толкова по-бързо пропада. А това че влизането ни в ЕС ще ни оправи са само надежди. Двете Европейски държави които имат най-висок стандарт на живот, най-високи средни заплати и най-ниска безработица са Норвегия и Швейцария не са членки на ЕС. Need to say more? :roll:
Stoni

Мнение от Stoni »

Ааааа не,не споря а давам информация.
Значи, за многото години работа по цоциалното дърво на КОМУСАПИЕНСА в БГ (но не като ЦОЦИ_АЛЕН работник) а на една друга работа с която паралелно съм имал възможноста да проверявам това дърво като КЪЛВАЧ, та имах честа лично да се запозная,какво се крие под кората на всяка една клонка,листо,слива.Така,че това си е инфо от извора,не го преписвам,чета или питам.
Просто лични наблюдения :beer:
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Ма да плача или да се смея на таква наивност :cry: :lol:
myha написа:Moga da ti kaja edno ,vleznem li vsichki tezi boklyci mafioti i mizernici shte si sednat na zadnicite !!!
tiah ot tova gi e strah ,ot zakonite

ima li zakoni ima i red ima li red vsichko e OK!!!


и кой ще следи за спазването на законите ? то като че ли до сега нямаше ...

А това направо е бисер:
RobinHood написа:Тези които не искат да се присъединяваме към ЕС са само разни "предприемачи" и "бизнесмени" ,които се страхуват че като ни приемат, живота им ще стане по-тежък и "лапаницата" ще е по-малка. Тва е! На хората обаче им е дошло ДО ГУША от такива и затова имигрират и драпат да влезем по-бързо в ЕС.
Момчета, не мои така, трябва да се разсъждава с онова, което е в главите. Ако некой изобщо приеме България в ЕС, то ще е след като въпросните закончета са изработени, приети и работещи. Което няма да стане. Ама изобщо не са заинтересувани да ни приемат, изобщо не им требваме. И само едно много проста причина ще кажа : нямаме нищо общо с икономическото им развитие, твърде сме далеч, неинтегрируеми, с една дума неконвертируеми. Той тотев загатна с раздадените кебапчета, а пък Гийк си ти каза, че явно не си ходил по европейските държави за да видиш за какво става дума. С прост поглед се забелязва, че няма какво да й се приема на България. За политика изобщо не отварям дума, защото там вече съвсем ще запецне приема в ЕС.

За да не ме питаш по-натам, ще ти кажа, че съм против ЕС, защото това нищо няма да промени в България, която е населена все повече с пенсионери, които няма да се юрнат (предвид всеобщата им бедност) нито на екскурзия, нито да работят по Европата. Заплатите ще намалеят сравнително, с приемането на европейските стандарти ... защото, както хората разсъжват според опита си, ЕС преминава през пазара основно. С една дума - зле, много зле за България. А само като си помисля колко пари гушат за европейска интеграция, направо ми се доповръща. Имам разни познати дет са се заврели на топли местенца по министерства в Бг и "адаптират" бг законодателство към европейското. Само че заплатките не са им от България. А как ги е страх мафиотите от законите - :lol: :lol: :lol: - самите те управляват тяхното "адаптиране" и регламентират спазването им :wink:

зле :(
Аватар
myha
Мнения: 1248
Регистриран на: Съб Окт 01, 2005 9:15 am
Местоположение: Toronto Ontario

Мнение от myha »

A za kakvo si?
Da si smenish priatelite li iskash ?!

Dai alternativa NE SAMO PLYNKI ZA SISTEMI I TEM PODOBNI!!!
Na edna vrata pishelo ''Ne razbivai, ne vlizai ,niama nishto za kradene '' a ot doly pishelo
'' nie sme dlajni da proverim '' !!!
Cherna Kosmata Raka se e spysnala nad foryma
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

myha написа:A za kakvo si?
Da si smenish priatelite li iskash ?!

Dai alternativa NE SAMO PLYNKI ZA SISTEMI I TEM PODOBNI!!!
Муха, стига с тези алтернативи бре. Алтернативата е всеки да си събере акъла и да си седне на задника - неизвестно защо обаче никой не го прави. :lol: :rotfl: :beer: :beer:
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12463
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

MrGeek написа:
myha написа:A za kakvo si?
Da si smenish priatelite li iskash ?!

