Статия на българин в The Ottawa Citizen

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
qqqq
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 6:41 am

Мнение от qqqq »

canuck, da drasna i az neshto ot bulgarskoto narodno tvor4estvo:
: koga stana kiumiurdjia, koga mu guza po4ernia :
Canuck
Непукист
Мнения: 1836
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:36 pm
Местоположение: Мадрид

Мнение от Canuck »

Blagodarya za vsichki konstruktivni komentari. Tazi tema se iztarka i mislya, che e vreme da se spre s neya.

Jovani, napalno sam saglasen s tebe, no iskam da napravya nyakoi utochneniya, poneje spazvash dobriya ton i nyama kak da ne ti otgovorya sas sashtoto. :P

Az prochetoh mnogo vnimatelno statiyata i kritikite mi byaha kakto kam savetskiya himn i chervenite armeyski znamena, s koito marshiruvat po paradite, taka i kam pazarite na komunisticheski simvoli, zashtoto to i swastikata po tazi logika moje da se prodava po suvenirni magazini po tazi logika. Osven tova, az pisah do Ottawa Citizen v izblik na antikomunisticheski, razbiray politicheski emocii, koeto nyama absolyutno nishto obshto s moite akademichni interesi, nito iskam i moga da izpolzvam tazi publikaciya s akademichna cel. Za da sloja publikaciya na resumeto si, tya tryabva da e publikuvana kniga ili statiya v istoricheski journal. Kogato pisha podobni publikacii, tam vsyako vtoro izrechenie ima footnote da se znae kakvi iztochnici izpolzvam i kogato pisha neshto takova, svrazano s moite akademichni interesi, koito sa istoriya na kanadskata imigraciya, na indiancite ili savremenna istoriya na Germaniya gledam da sam kolkoto e vazmojno po-obektiven. No, pak povtaryam, v sluchaya s Ottawa Citizen izrazih prosto lichna politicheska poziciya, koyato nyama nishto obshto s moite akademichni interesi, nito s jelanieto mi da se podmaja na moite rabotodateli, koito edva li shte mi uvelichat zaplatata sled anti-savetska statiya. Ivandi yavno brka Narodna Republika Bulgaria s Canada, kadeto vseki istorik e tryabvalo da citira drugarite Lenin, Stalin, Jivkov i Dimitrov, dori i da pishe za jivota na kromanyoncite. :lol:

Mejdu drugoto rabotya vrhu nyakolko seriozni akademichni publikacii, no tova ne mislya, che tryabva da mi prechi da se izyavyavam i v presata ot vreme na vreme, prosto kato grajdanin s nyakakvo mnenie.
Per aspera ad astra!
Горд канадски гражданин в Мадрид :)
qqqq
Мнения: 151
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2003 6:41 am

Мнение от qqqq »

da pazi gospod istoriata ot emozionalni istorizi, ako razbira se ne e drugoto - jelanie za iziava na kakvato i da e zena, dori kato se izpolzva tazi izturkana tema. toi pak naroda go e kazal :
: na umrialo ku4e, noj vadi :
Заключено