Снимки от Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
ivaiilo
Мнения: 165
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 8:42 am
Местоположение: Vancouver

Снимки от Ванкувър

Мнение от ivaiilo »

Тези снимки скоро ще бъдат публикувани, но ако някой иска може да ги разгледа и оттук. Благодаря на La Rue.
Ивайло

http://ivaiilo.myphotoalbum.com/view_al ... m01&page=1
снимки от Ванкувър.
http://ivaiilo.myphotoalbum.com/albums.php
Nadej
Мнения: 4
Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 2:37 pm

Харесват ми

Мнение от Nadej »

Nice weather, nice pictures, nice cars, nice people! :D Cool :thumbsup:
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

много готин квартал,беше снимал :) някой знае ли дали в монтреал има такива?
Gesh
Мнения: 252
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:38 pm
Местоположение: Mississauga

Мнение от Gesh »

mnogo hubavo tam bre
osobeno vremeto sravneno s tukasnoto :lol:
tochica
Мнения: 1081
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 10:09 am
Местоположение: Mtl

.

Мнение от tochica »

супер са снимките , а тука е такъв студ , аз даже се разболях сега през март :(
"искам да ми е интересно , иначе няма да играя "
карлсон , който живее на покрива .
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Да снимките са мноо хубави.С лека носталгия си спомних като пристигнах за пръв път в Канада за тия места.Снимките са от центъра на града ,който си е супер/най хубавият център според мен от всички канадски градове/ с много красиви жилищни комплекси,но както се казва това не е истинският Ванкувер.Обърнете внимание на снимките от последната страница на албума ,където се виждат няколко типични ванкувърски улици с еднодвуетажни згради тип ламаринена барака ,за да добиете по реална представа за реалния град.
На въпроса има ли в Мтл. подобни квартали,има и то с много по богаташки и скъпи къщи ,но центъра на Мтл. си е кочина сравнен с тоя на Ван.А прави ли ви впечатление от снимките колко са чисти улиците във Ван. сравнени с монтреалските.
ivaiilo
Мнения: 165
Регистриран на: Вто Окт 21, 2003 8:42 am
Местоположение: Vancouver

истинския...

Мнение от ivaiilo »

колкото дали това е истинския ванкувър... някой хора не са прекарали много време тук за да видят как са нещата...

тези последни няколко снимки са от една улица...Commercia Drive, която е съвсем различна-няма нищо общо с центъра или жилищните квартали, това е просто една много идентична и различна улица, която тукащните много обичат.

а обърнете внимание на две от снимките от квартала където аз живея... тези с красивите подредени къщички потънали в еленина... ето това е истинскиа ван. къщи, паркове, градини, спокойни кварталчета, и центъра с високите и лъскави блокове... аз поне съм бл тук достатъчно тук за да го разгледам.

примерно това, че съм бил две седм. в Рио де Женейро или една седм. в Буенос Айрес и други градове не е достатъчно да кща... е аз ги видях целите... знам всичко за хората и градовете, нали...? :D


ще направя още снимки и от жилищните квартали, за да няма подобна негативна пропаганда... както се казва снимите говорят сами за себе си. :D :D :D

Ивайло
снимки от Ванкувър.
http://ivaiilo.myphotoalbum.com/albums.php
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Ама да не забравиш да снимаш Хенсигтън ест,Меин,Фрейзър и другите улици и кварталчета в района ,както и Сърей и източните квартали на Ван.
Аватар
kerkelov
Мнения: 517
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:00 pm
Местоположение: WEST COAST

Мнение от kerkelov »

bateto написа:Ама да не забравиш да снимаш Хенсигтън ест,Меин,Фрейзър и другите улици и кварталчета в района ,както и Сърей и източните квартали на Ван.
абе Бате

от теб само негативизъм за Ванкувър
да не си някакъв пропагандатор агейнст Ван.Тези улици които споменаваш ги има на всякъде.Все едно ако някой ти каже ,4е в БГ е супер а ти да му кажеш ,4е не е защото има Факултето,и да не споменавам сумати мизерни места в БГ /там където ти се целиш след като забогатееш или какво беше там/.Аз също съм бил насам натам и мога да ти кажа 4е ,най мизерно ми се вида в центъра на Атина /едно такова място където туристите го отбягват-хехехехНо не казвам 4е в Атина не ми хареса --напротив мисля 4е е страхотно място и ако някой ме пита това ще му кажа /.Все се 4удя какво толкова те интересува Ван и защо все като Иво напише нещо хубаво и вие го нападате.