Dai alternativa NE SAMO PLYNKI ZA SISTEMI I TEM PODOBNI!!!
Муха, стига с тези алтернативи бре. Алтернативата е всеки да си събере акъла и да си седне на задника - неизвестно защо обаче никой не го прави. :lol: :rotfl: :beer: :beer:
Tова ясно, но не разбрах тебе какво те бърка като си седиш на задника в Canada останалите в България да си седят на задника и да се грижат за себе си в Европейския Съюз, а не извън него. Извинявам се че задавам въпросите вместо Мухата, ама съм си любознателен от малък.
Само не почвай да ми обясняваш как тези дето влезли в ЕС cа станали по-зле, както за Швейцaрия че не била там. Щото тя в Обединените нации влезе през 2002 година. И май бъркаш причина с следствие - Швейцaрия не ще да е в Европейския суиз защото е богата, а не обратното.
Тя Турция се чуди как да влезе в EC, ама на нас не ни трябвало.
:D
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Ivan1007 написа:Tова ясно, но не разбрах тебе какво те бърка като си седиш на задника в Canada останалите в България да си седят на задника и да се грижат за себе си в Европейския Съюз, а не извън него. Извинявам се че задавам въпросите вместо Мухата, ама съм си любознателен от малък.
Само не почвай да ми обясняваш как тези дето влезли в ЕС cа станали по-зле, както за Швейцaрия че не била там. Щото тя в Обединените нации влезе през 2002 година. И май бъркаш причина с следствие - Швейцaрия не ще да е в Европейския суиз защото е богата, а не обратното.
Тя Турция се чуди как да влезе в EC, ама на нас не ни трябвало.
:D
Защо, приятелю, нещо трябва да ме бърка, за да си дам мнението? По тази логика теб още по-малко трябва да те бърка след толкова време престой в Канада.
Хубаво е да си любознателен, тогава се опитай сам да си отговориш на някои от горепоставените въпроси, но след като направиш една сериозна разходка из Европа с цел запознаване отблизо със ситуацията и разговори с хора на различно положение от различни държави. След това се опитай да съпоставиш разликите в политическите партийни линии от една страна и настроенията на хората от друга страна - както в ЕС, така и в България. Когато разбереш мислите и проблемите на хората, а не политическите лозунги по новините, тогава може би разговора ще придобие някакъв смисъл.

Хайде със здраве. ;)

:beer: :beer: :beer:
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Ivan1007 написа:Тя Турция се чуди как да влезе в EC, ама на нас не ни трябвало.
:D
Тя Турция може още десетилетия да се чуди...ама това не значи че се чуди в правилната посока...и Магреба се чудеше преди време ама не му се отвори парашута.
Дали ще е по-зле или по-добре в БГ? Няма значение, при положение че всички гледат на влизането в ЕС като на поредната панацея която може да реши като в приказките всички проблеми на накадърността.
Аватар
Bily T
Мнения: 727
Регистриран на: Чет Окт 14, 2004 2:22 am
Местоположение: София екс жител на West Van

Мнение от Bily T »

miteto написа:Били нещо леко елементарно разсъждаваш ми се струва. Откъде се появиха всичките тези милионери веднага след демокрацията ? Частни банки се отвориха - откъде бе джанъм нали инженерите взимаха по 220 лв. и директорите по 600 лв ? И кви леви убеждения сънуваш те точно левите са тези с многото пари - по точно нискочелите "бизнесмени" на които лявата БСП (бивша БКП) даде да им перат парите и да ги развъртат в частен бизнес.
Хубаво е всеки да си гледа в собствената паница ама е хубаво да има и гражданско самосъзнание - като има някой примат с незавършен 8 клас върти компания за милиони, да светва лампичката, да се иска обяснение. Ти плачка ли като думнаха Илия Павлов :wink:
Митето до този ти постинг имах доста високо мнение за теб но май съм се лъгал? няма да споря с теб само ще те питам в другите капиталистически държави (стари и нови членки на ЕС) няма ли милионери бе джанъм? има и май това са принципите на капитализма нали така? тия хора с парите т.нар. предприемачи са в основата на развитите икономики в целия свят не ревлъовците като тебе на които друг е виновен.
п.с. не защитавам тезата, че въпросните хора са натрупали състояния с пот на челото, но те са могли независимо как и са го направили т.е. били са по-оправни от нас явно.
NO PAIN NO GAIN
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

