ot usa v canada

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
kub4e
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 8:21 am
Местоположение: varna,bulgaria

ot usa v canada

Мнение от kub4e »

zdraveite,interesuva me dali e vazmogno sled nelegalno prebivavane v usa da polu4a studentska visa za canada.Pitam ,zashtoto podrazbrah,4e canada i usa imat spogodba spored koqto horata ostanali nelegalno v usa ne mogat da polu4avat visi za canada,a taka li e ???molq vi pishete! predvaritelno blagodarq! :roll: :roll: :roll:
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Re: ot usa v canada

Мнение от KolioBalkanski »

kub4e написа:zdraveite,interesuva me dali e vazmogno sled nelegalno prebivavane v usa da polu4a studentska visa za canada.Pitam ,zashtoto podrazbrah,4e canada i usa imat spogodba spored koqto horata ostanali nelegalno v usa ne mogat da polu4avat visi za canada,a taka li e ???molq vi pishete! predvaritelno blagodarq! :roll: :roll: :roll:
mogat
niama takova sporazumenie
ima dogovor za first safe countryspored koito si vrashtat refugeetata
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
moni
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 5:21 am

Мнение от moni »

Ne mojesh, ako niamash status v US da podedesh za viza, kakvato i da e tia. Tova ne e sporazumenie na Canada i US, a iziskvane na CIC. Varvi na sita na Canadian Consulate v NY ili Buffalo naprimer i shte vidish, 4e za da podadesh za viza shte triabva da si pratish originala na I-94.

Ot li4en opit shte ti kaja, 4e az dokato 4akah udaljenie na statuta v US, iskah da podam za student viza v Buffalo i ne mi prieha dokumentite, zashtoto ne mojeh da dokaja status v US, ne biah polu4il oshte novoto si I-94.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

За да ти дадат виза от консулство в САЩ, канадците искат да са напълно сигурни, че си легално в Щатите. Ако картончето, което ти го дават на границата, I-94, не е с отминала дата, тогава си добре. Ако е изтекъл срокът и нямаш уведомение I-797 Notice of Action, което ти удължава законния престой в САЩ, тогава ще ти откажат. И не ги интересува това, че визата ти е от еди-кой си тип, гледат само на I-94 i na I-797.

Също така, ако си в процес на кандидатсване за extension/change of status, пак няма да ти помогне.
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

bre, izvinete, znachi sa promenili zakona
poznavam dosta hora doshli ot us s iztelki vizi che dori i nelegalni takiva ama iavno sa spreli krancheto...
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
moni
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 5:21 am

Мнение от moni »

da, kran4eto spria oshte na4aloto na 2003
kub4e
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 8:21 am
Местоположение: varna,bulgaria

Мнение от kub4e »

a znaete li dali tova e samo megdu usa i canada ili naprimer ako iskam da otida v australia sahto nqma da mi dadat viza ,zashtoto sam nelegalno v usa? :roll: :roll: :roll:
moni
Мнения: 137
Регистриран на: Чет Яну 22, 2004 5:21 am

Мнение от moni »

nai-veroitano takiva shte sa usloviata za pove4eto strani, za UK sas sigurnost znam, 4e sashto iziskvat I-94 i tova e taka, zashtoto US authorities natiskat 4ujdite misii za po-goliam kontrol.
Аватар
bliasaka
Блясъчко Мечтателник
Мнения: 350
Регистриран на: Пон Авг 04, 2003 1:20 pm
Местоположение: Canada

Мнение от bliasaka »

Bez da sam 100% siguren znam,che pri kandidatstvane za CA visa ot niakoia strana triabva da si legalen na miastoto,ot kadeto kandidatstvash.Biah go chel niakade.
mitirino
Мнения: 44
Регистриран на: Пет Дек 10, 2004 11:26 pm
Местоположение: Toronto

Mozje...

Мнение от mitirino »

Mozje. Samo ne kazvai na kanadtsite che si nelegalno v US. Ako ima grafa kudeto triabav da populnish neshto, pishi "awaiting status adjustment" naprimer. Az taka si vzeh viza minalata godina i dori ne me vikaha na interview, nito me karaha da davam obiasnenia kakuv mi e statusa v momenta i kakuv status await-vam. Predstavi si go ot tiahna gledna tochka che si porednata formichkai che ako vsichki grafi sa ti populneni shte te butnat s oblekchenie v chekmedgeto.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Кубче, виж, има и друг момент.

Значи има два типа нелегални - тези, които са влезли нелегално и винаги са били нелегални и тези, които са влезли по легален начин, но им е изтекла визата.

За първите няма спасение, освен ако пак направят някоя амнистия, като при Рейгън през 80-те. Макар че дискутират по въпроса в момента, даже и да направят някаква амнистия, тя ще е само частична и сигурно ще е само за мексиканците. Тоест не и се надявяй.

За такива като тебе (ти нали си от втория тип), винаги има шанс. Макар че си си нарушил(а) статута, поне си имаш статут, макар и нарушен. Лошата новина е, че сега може да ти помогне единствено американски гражданин, не човек със зелена карта, чрез сключване на брак.

Наскоро някой беще обяснил проблемите свързани с фиктивен брак, но прибързан нефиктивен брак със сигурност ще донесе други проблеми... Ти ще си решиш.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

митрино, първата ми реакция беше, че това е бил сляп късмет, защото моят личен опит беше коренно различен..

После се размислих, и без да се правя на баба Ванга, подозирам че визата която си взел е била емигрантска.

Кубчето, от друга страна иска (предполагам) да си вземе някаква туристическа временна виза, което за Канадците на теория означава да влезе от САЩ в Канада и да се върне в САЩ. Ако няма статут в САЩ, как да се върне? Тази е причината за хора като Кубчето (и за мен) да им искат доказателство.

Ти като си влизал в Канада за да станеш Landed Immigrant, не е трябвало да се тревожат дали ще можеш да се върнеш в САЩ, щото нали отиваш да живееш в Канада перманентно.
kub4e
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Юли 12, 2005 8:21 am
Местоположение: varna,bulgaria

Мнение от kub4e »

аз всъщност искам да получа студентска виза за Канада и затова питах дали е вазможно.Е все пак благодаря за информацията :cry: :cry: :cry:
Заключено