Има няколко негативни професора които все отговарят на нашите постинги- и то все били тук за един месец или незнам колко си -хи4 не ме интересува.
Ама я по спокойно --защо не си гледате кефа нали сте си намерили перфектното място и я оставете хората сами да преценят.
Надявам се ти да си намериш мястото и да спреш да говориш негативизъм за Канада , Ванкувър или Монтреал.Те в БГ ще те светнат на много неща --особенно като става въпрос за бизнес.Тогава ще те видя
A long time ago
in a galaxy far ,far away
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Мнение от vladi »

bateto написа:Ама да не забравиш да снимаш Хенсигтън ест,Меин,Фрейзър и другите улици и кварталчета в района ,както и Сърей и източните квартали на Ван.
Батето сигурно получава заплата от Кебекските тайни служби по програма за спиране на оттока на специалисти. А самия той вероятно живее във Ванкувър, но се прави че е в Монреал :D :D :D
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Мнение от Kpetrov »

Супер яки са снимките много ме кефят и ако батето ми снима и най-хубавия квартал за живеене в цяла България и има по-хубав от втората и трета снимки ще млъкна.
Тука в Бояна или където и да отидеш може да има къщи за милиони, но до там... оградени от 3 метра бетон

Ивайло, от къде са втората и трета снимки???
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Мнение от MrGeek »

Браво Ивайло! Страхотни снимки!
Аз си мислех, че като пристигна в средата на април ще се нагледам на цъфнали дървета, пък то очевидно май всичко вече ще е прецъфтяло :)
bateto
Мнения: 4226
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от bateto »

Керкелов,не обичам да се обяснявам ,като ученичка ,но този път ще направя изключение за разлика ,когато трябваше да отговоря на Гез по подобен повод на изливане на злобата и омразата .
Защо когато нещо аз лично напиша се чете от някои хора като теб и други/забелязвам оформянето на една групичка/ както дявола чете евангелието ,или по скоро не се чете задълбочено или през ред.Аз в това виждам точно търсене на поводи за заяждане и за изливане на злобата си към някой който не е на тяхното мнение.
По тоя повод ще те помоля да се върнеш по нагоре и да ми прочетеш написаното мнение и да го осмислиш ,ако багажа ти го позволява,но за да съм сигурен ,че съм останал правилно разбран ,ще се обясня ,макар и по елементарно:
-написах ,че Ван. има най хубавия и модерен център от всички канадски градове,никъде не съм писал ,че Ван. е скапан град или е по лош от кой и да е от останалите канадски градове,къде тук видя плюене и негативизъм?
-писал съм друг път,че Ван. сравнение с американските градове от същия калибър има по европейски облик и е по лъскав.Тук къде видя плюене и заяждане?
-в сравнение с Мтл. и То. обаче обликът му е по американски,освен центъра и един два квартала ,града представлява голямо село на 1-2ет.,къде съм казвал ,че това е хубаво или лошо,на един му харесва един стил,на друг -друг.Къде плюя и се заяждам?
-псъл съм,че има най осезаемо присъствие от останалите канадски градове на азиатци/индуси,китайци и всякъкви/ и къде е заяждането тук ,когато за това си имаи статистика ,и не влагам никакво значение на този факт за мен.
-писал съм,че съм се махнал от този град защото ми е далечен стила на живот /не обичам да живея в хубав град от селски тип,а в град в който има по голяма динамика,живец и градска среда/и за мен го няма духа който открих в по близък по стил до европейския в по грозен,студен,старинен,ако щеш и по западнал Монтреал.Тук пък най малко можеш да ме обвиниш в заяждане.
Разликата м/у мен и вас/групичката/ е че вие представяте излъсканата страна на монетата ,а аз обратната с патината.Моят мотив е,че държа да се знае ,че монетата има две страни и обикновенно по зацапаната не се показва за да не се изложим и по тоя начин губи истината ,а вашия незнам ,може би да си лъскате самолюбието.

И последно,кво ще ми помогне някой на мен който ми предстои идване в Канада като ми показва снимки както тия на Иво/да повторя и снимките са мн. хубави и центъра на Ван. също/ ,освен мозакът ми да започне да работи-ето къде отивам аз и къде ще живея.Да ,ама не ще живея другия път-на тия места наемът е 1500-2000д. на месец ,а аз ще отида да жиея в циганската махала където мога да си позволя 700-800д. наем.Еи това е истината от която се дразните и не знам какво толкова ви боли когато някой ви я каже.
Написано без никаква злоба и злъч,аз сънародници не мразя,само по някой път се заяждам когато някой се изкаже когато напише нещо без преди това да го е прочел.
Аватар
vladi
Мнения: 952
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:15 pm

Re: Снимки от Ванкувър

Мнение от vladi »

Аз обаче искам да благодаря специално на Иво, щото преди около 9-10 месеца, когато вече бях решил, че ще да се махам от Монреал, но още не днаех къде и тогава прочетох един от постингите му, който доста обективно описваше Ванкувър и това беше "капката която преля чашата" за да реша да дойда именно тук, нещо за което никак не съжалявам...
ilian79
mutd
Мнения: 702
Регистриран на: Сря Юни 16, 2004 1:44 pm

Мнение от ilian79 »

bateto,прав си и сигурно боли когато ти лиснат кофата със студена вода в канада!но явно българия(и деиствирелност тук) толкова е дотегнала на някой хора,че просто им е неприятно да се разрушават мечтите им!все едно да си влиюбен и да позволиш някой да каже нещо лошо за човека,ако ще да е най-голямата....забите ще му избия(любов-заслепяване)!измамното е,че обекта ни е познат само виртуално и за някой няма да е най-подходящия партнйор :(
Заключено