pepiliverpool написа: Двете Европейски държави които имат най-висок стандарт на живот, най-високи средни заплати и най-ниска безработица са Норвегия и Швейцария не са членки на ЕС. Need to say more? :roll:
Стандарта няма смисъл да го мерим, и тук съвсем не е лош, но това е изключение от правилото.Тъй като засегна въпроса с страните който не са членки на ЕС, интересен е факта че 1984г. Гренландия напуска ЕС, и до ден днешен не ги знам с какво се прехранват тези хора, явно както каза МрГийк, май са си седнали на гъза и работят.Стига сте се хващали на коментари от bTV, че престъпността ще намалее след 2007, престъпниците отдавна са се ориентирали, както винаги по-бързо от държавата.
...мразя мастика без айрян...
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

"Мухахахахахахахахахахаха. Робин Худ, голям веселяк си, приятелю. "
Виж сега какво:

1. Мухата е друг. Аз сум RobinHood
2. За веселяк - веселяк съм. Тук позна. А колкото до..
3. .."приятелю" - такива термини употребяват само едни от нашия кватрал дето бъркат по кофите за боклук.
4.искам да те попитам защо си се запилял на "някакви си 10000 км. от България" ???? - ако толкова много ти харесва да живееш в БГ -ми ела си тук тогава. Или и ти си като онези хора, които аз лично не разбирам -хем не има харесва в Бг, хем пък и защитават тези неща, които в действителност ги дразнят тук и пишат какво ли не, само и само за да си спорят с някого.

Аз мисля че и теб по всяка вероятност те дразнят абсолютно същите неща, както и всички хора,които искат да имигрират и са разочаровани ама си спориш. Не разбираш ли че си противоречиш?
Аватар
RobinHood
Мнения: 438
Регистриран на: Сря Мар 22, 2006 9:35 am
Местоположение: GTA, Canada

Мнение от RobinHood »

"Митето до този ти постинг имах доста високо мнение за теб но май съм се лъгал? няма да споря с теб само ще те питам в другите капиталистически държави (стари и нови членки на ЕС) няма ли милионери бе джанъм? има и май това са принципите на капитализма нали така? тия хора с парите т.нар. предприемачи са в основата на развитите икономики в целия свят не ревлъовците като тебе на които друг е виновен.
п.с. не защитавам тезата, че въпросните хора са натрупали състояния с пот на челото, но те са могли независимо как и са го направили т.е. били са по-оправни от нас явно."

Към Били Т : Ето виждаш ли основната разлика в мисленето. Докато има такива като тебе, ще сме на това дередже. Да,съгласен съм с теб че хората с парите движат една икономика, но едно е да си направил капитали със умения, находчивост и предприемчивост, а не така както са повечето т.нар. бизнесмени в Бг. Така или иначе, колкото и да не ви се иска и да не ви се вярва, ЩЕ НИ ПРИЕМАТ В ЕС !!! И няма да стане по-зле, защото наскоро се върнах от Полша и видях как стоят там нещата. Тия от ЕС да не са луди да изпуснат такава хубава страна?!? А колкото до нас, мога да ви кажа че общо на фона целия ЕС ,ние дето сме само 7.300 милиона сме една капка в морето. Нека ви попитам господа , КОЛКО ЕТНИЧЕСКИ ТУРЦИ ЖИВЕЯТ САМО В ГЕРМАНИЯ например,а? Ще ви кажа - повече от 7 милиона. И както германците са се справили с това да "асимилират" толкова хора, то мисля че няма да е проблем за целия ЕС да се справят с нас. Това е!
Аватар
totev
Мнения: 1431
Регистриран на: Нед Авг 03, 2003 5:31 am
Местоположение: Кралството

Мнение от totev »

правилно ли разбирам ,че искаш да бъдеш "асимилиран" от ЕС :shock: , а за турците в Германия те винаги ще си останат гастербайтери ,ще друсат кючеци и ще правят малко преселение на народите по коч байряма, и никога няма да прихванат дори малко от наистина богатата европейска култура.
...мразя мастика без айрян...
Заключено