UN Fun 2005

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

UN Fun 2005

Мнение от Pepon »

I tazi godina se oliaha podobavashto. Slojiha Cuba 3 mesta pred BG i Argentina pred Ungaria i Polsha:

http://www.undp.bg/user_files/bg/docume ... _index.pdf

:beer:
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
borsay
Мнения: 540
Регистриран на: Сря Яну 21, 2004 11:34 am
Местоположение: Saint Liban

Мнение от borsay »

Cuba e tolkoz napred, sthoto po tzyal den hvarlyat pachangi i sa dovolni ot zivota, osobeno kato gi pitat :lol: A Uganda e naprednala i veche e na 144 myasto. Svetat stava vse po-hubavo myasto za ziveene!
Аватар
Lub0
Мнения: 6899
Регистриран на: Вто Авг 26, 2003 11:42 am
Местоположение: Sunnyvale Trailer Park, Nova Scotia
Обратна връзка:

Мнение от Lub0 »

Пак добре, че сме в първа категория, че доскоро бяхме във втора...
Lub0 for President!
###############
"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена...
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

Pepone, za kakvo sa se oliali!?
ne vijdash li che trite pokazatelia v klassatziata sa obektivni. Sredna prodaljitelnost na jivota, obrazovanie, realni dohodi. Bulgaria dobre che dyrpa pokrai obrazovanieto inak po godini jivot i dohodi sme jiva skryb.

P.S. mi da gi pitame amerikantzite ``Who is your daddy now` :wink: chudno zashto li USAta e pak sled Canada.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Мнение от miteto »

Еми тоя път ще се съглася с Пепон, нещо измислена ми се вижда тая класация... Куба е в "А" група, Италия е пред Германия, Япония е след Канада - what the fuck ?!?
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

Ognen_led написа:
P.S. mi da gi pitame amerikantzite ``Who is your daddy now` :wink: chudno zashto li USAta e pak sled Canada.
хехехе,
Канада има още лиаб да яде докато стигне УСА...
те са по назад заради начина на определяна кой къде е - тъп.

Средностатистически бял човек в УС си живее 1-2 пъти по добре от такъв в Канада.
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Ognen_led
Мнения: 637
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 8:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Ognen_led »

KolioBalkanski написа:
Средностатистически бял човек в УС си живее 1-2 пъти по добре от такъв в Канада.
Kolio, tochno srednostatisticheskia chovek v USA ne jivee po-dobre ot tozi v Kanada...pone po otnoshenie na prodaljitelnost na jivot, obrazovanost i realni dohodi.
Taia klassatzia deto ia chetesh e tochno srednostatisticheska.
Vij niakoi izvanstatisticheski v USA-ta moje i da jiveiat mnogo dobre :).
Аватар
Marto
Мнения: 4040
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Мнение от Marto »

Прочети какво е писал човекът - говорим за бели хора. В САЩ продължителността на живота е 80.x за белите жени и 75.x за белите мъже.

Явно не си бил или живял в Щатите, но слушай бай си кольо и мене, няма сравнение.

Никога в САЩ не видях да виси пране навън да съхне. В Канада това май е все още нормално.

Сега ме хваща малко яд че додох у Канадско от Хамерика, ама... ша са оправим!
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Мнение от krimon »

Marto написа:Никога в САЩ не видях да виси пране навън да съхне. В Канада това май е все още нормално.

Сега ме хваща малко яд че додох у Канадско от Хамерика, ама... ша са оправим!
да ти имам проблемите :lol: :lol: :lol:

ей, не е леко шъ знаиш :wink:

за твое сведение - когато го напече слънцето и издуха вятъра няма сравнение със сушилнята :lol: :lol: примитивни хорица :wink:
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Къде ги видяхте тези бели хора в американско,аз като ходя само печки и мексикани виждам и те как едно хубаво си живеят,мъка ми е за кифлата,ама те явно за статистиката не са хамериканци ,ами нещо като хамерикански роми . :D
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

bateto написа:Къде ги видяхте тези бели хора в американско,аз като ходя само печки и мексикани виждам и те как едно хубаво си живеят,мъка ми е за кифлата,ама те явно за статистиката не са хамериканци ,ами нещо като хамерикански роми . :D
e, bate
te deto jiveiat belite amerikanci kamion ne stapva

za spravka - sravni barrington hills v chicago i king v toronto na www.realtor.com i na www.mls.ca

az kadeto jiveeh (povtariam za n-ti pat) ne znaeh kade mi e klucha za vanshnata vrata a ako cvetnokoj mineshe prez kvartala bivashe sprian 50% prez denia i poveche procenti prez noshtta
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Кольо съгласен с теб ,но ти сам знаеш,че Чикаго не е Америка ,както и София не е България ,кво ще кавеш за другата америка.
Иначе за Чикаго имам добри впечатления въпреки големия контраст м/у бедни и богати.не можеш да отречеш ,че в южните райони има толкова мизерия и гледката отвратителна ,чак Торонто може да ти се стори Венеция.Макар и с камиона имах малко възможност да видя и хубаво и лошо,като добри квартали ми напраиха впчатление тези на север и северозапад.На югозапад се набутах в един много приятен квартал Бърд Рийдж,но около него имаше много мизерия ,а в Лионс близо до центъра щяхда отнеса един мост.На север влязох в едни микроквартали с търговски и пешеходни зони ,където тротоарите и пътната настилка бяха застлани с жълти и оранжеви плочки и витрините на магазините изглеждаха по европейски.Като цяло Чикаго ми се стори един много интересн град в който има от всичко,но не мога да твърдя същото за останалите градове от милион нагоре.И все пак в канада няма такива мизерни места и гета които съм иждал в америка и ткава поразяваща беднотия .
Аватар
KolioBalkanski
Marquis de Suhindol
Мнения: 9069
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 8:40 am
Местоположение: j-cowboyland, Toronto
Обратна връзка:

Мнение от KolioBalkanski »

ама аз не ти споря за гетата...
казвам ти че ние като бели хора имаме много по добър живот в УС отколкото тук в Канада дето няма как да избегнеш ордите от азия.
В УС има "гейтед комюнитиес" дето не пускат без пропуск и бедните влизат само ако имат "уърк ордър".
Помогнаха на бай Ганя да смъкне от плещите си агарянския ямурлук, наметна си той една белгийска мантия - и всички рекоха, че бай Ганьо е вече цял европеец.
Заключено